Ім'я файлу: конспект заняття підводна мандрівка.docx
Розширення: docx
Розмір: 18кб.
Дата: 22.10.2022
скачати

Конспект комплексного заняття в старшій групі з використанням ІКТ.

Тема: « Підводна мандрівка»

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з водоймами, закріпити з дітьми назви водойм , чим вони схожі і чим відрізняються; поглиблювати уявлення дітей про одну з найпростіших речовин у пригороді- воду. Під час досліду закріпити знання дітей про те, як утворюється море, чому у морі вода солона. Під час д/гри « Сховай рибку» закріплювати склад числа 4. Удосконалювати вміння дітей розрізняти риб за їх будовою, зовнішнім виглядом, закріпити назви риб- диваків( риба – пила, риба - ремінь, риба-голка, риба – молот..) розвивати уяву, фантазію, вміння обґрунтовувати свої думки, міркувати; виховувати бережливе ставлення до моря, річок, озер, джерел та їх мешканців.

Матеріал: запис шуму моря, малюнки риб – диваків та малюнки предметів які схожі на риб, д\гра « Сховай рибку», пляшка з листом, обладнання для досліду з водою, вода, сіль, слайди водойм, скринька з шоколадними монетами, костюм Чаклунки, запис голосу Дельфінчика, комп’ютер.

Хід заняття:

Діти сідають за столи.

Привітання

Вихователь: діти , сьогодні вранці, коли я прийшла до дитячого садочка, то відчула, що тут відбувається щось незвичайне, Із-за зачинених дверей групи линули звуки схожі на шум хвиль. Мені навіть здалося, що я відчула запах морської піни. Я пропоную вам здійснити підводну мандрівку, але спочатку відгадайте загадку.

Відома вам всім рідина,

Усі її вживають,

Буває хмаркою вона,

Сніжинкою буває

Була як скло, була тверда.

Звичайно , підкажіть..( вода)

Вихователь: так вірно, А дізнаємося більше за допомогою…

А саме чого після того як ви відгадаєте загадки. Готові.

Діти: Так

Вихователь: загадує загадки про принтер, мишку, модем, монітор, флешку, колонки, системний блок

Діти відгадують і показують по картинкам.

Вихователь: розкажіть , де живе вода?

Відповіді дітей: вода «живе» у річках, морях, озерах, океанах, струмках, водоймах, колодязях..

Правила поведінки під час роботи за комп’ютером)

( показ слайдів)

Вихователь: просить показати на слайдах ( річку, озера, джерело, болото, струмок)

Вихователь: А як ви думаєте у річці яка вода?

Діти: прісна, проточна.

Вихователь: А у струмку?

Діти: Прісна, проточна.

Вихователь: А в озері?

Діти: прісна, і стояча.

Вихователь: У болоті?

Діти: прісна, стояча, тухла.

Вихователь: Що це? ( слайди моря)

Вихователь: Як ви думаєте, море одне чи їх декілька?

Діти: Морів багато.

Вихователь: Може хтось віршика хоче розказати про моря?

Мають декілька морів

Назви різних кольорів,

Наче крейда перше з них,

Наче вата , наче сніг,

Друге море, як вуглина,

Чорнило, як ожина,

Третє- мов букет гвоздик,

Ніби з помідорів сік.

А четверте- наче дині

Ось і всі ти знаєш нині.

Вихователь: отже, назвіть і покажіть моря про які говорилось у вірші.

Гімнастика для очей.

Не працювати є причина-

Очам даємо відпочинок!

Мерщій рівнесенько сідаймо, очима кліпати починаємо.

Навіщо кліпати? Така зарядка-

Вже краще бачать оченята!

Раз, два, три!

Очі догори!

На чотири, п’ять і шість

Треба міцно їх стулить.

Знову очі догори, Рахуємо: раз, два, три!

Очі щоб відпочили

Дивимось ми вліво – вправо.

Зарядку вправно ми зробили

І за комп’ютер знову сіли.

Вихователь: просить дітей повернутись за столики.

Вихователь: А у морі, яка вода?

Діти: гірка –солона.

Вихователь: як ви гадаєте, а чому у морі вода солона?

Діти- вода добрий розчинник. Вона протікає по земній поверхні, розчиняє різні речовини у вигляді солей і несе їх до моря. Поступово у морях накопичується сіль, що надала воді гірко- солоного смаку.

Вихователь: так, ви праві. І зараз ми в цьому переконаємось.

Дослід з водою « Створи море»)

Входить Чаклунка

Чаклунка: Так, щось тут цікаве відбувається.

Вихователь: Хто це , діти? Що тобі треба?

Чаклунка. Проходила повз вашого садочка і почула, що ви тут щось про море розповідаєте. Дозвольте мені залишиться тут з вами.

Вихователь: А ти, шановна, хіба про море щось знаєш?

Чаклунка: Ой ,можна подумати , ви все – все – знаєте?

Вихователь: звичайно, що знаємо.

Чаклунка: І прислів’я про море знаєте? Щось я сумніваюсь!!!

Вихователь: Діти розкажіть чаклунці , які прислів’я ви знаєте.

Відповіді дітей:

  • В морі води не зміряєш.

  • З маленьких крапель утворюється море.

  • Море – рибальне поле.

  • Море переплести – не шматочок хліба з’їсти.

  • Кругом вода, а з питвом біда.

Вихователь: запрошує Чаклунку до участі в псих гімнастиці

Психогімнастика.
Звучить музика, чуєте , як бушують- шумлять хвилі? Починаємо занурюватись у морські глибини.. Уявіть, що навколо нас вода синьо-блакитна-зелена. Прозора, чиста, тепла. Я вже бачу зграйку веселих рибок, ось тут. Біля моєї правої руки, зовсім близько… У них яскрава луска, ніби святковий костюм, прикрашений паєтками. Я відчуваю, як гойдаються водорості. Мені здається, вони, схожі на гарнесенькі стрічечки. Ми опускаємось все нижче і нижче. Сонячного світла стає менше, вода стає темно- синьою. Я вже відчуваю від ногами твердий ґрунт. Це означає, що ми з вами вже опинились на морському дні.

Вихователь: Відкривайте будь ласка очі і розкажіть що ж цікавого ви побачили на морському дні?

Чаклунка: Щось мені геть нудно стало, піду я від вас

( виходить з зали, губить пляшку із листом)

Вихователь: цікаво, що це за пляшка? А тут ще й лист якісь.

« Друзі допоможіть, зла чаклунка зачаклувала мене і я не можу вибратись із затоки, щоб потрапити у відкрите море» . Дельфінчик

Діти виконують завдання

Діти: Море буває різним. Сонячного дня, коли немає вітру воно дуже красиве. Колір у нього блакитно-зелений, лише де-не-де по ньому пробігають хвилі із маленькими гребінцями. І тоді говорять що на морі штиль .
Але море спокійне не завжди. Похмурого дня воно стає сердитим. Сірі хвилі біжать до берега, викидаючи каміння і пісок. Тоді говорять, що на морі Шторм. Дуже небезпечним море стає під час шторму- сильного вітру із дощем. Навіть великі кораблі тонуть під час шторму.

« Склади портрети риб диваків»

Діти визначають на які предмети схожі риби і чому їх так назвали( риба-пила, риба-молот, риба ремінь..)

Діти: малюють на комп’ютері спокійне море.

Дельфінчик: Дякую вам діти, ви мені дуже допомогли і за це я вам прислав із самих морських глибин справжній скарб- скринька із золотими монетами. Бережіть мор! Воно дуже корисне не тільки для морських мешканців, але і для людей. До побачення!
скачати

© Усі права захищені
написати до нас