![]() | Ім'я файлу: Відкритий урок Алгебра.docx Розширення: docx Розмір: 219кб. Дата: 15.06.2021 скачати Пов'язані файли: Теореми існування.docx Метод_КР_ТОБ_Ковальчук_2017.doc Міністерство освіти і науки України Волинський національний університет імені Лесі Українки Факультет інформаційних технологій і математики конспект уроку з алгебри у 8 класі на тему: «СТАНДАРТНИЙ ВИГЛЯД ЧИСЛА» Підготував: студент 41 групи Ковч Іван Сергійович Викладач-методист: Доц. Падалко Н.Й. Луцьк – 2019 Тема уроку : СТАНДАРТНИЙ ВИГЛЯД ЧИСЛА Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про стандартний вигляд числа; формувати навички визначення порядку числа, переходу від звичайного запису числа до запису числа у стандартному вигляді, і навпаки; вчити учнів працювати з алгоритмом; показати прикладне значення запису чисел у стандартному вигляді; засобами ІКТ створити умови для підвищення інтересу до вивчення математики; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, культуру математичних записів; виховувати наполегливість, математичні компетентності Тип уроку: вивчення нових знань та вмінь Обладнання: підручник, дошка; Учні повинні знати: що таке стандартний вигляд числа; що таке значуща частина числа; що означає порядок числа; як виконувати дії над числами, записаними у стандартному вигляді Учні повинні уміти: записувати числа в стандартному вигляді; визначати значущу частину числа; визначати порядок числа; виконувати дії над числами, записаними в стандартному вигляді Хід уроку I Організація уроку Створення проблемної ситуації Чи знаєте ви, що маса Землі приблизно дорівнює 5 970 000 000 0 00 000 000 000 000 кг? Діаметр молекули водню дорівнює 0,00000000025 м ? Запишіть масу Землі та масу атома водню на аркуші паперу. Чи швидко ви записали ці числа? Чи виникли якісь проблеми під час запису цих чисел? Чи не загубили ви нулів у числах? Дійсно, при записі таких великих чисел і таких малих чисел ми легко можемо помилитися. Тому існує інший запис таких чисел. Про що ми сьогодні з вами і дізнаємося. Повідомлення теми і мети уроку Отже, тема уроку «Стандартний вигляд числа» II Актуалізація опорних знань 1) Встановити відповідність 5,4 ∙10 = 5055; 50,55 ∙ 100 = 0,18; 173,056 ∙ 1000 = 0,000018; 0,461∙10000 = 173056; 1,8 :10 = 54; 0,0018 : 100 = 4610. III Вивчення нового матеріалу Вступне слово вчителя У науці і техніці фізики, хіміки, біологи, астрономи і інші вчені виконують різні експерименти, потім досліджують результати і отримують дуже великі і дуже малі числа. Прикладом великого числа є маса Землі, а прикладом малого числа є маса атома водню. Спробуємо прочитати дані числа, скориставшись таблицею: Таблиця великих чисел
У звичайному вигляді великі і малі числа незручно читати, писати, а тим більше виконувати з ними математичні дії. У такому випадку зручним виявляється спосіб подання чисел у вигляді а ∙10n, де n – ціле число. Такий запис називається стандартним виглядом числа. Робота з підручником §11, сторінка 81, 82: введення поняття стандартного вигляду числа, значущої частини числа, порядку числа, виконання математичних дій з числами, записаними в стандартному вигляді IV Закріплення вивченого матеріалу № 333,335,348,355 Назвати порядок числа, поданого у стандартному вигляді - №333, усно; ![]() Відповідь:1)порядок числа =5; 2) порядок числа = (-17) 3) порядок числа =1 4) порядок числа =0 Подати в стандартному вигляді число:№ 335 200 000 відповідь ![]() 5800 відповідь ![]() 20 500 відповідь ![]() 739 відповідь ![]() 107,5 відповідь ![]() 37,04 відповідь ![]() Виконайте дію та подайте результат у стандартному вигляді. №348 2,7∙ ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() №355 Відстань від Землі до найближчої після Сонця зірки альфа-Центавра дорівнює 4,1 ![]() ![]() S=4,1 ![]() ![]() Розв’язання: ![]() ![]() ![]() ![]() Відповідь: світло від Землі досягне зірки альфа центавра ![]() V. Підсумок проведення уроку VI. Домашнє завдання Вивчити: §11. стор.81-83. Виконати: №334, - початковий рівень; 336(1-4), 341(1-2), 349 – середній рівень; 354 – достатній рівень; Повторити властивості степеня з цілим показником. |