Тема: Віночок для Наталочки. Мета: ознайомити дітей з українським віночком ;продовжувати знайомити з українськими народними іграми; закріплювати навички розрізнення кольорів та поняття один та багато; вчити відповідати на запитання вихователя; поповнювати словник дітей словами: вінок,стрічки. Викликати радість від гри бажання дружно гратися разом з дітьми; розвивати спостережливість, мислення, мовлення дітей. Виховувати цікавість до народних традицій. Попередня робота: ознайомлення дітей з поняттям один та багато; основними кольорами ;народними хороводними іграми; українським національним одягом. Матеріал: атрибути української світлиці,віночок, лялька Наталочка, готові форми віночків . Хід заняття. Психогімнастика. Я всміхаюсь сонечку:»Здрастуй ,золоте!» Посміхаюся травичці,хай вона росте. Я всміхаюсь дощику ,лийся мов з відра. Друзям посміхаюся – зичу їм добра. - Діти, сьогодні вранці нам принесли листа, а в ньому запрошення, дівчинка Наталочка запрошує нас в гості. Підемо в гості? Коли йдуть перший раз до хати,беруть хліб. Ось і ми з вами візьмемо хліб. А ось і хата де живе Наталочка. Вона вийшла нас зустріти. Давайте з нею привітаємося. - Малята, погляньте , як гарно Наталочка одягнена. - Ліза, як називається сорочка в яку одягнена Наталочка? - Вірно, вишиванка. - А це що? - Вірно, спідничка. - А що по верх спіднички? - Правильно,фартушок. - Сорочка , спідничка, фартушок як можна назвати одним словом? - Так одяг. А який це одяг? - Вірно, український, його носять українки. - Діти, а хто знає ,що в Наталочки на голові? - Так,це віночок. Вінок – це атрибут українського костюма,але його дівчата не носили кожного дня , а одягали лише в свята. - Подивіться, з чого ж зроблений вінок? - Вірно з дуже гарних квітів. - А скільки квітів у віночку: одна чи багато? ( Відповіді дітей). - Хоч віночок і так красивий, але його ще прикрашали стрічками. - Скільки стрічок у віночку? - Вірно, багато. - Діана , покажи нам жовту стрічку. Жовта стрічка – це колір сонечка. - Лєра, покажи нам синю стрічку. Синя стрічка – це колір неба і води. - Матвій, покажи нам червону стрічечку. Червона стрічка – це колір тепла. - Саша, покажи нам зелену стрічечку. Зелена стрічка – це колір травички. - На свята дівчата розважалися: танцювали,співали, водили хороводи. Давайте і ми з вами пограємося у народну гру «Віночок».(Діти стають в коло, проводиться гра ). Я віночок сплету, я віночок сплету. А кому я цей віночок На голівоньку вдягну? (Тетянці, Оксанці…) - Ну що, діти, сподобалось вам гратись з віночком? Наталочці теж сподобалось як ви відповідали на запитання, гралися в гру, але їй сумно, що в неї віночок є а в наших дівчаток немає. Тому вона підготувала ось такі віночки, а вам потрібно намалювати стрічечки ( або наклеїти).(Вихователь показує , діти сідають за столи виконують завдання). - Дівчатка заберуть свої віночки собі, а хлопчики подарують сестричці чи подружці. - Діти, вам сподобалось у гостях у Наталочки? - А Наталочка, як чемна господиня хоче пригостити вас печивом(роздає печиво). - Давайте подякуємо Наталочці і скажемо їй до побачення,бо нам час повертатися до дитячого садочка. |