Ім'я файлу: 7 мова.docx Розширення: docx Розмір: 17кб. Дата: 06.04.2023 скачати Пов'язані файли: Тестові_завд_6_к_Педіатрія_карант_версія.docx Реферат ОБЖ.doc пз.docx Глущенко 5 уктзед.docx Ынкл.docx Самостійна робота № 5..docx Психология пз 2.docx 11700-Текст статті-23212-1-10-20220118.docx КУРСОВА РОБОТА АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ПОДАТКОВОГО ПРАВА.docx Самостійна 1.docx Дієслово: загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль 7 к Мета: поглибити знання учнів про дієслово як частину мови; формувати вміння школярів відрізняти дієслово від інших частин мови; правильно визначати морфологічні ознаки, синтаксичну роль; уміти знаходити дієслова в тексті, розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, культуру усного та писемного мовлення, розвивати творчі вміння використовувати дієслова у власних висловлюваннях; виховувати у дітей любов до рідної мови, повагу та любов до матері, бажання навчатися, прищеплювати високі моральні якості. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Хід уроку І. Організаційний момент. Складання девізу уроку з «розсипаних» слів. Навчати, добре, знати, хто, хоче, все, того. (Добре того навчати, хто хоче все знати). Хто з вас хоче багато знати? ІІ. Актуалізація знань знань Бесіда за питаннями. -Що називається морфологією?-Скільки всього частин мови? -На які групи поділяються частини мови?-Скільки самостійних частин мови? -Що спільного у всіх самостійних частинах мови? ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку ІV. Мотивація начальної діяльності учнів. Бесіда. Для чого потрібно вивчати дієслово? V. Вивчення нового матеріалу Опрацювання теоретичного матеріалу С. , робота з таблицею. Робота з підручником Вправи Робота біля дошкиЗапишіть речення. Підкресліть дієслова як члени речення. Розкажіть, що ви знаєте про дієслово. У формі якого числа, особи, часу вжиті дієслова в цих реченнях? Складіть речення з дієсловом у формі майбутнього часу і запишіть його. 1. Ми працю любимо, що в творчість перейшла (М. Рильський). 2. Хто сіє мир, той пожне щастя (Народна творчість). 3. Літали над лукою чайки, і мандрував по ній лелека (В. Василевська). VІ. Закріплення вивченого матеріалу. Творча робота ► Прочитайте речення. У якому з них дієслова означають дію, у якому стан людини, у якому стан природи? Складіть аналогічні речення, запишіть їх і прокоментуйте в них значення дієслів. 1. Дідусь нездужає. 2. Йому жаль, що ми поїдемо з села, не проходитимемо більше щоденно до школи цією вулицею, не тішитимемо діда розмовами (Ю. Збанацький). 3. Зараз рано смеркається. Самостійна робота ► Перепишіть речення. Підкресліть дієслова як члени речення. У ролі якого члена речення вони виступають? 1. Лиш боротись — значить жить (І. Франко). 2. Стомилися хлопці — присіли (з якою метою?) спочити (П. Воронько). 3. Виходить, і камінь має силу (яку?) сколихнути і дитинство, і юність і (яку?) нагадати сьогоднішні слова матері (М. Стельмах). ► Замініть словосполучення одним дієсловом. Зразок: проводити агітацію — агітувати. Писати рецензію, зробити операцію, робити ремонт, покривати асфальтом. ► Складіть речення (2–3) про свої улюблені заняття, запишіть їх, визначте відомі вам морфологічні ознаки дієслів. Розподільний диктант. Гра «Найкмітливіший» ( Фразеологізм замінити дієсловом)Задирати носа - (зазнаватися); Сушити зуби – (сміятися); Пускати сльози – (плакати); Ані телень – (змовчатиНе взятися ні за холодну воду – (ледарювати); VІІ. Підсумок уроку VІІІ. Оцінювання. Домашнє завдання Вивчити теоретичний матеріал с. , виконати вправу , описати свій робочий день, використовуючи лише дієслова. |