Ім'я файлу: Конспект уроку Янкощука А.Д. на тему Види плакатів.docx Розширення: docx Розмір: 22кб. Дата: 20.05.2020 скачати Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника Навчально-науковий Інститут мистецтв Конспект уроку на тему: «Види плакатів» Підготував: студент групи ОМ-32 Янкощук А.Д. Викладач: Сем`яник О.В. м. Івано-Франківськ 2020р Мета уроку: ознайомитися із поняттям «плакат» як особливим видом графічного мистецтва; учитися робити ескізи нескладних декоративно – шрифтових композицій; розвивати вміння використовувати художньо – виразні засоби плакатної графіки; виховувати любов до рідного краю. Тип уроку: комбінований. Обладнання: зразки видів плакатів, карта кольорів, картки для гри «Знайди зайве», опори «Основні закони, правила і прийоми композиції», картки для виконання практичних завдань у групах, мікрофон, слайди «Екологічний стан Очаківського району». Хід уроку І. Організація класу. - Доброго дня. Я радий вітати вас сьогодні на уроці образотворчого мистецтва. Перевірте, чи всі прилади і матеріали ви приготували, щоб поринути у світ мистецтва. (Учні перевіряють). Перевірили? Сідайте, будь ласка. ІІ. Актуалізація опорних знань - Ми продовжимо роботу над видом образотворчого мистецтва – «Графіка». Пригадаймо деякі поняття, які допоможуть нам сьогодні на уроці. -Що таке «графіка»? (Це вид образотворчого мистецтва, який в перекладі із грецької мови означає «пишу, креслю, малюю».) -Пограємо в гру «Відшукай потрібне». Оберіть із карток, що у вас на парті, правильну відповідь на питання: «За допомогою яких засобів художник – графік будує візуальний образ?» -А які ви знаєте види графіки? (Станкова, книжкова, прикладна, плакатна, промислова). Допоможіть встановити відповідність між назвою та зображенням. -Ще вам сьогодні знадобляться знання про основні закони, правила, прийоми і засоби композиції. Ви їх знаєте достеменно, але якщо все ж таки у когось виникне потреба в цьому, ви можете пригадати із карток – опор, що у вас на партах. -Підсумок. Отже, ми вже достатньо повторили про графіку. Чи цікаво вам, що саме вивчатимемо на уроці? ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку. -Погляньте на дошку. Як ви гадаєте, над видом якої графіки ми сьогодні працюватимемо? (Над плакатною). -Ви правильно визначили тему уроку. Це – «плакатна графіка». Сьогодні ми ознайомимося із поняттям «плакат» як особливим видом графічного мистецтва; будемо вчитися робити ескізи нескладних декоративно – шрифтових композицій; розвиватимемо уміння використовувати художньо – виразні засоби плакатної графіки. -Адже плакат завжди віддзеркалює час і створюється ним. Він – супутник і точний барометр суспільства. (Показ 3 – 4 слайдів із плакатами). -Підсумок. Чи не хочеться вам глибше зазирнути у світ плакатної графіки? ІV. Вивчення нового матеріалу. Словничок. -Насамперед, давайте вияснимо, що означає слово «плакат»? (2 – 3 відповіді учнів) -Я згідний з вашими припущеннями. І хочу сказати визначення із наукової точки зору. (Показ запису на дошці: «Плакат – графічне зображення, розраховане на миттєве сприйняття глядачем. Основними ознаками плаката є чіткість і лаконізм форми, інтенсивність кольорів, закличний короткий текст, пов’язаний із змістом зображення. -Плакати бувають різних видів. Спробуймо за прикладами плакатів визначити їх вид. (Показ на слайдах плакатів різних видів: сатиричний, політичний, екологічний, агітаційний, рекламний). -Знаєте, ми прагнемо якнайкраще влаштувати наше життя на Землі, зберегти природні багатства, флору і фауну, культурне середовище. Та з часом залишається все менше місць, які мають свій первісний вигляд. Негативний вплив людини на довкілля набув за останні століття глобального характеру і нерідко призводить до невиправних руйнівних змін. Не оминуло це і наш Очаківський район. Погляньте на дошку. (Показ 5 – 6 слайдів з екології). «Мікрофон». -Отже, що саме ми маємо охороняти і як саме зберігати? V. Закріплення нового матеріалу. -Ми теж можемо внести свою частку у вирішення екологічних завдань. Давайте спробуємо привернути увагу своїми плакатами до вирішення екологічної проблеми. Згодні? -Оскільки ви полюбляєте працювати в групах, я подумала, що і сьогодні вам краще працюватиметься таким чином. Сьогодні я об’єднала вас у групи за вашими уподобаннями. До першої групи увійшли ті, кому подобається зображувати людину. До другої – ті, хто віддає перевагу у малюванні флори і фауни. А третя група – це ті учні, яким подобається створювати конфліктно – ситуативні зображення. -Конкретне практичне завдання у кожної групи на столі. Створюючи композицію, не забувайте, що головною метою екологічного плаката є збереження тонкої і вразливої рівноваги у природі. А головна мета роботи в групі – це внесення свого вкладу кожним представником групи для досягнення успіху в роботі. Також не забудьте про опори – помічники, що у вас на столах. Це таблиці кольорових символів та види шрифтів. План роботи ви бачите на дошці: 1.Накопичення інформації. 2.Творчий задум (ідея плаката). 3.Виконання ескізу плаката. 4.Кольорове вирішення остаточного ескізу. -Приступаємо до роботи. (Учні працюють в групах. Звучить музика.) VІ. Домашнєзавдання. -Роботу в групах закінчено. Перед тим, як приступити до презентації плакатів, запишемо домашнє завдання: На достатній рівень – потрібно підготувати матеріал із журналів та іншої літератури про інтер’єр. А на високий рівень – знайти матеріал в Інтернеті та створити міні – презентацію (до 5 слайдів) про інтер’єр. (Учні записують у щоденники). VІІ. Підсумок уроку. -Тепер переходимо до презентації групами своїх плакатів. -Поки представник однієї групи захищає спільну роботу, інші учасники даної групи підводять підсумок роботи кожного в цій групі. Дві інші групи в цей час переглядають представлену біля дошки роботу. А далі – навпаки. -Запрошуємо представника першої групи. (Відповідь учня). -А тепер другої… (Відповідь). -І третьої…. (Слухання презентації). -Сподобалися вам плакати? А як же ви оцінили свою роботу і роботу своїх друзів? Отже…. (Читання оцінок учнів із карток). -Чи задоволені ви результатами роботи? -Чи виправдалися ваші сподівання, що були у вас на початку уроку? -Дякую вам за цей прекрасний урок. Бажаю вам успіхів! |