Ім'я файлу: Konspekt-uroku-z-matematiki-dlya-6-go-klasu-na-temu-Znahodzhenny
Розширення: docx
Розмір: 51кб.
Дата: 22.12.2021
скачати
Пов'язані файли:
Формування_математичної_компетентностні_учнів_профільної_школи

Урок № 34

Тема: Знаходження числа за його дробом

Мета: формувати навички розв’язування завдань на знаходження числа за його дробом; розвивати здатність працювати за алгоритмом, робити умовиводи за аналогією; виховувати наполегливість і силу волі.

Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.

Обладнання: комп’ютер, презентація, підручник.

Хід уроку

  1. Організаційний етап

  2. Перевірка домашнього завдання

Наявність домашнього завдання допомагають перевірити учні-асистенти вчителя.

  1. Мотивація навчальної діяльності

Математика — це лічильна мудрість. Без цієї мудрості ні філософа, ні лікаря не може бути. Л. П. Магницький

  1. Формування теми і завдань уроку

  2. Актуалізація опорних знань

Усні вправи

  1. Виконайте ділення: ; ; ; ; .

  2. Розв'яжіть рівняння: ; ; ; ; .

  3. Знайдіть швидкість пішохода, якщо шлях у 5 км він долає за години.

  4. Дане число збільшили у раза і дістали . Яке було число до збільшення?

Після розв'язування усних задач № 3, 4, 5 робимо висновок: з деякими видами задач на ділення ми знайомі:

    1. задача на знаход­ження швидкості руху за відомим часом і відстанню;

    2. знаходжен­ня числа, яке менше від даного у разів;

    3. також задачі на знаходження частки від ділення цілого на кілька рівних частин та ін;

але є ще один вид задач, що розв'язуються діленням.

  1. Засвоєння знань (фронтальна робота)

  1. Задача. Розчистили від снігу ковзанки, що становить 800 м2. Знай­діть площу ковзанки.

Розв'язання. Нехай площа ковзанки х м2.

За умовою від х (м) дорів­нює 800 м2. (*)

Отже, ·х = 800, тобто х = 800: . (**); х = 800· =2000.

Відповідь. Площа ковзанки 2000 м2.

Порівнявши (*) і (**), робимо висновок:

Щоб знайти число за даним значенням його дробу, треба це значен­ня поділити на дріб.

Приклади

  1. Задача. Житом засіяно 2 400 га, що становить 0,8 усього поля. Знай­діть площу поля.

Розв'язання. Оскільки відомо, що 0,8 від (х) поля становить 2 400 га,

то х = 2400 : 0,8 = 3000 га.

  1. Задача. Маса сушеної риби становить 55 % маси свіжої риби. Скільки треба взяти свіжої риби, щоб дістати 231 кг сушеної риби.

Розв'язання. Зрозуміло, що треба знайти х, якщо 55 % від х становить 231 кг.

Задача відрізняється від задачі в п.1 тільки величиною «55 %». Але ж

55 % = 0,55, тому.

(кг).

Висновок. Щоб знайти число за значенням його відсотків, треба:

  1. записати відсотки дробом;

  2. поділити значення відсотків на цей дріб.

Приклад

Збільшивши продуктивність праці на 7 %, робітник виконав за той самий час на 98 деталей більше, ніж було заплановано. Скільки деталей повинен був виготовити робітник за планом?

Розв'язання. 7 % = 0,07; 98 : 0,07 = 1 400.

Відповідь. За планом 1 400 деталей.

У зошитах запис у вигляді конспекту







Знаходження числа за значенням його дробу (відсотків)

Правило 1) Знайдіть х, якщо від х становить с: х = с : .

2) Знайдіть х, якщо р % від х становить с: а) р % виражаємо у вигляді ;

б) х = с : .

Приклад

1) Знайдіть число, якщо його 21.

.

2) Знайдіть число, якщо 30 % його становить 90:

а) 30% = 0,3; б) 90 : 0,3 = 300.




  1. Засвоєння вмінь

Усні вправи

  1. На присадибній ділянці зібрали 8 кг огірків, що становить зібраних овочів. Скільки кілограмів овочів зібрали?

  2. На присадибній ділянці зібрали 8 кг огірків, що становить 0,4 зібра­них овочів. Скільки кілограмів овочів зібрали?

Письмові вправи

  1. Який шлях пройде група туристів за 1 год, якщо км вона проходить за год; год; год?

  2. За м тканини заплатити 183 грн 75 к. Яка ціна одного метра тканини?

  3. Довжина земельної ділянки прямокутної форми 40 м, а ширина —
    в раза менша. Знайдіть площу ділянки.

  1. VІІІ. Підсумки уроку

Що вдалося?

Над чим треба ще попрацювати?

  1. Домашнє завдання

§ 10, №№ 439, 440, 441, 442

  1. Рефлексія

Що сприяло успіху?

В чому причина невдач?
скачати

© Усі права захищені
написати до нас