Ім'я файлу: Українська мова 02.03.docx
Розширення: docx
Розмір: 204кб.
Дата: 20.03.2021
скачати
Пов'язані файли:
читання 02 .03.docx
письмо.docx

Українська мова

Дата 02.03.21

Тема Слова з буквою щ. Побудова і записування речень.Побудова речень

Мета:удосконалювати навички письма; вправляти учнів у правильному вимовлянні та написанні слів з буквою щ; удосконалювати вміння складати і записувати речення, списувати з друкованого тексту; розвивати артикуляційний апарат, уміння розгадувати ребуси, робити звуковий аналіз слів; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати старанність, охайність, спостережливість; підтримувати інтерес до навчання.

Обладнання:конструктор LEGO; загадки; картки-малюнки для складання речень; картка для гри «Склади слово»; ребус; картки-обличчя для проведення рефлексії.

Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу, формування вмінь та навичок.

Освітні галузі:мовно-літературна, соціальна і здоров'язбережувальна.

До заняття допущено

Оцінка

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

Проспівав дзвінок —

Починається урок.

З ласки,

Маминої казки,

З щирого старання,

Цікавого навчання.

2. Гра «Побудуй вежу». Робота в групах

Учні мають цеглинки LEGO з написаними на них словами. Потрібно побудувати вежі зі слів, що мають:

·    наголос на першому складі (І вежа);

·    наголос на другому складі (ІІ вежа);

·    наголос на третьому складі (ІІІ вежа).

Слова на цеглинках: дощик, щебечуть, щиглик, щогла, Щебелинка, щавель, щороку, щовечора, щедро, щука.

3. Каліграфічна хвилинка

Щщ що щу ощ

Щавель щастя

Що посієш, те й пожнеш.

— Складіть речення зі словом щавель.

— Як ви розумієте подане прислів'я?

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Робота за сторінкою посібника «Я дружу зі словом» (с. 12-13)

1) Бесіда за малюнком.

— О якій порі року відбуваються події?

— Чому ви так уважаєте?

— У що одягнений Ґаджик? Чому?

— Які предмети побачив Ґаджик? (Ящик, щітка, ящірка, кущ.)

— До якої букви потрапив Ґаджик?

— Кому з вас доводилось потрапляти під дощ?

— О якій порі року це було?

— Яким був дощ?

— Як від нього ховалися?

— Запишіть назви предметів, що побачив Ґаджик.

2) Відгадування загадок, записування слів-відгадок.

Я маленька, зелененька,

Дуже спритна і гарненька,

Як за хвіст мене піймати,

Можу я його віддати. (Ящірка.)

Ручку і щетинки має,

Наші зубки доглядає,

З пастою вона сусідка,

Вичищає зубки... (щітка).

— Складіть речення зі словами-відгадками.

3) Складання і записування речень за допомогою малюнка.



Ящірка сховалась під кущем.

Щітка лежить біля ящика.

Щітка заховалась під ящиком.

Фізкультхвилинка

Щось стомилась наша спинка

І затерпли пальці.

Встанем, друзі, на хвилинку.

Скачем на скакалці.

Присідаєм і встаємо,

Пальцям працю ми даємо:

В кулачок і з кулачка,

Щоб була рука гнучка.

Трохи шию розім'яли

І за столи посідали.

4) Робота над скоромовкою.

·    Бесіда.

— Що таке скоромовка?

— Чому вона так називається?

·    Читання скоромовки вчителем або учнем.

·    Словникова робота: періщить, злива, щенятко, вимокло, як хлющ (дуже змокло), щиглик.

— Яку картинку ви уявляєте, читаючи скоромовку?

— Порівняйте власні розповіді з малюнком у зошиті.

·    Читання скоромовки (спочатку — повільно, потім — з прискоренням).

·    Вивчення скоромовки напам'ять.

·    Розповідання скоромовки учнями напам'ять.

5) Колективна робота. Гра «Знайди слова з буквою “щ”».

— Знайдіть у скоромовці слова із буквою щ та запишіть їх на рядках зошита.

6) Гра «Склади слова».

Умови гри: скласти слова, записати їх.



Пальчикова гімнастика «Дощик»

Дощик-дощик, досить лити

(Стискають кулачки.)

Кап-кап, кап-кап!

(Стукають пальчиками по долоньці.)

Діточок малих мочити

(Стискають кулачки.)

Кап-кап, кап-кап!

(Стукають пальчиками по другій долоньці.)

Чуєш, сонечко встає

(Приставляють долоньки до вушок.)

Нам тепло своє дає

(Торкаються щічок.)

Тут-тут-тут-тут.

(Вказують пальчиком донизу.)

Дощик-дощику, іди

(Махають руками від себе.)

Там-там-там-там.




Тепле сонечко прийди

(«Запрошують», роблячи рухи долоньками до себе.)

Так-так-так-так.

(Плескають у долоні.)

7) Розгадування ребуса.

— Що означає закреслена буква в ребусі? (Це означає, що її потрібно вилучити зі слова — назви малюнка.)

·    Діти записують букву щ.

·    Від слова рука відкидають букву р.

·    Утворилося слово щука.

·    Складають із цим словом речення.

·    Виконують звуковий аналіз слова.

2. Індивідуальна робота за карткою

— Спишіть речення, вставляючи букву.

Варіант 1

Розпочався перший весняний до.. . ..ебечуть задоволені пташки.

Варіант 2

Травичка до..ем умилася, зеленіє. І все навколо захоплено пле..е в долоні.

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

1. Бесіда

— У якої букви побували в гостях?

— Що дізналися про цю букву?

— Доберіть слова із буквою щ.

— Складіть із ними речення.

2. Рефлексія

Вправа «Три обличчя»

Учитель показує учням картки із зображенням трьох облич: веселого, нейтрального та спокійного. Пропонує вибрати зображення, що відповідає їхньому настрою, та поплескати у долоні в момент його демонстрації вчителем.

— Дякую за роботу!






скачати

© Усі права захищені
написати до нас