Ім'я файлу: Konspekt-zanyattya-z-ekonomichnogo-vihovannya-v-2-molodshiy-grup
Розширення: docx
Розмір: 13кб.
Дата: 13.05.2020
скачати
Пов'язані файли:
Основи творчої педагогічної діяльності.pdf

Конспект

Заняття : «Вода-це безцінний дар природи»

(економічне виховання)

2 мол.група

Мета: Ввести нове слово економія, ознайомити дітей з поняттям економія, учити розуміти що без води неможливий розвиток всього живого, формувати усвідомлення зв`язків між природою і людиною, розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, сприяти розвитку дослідницького підходу до пізнання навколишнього , формувати вміння висловлювати свою думку, розвивати зв`язне мовлення, поповнити словник прикметниками.

Матеріал: Іграшка- Капітошка, іграшка-Ведмедик, макет хмаринки, атрибути до досліду з водою, макет водопровідного крану, рослинка, поливалочка, макет лужка.

Хід заняття:

В-ль: (привітання до малят)

«Ранок добрий мої малята,

любі хлопчики й дівчатка,

посмішкою вас вітаю та здоров`я всім бажаю!».

В-ль: (привітання до гостей)

«Світить сонечко в віконечко, світить виглядає,

гляньте гості прийшли до вас та з вами вітаються».

В-ль: Давайте і ми привітаємось з гостями , та подаруємо посмішку, тепер у них на душі буде тихо та затишно….(діти вітаються з гостями).

-Звучить музика дощу…

В-ль- Послухайте а що це за шум, хто це до нас ще поспішає?. (Прихід Капітошки ).(Діти вітаються з Капітошкою,)

А що можна ще сказати про Капітошку, який він? (іскристий, казковий, гарний, чарівний..

В-ль- Діти а скажіть мені якого Капітошка? (Голубого).

А як ви гадаєте з чого утворений Капітошка?. (З води)


В-ль-Мені здається, що він чимось засмучений, давайте запитаємо, що ж трапилось?

Капітошка каже, що він розгубив своїх сестричок краплинок, і тому прийшов до нас за допомогою.

В-ль: Не сумуй Капітошко , наші малята допоможуть тобі знайти твоїх сестричок.

« Малята час нам поспішати ,

В подорож вирушати,

Зустрічі нові чекають нас

Тож не будемо гаяти ми час.»

В-ль: Погляньте попереду вузька доріжка ,щоб нам її пройти потрібно стати один за одним .

В-ль: До кого ж ми потрапили в гості?. Можливо тут заховалася краплинка?.

В-ль загадує загадку про хмаринку.

«Крила розпустила, небо та сонечко закрила».

Хто це діти? (Хмарка).

-А що дає хмаринка? (Дощик).

-Давайте і ми закличемо дощик.

(Закличка)

«Дощик, дощик крап. крап. крап,

Ти не крапай довго так,

Змочеш всі доріжки

Ми номочем ніжки».


В-ль: Малята чомусь дощик не пішов з хмаринки , а ви хочете дізнатись як дощик потрапляє до хмаринки?

Тож давайте з вами станемо дослідниками, я вас запрошую в нашу дослідницьку лабараторію, це місце де люди роблять різні досліди здійснюють різні відкриття та дізнаються про властивості різних речовин.

В-ль: Малята вмощуйтесь зручненько, та слухайте гарненько, зараз ми пограємо тай порозмовляємою.

В-ль-:Перед вами лежать шматочки поралону, тож давайте ми уявимо що це маленькі хмаринки. Хмаринка поки не набирається водичкою вона легенька, пухнаста піднімається високо та пливе по небу.(діти піднімають хмаринки в долоньках) Коли хмарка набирає водичку вона стає важкою та опускається низько над землею і з хмарки іде дощик.

(Показ досліду )

(Діти набирають водичку до поралону та показують як з хмаринки іде дощик.)

В-ль: Завдяки дощам поповнюються водою маленькі озерця, стрімки річки,

широкі моря, бурхливі океани, тому що безліч краплинок живе в цих водоймах.


-А кому ще потрібен дощик?

Діти висловлюють свої думки (рослинкам, тваринкам, людям..)

« Дітям дощик потрібен щоб плескатись,

мамам щоб попрати , травиці зеленіти,

всім деревам щоб рости, всім квітам щоб цвісти!.

В-ль: Молодці малята, ви справжні маленькі дослідники, ми дослідили де живуть Капітошкини сестрички.

А з нашої хмаринки тому не йшов дощик що вона не набралася водичкою.

В-ль-: Капітошка нам каже, що ми знайшли не всіх сестричок краплинок ,тож не будемо гаяти часу вирушаймо далі в подорож.

Погляньте на шляху росте рослинка, а що це з нею сталось?.

Рослинка похилила до низу листочки, стоїть зажурена, сумна. Вона починає гинути , тому що земля в якій вона росте пересохла. Давайте швидше допоможемо рослинці, та піділлємо її. Але що це за лихо? Водиці в поливалці не має. Це сталось тому що….

-Малята воду ми дуже плескали, воду ми не зберігали,

розливали як могли, тому і залишилися без води!

В-ль: Малята нам потрібно зберігати кожну краплинку води, адже економити означає берегти! А ми не були економними ,тому сталося таке лихо.

Але не біда я знаю де в лісі є озерце з чистою водою, тож вирушаємо швидше щоб допомогти рослинці.

(Прихід на лужок).

В-ль: Погляньте хто це так засмітив лужок? Що нам потрібно швидше зробити?.

(Прибрати лужок від сміття)

(Під час прибирання сміття діти сортують його в певні контейнери.)

В-ль : «На лужок ми прийшли на траві сміття знайшли,

його вміло сортували, дома ще й батьків повчали».

В-ль- Ви такі працьовиті малята, вміло сортували сміття з поглядом на майбутню економію матеріалів, адже з паперу що можна виготовити ? (книжки, зошити, альбоми) , а що можна виготовити з пластмаси? (іграшки, пляшки для соків..)

В-ль-Малята ми прибрали лужок від сміття , тепер ходімо швидше до озерця.

(Прихід до озерця.)


Малята погляньте а озерце висохло. Рибки плямкають ротиком без водички, жабки не сидять на лататті…Що ж таке сталось?

Послухайте а що це дзюрчить?( Діти підходять до водопровідного крана під яким спить ведмедик.)

Ведмедик напевно так загрався що заснув і забув вимкнути кран, та з маленької краплинки витекло ціле озерце. Через недбалість стільки питної води витекло марно. Ми повинні берегти кожну краплинку води , тому що наша Земля може перетворитись на пустелю.

Тож не будемо гаяти часу швидше розбудимо ведмедика та закриємо ран.

(Діти будять ведмедика, і закривають кран).

В-ль : А нам час повертатись до озерця.

Погляньте наше озерце поповнилось водичкою.

Давайте наберемо водички адже на допомогу чекає наша рослинка.

Лісове озерце добре має серце,

всім дає водиці і звірю і птиці..

(Діти набирають водичку і вирушають до рослинки..)

Малята підходять до рослинки та поливають її.

В-ль: Погляньте наша рослинка оживає, піднялися до гори листочки і голівка посміхається до сонечка..це тому що ви врятували її.

В-ль: Малята краплинку води завжди зберігайте,

Воду розливати не дозволяйте,

Важко людині, рослині, тварині якщо не буде води у країні!

Адже вода –це безцінний дар природи,


Як нам прожити без води?

З нею ми завжди щасливі

З нею нам нема біди!

В-ль- Малята Капітошка вдячний вам за допомогу адже ви знайшли всіх краплинок сестричок.

За вдячність хоче погратись з вами в гру «Капітошка та діти».

Діти граються в гру промовляють:

«Капітошка чом ти нас лякаєш,

Та гуляти не пускаєш!

Парасолькою новою

Ми накриємось з головою,

Чобітки нові взуєм, по калюжках потанцюєм.

В-ль: Капітошки час повертатися на хмаринку де чекають на нього сестрички краплинки.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас