Тиждень німецької мови в школі

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Тиждень німецької мови в школі

В даний час все більшу популярність набуває англійська мова. Для підтримки інтересу до мови переді мною постало завдання - дати дітям можливість продемонструвати свої досягнення і показати це. Вони з задоволенням відвідують такі заходи і навіть допомагають організації. Я не втомлююся повторювати учням «Дерзайте! Ви талановиті! ». Вони намагаються виправдати мою довіру. Щире вираження почуттів, похвала з боку вчителя змушують докладати великі зусиль до вивчення мови: я можу, а значить, я хочу. Тижня німецької мови формують інтерес до предмету. У них залучені всі учні школи, які навчають німецьку мову. А що, відбувається у нас, залежить від фантазії вчителя і бажання дітей. Ось, що я пропонувала своїм учням за останні два роки. Пропоную плани проведення тижнів німецької мови в школі і розроблені мною сценарії заходів з предмета.
№ п / п
Зміст роботи
Дата
Клас
1.
«КВН» Урок-гра
7
2.
«Wir lernen Deutschland kennen» - урок вікторина
8
3.
«Свято Алфавіту»
5
2
4.
Виставка робіт учнів
«Закладення-шпаргалка».
2-11
5.
«Geburtstag» позакласний захід
9
6
Свято «Herbstfest»
6

п / п
Зміст роботи
Дата
Клас
1.
«Я найкращий у вивченні німецької мови»
Урок-вікторина.
6
2.
«Іноземна мова - мій улюблений предмет у школі». Позакласний захід.
10
3.
«Свято Алфавіту»
5
2
4.
«Вечір казок». Брати Грімм.
10-11
5.
Презентації:
«Великі люди Німеччині»
«Свята Німеччині»
«Охорона навколишнього середовища»
«Подорож по Німеччині»
«Пори року»
«Це я!»
8-11
6.
Конкурс казок за темою «Граматика».
5-11
7.
«Weihnachten» святкова вікторина.
7
Урок-вікторина в 6 класі «Я найкращий у вивченні німецької мови»
Склала вчитель німецької мови МОУ СЗШ с.Пушаніна
Мирошкина Олена Вікторівна.
Мета:
· Систематизація лексичного та граматичного матеріалу.
· Розвиток пізнавальних здібностей і творчої фантазії
Примітка: Хто більше набере жетонів за урок, той переміг.
Хід уроку.
Початок уроку.
1 завдання.
Згадати римування, віршик, лічилку, загадку німецькою мовою.
2 завдання. «Зачароване коло» або «Магічний квадрат».
(В колі в розкид стоять цифри від 1 до 20). Назвати і показувати якомога швидше всі цифри по порядку, хто швидше.
Основний етап.
1.Заданіе «Wie spдt ist es»?
а) На макеті годин: вчитель називає час - учні показують на своїх макетах.
б) Вчитель показує час - учні називають, котра година.
2.Заданіе: «Сім'я».
Гра «Поле чудес».
Попередньо на дошці накреслено певну кількість клітинок, в які треба вставити букви. Загадується слово з названої теми, наприклад, der Bruder, артикль не вживаємо, а коли слово відгадали можна запитати і артикль. По черзі називаються літери. Хто відгадає слово, отримує жетон


1. (Der Bruder)


2. (Die Kusine)


3. (Die Geschwiester)


4. (Die Mutter)
3. Завдання. Гра «Аукціон» за темою «Сім'я».
Хто останній називає, слово по темі, отримує жетон.
4. Завдання. Гра. «Чорний ящик».
У коробці знаходяться предмети (2-3) шкільного вжитку. Учні по черзі ставлять запитання «Ist das ...» Хто вгадує, отримує жетон.
5. Завдання. Гра «Ланцюжок» за темою «Три основні форми дієслова». Вчитель починає гру, називає перший дієслово.
(Infinitiv); учні продовжують по ланцюжку, називаючи залишилися форми і т.д. Хто помиляється або не називає будь - яку форму, тобто перериває ланцюжок, вибуває. Що залишився отримує жетон.
6.Заданіе. Робота з текстом. (Розуміння змісту).
Відгадайте загадку. Хто відгадає - отримує жетон.
Wer ging mit Milch und Kuchen Grossmuttis Hauslein suchen? Und wer begegnete ihm bald Auf seinem Weg im grunen Wald?
Wer ging vom rechten Wege fort,
Vergass der lieben Mutter Wort?
(Rotkдppchеn).
7. Завдання «складіть кросворд».
Тема «Школа»
Учитель записує по горизонталі слово Schulgebдude? Учні повинні скласти кросворд, підписуючи слова. За кожне правильне слово учень отримує жетон.
Заключний етап.
Завдання: складіть пропозиції, вживши модальне дієслово. За правильно складене пропозиція отримає учень жетон.
Завдання. «Прощання. Подяка. »Кожен учень, який правильно попрощається, не повторюючись, отримує жетон.
Підсумок: Учні підраховують жетони. Кращий отримує диплом.
Захід в 10 класі. «Німецька мова - мій улюблений предмет у школі»
Склала вчитель німецької мови МОУ СЗШ с.Пушаніна
Мирошкина Олена Вікторівна.
Девіз: «Іди, куди тягне тебе твій розум!
План проведення.
1.Похвальное слово предмету
Учні заздалегідь повідомляють завдання, для домашнього завдання. Хлопці пишуть міні-твір і складають єдиний текст про предмет. Форма будь-яка (казка, ода, вірш та ін).
2.Сообщеніе «У світі цікавих фактів»
Учні діляться цікавими фактами, які відбуваються в Німеччині. Наприклад: новорічну ялинку вперше стали наряджати в Німеччині.
3.Предметная вікторина. (Країнознавство).
Учні роздають тести про країну, на які вони повинні дати якомога більше правильних відповідей.
4.Вікторіна для вболівальників.
Учитель докладає назвати популярні свята Німеччини та їх атрибути.
5.Предметний вернісаж - наші вундеркінди.
Пропонується учням скласти питання на певну тематику для команди суперників. (Тематика: «Пам'ятки»,
«Міста», «Свята» та ін).
6.Сценіческіе картини з життя класу «А ось що було на уроці іноземної мови»
Учні інсценують сценки з життя класу.
7.Аукціон предметних термінів.
Пропонується учням лексична вікторина на будь-яку тематику.
8.Заключітельний етап.
Кожен учень каже одне речення про мови іноземної мови в нашому житті.
9.Домашнее завдання.
Команди виконують пісню-гімн предмету, яку склали самі. Для прикладу одна з пісень на музику гурту ДДТ «Осінь», яку запропонували учні 10 класу.
1 Що таке Deutsch - адже це борошно
Повна страждань зі сльозами
У думках розлітаються звуки, фрази, літери.
Все одно з тобою ми не в сварці.
Приспів: Schule - Знову йдемо ми до тебе
І лише німецький у нас в голові
Lehrer - чекає нас вже біля дошки
Він усіх рятує від туги.
Німецький, німецька - чудова мова.
Ах, як до тебе я німецький звик
Стану послом я в німецькій країні
Учитель спасибі тобі!
Позакласний захід для 7-8 класів. «Змагання в знаннях з предмету»
Склала вчитель німецької мови МОУ СЗШ с.Пушаніна
Мирошкина Олена Вікторівна.
Мета: 1) залучення учнів до вивчення німецької мови;
2) розвиток інтересу, творчої фантазії.
Беруть участь два класи або клас ділиться навпіл.
Хід заходу.
Завдання 1: (розминка). Команди представляють своїх учасників і назва, вітають своїх суперників по-німецьки. За правильну відповідь отримують зірочку.
Завдання 2: «Склади слова». З даних буквосполучень скласти слова. За правильну відповідь команда отримує зірочку.
(-In, sch, Ph, ck.ch, tsch, cks, qu, St, Sp).
Завдання 3: «країнознавча вікторина». Тестове завдання. Даються питання країнознавчого характеру. Виконує завдання вся команда. Хто менше допустить помилок, отримує зірочку.
Завдання для вболівальників. У цей час вболівальники грають у «Поле чудес». Зашифровані слова за темою «Країни, що говорять по-німецьки».

1


2.


3.


4.
5.
Завдання 4: Гра «Чорний ящик». Вчитель складає в ящик 4-5 предметів одягу (можуть бути картинки із зображенням предметів одягу). Учні повинні відгадати, що всередині: Was ist drin? За правильну відповідь команда отримує зірочку. Теми можуть бути різні, ті, які учітельсчітает найбільш цікаві для хлопців, наприклад, «Їжа», «Транспорт» та інші.
Завдання 5: На дошці записані слова. «Підпиши листівку». Командам роздають макети «сердечок» і пропонується зробити святкову листівку.
(Hl. Walentin, Gesundheit, Erfolg, ich, Wǘnschen, deine Kati, SpaB, Liebe, Sven, zum Tag, Lieber, Marta, gratuliere, dir).
Завдання уболівальникам: Назвати слова - атрибути, пов'язані зі святом Великодня (Ostern) у Німеччині.


1.
2.
3.
4.
 

5.
6.
Завдання 6: Конкурс капітанів. Пропонується заповнити анкету і «озвучити» її, а команди в цей час становлять кросворд на тему «Schulfдcher». Слово записано горизонтально на дошці. Учні складають кросворд, підставляючи слова по темі. За правильну відповідь отримують зірочку.
Fragebogen.
1. Name
2. Vorname
3. Alter
4. Geburtsort
5. Wohnort
6. Muttersprache
7. Hobbys - Interessen
8. Lieblingsfach
9. Meine Liebling
10. Mein Lieblingsessen
11. Meine Traumberuf
12. Mein Lieblingsfilm
13. Ich lese gern ...
Завдання 7: «Прощання». Вжити розмовні кліше по темі, хто більше. За правильну відповідь - зірочку.
Підсумки: Журі підводить підсумки конкурсу, підраховуючи зірочку. Переможці отримують диплом.
Сценарій свята в 5 класі. «Свято алфавіту»
Склала вчитель німецької мови МОУ СЗШ с.Пушаніна
Мирошкина Олена Вікторівна.
Обладнання: Магнітофон, касети з німецькими пісеньками, екран і мультимедійний проектор.
Підготовча робота:
· Клас прикрасити кульками, дитячими малюнками.
· Повторити дитячі пісеньки.
· Виготовити барвисті букви і прикріпити на груди учневі за допомогою шпильки, кілька літер прикріпити на дошку.
· На екран вивести назва свята, використовуючи персонажів підручника: Пікс, Мойзо, Сову, Лулу та інших.
· Приготувати "Подяка".
· Приготувати костюм Петрушки для виконання пісні "Jetzt kommt Hampelmann".
· Приготувати маленькі подарунки для учнів.
Хід проведення.
1. - Guten! Heute gibt es ein lustige Fest - das ist ein ABC-Fest.
2. Виконання пісеньки «Das ABC».
(Підручник: Німецька мова. Перші кроки 2класс, 1часть сторінка 80-81.)
3. Heute wir spielen, singen, malen, rechnen und natьrlich sdivchen.
- «Знайомство». Кожен член команди встає і відповідає на питання: Wie heissen Sie? Wie alt sind Sie, Woher kommen Sie, Wie sind Sie?
4. Гра «П'ять прикметників».
Кожен учасник записує своє прізвище на листочку і п'ять прикметників, які його характеризують. Потім вчитель збирає всі картки, перемішує, виймає будь-яку і читає, що в ній написано. Гравці повинні відгадати, зачитує якості вчителем, хто це.
5. Гра «Wie ist der beste Freund vor Herr Lexsikon?»
а) На дошці записані слова правильно розставити артиклі
б) Учням видаються картки з іменниками без артиклів та три конверти з артиклями die, der, das (Grossmutter, Grossvater, Opa, Oma, Vater, Bruder, Tochter, Sohn, Mann, Frau, Kind, Fаmilie, Tante, Schwester, Onkel. )
6. Пісня «Hammpelmann». Пам'ятаєте її? (Підручник: Німецька мова. Перші кроки 2класс, 1часть сторінка 72-73.)
7. «Розшифруй тайнопис». Складіть пропозиції до схем. Хто більше?
На дошці:
?


8. Гра «Bingo». Лунають картки з цифрами:
Наприклад:
3
4
12
1
10 -
8


Учитель довільно називає цифри, хто перший закреслює, повинен закричати «Бінго», тобто він виграв.
9. Гра «Озвуч маску».
Розповісти у ролі казкового персонажа про себе. (Чия маска виявилася у тебе на голові).
10. Гра: «Ja - Stuhl, Nein - Stuhl».
Грають всі учасники команд. Кожен гравець отримує «Свій номер». У класі стоять два стільці (Ja - Stuhl, Nein - Stuhl). Учитель називає цифру (наприклад, 4) і ставить запитання (наприклад: Ist Dдumelinchen gross?). Обидва учня, які мають номер чотири, повинні якомога швидше зайняти відповідний стілець.
· Kommt Till aus Deutschland?
· Ist Frau Holle alt?
· Ist Malvina hesslich?
· Kommt Mьnchausen aus Russland?
· Ist Zwerg Nase nett?
· Fantasiert Buratino viel?
· Ist Aschenputtel faul?
· Ist Nussknacker tapfer?
11. «Неписьменне лист». Виправити помилки в листі: розставити розділові знаки і якщо це необхідно, писати слова з великої літери, якщо це необхідно.
mein hund
ich habe einen hund er heisst rex er ist klein und lustig ich spiele mit ihm er ist nett
12. Unsere Fest ist zu Ende. Ich gebe Sie kleine Geschenke.
Сценарій свята у 2классе.
Склала вчитель німецької мови МОУ СЗШ с.Пушаніна
Мирошкина Олена Вікторівна.
Мета:
· Повторити вивчений матеріал за перше півріччя.
· Прищеплювати інтерес до вивчення іноземної мови
· Розвиток мотивації до вивчення іноземної мови.
Обладнання: Магнітофон, касети з німецькими пісеньками, екран і мультимедійний проектор.
Підготовча робота:
1.Ізготовіть барвисті букви і прикріпити на груди учневі за допомогою шпильки, кілька літер прикріпити на дошку.
2. На екран вивести назва свята, використовуючи персонажів підручника: Пікс, Мойзо, Сову, Лулу та інших.
3. Приготувати «Подяки».
4.Пріготовіть костюм Петрушки для виконання пісні "Jetzt kommt Hampelmann".
Хід проведення.
(Звучить музика).
Провідні виходять на сцену і відкривають свято.
1-й ведучий: Guten Tag, liebe Freunde! Wir feiern heute das ABC-Fest.
2-й ведучий: Добрий день, дорогі друзі! Ми раді вітати всіх, хто прийшов сьогодні на наше свято: наших старших товаришів, мам і тат, бабусь і дідусів, а також наших вчителів.
1-й ведучий: До нас на свято прийшли німецькі літери (на сцену виходять діти, у них на грудях таблички з буквами). Послухаємо, що деякі букви говорять про себе: «Ich bin A. Ich rufe laut Hurra! »І т. д.
2-й ведучий: А ці танцюючі парочки невипадково разом? Та це ж буквосполучення: ie, ei, eu, au та інші. Давайте подивимося, як вони танцюють.
1-й ведучий: А зараз всі букви і ми заспіваємо пісеньку про алфавіт. (Підручник: Німецька мова. Перші кроки 2класс, 1часть сторінка 80-81.)
2-й ведучий: Ой, подивися які маски до нас прийшли на свято. Давай попросимо дітей розповісти нам про них. (Діти одягають маски казкових персонажів і представляють їх: Ich heisse Lulu. Ich bin lustig und alt.)
1-й ведучий: А тепер пограємо. Для цього розділимося на дві команди. Окуляри, зароблені учасниками команди, зараховуються на рахунок команди.
2-й ведучий: «Естафета»: на дошці двома стовпчиками записані російські імена. Кожен учасник естафети записує ці імена на німецькій мові. Яка команда швидше впорається з завданням?
Коля - KoljaЛена -
Анна-Олег -
Марина-Саша -
Наташа-Яна -
Вероніка-Оля -
1-ведучий: На дошці записані назви німецьких міст з пропущеними буквами. Виграє та команда, яка швидше виконає завдання.
M-nchen, B-n, D-sseld-rf, Be-rl-n, Stu-tga-t, K-ln.
2-ведучий: Гра «Поле чудес». Учасники команд відгадують слова, які тут зашифровані. (Прикметники).
1-ведучий: Рольова гра. Знайомство. Уявіть, що ви один одного вперше зустріли. Як ви представитеся? Капітани ваших команд і візьмуть участь у цій грі.
2-й ведучий: А зараз відпочинемо і заспіваємо пісеньку про Петрушку: "Jetzt kommt Hampelmann". Пам'ятаєте її? (Підручник: Німецька мова. Перші кроки 2класс, 1часть сторінка 72-73.)
1-й ведучий: А ви коли-небудь чули таке слово Tombola. А я знаю одну гру з такою назвою. Хочете пограти? Кожна команда отримує картки з цифрами. Я буду називати цифри, які переплуталися у мене в мішку. Але називати я їх буду по-німецьки. Ваше завдання закрити правильно цифри, які були названі, і крикнути Tombola. Але перемога буде тоді, коли журі перевірить правильність виконання завдання.
2-й ведучий: Гра «Хто краще знає алфавіт?» На дошці записані заголовні букви алфавіту. Завдання учасників команд записати маленькі літери.
1-й ведучий: А ось ще завдання для команд: хто з учасників команди згадає більше всіх рифмовок і лічилок?
2-й ведучий: Гра називається «Магічний квадрат». Для двох команд я приготувала квадрати, в яких розташовані числа від 1 до 12, але не по порядку. Ваше завдання: як можна швидше знайти, показати і назвати число.
1-й ведучий: А зараз відпочинемо і послухаємо вірш В. Берестова «Навчаю німецька».

Вікно - «дас Фенстер»,
Стіл - «дер тиш» -
Ти по-німецьки говориш.
У Берліні чи в Бремені
Повинні цілком серйозно
Ми замість «Скільки часу?»
Запитати «Як це пізно?».
Мовою німецькому немає
Питання «Скільки тобі років?»
Там задають для простоти
Інше питання: «Як старий є ти?».
«Я старий одинадцяти років», -
Приблизно так звучить відповідь.
З великої літери пишуть там
І Ложку, і Картоплю
Чим повагу до речей
Вселяють потроху ...
Який чудний чужу мову!
Дивишся, і ти до нього звик.
2-ведучий: Ось і підійшов наш свято до кінця. Але журі не підвело підсумки змагань. Поки вони вважають ми заспіваємо пісеньку «Mit kling-ling-ling» (Підручник: Німецька мова. Перші кроки 2класс, 1часть сторінка 91-92.)
Вчитель: А ось листи подяки всім учням 2 класу. Зате, що вони не злякалися труднощів і встали на першу сходинку. Успіхів та подальших досягнень у новому, важкому, але цікавому предметі. Дерзайте і у вас все вийде!
1-й ведучий: А зараз слово надамо вашим батькам, які разом з вами вчилися.
Подяка
Дорогий, дружок!
Спасибі тобі зате, що ти не злякався
труднощів
І з великим задоволенням почав вивчати
Німецька мова. Ти вивчив букви і легко
можеш
Читати і писати, і навіть ведеш діалог з
друзями.
Це були твої перші кроки у вивченні
німецької мови.
Я сподіваюся, що і далі ти з таким же
інтересом і ретельністю будеш долати
Труднощі у вивченні мови.
Дерзай, і в тебе все вийде!
Твій друг Алфавіт.
Сценарій свята для 6 класу
Склала вчитель німецької мови МОУ СЗШ с.Пушаніна Мирошкина Олена Вікторівна.
Мета: Повторити лексичний матеріал на тему «Осінь».
Підготовча робота:
· Клас прикрасити осіннім листям. Вивішений осінній календар з різними фотографіями.
· Намалювати картинки ілюструють осінь.
· Вивчити вірші про осінь.
· Приготувати муляжі овочів і фруктів.
· Намалювати парні картки із зображенням овочів і фруктів, шпильки для гри.
Хід заходу.
Lеhrer: Liebe Freunde! Heute prдsentieren wir unsere Projektarbeit "Herbstfest". Wir haben viel gearbeitet. Wir haben Texte und Gedichte ьber den Herbst gelesen, Herbstbilder gеmаlt. Und heute feieгn wir nach der langen Arbеit unser Herbstfest.
Jeder von auch hat vie1 Herbstgedicht gewдhlt und ein Вild dazu gеmаlt.
Es ist heute soweit. Wir machen unsere Bilderausstellung und ihr sagt schцne Gedichte vor. Abег wir mасhеn noch etwas Interessantes und Lustiges dazu. Wir геimеn, spielen und singen. Unser Fest beginnt.
(Клас прикрашений осіннім листям. Вивішений осінній календар з різними фотографіями.)
Учні по черзі прикріплюють магнітами на дошку намальовані ними картинки, що ілюструють вірші, вивчені ними до свята осені. У паузах між читанням віршів проводяться конкурси та ігри. За вдалі відповіді учні отримують гарні строкаті осінні листочки з кольорового паперу. Потім в кінці свята з цим заохочень визначаються найактивніші учні, які отримують призи.
S 1: Es ist Herbst! Es ist Herbst!
Bunte Blдtter fliegen.
Bunte Blдtter, rot und gelb
auf der Erde liegen.
Falle, falle, gelbes Blatt,
rotеs Blatt, gelbes Blatt,
bis der Ваum kein Blаtt, mehr hat, -
weggeflogen аllе.
S2: Es regnet, es regnet,
und alles wird nass,
die Bдume, die Blumen,
die Tiere, das Gras.
Es regnet, es regnet,
dann gibt's keine Not,
es wachsen viel schneller
Kartoffeln und Brot.
Lehrer: Danke euch fьr schцne Gedichte und Bilder. Jetzt spielen wir.
Ratet die Wцrter!
ERBSHT (Herbst)
TALBT (Blatt)
BOTS (Obst)
ABURE (Bauer)
S3: Ihr Blдtter, wollt ihr tanzen?
So rief im Hebst der Wind.
"Ja, ja, wir wollen tanzen,
komm, hol uns nur geschwind. "
Da fuhr ег durch die Дstе
Und pflьckte Blatt und Blatt.
"Nun ziehen wir zum Feste,
nun ziehen wir zum Feste,
nun tanzen wir uns satt. "
Lehyey; Liebe Freunde! Ich meine, wir kцnnen auch selbst reimen. Versucht mal!
Drei Rosen im Garten,
drei Tannen im Wald,
Im Herbst es regnet,
im Winter es ... (Schпeit)
Eins, zwei, drei, vier
Schцnes Wetter haben ... (Wir)
Liebe Sonnе!
Коmm und scheine
Fьr die Groβen,
Fьr die ... (Кleiпeп)
Gelbe Blдttег, rote Blдtter,
Bunte Blдtter ьberall
Rascheln, sagen:
"Es wird bald ..." (kalt)
Der Hebst kommt bald.
Dann gehen wir in den ... (Wald)
Es war eine Mutter,
Die hatte vier Kinder,
Den Frьhling, den Sоmmег,
Den Herbst und den ... (Winter)
S4: Bunt sind schon die Wдlder,
gelb die Stoppelfelder,
und der Herbst beginnt.
Rote Biдtter fallen,
graue Nebel wallen,
kьhler weht der Wind.
S5: Nun sind die Вдumе ohne Blдtter,
und bald ist kaltes Wintеrwеttеr.
Lehrer: Seht mаl! Was ist das? Wer kann das verstehen? Sаmmеlt bitte die Sдtze!
net-, es, reg-.
wе-, der,-nd,-ht, wi-.
b1д-, si-, die,-nt,-ЕR,-nd,-tt, bu-.
Es regnet.
Der Wind weht.
Die Blдtter sind bunt.
Lеhrer: Ich habe noch Rдtsel. Ratet mаl! Wаnn ist das?
Das Feld ist leer
und regenschwer,
die Erde naβ,
Sag, wann ist das? (Iт Herbst)
Die Felder weiβ,
auf Flussen Eis.
Es weht der Wind.
Wаnn ist das, Кind? (Irn Winter)
S6: Blдtterfall, BlдtteIfall,
gelbe BlдtteI ьberall
rascheln, rascheln, es wird kalt,
und der Schnee bedeckt sie bald.
Вlдtterfall, Blдtterfall,
gelbe Blдtter ьberall.
Lеhrer: Кinder! Ich habe auch schцne Bilder mitgеbrасht. (На дошку прикріплюються яскраві картинки з фруктами і овочами.)
So eine reiche Eгnte. Spielen wir das Spiel und erzдhlen wir, was wir im Garten haben.
Lehrer: Wir haben im Garten ...
S1: Wir haben im Garten Дpfel, ....
Кожен наступний учень повторює те, що сказав попередній і додає назву овочів або фруктів, зображених на наступній картинці. Тому в останнього учня вийде саме довге речення: Wir haben im Garten Дpfel, Birnen, Рflаumеn, Weintrauben, Pfirsich, Melone, Guгken, Тоmаtеn, Кohl, Mohrrьben, Kartoffeln, Zwiebeln.
S7: Fegt der Wind die Bдume leer,
ziehen die Vцgel ubers Мееr.
Lerchen, Nachtigal und Star
kommen wieder ьbers Jahr.
S8: А, а, а. Der Herbst ist wieder da!
Gelb und rot sind nun die Lauben,
геif sind schon die sьβen Trauben!
А, а, а. Der Hebst ist wieder da!
Е, е, тобто Die Bдume, die ich seh '
Hдngen voller Вirnen, Pflaumen,
Дрfеl, Nьsse fьг die Gaumen.
Е, е, тобто Wo ich nur Bдume seh '!
Lehrer: Liebe Freunde! Wollt ihr noch spielen und sogar ein wenig laufen? Spielen wir! Unser Spiel heiβt "Еrntе". Es macht Spaβ.
Посередині класу ставляться кілька стільців, на них сідають хлопці. Ведучий спочатку це вчитель - варто у колі або поруч з будь-яким стільцем. Хто сидить по парах учням даються ролі. Одна пара Дрfеl, інша - Вirnen і т.д. Парні «ФРУКТИ» або «ОВОЧІ» сідають не поруч один з одним, а вперемішку з іншими гравцями. Ведучий говорить: "Die Frьchte sind еrntегеif. Ich pflьcke Вirnen. Ich pflьcke Pflaumen" і т.д. Як тільки він вимовляє назву яких-небудь овочів або фруктів, гравці, до яких відносяться ці назви, повинні стати зі своїх стільців і помінятися місцями. Ведучий намагається зайняти в цей час місце одного з гравців. Учень, який не встиг поміняти місце, стає ведучим. Гра починається заново.
S9: Wenn es drauβen regnet,
bleiben wir im Haus,
setzen uns ans Fenster und schauen froh hinaus.
Der Himmel ist so dunkel,
die Erde ist ganz haβ,
wir sitzen hier im Trocken
und scha'n durсh Fensterglas.
Lеhrеr: Das Wetter im Herbst ist nicht immer schцn. Es regnet oft. Aber die Nаtur braucht auch Regen. Nach dem Regen scheint die Sonne wieder. Die Ваuеrn kennen gut Wеttеrrеgеln. Kцnnt ihr schnell einige Wеttеrrеgеln ьbersetzen?
Viel regen im Februar
Sonnenschein das ganze Jahr.
Des Julis warmer Sonnenschein
macht аllе Frьchte reif und fein.
S10: Langsam fдl1t jetzt Blatt fьr Blatt
von den Bunten Bдumen аb.
Jeder Weg ist dicht besдt
und es raschelt, wenn es geht.
S11: Es regnet, es regnet,
es trцpfelt schon ins Faβ.
Die Straβe, die Straβe
ist ьbегаll schon naβ.
Wenn's regnet, wen's regnet,
da bleiben wir zu Haus,
und lachen und lachen
das schlechte Wetter aus.
Lehreт: Jetzt singen wir das Lied "Mein Drachen" zusammen.
(Ця пісенька є на аудіокасеті до підручника "Німецька мова" Кроки 2 »І. Л. Бім. Слова пісні в підручнику на с. 82-83)
В кінці свята вчитель дякує дітям за їхню роботу у підготовці та проведенні свята і вручає призи найактивнішим учням. Він просить учнів висловити свою думку про свято ("Ich finde das Herbstfest ..."), а також внести свої пропозиції щодо проведення подібних заходів.
КВК у 7 класі
Склала вчитель німецької мови МОУ СЗШ с.Пушаніна Мирошкина Олена Вікторівна.
Клас ділиться на дві команди. Назва командам дається відповідно до теми КВНу: «Tiger", "Katzen", "Fischen", "Elefanten" та інші. Вчитель роздає емблемки, заздалегідь приготовані будинку. За правильну відповідь команда отримує жетон, які підрахують в кінці гри. Команда, що набрала більшу кількість жетонів, стає переможцем. Так само ці ігри можна використовувати на будь-якому етапі уроку окремо.
Хід заходу.
1. Гра «Назви правильно тварин».
PFERDKATZEMAUS ... ... ..
HUNDHUHNPAPAGEI ... ...
GANSSWEINKUHHUHN .....
2.Игра «Знайди сховалися тварин».
Ms ... Ppg ... Kh ....
Ktz ... Schwn ... Gns ....
3.Ігра «Хто швидше назве тварин і розповість про них».
Учням пропонується серія картинок, на яких зображені різні тварини. Діти називають тварину і розповідають про нього.
4. Гра «Йде бичок, хитається».
Учням пропонується за певний час зібрати з кубиків картинку одного з домашніх тварин і описати його. Перемагає той, хто швидше зібрав кубики і склав найбільш повне повідомлення по картинці.
5. Гра «Вгадай-но».
Діти слухають загадки про тварин, на листочках пишуть відповідь і малюють це жіавотное.
Am Morgen darf ich wecken
Mit lautem "Kikriki"!
Ich bin sehr stolz und kдmpfe gern,
Nur Eier leg ich nie ...
Sehe ich vor mir nur saftig Gras,
Dann dankt ich laut mit "Muh!"
Ich gebe leckre Milch von mir,
Drum bin ich eine ...
Ich schlьpf durch jades kleine Loch,
Bin flink und oft sehr frech.
She ich die Katze mal zu spдt,
Dann hab ich Riesenpech ...
Auf mir lдsst sich gut reiten,
Den Wagen kann ich ziehn.
In jedem Zirkus sieht man nicht,
Ich brauche kein Bensin ...
Ich schwimme ьber runden Teich,
Nicht selten auf dem See.
Tauch ich den Kopf ins Wasser ein,
Gehts Schwдnzchen in die Hцh ...
Ich bin schlau und lustig
Als Rдuber nicht beliebt.
Ich hol mir Gans und Henne,
Und frag nicht, ob man gibt ...
6. Завдання: «Як розмовляють ці тварини?»
Der Papagei kann ... beissen
Der Hund kann ... bellen
Die Katze kann ... miauen
Das Kaninchen kann ... sdivchen
Der Frosch kann ... muhen
Die Gans kann ... quaken
Die Kuh kann ... gackeln
Das Pferd kann ... meckern
Die Ziege kann ... wiehern
7. Завдання: Підбери до кожної тварини відповідне опрделеніе:
Schlau, lieb, stolz, stark, gefдhrlich, schnell, mutig, klug, weich, dumm, klein, dick, glatt, dьnn.
... Wie eine Katze.
... Wie ein Vogel.
... Wie ein Esel.
... Wie ein Hund.
... Wie ein Fuchs.
... Wie ein Bдr.
... Wie ein Elefant.
... Wie eine Maus.
8. Завдання: вжити правильно назви тварин у наступних стійких висловлюваннях:
1. Er arbeitet wie ein ...
2. Ich will keine ... im Sack kaufen.
3. Ich bin hungrig wie ein ...
4. Dieser Mann ist stark wie ein ...
5. Ich bin mьde wie ein ...
6. Er benimmt sich wie ein im Porzellanladen /
7. Er ist stumm wie ein ...
8. Er schlдft wie ein ...
9. Sie ist blind wie ein ...
Lцsungen: 1.Pferd, 2.Katze, 3.Wolf, 4.Bдr, 5.Hund, 6.Elefant, 7.Fisch,
8.Murmeltier, 9.Huhn.
9. Завдання: «Хто швидше складе прислів'я».
Виготовляються два кола: великий і маленький. Кожен розкреслювали на сектори. У секторах великого кола написано початок прислів'їв, а в секторах маленького кола - кінець прислів'їв. У середині два кола скріплюються так, щоб могли обертатися.
Потрібно привести у відповідність сектор великого кола з сектором малого кола, щоб вийшла прислів'я.
Jeder Vogel / lobt sein Nest.
Es sind nicht alle Esel / die Sдcke tragen.
Jeder Tierchen hat / sein Plдsierchen.
Jeder Hund ist Lцwe / in seinem Hause.
Das Kalb / folgt der Kuh.
Der Hund hat / eine gute Nase.
Das Schwein traumt / von Eicheln.
"Паркан громадської думки»
Це стенд, який діє під час проведення тижня мови в школі.
Він імітує дощатий паркан, на який приклеюють учні школи «оголошення». Ними стали відповіді учнів на запитання «Як я ставлюся до вивчення іноземної мови в школі?». Хлопці можуть тут проявити розмаїття думок, гумор, безпосередність, щирість. Помістити забір можна у фойє школи або перед вчительською і залишити на весь тиждень «зоною особливої ​​уваги». Побажання, які учні залишать, безпосередньо стануть в нагоді для складання плану роботи на наступний рік.
«Закладення-шпаргалка»
Виставка «Закладення-шпаргалка» є підсумком роботи учням, де вони повторили граматику мови, проявили творчі здібності в оформленні своїх «шедеврів».
«Закладення-шпаргалка» для підручника іноземної мови повинна мати однаковий розмір 10 * 20 см, вона складається навпіл, а всередині неї розміщується той граматичний матеріал, який діти самі вибирали з метою повторення. Зовнішню сторону закладки хлопці оформляли, виходячи зі своїх фантазій.
Це була виставка не просто «шпаргалок», а маленьких шедеврів, де проявився смак, творчість, фантазія. Колеги завмирали від захвату, розглядаючи роботи хлопців.

Святкова вікторина дл 7 класу
Склала вчитель німецької мови МОУ СЗШ с.Пушаніна Мирошкина Олена Вікторівна.
Мета:
· Систематизація країнознавчого матеріалу.
· Знайомство з культурою і традиціями німецького народу.
· Розвивати пізнавальний інтерес учнів.
Примітка: Вікторина проходить в формі змагання двох команд. На захід можна запросити учнів 2-6 класів.
Підготовча робота:
1. Прикрасити клас, відповідно назві вікторини: гілочки ялинок, Дід Мороз, великі святкові листівки, кулі, свічки.
2. Приготувати листівки зі святом Різдва, але не підписувати.
3. Будинки приготувати емблемки з назвою команд.
Завдання для команд.
1.Конкурс «Складні слова».
Хто більше назве слів, де зустрічається слово «Weihnachten» (Різдво).
Lцsung: Weihnachtsfest, Weihnachtsmann, Weihnachtsfeier, Weihnachtsferien, Weihnachtstisch, Weihnachtspyramide, Weihnachtsabend, Weihnachtskarte, Weihnachtsgans.
2.Конкурс «Веселі віршики».
Хто більше пригадає і прочитає віршів, рифмовок на тему «Зима. Новий рік. Різдво. Зимові канікули ».
3. Конкурс «Проба пера».
Чия команда краще складе розповідь на тему "Winter" (зима).
4. «Конкурс вболівальників".
Які символи католицького Різдва ви знаєте? Хто згадає, назвіть їх по-німецьки.
SHAPE \ * MERGEFORMAT
?
?
?
Weihnachten
Радіальна діаграма
5. «Конкурс грамотіїв».
Потрібно поставити дієслово в дужках в правильну форму.
· Weihnachten ... man im Dezember. (Feiern)
· Man ... in der Stadt einen Markt. (Organisieren)
· Man ... zu Weihnachten einen Tannenbaum. (Schmьcken)
· Man ... Geschenke in die Schuhe. (Hineinlegen)
6. «Конкурс перекладачів».
Хто допустить менше помилок при перекладі.
· Man schreibt Wьnschkarte.
· Man erzдhlt Gedichte.
· Man feiert Weihnachten im Dezember.
· Man schmьckt einen Weihnachtsbaum.
· Man schenkt Geschenke.
7. «Конкурс читачів».
Діти читають тексти про різдвяних святах, визначають, про якому конкретному свято йде мова в кожному тексті, і заповнюють відповідну таблицю.
Nikolaustag
Weihnachten
Advent
Silvester
Die Heiligen Drei Kцnige

1. Diese Zeit beginnt vier Snntage vor Weihnachten. In den Wohnungen hдngen oder liegen Krдnze mit vier Kerzen. Am ersten Sonntag - meistens beim Nachmittagskaffe-zьndet man die erste Kerzen, am zweiten Sonntag die zweite, am dritten - die driette, am lezten Sonntag vor Weihnachten brennen alle vier Kerzen. Fьr die Kinder gibt es einen Kalender mit 24 Tьren oder kleinen Fensterchen, eins fьr jeden Tag vom 1. bis 24 Dezember. In dem Fenster liegen kleine ьberraschungen: Sьвigkeiten oder andere kleine Geschenke.
· 2. Diesen Tag begeht man am6. Januar. In einer Bibelgeschichte wird ьber die drei Kцnige: Kaspar, Melchor, Balthasar erzдhlt. Sie fanden in Bethlehem in der Nacht, als Christus geboren wurde, das Christkind und beschenkten es. Die Kinderverkleiden sich heute an diesem Tag und gehen von Tьr zu Tьr. Sie singen dabei Lieder. Man schenkt ihnen dafьr kleine Geschenke, Sьвigkeiten.
· 3. Dieses Fest feiert man am 31. Dezember. Es warden wie in Russland Gдste eingeladen, oder man geht gemeinsam in ein Restaurant zu einem Ball. Es wird lautund lustig gefeiert. Genau um Mitternacht wьnschtman sich mit sekt oder Wein "ein glьckliches Neues Jahr". Viele gehen dann auf die Strasse und Veranstalten ein Feuerwerk.
· 4. Dieses Fest ist bei den Kindern sehr beliebt. Man feiert es am 6. Dezember. Am Abend vorher stellen die Kinder einen Schuh ode rein Stiefel vor die Tьr. Sie schlafen Nachts unruhig, weil sie glauben, der Nikolaus kommt in der Nacht und stehckt in ihre Stiefel kleine Geschenke, Nьsse, Kuchen und Sьвigkeiten. In manche Familien kommt der Nikolaus persцnlich, so wie in Russland Ded moroz, ein verkleideter Freund der Familie. Heute freuen sich die Kinder auf Nikolaus. Frьher hatten sie aber oft Angst, dass er sie nicht nur beschenkte, sondern auch mit seiner Rute.
· 5. In den deutschsprachigen Lдndern feiert man dieses Fest als familienfest und als Fest von Christe Geburt. Am Heiligen Abend, an dem 24. Dezember, schmьkt man den Weihnachtsbaum und zьndet die Kerzen an. Man singt oder hцrt Lieder. Alle in der Familie bekommen Geschenke. Manchmal bringt sie auch der Weihnachtsmann "persцnlich". Viele Familien gehen zum Fest in einem Gottesdienst in die Kirche. Man feiert dieses Fest an zwei Tagen, am 25. und 26. Dezember. In den Ferien fahren viele Familien zur Erholung ins Ausland oder zum Wintersport ins Gebirge.
8. Конкурс «Різдвяна листівка».
Хлопці однієї команди пишуть привітання з Різдвом іншій команді, вставляючи пропущені слова.
Liebe Freunde!
Wir wьnschen zu Weinachten Euch alle viel Glьck! Eine Reise nach Deutschland und wieder ... ... Eure Lieblingsspeise zehnmal im ... ... Und eine grosse Freundeschar. Viel Spas in der ... ... und lustige spiele: Mensch-дrgere-dich-nicht, Schach, Dame und Mьhl. Eine ganz grosse ... ... mit Krem nicht zu knapp. Und frцhlich und munter und-und-und .... . Das wьnsche ich euch fьr ein ganzes Jahr .... Und das, was ich wьnsche, wird hoffentlich ....
Eure Mitschьler.
Lцsung: wahr, Deutsch, Gesund, Nachbar, Jahr, Torte, zurьck, Freizeit.
9. Підведення підсумків. Захід закінчується чаюванням за загальним столом.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Розробка уроку
88.5кб. | скачати


Схожі роботи:
Діалекти німецької мови
Синонімія сучасної німецької мови
Фразеологія німецької мови в лексикографічному аспекті
Проблема територіального поділу німецької мови
Аналіз програми та підручників з української мови щодо вивчення частин мови в початковій школі
Модальні дієслова німецької мови та їх переклади на російську
Розвиток лексичних навичок у навчанні німецької мови
Тематичне планування уроків німецької мови в 5 класі
Der Fruhling bluhtet in Mykolajiw - виховний захід з німецької мови
© Усі права захищені
написати до нас