Ім'я файлу: читання 02 .03.docx Розширення: docx Розмір: 102кб. Дата: 20.03.2021 скачати Пов'язані файли: Українська мова 02.03.docx письмо.docx Українська мова (читання) Дата 02.03.21 Тема Читаю і розповідаю , вправи для розвитку читання .Робота над виразним читанням вірша «Татко і матуся» Лесі Вознюк Мета:удосконалювати навички читання; формувати навички вибіркового читання; розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прочитаного, зіставляти зміст тексту з малюнком, розповідати за малюнком та про спогади з власного життя; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати любов і повагу до членів своєї родини. Обладнання:букви для гри «Розсипанка»; картки для стіни слів; аркуші для складання сенкану; маркери; картки для рефлексії. Тип уроку:урок формування вмінь і навичок. Освітні галузі:мовно-літературна, соціальна і здоров'язбережувальна. До заняття допущено Оцінка Хід уроку І. ВСТУПНА ЧАСТИНА 1. Організація класу Пролунав дзвінок — Починаємо урок. Працюватимем старанно, Щоб почути у кінці, Що у нашім першім класі Діти — просто молодці. 2. Гра «Розсипанка із букв» — Так, сьогодні ми будемо розмовляти про родину. — А яким ще словом можна скористатися? (Сім'я.) Стіна слів: сім'я. 3. Складання сенкану до словасім'я. Робота в групах Сім'я. Міцна, щаслива. Люблять, піклуються, поважають. Найдорожчі люди на землі. Родина. 4. Робота в зошиті — Надрукуйте слово сім'я. — Зробіть звуковий аналіз слова. — Скільки звуків позначає буква я? Чому? Поясніть. — Назвіть тільки м'які приголосні звуки. ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА Робота за сторінкою букваря (с. 80) Читацька розминка зі Щебетунчиком — Чи розумієте ви, що таке лічилка? — Коли її можна використовувати? — Про кого йдеться в лічилці? — Який заголовок можна придумати до неї? — Хто автор лічилки? — З кого складається сім'я? — Скільки членів у цій родині? — Кого більше — дорослих чи дітей? На скільки? Фізкультхвилинка — А тепер ми трішечки пограємося. (Під час читання вірша діти під музичний супровід зображують згадані в тексті відповідні рухові дії.) Я розкажу вам, добрі діти: Родина в мене працьовита. Бабуся зранку шарф плете, Дідусь мітлою двір мете. І тато мій часу не гає — Він в люстрі лампочки міняє. Матуся ліпить пиріжки — І випікає залюбки. А ми, малесенькі малята, — Взялися квіти поливати. — Дітки, а ваші сім'ї так само працьовиті? — Що вміють робити ваші тато, мама, дідусь, бабуся? Якими справами займаються? Як ви розважаєтеся всі разом? — Добре, коли після роботи вся родина разом відпочиває і розважається. 2. Розвиток зв'язного мовлення Гра «Хто як виглядає?» — А зараз розкажіть, які ви різні, яка зовнішність у ваших рідних. Ось послухайте. Мама із гарними бровами — чорноброва мама. Тато із довгими вусами — ... (довговусий тато). Дідусь із білою бородою — ... (білобородий дідусь). Бабуся із синіми очима — ... (синьоока бабуся). Син із рудим волоссям — ... (рудоволосий син). Донька із русою косою — ... (русокоса донька). — Молодці! Чи так виглядають ваші рідні, чи мають іншу зовнішність? Розкажіть, будь ласка. 3. Продовження роботи за букварем (с. 80—81) 1) Робота над віршем Лесі Вознюк «Татко і матуся». · Читання вірша вчителем. — Про кого йдеться у вірші? — Як ставиться дитина до своїх батьків? — До якого настрою спонукає цей вірш? · Читання вірша учнями (ланцюжком, естафетою). · Словникова робота. Широченні плечі, видно вдаль, малеча, дужі руки, очі волошкові, сповнені терпіння. · Робота за запитаннями і завданнями для уважного читача. — Як ви розумієте зміст останнього стовпчика, тобто, чому з татком і матусею дитині нічого не страшно? 2) Робота над загадками. — Авторка написала не тільки вірш, а ще й загадки про сім'ю. · Читання загадок (учні знаходять малюнок-відгадку в букварі). · Перечитування загадок (учні зіставляють зміст загадок з малюнками-відгадками, шукають відмінності між текстом та малюнком). ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА 1. Бесіда — Що читали на уроці? — Яка тема об'єднує всі прочитані тексти? — Про кого йшлося у лічилці? — Про кого — у вірші? — Про кого — у загадках? — Що ви відчуваєте, прочитавши твори? — Як потрібно ставитися до своєї сім'ї? 2. Рефлексія — Оберіть смайлик, що відповідає вашому настрою після завершення уроку. — Дякую за роботу! |