Ім'я файлу: Заняття-конспект.doc Розширення: doc Розмір: 42кб. Дата: 03.06.2021 скачати Пов'язані файли: конспект.doc Конспект заняття «В гостях у ведмедика» (великий-малий) Для молодшого шкільного віку Для кого призначений: друга молодша група Спрямованість змісту: логіко – математичний розвиток Мета заняття: – ознайомити дітей з поняттям «величина предметів», вчити порівнювати предмети різні за величиною, позначаючи результати порівняння поняттям «великий» -« малий», «більший» – «менший» – «найменший» – розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, вміння слухати і розуміти запитання вихователя; – виховувати інтерес до заняття з математики, самостійність, організованість під час виконання завдань, позитивне емоційне ставлення до тварин. Методи і прийоми: наочні, словесні, практичні. Демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал: ілюстрації великих і маленьких їжачків, яблук, грибочків, білок, горіхів, кошиків, зайчиків, морквинок, ялинок, для кожної дитини д/гра «Частування для ведмедиків», «Хто більший». Підготовка вихователя: опрацювала програму «Українське дошкілля», методичну літературу за темою, підібрала художнє слово, склала конспект, виготовила дидактичні ігри та роздатковий матеріал. Підговка дітей: дидактичні ігри, індивідуальна робота, робота з роздатковим матеріалом. Хід заняття. Вступна частина. Вихователь:– Діти, сьогодні ми вирушаємо з вами в мандрівку до лісу. Давайте дізнаємося, до кого ми підемо у гості. Влітку медом ласував, Досхочу малини мав. А ак впав глибокий сніг, Позіхнув і спати ліг. Бачив чи не бачив сни, А проспав аж до весни. (Ведмідь) Вихователь:– – Так, це ведмедик, і ми сьогодні підемо до нього у гості. Основна частина Д/гра «Допоможемо зайчику» Вихователь:– – Щоб дійти до ведмедика , нам потрібно допомогти його лісовим друзям. Кому ж ми будемо допомагати першому? Сіренький кожушок, Пара довгих вушок, Скорий побігайчик, А зоветься … (Зайчик) Вихователь:– – Правильно, першому будемо допомагати зайчику –побігайчику. – А хто знає, як звати дитинча зайчика? (Зайченя) – А які вони за розміром, давайте порівняємо. ( Зайчик – великий, зайченя – маленьке). – Погляньте, зайчик і зайченятко бігли додому і розсипали свої морквинки. Вихователь:– – Які тут за розміром морквинки? (Великі і маленькі) Вихователь:– – Допоможемо нашим друзям позбирати їх. Які морквинки для зайчика? (Великі). А для зайченятка? (Маленькі). – Молодці. А тепер давайте допоможемо цим тваринкам дістатися додому. Вихователь:– – Хто живе під великою ялинкою? (зайчик), а під маленькою? (зайченятко). Вихователь:– – Дітки, зайчик із своїм маленьким зайченятком дякують вам, а зараз давайте здогадаємось кому ще потрібно допомогти . Д/гра «Ласощі їжачка» Вихователь:– Дивина! Живий клубок Покотивсь у наш садок. Має сотню голочок, Хто це, друзі? (Їжачок) Вихователь:– – Так, це їжачок. – А що полюбляють їжачки? (яблучка, грибочки) – Давайте нагодуємо їжака та його маленького синочка. – Які за розміром яблучка будемо давати маленькому їжачку? (маленькі). А великому? (великі). Тепер пригостимо їх грибочками. (Для великого – великий, для маленького – маленький). Вихователь:– – Ви молодці, їжачки дякують вам за гостинці, і тепер хочуть з вами пограти. Пальчикова гімнастика «Їжачки» Їжачок маленький змерз (випрямити пальці) І згорнувсь в клубочок (стиснути пальці) Сонце їжачка зігріло (поступово випрямляти пальці) І розпрямився клубочок ( пальці рівненькі). Вихователь:– – Їжачкам сподобалося як ви грали з ними, і дають підказку, кому ще потрібна наша допомога. Д/гра «Горішки для білочки» Є горішки і грибочки У дуплі на мотузочку. Плигаю по гілочках, Я – руденька … (Білочка) Вихователь:– – Так, це білочка. – Якого кольору білочка? (руда). Де живуть білочки? (у дуплі). – З ким вона до нас прийшла у гості? (з маленьким білченятком). – Чим білочки запасаються на зиму? (горішками, грибочками). – Нам потрібно допомогти розподілити горішки в кошики. – У великий кошик будемо збирати які горішки? (великі). – Для кого вони? (для мами білки). – А маленькі горішки? (у маленький кошик для маленького білченятка). Рухлива гра «У ведмедя у бору» Вихователь:– – Молодці. Ви виконали всі завдання, допомогли всім друзям нашого ведмедика. Ось нарешті ми до нього прийшли у гості. (з’являється казковий ведмедик). І він просить, щоб ми з ним трішки пограли у рухливу гру. У ведмедя у бору Гриби ягоди беру, А ведмідь не спить І на нас гарчить. Д/гра «Частування для ведмедиків» – Погляньте, тут ведмедик зі своєю родиною. – Який за розміром тато ведмідь?(Великий). – А мама ведмедиця? (менша). – А їхнє дитинча ведмежа? (найменший). – Що полюбляють їсти ведмедики? – Давайте кожного з них пригостимо медом. (татові ведмедику – найбільшу бочку з медом, мамі – меншу, ведмежатку – найменшу. ) – Тепер нагодуємо наших друзів смачною кашею (аналогічно). – Молодці, нагодували родину ведмедика. Д/гра «Хто більший» – Наш ведмедик приготував для вас завдання. – Погляньте на малюнки і оберіть більший предмет, покладіть біля нього квадратик. Тепер навпаки, оберіть менший предмет Заключна частина. Підсумкова бесіда Вихователь:– – Діти, ви гарно справилися з усіма завданнями. – Давайте пригадаємо, де ми мандрували? – Кого зустріли? – Як ми їм допомагали? – Які завдання виконували? – Вам сподобалася подорож? – Скажемо нашим друзям «До побачення». Вихователь:–Ви, малята, молодці |