Ім'я файлу: Конспект уроку математики.docx
Розширення: docx
Розмір: 624кб.
Дата: 26.03.2022
скачати
Пов'язані файли:
Вимоги.docx
Колектив. його функції. структура.pptx

Конспект уроку математики

Тема уроку: Число і цифра 1.Поняття «один-багато»,»перший».Написання цифри 1.

Мета: формувати поняття про число 1 ; учити співвідносити число предметів і цифру; формувати навички лічби; навчити дітей розрізняти поняття «один» — «багато»; учити писати цифру 1; розвивати логічне мислення; виховувати старанність, доброзичливе ставлення до друзів.

Предметні компетентності:

-Математичну компетентність шляхом розвитку цікавості учнів до математики, логічного мислення, зорової  пам’яті, свідомого сприйняття матеріалу; розв’язування задач, зокрема практичного змісту;

-Компетентність спілкування державною мовою для розуміння, пояснювання і перетворення текстів математичних задач;

-Загальнокультурну компетентність для бажання більше дізнатися про математичні знання в різних життєвих ситуаціях.

Обладнання: підручники, папір А4, ручки, кольорові олівці та фломастери, набори «Лего», ілюстративний та роздатковий матеріал, відеоматеріали.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, природнича, мистецька

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

-До якого уроку ви підготувалися?

-Який у вас настрій?

-У щоденниках вражень намалюйте за допомогою смайлика ваш настрій?

-Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

2. Мотивація навчальної діяльності

Перегляд відеофрагменту

https://www.youtube.com/watch?v=PgdCf6YFK48

  • Чи знаєте ви цього героя?

  • Як його звати?

  • Що саме робив Петрик П’яточкин? (Він рахував слоненят)

  • З якої цифри він починав рахувати? (З одиниці) вивішується на дошку



3. Робота з матеріалом для лічби

— Викладіть на парті 5 синіх кружечків і 4 жовтих.

— Яких фігур більше? менше? (Учні складають пари «синій жовтий».) Чи вистачило жовтих кружечків для складання пар? Що слід зробити, щоб їх стало порівну?

Висновок. Жовтих кружечків менше, ніж синіх, бо їм забракло пари. А синіх більше, бо один за­лишився без пари.

— Покажіть четвертий кружечок, рахуючи справа наліво.

— Покажіть перший кружечок ліворуч.

II. Оголошення, представлення теми та очікуваних результатів

В давнину люди не вміли рахувати предмети. Перші люди займалися господарством. Вони шили одяг зі шкіри тварин, вміли розводити вогонь, випасали худобу.



Але от біда як знати чи всі тварини з пасовиська повернулися назад до загону? Адже люди не вміли лічити, вони не знали чисел.

Прадавні люди придумали свій цікавий спосіб для лічби. Для кожної тварини виготовляли глиняне кільце. Коли тварини поверталися з пасовиська і заходили до загону, первісна людина за кожну тварину клала кільце, таким чином, якщо всі тварини були в загону, а кільця на землі, то всі повернулися, якщо хоча б одне кільце залишалося у руках, тварина загубилася і її потрібно було шукати.

Якщо у стаді були різні тварини, для кожного виду тварин придумували свої глиняні вироби, з-за допомогою яких можна було лічити тварин.

З часом тварин стало дуже багато і рахувати з-за допомогою глиняних предметів ставало кожен раз складніше. Тому люди почали вигадувати назви для лічби. Так з’явилася назва один.

Метод «6 цеглин»

Завдання:

  • Давайте ми з вами виготовимо фігурки, щоб порахувати хлопчиків та дівчаток у класі. Хлопчики складають кубик, а дівчатка спідничку - трикутник.



Запитання:

Після виконання завдання. Діти виходять до вчительки і кладуть на різні купки свої фігурки.

  • Чи зручно рахувати таким чином?

  • Чому не зручно рахувати?

Отже, щоб вміти гарно рахувати, знати цифри ми сьогодні почнемо вивчати їх. А розпочнемо з цифри 1.

Фізкульхвилинка

Учитель: беремо свої цеглинки і гайда на фізкультхвилинки.

Синій колір – покрутись,
Жовтий – навколо себе озирнись.
Червоний – покажи всім літачок,
Зелений – другу дай «кулачок».
Голубий – дістань до пальців ніг,
Оранжевий – покажи щирий сміх.

III. Надання необхідної інформації

1.Формування поняття про число 1. Позначення числа 1 цифрою. Робота за підручником (с. 12,завдання 1,2)

— Що зображено на кожному малюнку? (Одна гривня, одна копійка. На годиннику перша година. На руці піднятий один палець.)

— Яке число називали? (Число 1.) Число один позначають цифрою 1 (або одиницею).

— Як утворили число 1? Скільки кілець у піраміді?

— Розгляньте предмети навколо. Який об'єкт у класній кімнаті один? Яких частин тіла в людини по одній? (Голова, тулуб, нісріт.)

Хто у родині один — син чи донька?

В мене родичів багато: Баба Настя, дід Вадим, «" : Дядько, тітка, мама, тато — А от я у них — один.

— Розгляньте малюнок. На кого схожа наша цифра один?

— Уявіть, що це хлопчик, який посварився зі своєю сестричкою. Зрештою він залишився один і йому ні з ким гратися. Як утворилося число 1? (Один — це 2 без 1.)

2. Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 1

1) Гра «Асоціація».

— Розгляньте цифру 1. На що вона схожа? (Стріла, олівець, цвях, гілочка дерева.)




2) Робота в парах.

— Знайдіть на картці всі цифри 1 та обведіть їх.

3) Аналіз елементів цифри 1 та їхнє написання.

— Цифра 1 складається з двох елементів: короткої та довгої похилих ліній. Перший елемент починаємо писати трохи вище за середину клітинки і ведемо коротку похилу лінію у верхній правий кут. Не відриваючи руки, пишемо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони клітинки.

4) Імітація написання цифри 1 в повітрі «і — раз» («і» — підняти руку, «раз» — руку опустити).

5) Написання цифри 1 у зошиті.

(«Коли пишеш одиницю, треба прямо вниз котиться!»)

Фізкультхвилинка «Дружби добрий знак»

https://www.youtube.com/watch?v=sNvaWFmkuHE

3. Гра «Цифровий конструктор».

Метод «6 цеглин»

Завдання:

З 6 цеглинок виготовіть цифру 1.

Запитання:

  • Чи важко вам було зробити цифру один?

  • Чи всі цифри вийшли однакові?




4.Формування поняття «один — багато». Робота за підручником (с. 12, завдання3)

Який предмет на малюнку один, а яких — багато? (Одна шоколадна цукерка, багато караме­льок.)

— Скільки карамельок? (Десять.) Скільки карамельок ліворуч від шоколадної цукерки? (П'ять.) Скільки праворуч? (Стільки, скільки ліворуч.)

— Що у навколишньому світі буває тільки по одному? (Сонце, Місяць, Батьківшина.)

5. Формування поняття «перший»

1) Робота за підручником (с. 12, завдання 4).

— Хто зі звірят рухається першим? Хто — останнім? (Першим рухається зайчик, останньою черепаха.)

2) Робота в парах.

— Розфарбуйте пташку, яка летить першою. Розфарбуйте рибку, яка пливе останньою.

6.Закріплення поняття про розташування предметів у просторі («ліворуч праворуч»). Робота за підручником (с 12, завдання 5)

— Назвіть, що тримає кожний хлопчик у лівій руці, а що — в правій? (Перший хлопчик: у лівій граблі, у правій відро. Другий хлопчик: у лівій сачок, у правій банку. Третій хлопчик: у лі­вій вудку.)

7. Творче малювання. Робота в групах



Будьте уважні. У вас є 4 одиниці. Вам потрібно їх зафарбувати наступними кольорами:

  • Першу одиничку в колір сонця;

  • Другу в колір язика;

  • Третю в колір землі (ґрунту);

  • Четверту в колір неба.

Звучить пісня «Справжній друг»муз.Б.Савельєва,сл.М.Пляцковського

IV. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ

• У світі одна, всім потрібна вона. (Батьківщина.)

• Все життя один одного обганяють, а випередити не можуть. (Ноги.)

• Один пастух тисячі овець пасе. (Місяць, зорі.)

• Тоненька, гостренька, з одним оком. (Голка.)

— Яке число повторювалося в кожній загадці? Як утворити число 1? На що схожа цифра 1? З яких елементів вона складається?

— Доповніть речення.

• Найбільше на уроці мене вразило...

• Сьогодні я навчився(лася)...

• Намалюйте смайлик –ваш настрій
скачати

© Усі права захищені
написати до нас