Ім'я файлу: 3.конспект леся українка.docx
Розширення: docx
Розмір: 18кб.
Дата: 20.10.2022
скачати
Пов'язані файли:

Вид заняття: художня література

Група: середня

Тема: Заучування вірша Лесі Українки «На зеленому горбочку»

Програмовий зміст : вчити дітей слухати та запам'ятовувати віршований твір, відповідати на запитання за змістом вірша виразно читати вірші, сприймати поетичні образи, викликати у дітей емоційне відношення до поетичних творів; розвивати увагу, пам'ять, мову, мислення, сприймання. Виховували любов та інтерес до поетичних творів.

Матеріал: ілюстрації, художній твір.

Методи і прийоми: розповідання, заучування вірша, запитання, пояснення, бесіда, показ та розглядання ілюстрації, ігрові прийоми, підказування, вказівка, розповідь, аналіз.

Підготовка вихователя :

  1. Попрацювала методичну літературу :

    1. Дитина : Освітня програма для дітей від 2 до 7 років.

    2. Богуш А. М. Заняття з розвитку мовлення в дитячому садку.

  2. Вивчила вірш, підготувала наочність.

Хід заняття

І. Вступна частина.

Організація дітей на стільчиках біля українського куточка.

— Діти, сьогодні ми з вами завітали ло українського куточку.

А завітали для Того, щоб ближче познайомитися з українською хатою.

Бесіда : Дітки, а де ми з вами живемо? Так, в Україні. А ви знаєте, як виглядає наш український одяг? Правильно, молодці. А як виглядає наша українська хатка, знаєте? Ні? Це ж, мабуть, тому, що зараз майже всі живуть в квартирах, так? А раніше наші бабусі та дідусі жили в звичайних хатинках. Вам цікаво, в яких же хатинках жили ваші бабусі?

ІІ. Основна частина.

— Добре, тоді давайте послухаємо вірш Лесі Українки «На зеленому горбочку» і дізнаємося трішки більше про українську хатинку.

Читання вірша вихователем напам'ять з показом ілюстрацій.

«На зеленому горбочку…»

На зеленому горбочку,

У вишневому садочку,

Притулилася хатинка,

Мов маленькая дитинка

Стиха вийшла виглядати,

Чи не вийде її мати.

І до білої хатинки,

Немов мати до дитинки,

Вийшло сонце, засвітило

І хатинку звеселило.

— Діти, гарний вірш? А подивіться, яка гарна біла хатинка на ілюстрації. А давайте скажемо ще, яка хатка на ілюстрації (діти відповідають, що хата біленька, гарна, розмальована квітами, невеличка). Так, молодці. Діти, вам всі слова в вірші зрозумілі? Добре. Тоді давайте ще раз послухаємо вірш Лесі Українки «На зеленому горбочку». Слухайте уважно, бо будете потім розповідати про українську хатку.

Повторне читання вірша вихователем.

Бесіда за змістом вірша: Діти, де ж знаходиться хатинка у вірші? Як автор говорить про хатинку? Яка вона була? З ким порівнюється хатинка? Хто прийшов до хатинки в гості і звеселив її?

— Так, молодці! А зараз давайте трішки відпочинемо. Виходьте на килимок.

Проведення фізкультхвилинки:

Вийшло з хати кенгуру,

Потягнулося від сну,

Вмило ручки, оченята,

Взуло білі чоботята,

Стало квіточки збирати

До матусеньки на свято.

— Молодці, дітки! Сідайте на стільчики. А зараз, давайте всі разом прочитаємо віршик про нашу українську хатину.

Вихователь частково читає вірш, а діти повторюють.

— Молодці, дітки!

ІІІ. Заключна частина.

Бесіда : Діти, про що ми сьогодні з вами говорили? Так, правильно. Вам цікаво було послухати, в яких же хатках жили ваші бабусі та дідусі?

— Ви сьогодні всі дуже добре попрацювали і були дуже активними. А зараз давайте збиратися. Нас запросили в музей, щоб показати нам, що ж було всередині української хатинки. Вам цікаво? Тож ходімо.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас