Ім'я файлу: конспект уроку 5 клас.docx
Розширення: docx
Розмір: 19кб.
Дата: 16.06.2021
скачати

Тема. Вимова наголошених і ненаголошених голосних. Ненаголошені голосні е, и, о в коренях слів.

Мета: формувати вміння та навички учнів правильно писати й вимовляти слова з наголошеними й ненаголошеними голосними; розвивати вміння школярів працювати колективно та са­мостійно; виховувати любов до краси природи.

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

Гасло

Через оцінки, щоб не ридати,

Вивчіть всі правила, як писати:

Можеш форму поміняти,

Можеш інше слово взяти,

Аби родичем було

І тобі допомогло.
Перебіг уроку

І. Організація класу.

II. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми, мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

Комунікативний практикум

► Складіть діалог відповідно до вказаної ситуації.

Ситуація. Ваш товариш був відсутній минулого уроку, поясніть йому виучувану тему.


– Який існує зв'язок між орфоепією і орфографією?

Орфоепічна робота

► Поставте наголос у вказаних словах.

Вимога, олень, дочка, помилки, читання, предмет, одинадцять, кілометр, завдання, черговий.

► Перевірте правильність виконаної роботи за словником.

Робота з текстом. Відредагуйте текст

Словом можна вбити і ожевити, поранити і вилікувати, посіяти тревогу і безнадію, розсіяти сумнів і засмутити, викликати посмішку і слйозу, надехнути на працю.

► Запишіть транскрипцією виділені слова.

► Визначте кількість звуків і букв.

► Запишіть транскрипцією слова, в яких допущені помилки.

► Поясніть правила правопису.

► Дайте відповіді на запитання:


– Яка інформація з тексту для вас була новою?

Творче конструювання

► Поставте наголос у словах. З двома з них складіть словосполу­чення, а потім — речення.

Сімдесят, кропива, корисний, разом, ім’я, чотирнадцять, кулі­нарія, здійснити, предмет, середина.

Вправа 246. Робота з підручником.

Пояснювальний словниковий диктант з кольоровими сигнальними картками Е, И

Редагування


► Відредагуйте запропонований звуковий запис слів відповідно до правил вимови. Як називаються помилки, які ви виправ­ляєте?

[деревйаний], [зерно], [довгеин’кий], [диеветс,а], [гостреин’кий], [леишайу].

ІV. Систематизація і узагальнення знань, умінь, навичок.

Вправа 247 (самостійно)

Робота в групах (3хв.) Хто більше.

Записати прислів’я з ненаголошеними Е, И.

V. Підсумок уроку.


– Чого нового навчився?

VІ. Д/з. Повторити правила на с.97.

Виконати вправу 248 (ІІІ. ІV)
скачати

© Усі права захищені
написати до нас