Дата
| Вид діяльності
| Зміст
|
24,02
| Проведення логопедичного обстеження. Оформлення результатів обстеження
| Було проведено логопедическое обстеження Каті П., знайомство з даними логопедичного обстеження, проведеного логопедом. Результати обстеження проаналізовані з логопедом. Дані обстеження внесені в мовну карту, що з логопедом складений перспективний план корекційної роботи. У рекомендаціях увага звертається на те, що поряд з корекцією мовних дефектів необхідно здійснювати роботу по загальному психічному розвитку дитини. Рекомендується систематично проводити різноманітні ігри та вправи, спрямовані на розвиток і вдосконалення дрібної моторики пальців рук.
|
25,02
| Проведення логопедичного обстеження. Оформлення результатів обстеження
| Було проведено логопедическое обстеження Сергія У., знайомство з даними логопедичного обстеження, проведеного логопедом. Результати обстеження проаналізовані з логопедом. Дані обстеження внесені в мовну карту, що з логопедом складений перспективний план корекційної роботи. Спільно з логопедом була оформлена необхідна медико-педагогічну документація, складена докладна психолого-педагогічну характеристику на основі проведеного обстеження і динамічного спостереження у процесі занять і поза ними, проаналізовано ефективність проведених логопедичних занять.
|
26,02
| Підготовка до проведення індивідуального заняття Проведення індивідуального заняття
| Була вивчена програма навчання дітей з ФФН, методичні посібники та рекомендації по роботі даною категорією дітей, згідно перспективного плану роботи логопеда був підібраний методичний матеріал для підготовки і проведення індивідуального заняття з Машею К., Олею С. Тема: Мета:
|
27.03
| Практична робота з оснащення логопедичного кабінету посібниками з розвитку мовлення за за завданням логопеда.
|
02,03
| Підготовка до проведення групового заняття Проведення групового заняття
| У ході підготовки до фронтального заняття була отримана консультація логопеда на закріплення вміння складати план і конспект заняття, точно формулювати тему, мету і завдання, відбирати програмне зміст, намічати етапи заняття у певній логічній послідовності, методично грамотно підбирати мовний матеріал, наочні та дидактичні посібники.
|
03.03
| Підготовка до проведення індивідуального заняття Проведення індивідуального заняття
| Була вивчена програма навчання дітей з ОНР, методичні посібники та рекомендації по роботі даною категорією дітей, згідно перспективного плану роботи логопеда був підібраний методичний матеріал для підготовки і проведення індивідуального заняття з Андрієм В., Данілом П. Тема: Мета:
|
04,03
| Спостереження за роботою вихователя з розвитку мовлення
| Читання казки «Два жадібних ведмежати». Мета: вчити дітей уважно слухати казку, виявляючи головне, продовжувати вчити зв'язного мовлення, вчити відповідати на запитання повно, змістовно і грамотно. У ході спостереження за ходом заняття з розвитку мовлення, проведеного вихователем, конспектувати хід заняття, відзначалися використовувані методи, форми і прийоми, оцінювалася мова, діяльність і поведінку дітей на занятті, позитивні сторони заняття. Аналіз проведеного заняття проводився під керівництвом вихователя і логопеда за певним планом.
|
05.03
| Підготовка до проведення індивідуального заняття Проведення індивідуального заняття
| Згідно перспективного плану роботи логопеда і результатами обстеження був підібраний методичний матеріал для підготовки і проведення індивідуального заняття з Катею П., Сергієм У. Тема: Мета:
|
06,03
| Практична робота з оснащення логопедичного кабінету посібниками з розвитку мовлення. Був підібраний методичний рекомендаційний матеріал по роботі з дітьми з Ринолалія.
|
10,03
| Проведення індивідуального заняття
| Згідно перспективного плану роботи логопеда був підібраний методичний матеріал для підготовки і проведення індивідуального заняття з Колею І. Тема: Мета:
|
11,03
| Підготовка матеріалу для педагогів з розвитку мовлення
| Був підібраний теоретичний і практичний матеріал для вихователів на тему: «Фонетико-фонематическое недорозвинення мови».
|
12,03
| Спостереження за роботою логопеда з розвитку мовлення
| Тема: «У країні веселих голосних звуків». Цілі заняття 1. Закріплювати вміння чітко артикулювати голосні звуки [а], [у], [і], [о], [и], [е]. 2. Вчити визначати голосний звук на початку та в середині слова. 3. Закріплювати вміння визначати емоційні стани людини і передавати їх у міміці, мови і рухах. 4. Розвивати зорове, слухове сприйняття. 5. Розвивати міжпівкульні взаємодію. 6. Виховувати вміння взаємодіяти один з одним. Проведено спостереження і докладний аналіз фронтального заняття логопеда. У ході аналізу логопед звернув увагу на необхідність виділення основних завдань заняття, підпорядкування їм застосовуваних форм і прийомів роботи. У системі занять реалізувався принцип спеціальної освіти - принцип корекційної спрямованості при дотриманні триєдиного завдання, а саме: корекційна виховання, корекційна розвиток, корекційне навчання. Корекційна розвиток проводиться за основними напрямками: - Розвиток слухового уваги; - Розвиток сенсорних і моторних функцій; - Формування кинестетической основи артікуляторних рухів; - Розвиток мімічної мускулатури; - Розвиток інтелектуальних функцій (мислення, пам'яті, уяви, сприйняття, уваги, орієнтування в просторі і в часі); - Розвиток емоційно-вольової сфери та ігрової діяльності; - Формування рис гармонійної і незакомплексовано особистості (дружби, любові, поваги і самоповаги, критичності і самокритичності, оцінки та самооцінки та ін.)
|
13,03
| Практична робота з оснащення групи посібниками з розвитку мовлення. Був підібраний ігровий матеріал для корекції мовлення. Виготовлені допомоги по запиту вихователя «Четвертий зайвий», «Класифікація»
|
16,03
| Проведення індивідуального заняття
| Згідно перспективного плану роботи логопеда і результатами обстеження був підібраний методичний матеріал для підготовки і проведення індивідуального заняття з Катею П., Сергієм У. Тема: Мета:
|
17,03
| Проведення групового заняття
| Заняття "Чаювання у Олени" Мета: виявити сформованість навичок граматичних категорій морфологічної сторони мовлення у дітей середнього дошкільного віку Обладнання: стіл, чашки, блюдця, ложки, чайник, цукорниця, конфетніца, стільчики.
|
18,03
| Проведення індивідуального заняття
| Згідно перспективного плану роботи логопеда і результатами обстеження був підібраний методичний матеріал для підготовки і проведення індивідуального заняття з Катею П., Сергієм У. Тема: Мета:
|
19,03
| Проведення групового заняття
| Заняття з серії картинок «Розумний їжачок» (сюжет Н. Радлова) Мета заняття: навчання дітей складання зв'язного розповіді по серії картинок, що зображують основні моменти сюжетної дії. Основні завдання: Розвиток навичок аналізу наочно зображеного сюжету, умінь відтворювати сюжетну ситуацію на основі зіставлення змісту окремих картинок; 1. Розвиток фразової мови дітей, навичок складання поширених відповідей на запитання; використання фраз з 3-6 слів при складанні розповіді та ін; 2. Формування навичок словозміни (в основному іменників); 3. Розвиток відтворює і творчої уяви у дітей; 4. Формування та розвиток зв'язного мовлення у формі міркування. Обладнання: 4 кольорові картинки середнього формату, набірне полотно або демонстраційна дошка. Навчання розповідання з даної серії картинок проводиться на двох заняттях.
|
20,03
| Проведення консультаційної роботи з батьками з питань усунення порушень мовлення у дітей.
| Проведені консультації з батьками Маші К., Сергія В., Каті П., Олі С. На консультації порушені питання про завдання та зміст основних етапів корекційного навчання, роз'яснювалася роль батьків у виправленні мовних дефектів та закріплення у домашніх умовах правильних мовних навичок, отриманих на логопедичних заняттях, дано рекомендації щодо виконання загального і мовного режиму під час перебування дитини вдома. Батькам Сергія У., Каті П. було роз'яснено домашнє завдання, батьки були навчені деяким корекційним прийомам.
|
23.03-26.-3
| Оформлення документації по логопедичної практиці
|