Ім'я файлу: Соняшник 17.01.21.docx
Розширення: docx
Розмір: 31кб.
Дата: 15.01.2021
скачати

ВСЕ МОЖЕ МОЛИТВА ПРАВЕДНИКА


Біблійна історія: Сон Навуходоносора.

Текст Біблії: Дан. 2:1-49

Пам’ятний вірш: «Моліться один за одного..., бо має велику силу ревна молитва праведного!» (Якова 5:16).

Істина: Бог відповідає на молитви вірних і рятує тих, хто цього потребує.

Мета:

● навчити дітей молитись Богу один за одного;

● показати дітям як ми можемо молитовно підтримати, тих хто цього потребує;

● на прикладі Даниїла, показати важливість молитовної підтримки.
ПОЯСНЕННЯ

Це урок використовує приклад Даниїла, щоб спонукати дітей приходити зі своїми проблемами до Бога в молитві, і молитися за інших християн. Дає розуміння, що Бог Всемогутній і для Нього не існує таємниць та неможливих речей.

Віруючий у Бога зможе все!
МОЛИТОВНИЙ РОЗДУМ

Цей день присвячений молитві та вірі в Божу всемогутність. Прочитайте ще раз історію Даниїла (другий розділ), зверніть увагу на вірші 18, 28, 29, 47. Поміркуйте над такими місцями Святого Письма:

Як. 5:14-16 «Чи хворіє хто з вас? Хай покличе пресвітерів Церкви, і над ним хай помоляться, намастивши його оливою в Господнє Ім'я, і молитва віри вздоровить недужого, і Господь його підійме, а коли він гріхи був учинив, то вони йому простяться. Отже, признавайтесь один перед одним у своїх прогріхах, і моліться один за одного, щоб вам уздоровитись. Бо дуже могутня ревна молитва праведного!»

Мв. 18:19-20 «…Коли б двоє з вас на землі погодились про всяку річ, то коли вони будуть просити за неї, станеться їм від Мого Отця, що на небі! Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них».

Дії. 12:5 «Отож, у в'язниці Петра стерегли, а Церква ревно молилася Богові за нього».

Євр. 13:18 «Моліться за нас, бо надіємося, що ми маємо добре сумління, бо хочемо добре в усьому поводитись».

Ів. 9:31 «Та ми знаємо, що грішників Бог не послухає; хто ж богобійний, і виконує волю Його, того слухає Він».

Для Бога не існує таємниць, Він бачить кожне серце, знає потребу кожного. Він знає наші проблеми та потреби раніше того, ніж ми про це попросили. На прикладі Даниїла, покажіть значення молитви друзів, покажіть, дітям як ми можемо молитовно підтримати тих, хто цього потребує. Поясніть значення та важливість молитви один за одного. Зверніть увагу на те, що молитва праведника може все. Бог слухає богобійних.

Попросіть дітей підтримати вас у молитві за вашу потребу. Під час уроку у дітей можуть виникнути додаткові питання, будьте готові відповісти на них.

Подякуйте Богу за все!

ХІД УРОКУ



СТОСУНКИ

Час: 2-5 хвилин

Запропонуйте дітям протягом однієї хвилини привітатися з якомога більшою кількістю людей, лише за допомогою мізинчиків.
МОЛИТВА

Час: 2 хвилини

Почніть урок з молитви. Заохотьте дітей приходити до Бога зі своїми проблемами та потребами інших.
ПОВТОРЕННЯ

Час: 5 хвилин

  • Хто пам’ятає тему минулого уроку?

  • Що необхідно перестати (або ніколи не починати) робити такого, що віддаляє нас від Бога?

  • А що нас може зблизити з Богом?

  • Повторюємо золотий вірш минулої зустрічі: «Не пристосовуйтеся до цього віку, але змінюйтеся оновленням вашого розуму» (Римлян 12:2)


ДОСВІД (Відчути потребу в допомозі.)

Час: 10 хвилин

«РОЗМАЛЮЙ ІЛЮСТРАЦІЮ»

Варіант 1 (для молодших дітей)

Обладнання:

  • розмальовки;

  • кольорові олівці.

Проведення

Заховайте кольорові олівці.

Роздайте дітям розмальовки та попросіть розмалювати ілюстрацію. Ваша мета — дати дітям будь-яке завдання, яке неможливо виконати без допомоги наставника.

Видайте дітям кольорові олівці, коли вони їх у вас попросять.

Обговоріть:

  1. Що ви відчували, коли отримали завдання, та не мали необхідних матеріалів для виконання?

  2. Чому ви вирішили звернутися до вчителя за допомогою?

  3. Як пішла робота після того, як вчитель вам допоміг?

  4. Розкажіть, коли ще в житті ви потребували чиєїсь допомоги. (Наставник теж може розповісти приклад із свого життя).

  5. У кого ще ми можемо попросити допомоги? Хто найкращий Помічник, котрий дуже любить, коли ми звертаємося до Нього за допомогою?

«Сьогодні в нашій Біблійній історії ми дізнаємося, що Даниїлу теж треба було зробити щось неможливе. Давайте поглянемо, як він впорався з цим завданням. Хто допоміг йому?»
ІСТИНА (ВИВЧЕННЯ БІБЛІЙНОЇ ІСТОРІЇ)

Текст Біблії: Дан. 2:1-49

(Даниїл розтлумачує сон Навуходоносора)

Час: 20 хвилин

Обладнання:

  • костюм Даниїла;

  • Біблії.

Дійові особи:

Даниїл — помічник в одязі чиновника Вавилона.

Наставник: Вчора ми познайомилися з Даниїлом, полоненим з Вавилону, сміливою людиною, що була вірною Богові. Що ще ви дізналися про Даниїла? (Відповіді дітей) У якій книзі Біблії записана ця історія? В якому розділі? Відкрийте його.

Даниїл і його товариші показали свою вірність Божим настановам і Бог благословив їх. Навіть грізний цар Навуходоносор був задоволений ними і часто запитував у них поради. Одного разу їх спіткала біда... Даниїл і його друзі опинилися в жахливій небезпеці! Давайте разом відкриємо Дан. 2:1-7, 12-13.

Входить Даниїл.

Наставник: О, доброго ранку, Даниїле! Ви прийшли дуже вчасно! Вчора ми захоплювалися вашою сміливістю! А сьогодні ми читаємо історію про сни царя... Але, бачу, ви засмучені. Вам загрожує небезпека?

Даниїл: Ви маєте рацію. Я тільки що дізнався, що мене і моїх друзів цар засудив до смерті. Він велів стратити всіх своїх мудреців, а також і нас.

Наставник:(до дітей): Можливо, ви порадите Даниїлові, що йому робити в цій ситуації? Може, спробувати втекти за кордон, в якусь іншу країну?(Відповіді дітей) Ви знайдете підказку в тому самому розділі, який ми зараз читаємо, в 17-18 віршах. (Молитися Богу, і попросити друзів молитися разом з ним).

Даниїл дякує за пораду й виходить.

Отже, Даниїл вирушив додому і молився з друзями. Вони були полоненими в чужій країні, серед язичників, які не співчували їм. На ранок Даниїл повинен був зустрітися з царем... Від цієї розмови залежить доля чотирьох друзів...

Даниїл повертається. Його обличчя радісне і урочисте.

Наставник: Як ваші справи Даниїле? Чи отримали ви відповідь на молитву?

Даниїл (піднімає голову і каже урочисто): «Нехай буде благословенне Боже Ім'я від віку й аж до віку, бо Його мудрість та сила. І Він зміняє часи та пори року, скидає царів і настановляє царів, дає мудрість мудрим, і пізнання розумним. Він відкриває глибоке та сховане, знає те, що в темряві, а світло спочиває з Ним. Тобі, Боже батьків моїх, я дякую та славлю Тебе, що Ти дав мені мудрість та силу, а тепер відкрив мені, що я від Тебе просив, бо Ти відкрив нам справу цареву.»

Сьогодні вранці я був на прийомі у царя. Я сказав йому, що жоден чаклун, чи астролог, чи мудрець не зможе відповісти на його запитання. Але на небесах є Бог, що відкриває таємниці. І Він відкрив цареві те, що чекає на його царство в майбутньому. Потім я розповів цареві його сон. Йому наснився величезний бовван (істукан, ідол). (Показує на різні частини тіла руками, коли про них говорить). Надалі будемо вживати більш сучасне значення «ідол». Голова цього ідола була із золота. Груди його і руки його — зі срібла, а живіт його і стегна мідні. Ноги його були залізні, а ступні — частково з заліза, а частково з глини. Потім ідол був зруйнований величезним каменем, яким був роздроблений, і перетворився на пил.

Після того, як я переказав йому його сон, я розповів і його значення. Я сказав: «Твоє царство — це голова із золота. Після тебе прийдуть інші царства — срібне, мідне і залізне. Величезний камінь означає Царство Боже, яке розтрощить усі інші царства і перебуватиме навіки».

Мені вже час йти, але ви самостійно прочитайте, що ж відповів мені цар. Це записано в моїй книзі, у другому розділі, 46-48 віршах.

Наставник дякує Даниїлові, і той іде.
ОБГОВОРЕННЯ

Час: 10 хвилин

Світ говорить нам, що ми повинні бути сильними і самі вирішувати всі свої проблеми. А як вчинив Даниїл в такій ситуації?

  1. Що планував зробити цар Навуходоносор, якщо ніхто не розповість йому його сон?

  • Розрубати своїх мудреців на шматочки й зруйнувати їхні будинки;

  1. Як відреагував Даниїл на рішення царя?

  • Попросив дати йому час;

  • Зібрав своїх друзів для молитви.

  1. Чи прийняв Даниїл похвалу на свій рахунок за тлумачення сну царя?

  • Ні, він віддав хвалу Богові.

  1. Що ви звичайно робите, якщо у вас є проблеми? А як Бог вчить нас вирішувати проблеми?

  2. Що заважає нам молитися Богу в скрутних ситуаціях?

  3. А як ми можемо підтримати наших друзів, що опинилися в скрутній ситуації?

  • Молитвою.


ВІДГУК

Час: 8 хвилин

Обладнання: ● Біблії для всіх учнів;

  • картки із життєвими ситуаціями;

  • аркуші для всіх дітей для запису молитовних потреб;

  • коробка або будь-яка ємність.



Обговорити наступні ситуації:

Перший варіант:

  1. Ви з друзями вирушили у ліс за ягодами і заблукали... Що ви будете робити?

  2. Ваш друг серйозно захворів і не прийшов до недільної школи. Що ви будете робити?

  3. Весь клас зібрався їхати на екскурсію в інше місто, і ви теж дуже хочете поїхати, але у ваших батьків немає можливості за вас заплатити... Що ви будете робити?


Другий варіант: запропонуйте дітям написати на аркуші паперу свої молитовні потреби (анонімно). Потім зберіть ці аркуші та складіть у коробку, перемішайте. Нехай кожна дитина візьме собі по аркушу (окрім власного). Попросіть дітей помолитися конкретно за ту молитовну потребу, яку вони витягли. Наприкінці ви помоліться за молитовні потреби всіх дітей.

Нехай діти приклеять у свій «Щоденник» аркуш з молитовною потребою, за яку вони молились.
Третій варіант: у групах по 3-4 чоловік попросіть в молитві Бога допомогти вам у ваших проблемах (будьте конкретні в молитвах, вони можуть бути особисті, загальнотабірні, чи всесвітні).
ВИВЧЕННЯ ПАМ’ЯТНОГО ВІРША

«Моліться один за одного..., бо має велику силу ревна молитва праведного!» (Якова 5:16).

Час: 5 хвилин

ГРА «ЗНАЙДИ НАСТУПНУ ФРАЗУ»

Обладнання:

  • 1 великий плакат, на якому написаний вірш (прикріплюється на дошку);

  • 1 комплект карток, на яких написані слова із пам'ятного вірша (кожне слово написане на окремій картці).

Проведення:

Всією групою прочитайте вірш вголос з плакату, який прикріплений на дошці.

Поясніть дітям, що їм треба знайти картку з початковою фразою або словом. (Діти по черзі беруть тільки по одній картці за один раз.) Якщо відкрита не та картка, її перевертають написом вниз і кладуть на те ж місце. (Картки можна розкласти по всій території, де буде проходити біблійний урок.)

Той, хто знайшов правильну картку, віддає її вчителю. Знайдені частини збираються по-порядку. Після додавання кожної частини всі діти читають вголос зібрану частину вірша.

Повторюйте, поки не буде зібраний весь вірш.

Якщо дозволяє час (або зі старшими дітьми), повторіть гру без великого плаката.

ПІДСУМОК УРОКУ

Бог знає всі наші проблеми та потреби ще до того, як ми про це попросили. Дуже важливо, щоб ми довіряли Богу всі свої потреби та життя і не сумнівалися в Ньому. Ми можемо своїми молитвами підтримати тих, хто опинився в скрутній ситуації. Пам’ятайте про те, що Бог допомагає тим, хто звертається до Нього.
МОЛИТВА

Боже, допоможи нам бути такими, як Даниїл, у вирішенні своїх проблем. Прости нас за те, що ми намагаємося вирішити їх, не звертаючись до Тебе за допомогою. Дай нам гарних християнських друзів, які допоможуть нам слідувати за Тобою. Нагадуй нам, що потрібно молитися і покладатися на Твоє Слово і Твою силу. В ім'я Ісуса Христа. Амінь.


скачати

© Усі права захищені
написати до нас