Ім'я файлу: схема_конспекту_уроку.docx
Розширення: docx
Розмір: 24кб.
Дата: 11.05.2023
скачати

Прізвище, ім’я. по батькові студентки: Шульська Катерина Сергіївна

Група: ПО м/с 13

Тема уроку: Яку інформацію записують числами? Про що може розказати упаковка товару?

Мета:

навчальна:

  • ознайомити учнів з поняттям “товар”;

  • допомогти учням засвоїти набуті знання про інформацію, яку записують числами;

  • розширити кругозір учнів;

  • вчити знаходити необхідну інформацію на упаковці товару.

Розвивальна:

  • розвивати кмітливість;

  • розвивати вміння чітко формулювати свої думки;

  • розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, переглядати;

  • розвивати вміння застосовувати на практиці набуті знання.

Виховна:

  • виховувати в учнів активну життєву позицію;

  • виховувати вміння слухати інших;

Очікувані результати:

  • зчитує дані з упаковки товару (дата виготовлення і термін придатності/ кінцева дата споживання товару);

  • добирає продукти харчування, орієнтуючись на позначки на упакуванні;

  • пояснює на основі власного досвіду, чому якась інформація зацікавила;

  • використовує календар для опису і розв’язання повсякденних проблем;

Матеріали до уроку: підручник О. Ващенко “ЯДС 2 клас”, робочий зошит, презентація, відео.

Регламент уроку:

1. Вступна частина – 7 хв

2. Основна частина – 28 хв

3. Заключна частина – 5 хв

Хід уроку

І. Організаційний момент

1. Емоційне налаштування на урок – 30 с

Доброго дня, мене звати Катерина Сергіївна, сьогодні я проведу у вас урок я досліджую світ.

Пролунав дзвінок для нас,

Всі зайшли спокійно в клас.

Встали біля парти чемно.

Не мине наш час даремно.

2. Підготовленість учнів/учениць до уроку – 1 хв

Діти, чи всі готові до уроку? Перевірте, чи у всвіх на партах є підручник, робочий зошит, ручка. Все зайве приберіть із парти.

3. Обговорення правил на занятті – 1 хв

Зараз ми пригадаємо декілька правил поведінки на уроці, щоб наш урок пройшов не марно, а організовано і ефективно. Отже:

  • Слухай уважно!

  • Не відволікайся!

  • Піднімай руку!

  • Поважай думку іншого!

  • Будь ввічливим!

  • Сміятися можна, але не з когось!

4. Перевірка раніше засвоєного матеріалу – 2 хв

  • Що ви запам’ятали про магічне число 7?

  • Які прислів’я з числом 7 ви пам’ятаєте?

  • А як добре ви запам’ятали, до скількох потрібно рахувати, коли миєте руки, щоб руки були чистими? (до 20-40)

5. Актуалізація чуттєвого досвіду учнів/учениць – 2 хв

  • Як ви думаєте, чи можна інформацію записати числами?

  • Можна, наприклад, ваш клас записати числом? Яке це буде число?

  • А можна записати числом кількість членів вашої сім’ї? Яке це буде число?

  • А кількість ваших друзів можна записати числом? Яке це буде число?

  • Чи можна записати числом алфавіт? Яке це буде число?

6. Повідомлення теми, мети й мотивація навчальної діяльності учнів/учениць – 30 с

Сьогодні на уроці ми дізнаємося, яку інформацію можна записувати числами і про що може розказати упаковка товару.

ІІ. Основна частина

7. Засвоєння нових знань, умінь і навичок учнів/учениць (сприйняття, усвідомлення, осмислення знань)

Діалог-дослідження «Про що нам можуть розповідати числа?» - 3 хв

  • Давайте подумаємо, яку інформацію ми можемо записувати числами?

  • Коли нам потрібна саме така інформація?

  • Як ви думаєте, вашу дату народження або сьогоднішню дату можна записати числом?

  • А звідки ми можемо дізнатися, яке сьогодні число? (з календаря)

А зараз ви переглянете цікаве відео про календар. Вам потрібно уважно слухати, щоб пізніше відповісти на питання навіщо ж нам календар. Отож слухайте уважно.

Перегляд відео. (2хв)

  • Отож, діти, для чого нам потрібен календар?

  • А про що нам може розповісти календар?

Робота з підручником. – 4 хв

А тепер розгорніть свої підручники на сторінці 49.

Вероніка також цікавилася, яку інформацію можна записувати за допомогою чисел. Вона склала календар днів народження своїх друзів та подруг. Погляньте на нього уважно.

  • Що такого цікавого ви помітили на цьому календарі?

  • Вероніка написала числа, коли народилися її друзі? (ні)

  • А місяці Вероніка написала, коли народилися її друзі? (так)

  • А що означають числа у календарі Вероніки? (послідовність місяців)

  • Якого місяця святкують свій день народження найбільше друзів Вероніки? (квітень)

  • Хто народився того самого місяця, що й Вероніка? (Ніка та Іра)

  • Скільки дітей народилося влітку? Давайте пригадаємо для початку, які місяці – літні? (червень, липень, серпень) А які по порядку ці місяці? Червень? (6-й) Липень? (7) Серпень?(8) Отож, скільки дітей народилося влітку? (4)

Фізкультхвилинка – 2 хв

Бесіда – 2 хв

А давайте подумаємо, де ще ми можемо зустріти багато чисел, окрім календаря?

Коли ви йдете у магазин, то зустрічаєте там числа? Де саме? (на цінниках, у чекові, на грошах)

  • А чи зустрічаються числа на товарах, які ви купуєте?

  • А ви знаєте, що таке товар?

Товар – це будь-яка річ, яку ви обмінюєте на іншу річ, тобто на гроші. У магазинах ви можете обміняти гроші на товар, тобто купити цей товар.

Отож, як називається річ, яку ми обмінюємо на гроші? (товар)

На що ми обмінюємо товар? (на гроші)

Робота з підручником – 3 хв

Перегорніть сторінку підручника та погляньте на завдання 4. У ньому сказано, що Вероніка звернула увагу на те, що на упаковці соку є чимало цифр і загадкових позначок. І вона запитує чи знаєте ви, що означають ті позначки. Давайте зараз разом розглянемо справжній пакет соку та дізнаємося, що це за позначки.

На пакеті соку пише, де саме його виготовлено.

Також на пакеті соку пише, що входить до його складу; які умови його зберігання; термін придатності; місткість упаковки, наприклад, у цієї пачки соку місткість 0.95л/1л.

  • А яку ще інформацію можна знайти на упаковках товарів? (як виготовлено продукт; чи можна повторно використовувати упаковку; чи пошкоджена упаковка)

Гра-дослідження "Магазин" у групах.  5 хв

Нам важливо знати цю інформацію, щоб вберегти своє здоров’я. Наприклад, якщо неправильно зберігати продукт, то він може зіпсуватися. Те ж стосується і терміну придатності. Якщо термін придатності закінчився і ти вжив цей продукт, то це погано вплине на твоє здоров’я. тому важливо при покупці звертати на це увагу.

Якщо на упаковці відсутня якась із інформації про склад, умови зберігання, термін придатності, місце виготовлення, то варто задуматися, чи потрібно нам купувати цей товар, адже він може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Під час гри діти об’єднуються у групи та вивчають інформацію на пакованнях різних товарів (сирки(2), батончик, зошит, парфумований спрей). Обговорюють, які продукти мають термін придатності. Самостійно кожна група дітей шукає на упаковці термін придатності, склад, місткість (якщо є), умови зберігання та де виготовлений продукт.

Робота з зошитом – 7 хв

Розгорніть тепер свої робочі зошити на сторінці 26. Давайте прочитаємо перше завдання. Я буду читати, а ви слідкуйте.

7 жовтня Андрій пішов до магазину і вирішив купити сирок. Який із сирків має обрати хлопчик, щоб не завдати шкоди власному здоров’ю? (останній)

  • А як ви думаєте, що ще важливо при купівлі якогось товару?

При купівлі якогось товару варто не забути забрати чек.

Чек – це документ, який обов’язково був пропущений через касовий апарат та зафіксований в його захищеній пам’яті.

  • То що таке чек?

У чекові вказано, коли ти купив певний товар, яка його ціна, у якому магазині ти здійснив покупку, суму покупки, скільки грошей ви дали касирові та скільки отримали решти.

  • Що вказано в чекові?

Чек потрібен при покупці для того, щоб потім можна було здійснити повернення товару. Наприклад, якщо ви купили певну річ, допустимо, навушники, але на наступний день вони вам більше не подобаються і ви ними не користувалися. Тоді ви можете повернутися з чеком та запакованими навушниками до магазину, де купували їх та повернути.

  • Для чого потрібен чек?

Погляньте тепер на завдання 2 у своїх робочих зошитах. Після купівлі продуктів Андрій одержав у магазині чек. Давайте розглянемо його разом та відповімо на питання.

  • О котрій годині Андрійко здійснив покупку? (16:51)

  • Яка загальна вартість покупки? (83)

  • Скільки решти отримав хлопчик? (17)

  • Яка ціна йогурту? (34)

ІІІ. Заключна частина
8. Підсумок уроку – 5 хв

Рефлексія.

А тепер давайте зробимо ще одну вправу «Продовж речення». Вам потрібно продовжити речення.

  • Я дізнався…

  • Я зрозумів…

  • Мені сподобалось…

  • Мені не сподобалось…

  • Я навчився…

  • Мене зацікавило…

  • Я відчув труднощі…

скачати

© Усі права захищені
написати до нас