Повторення прислівників

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Конспект уроку російської мови
Тема: "Повторення говірок"

Тема: Повторення прислівників.
Клас: 7.
Цілі: - повторити прислівники, правопис прислівників;
- Відпрацювати вміння робити морфологічний, морфемний і словотворчий розбори прислівників, вміння розрізняти короткі прикметники і прислівники;
- Розвинути орфографічну пильність, усне мовлення;
- Виховувати прагнення до отримання знань.
Тип уроку: повторення пройденого матеріалу.
Структура уроку:
1. Орг. момент.
2. Усне опитування.
3. Словниковий диктант.
4. Закріплення пройденого матеріалу (робота з пропозиціями).
5. Д / З.
6. Підсумок.
Оформлення дошки:
Число
Повторення прислівників.
Обладнання: індивідуальні картки з пропозиціями (для закріплення).
Література: 1) Російська мова. Учеб. для 7 кл. загаль. установ. / М.Т. Баранов, Л.Т. Григорян та ін

Хід уроку
Етап уроку
Зміст етапів
Примітки
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
Орг. момент
Усне опитування
Словниковий диктант.
Робота з пропозиціями.
Д / З.
Підсумок.
Привітання учнів.
Фронтальне опитування по пройденій темі.
1. Що називається прислівником?
2. Чим відрізняється наріччя в порівняльному ступені від прикметника в порівняльному ступені?
3. Назвіть способи творення прислівників?
Роздати листочки для словникової роботи.
Ми з вами напишемо словниковий диктант на правопис прислівників. Слухаємо уважно і пишемо акуратно.
Безбоязно, поодинці, навпростець, ледь-ледь, незграбно, спочатку, мало-помалу, вгорі розосереджено, наосліп, затемна, надовго, з розгону, гаряче.
Перегляньте свої роботи і передайте товаришеві по парті. Перевірка: вчитель читає слова, разом пояснюючи орфограмму. Виставлення оцінок.
А тепер у зошитах записуємо число і тему уроку. Робота з пропозиціями. Роздача
листочків з пропозиціями. Прочитайте про себе пропозиції, знайдіть основи пропозицій і визначте, ніж є виділені слова: прислівником або коротким прикметником. 2 хвилини даю подумати, розбирати будемо разом.
Усний розбір пропозицій, знаходження основ і визначення ніж є виділені слова. У зошитах запишемо розбори не всіх пропозицій, а тільки тих, де є прислівники.
Пропозиції для розбору.
1. Злиденність твою бачити боляче і березам, і тополям.
Дана пропозиція не записуємо в зошитах. Усно даємо характеристику пропозиції.
Розповідне, невоскліцательное, просте, односкладні, поширене, повне і ускладнений однорідними членами речення.
2. Люби його радісно тілом, а серцем люби його боляче.
Даємо характеристику пропозиції.
Повість, невоскліц., Складне, союзне, сурядності.
Решта пропозицій розбираються за аналогією.
3.Я вночі спокійніше і суворіше.
4. Сумно стукали дні, немов дощ по залізу.
5. Сонце світило по-зимовому, яскраво.
6. За зимового неба пливли снігові хмари.
Висновок: Хлопці, яким чином потрібно розрізняти прислівники і короткі прикметники в пропозиціях?
З даних пропозицій вибираємо прислівник і робимо морфологічний розбір.
Наприклад, прислівник по-зимовому.
Перед розбором згадати план розбору.
Розбір.
1. По-зимовому - прислівник, тому що позначає ознаку дії.
2. Незмінна частина мови.
3. Роль у реченні - Обставина способу дії.
Виконання словотвірного та морфемного аналізу прислівники радісно.
Згадати план розбору.
1. Визначити, яка частина промови, змінна або незмінна.
2. Виділити основу (згадати, що таке основа - частина слова без закінчень і формотворчих суфіксів).
3. Знайти корінь (добору однокореневих слів).
4. Виділити інші морфеми.
Упр. 245. Вам потрібно озаглавити даний уривок, переписати його і підкреслити відповідним чином
Отже, хлопці, що ми з вами сьогодні повторили і закріпили. Згадали правопис прислівників, граматичні розбори.
Оцінювання тих учнів, які брали участь на уроці.
Привітання вчителя.
Усно відповідають на запитання.
1. Прислівник - це самостійна частина мови, яка зазвичай позначає ознаку дії і відповідає на запитання де? куди? навіщо? з якою метою? як? коли?
2. Вищий ступінь прикметників є присудком, відноситься до іменника і відповідає на питання який? (Яка? Яке? Які?); Порівняльна ступінь прислівники є обставиною, відноситься до дієслова і відповідає на питання як?
3. Префіксальним способом освіти, суфіксальний і префіксально-суфіксальним способом.
Пишуть на листочках. Взаємоперевірка
і виставляння оцінок.
Здають листочки з диктантом.
Читають про себе пропозиції.
Роблять у зошитах письмовий розбір тих пропозицій, де є прислівники, по ходу усного розбору.
Розбір 1 речення: - виділяємо основу (Бачити боляче), Слово боляче входить до складу присудка, значить це короткий прикметник.
2. Знаходимо граматичну основу (люби). Задаємо питання Люби (як?) Боляче, радісно - обставина способу дії, виражено мовою. Записуємо пропозицію в зошиті. Робимо схематичний аналіз пропозиції. Один учень біля дошки підкреслює все як треба.
По-перше треба знайти основу пропозиції; задати питання до цього слова і подивитися чи є при ньому іменник. Якщо є іменник і дане слово входить у присудок, то це короткий прикметник, Якщо це слово в пропозицію є обставиною, то це одні.
Один біля дошки розбирає наріччя, інші записують письмовий варіант розбору.
Один біля дошки розбирає, інші в зошитах.
Записують д \ з.
Налаштувати дітей на урок.
Розвинути навички усного мовлення.
Розвиток орфографічної пильності дітей.
Написали на «5» -
на «4» -
на «3» -
на «2» -
Робота з пропозиціями.
Відпрацювати вміння робити розбори.
Закріпити отримані знання і вміння.
Словниковий диктант.
Безбоязно, поодинці, навпростець, ледь-ледь, незграбно, спочатку, мало-помалу, вгорі розосереджено, наосліп, затемна, надовго, з розгону, гаряче.
Пропозиції для роботи на уроці
1. Злиденність твою бачити боляче і березам, і тополям.
2. Люби його радісно тілом, а серцем люби його боляче.
3. Я вночі спокійніше і суворіше.
4. Сумно стукали дні, немов дощ по залізу.
5. Сонце світило по-зимовому, яскраво.
6. За зимового неба пливли снігові хмари.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Педагогіка | Конспект
17.4кб. | скачати


Схожі роботи:
Адвербіалізація як засіб поповнення російських прислівників
Діахронічний аналіз граматичної омонімії прикметників і прислівників англійської мови
Синтаксичні конструкції з простими порівняльними формами прикметників прислівників і слів категорії
Аргентинський крах повторення пройденого
Організація узагальнюючого повторення на уроках геометрії в 7 класі 2
Повторення на старшій ступені навчання іноземним мовам
Організація процесу повторення в курсі геометрії 7-9 класів
Організація узагальнюючого повторення на уроках геометрії в 7 класі
Розробка технологій повторення теми Логіка висловлювань
© Усі права захищені
написати до нас