Ім'я файлу: конспект уроку рухливі ігри.docx
Розширення: docx
Розмір: 25кб.
Дата: 08.12.2021
скачати

Тема: Рухливі ігри

Мета:

  • вчити правильному виконанню загально розвиваючих вправ;

  • розвивати увагу, пам’ять, кмітливість, спритність, швидкість реакції, орієнтування в просторі у рухливих іграх;

  • виховувати наполегливість, чесність, дружність, дисциплінованість.

Хід уроку

№ з/п

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина (15 хв.)



– Діти давайте разом утворимо коло єдності та взаємодопомоги. А зараз нахиліться вперед, опустіть руки й струсіть з себе поганий настрій, страх, розчарування, невпевненість. Випряміться, поверніться один до одного і посміхніться.

30 сек


Мобілізувати увагу учнів, спрямувати її на розв’язання завдань уроку




Шикування у шеренгу. Привітання

Повідомлення завдань уроку. Стройові вправи: шикування у колону в заданому місці.

1 хв 30 сек

Постава, зовнішній вигляд.





Учитель:

    • Діти, подивіться, що це таке? (показує дітям маски звірят)

30 сек

Учень, який звільнений від уроку, одягає по черзі ці маски, а вчитель з дітьми імітує ходьбу ціх звірят



Ходьба:


    • на носках;



    • на п’ятах;




    • на зовнішньому боці стопи;



    • з високим підніманням коліна



    • навприсядки.



1 хв

Стежити за чіткістю виконання

Встанемо навшпиньки –

Підемо, як лисички

(маска лисички)

Встаємо на п’ятки –

Тепер ми пінгвінятки.

Тримаємо спинки рівненько,

Голову пряменько

(маска пінгвіна)

Потім йдемо, як ведмідь

Збоку-вбік, збоку-вбік

(маска ведмідя)

Високо підняв коліна

Всі крокують як олені

(маска оленя)

А тепер, мої малята.

Навприсядки, як каченята

(маска каченя)



Біг:

    • звичайний;

    • з підніманням колін;

    • із закиданням гомілок;



    • з підскоками і сплесками руками над головою;

2 хв


Переходимо на біг:

З підніманням скачком ніг,

Робимо як курчатка –

Торкаємось стегон п’ятками, (маска курча)

Якщо вище стрибнемо –

Комарика зловимо

(маска жабеня)



Ходьба:

- звичайна (підняти руки через сторони вгору – вдих, опустити руки – видох)

30 сек


Переходимо на крок –

Дихаємо як вітерок.



Загально розвивальні вправи:

Хлопчики та дівчатка!

Колони підрівняйте.

Й розминку – веселинку,

Зі мною починайте.

Друзі, часу ми не гаймо

Першу вправу починаймо

  1. Голову вниз опустили,

Потім назад нахилили,

Потім наліво поклали,

Потім направо. І стали

  1. Ведмежата в лісі жили,

Головою всі вертіли

Ось так, ось так – головой вертіли

3. Руки вже за головою,

Тож дивись перед собою.

Випрамляємо хребет,

Лікті зводимо вперед…

Мов метелики злітаєм,

Крильця зводим – розправляєм.

  1. Руки, мов крила розправим

І до плечей їх поставим.

Де кілька кіл вперед покрутили,

Потім назад їх повторили

  1. Руки на поясі ставимо сміло

І повертаємось вправо і вліво,

Двічі наліво, двічі направо.

Зробимо чітко, діти, цю вправу.

Двічі наліво, двічі направо.

Будемо мати гарну поставу.

  1. Раз – підняти руки вгору,

Два – нагнутися додолу.

Не згинайте, діти ноги,

Як торкаєтесь підлоги.

Три, чотири – прямо стати,

Будем знову починати

  1. Нахилилися вперед,

Нахилилися назад,

І направо і наліво,

Щоб нічого не боліло

  1. Будемо вставати та присідати:

Встати – присісти,

Встати – присісти,

Як перед грою всі футболісти

  1. Зимно зайчику стояти,

Треба трошки пострибати:

Скік-скік, скік-скік,

Треба трошки пострибати

10. Руки вгору підніміть,

Не забудьте вдих зробить

А тепер всі опустіть,

Видих всі разом зробіть

9 хв

6-8 разів


6-8 разів


6-8 разів

6-8 разів


6-8 разів
6-8 разів
6-8 разів


6-8 разів


6-8 разів


3-4 рази



Спина рівна

Руки на поясі

Спина рівна

Руки на поясі

Спина рівна

Руки за головою
Спина рівна

Руки на плечах

Спина рівна

Руки на поясі

Потягнутися, прогнутися

Торкатися кінчиками пальців носків, ноги в колінах не згинати

Руки на поясі


Спина рівна

Руки на поясі

Руки на поясі


Стежити за диханням

ІІ. Основна частина (25 хв.)



Рухлива гра “Риба, птах, звір”




Учасники гри утворюють коло, в центрі якого стає ведучий. Він заплющує очі й починає обертатися навколо своєї осі, випроставши вперед праву руку, і один раз вимовляє: «Риби, птахи, звірі». Потім зупиняється і говорить будь-яке з цих слів, показуючи рукою на когось із учасників. Той, на кого вказали, повинен швидко назвати птаха, рибу або звіра, залежно від того, що було названо ведучим. Ведучий рахує до трьох, і якщо за цей час той, хто стоїть у колі, не встиг нічого сказати або сказав не те, що треба, він виходить із гри. Назви риб, птахів, звірів не повинні повторюватися. Виграють найбільш уважні та ті, хто знає найбільше назв тварин.



Рухлива гра “Шишки, жолуді, горіхи”




Гравці діляться на трійки, будуються колонною лицем до центру в трьох-чотири кроках від того, що водить, який стоїть в середині круга. Керівник дає таким, що всім грає назви, наприклад, перші в трійках — „шишки“, другі, — „жолуді“, треті, — „горіхи“.

По сигналу той, що водить голосно говорить, наприклад: „Горіхи“. Що всі грають під цією назвою повинні помінятися місцями, а той, що водить прагне встати на будь-яке місце, що звільнилося. Якщо це йому вдається, то гравець, що залишився без місця, стає таким, що водить.

Коли гра освоєна, що водить можна називати два або трьох гравців відразу, наприклад: „шишки, горіхи“. Перемагають гравці, які жодного разу не були такими, що водять. Правила гри забороняють викликаним залишатися на місці.

Такий гравець стає таким, що водить.




Рухлива гра “Вільне місце”



За допомогою лічилки обирають ведучого гри. Діти, за винятком ведучого, утворюють коло на відстані півкроку одне від одного. Ведучий стає поза колом. Учасники складають руки за спиною долонями назовні. Ведучий біжить уздовж кола із зовнішньої сторони, торкається долоні когось із дітей і після цього продовжує бігти. Гравець, якого торкнулися, біжить поза колом в іншій бік, намагаючись дістатись свого місця швидше за ведучого. Зустрівшись на шляху, вони вітаються (подають одне одному руки або виконують присідання), а потім продовжують біг. Той із них, хто раніше займе вільне місце, там і стає, а той, хто залишився, стає новим ведучим.



Рухлива гра “До своїх прапорців”




Гравці об’єднуються у 3-4 групи, кожна з яких шикуються у кола. У центрі кожного кола перебуває гравець із кольоровим прапорцем у витягнутій угору руці. За першим сигналом учителя всі учні, крім гравців із прапорцями, розбігаються майданчиком. За другим сигна­лом гравці повинні зупинитися, присісти та заплющити очі, а гравці із прапорцями за вказівкою вчителя переходять у цей час на інше місце. Після слів учителя: «До своїх прапорців!» — гравці розплющу­ють очі та біжать до прапорців своїх кольорів, щоб першими утворити коло. Група, яка зробить це першою, перемагає.



Українська народна рухлива гра “Сірий кіт”




Гравці стоять у ряд один за одним, узявшись ззаду за пояс, ходять у різних напрямах – прямо, кружком, в'ються. У цей час, коли вони так ходять, "сірий кіт", тобто гравець, який стоїть першим і всіх водить, запитує:

– А є миші в стозі?

Ті, що стоять у ряду останніми й називаються "мишами", відповідають:

  • – Є!

  • – А не бояться кота?

  • – Ні!

  • – Ой, як кіт вусами поворушить, то всіх мишей подушить.

Із цими словами "кіт" ловить "мишей". Кого спіймає – той стає "котом", а "кіт" – "мишею.


Заключна частина (5 хв.)



Рухлива гра “Хто підходив?”

3 хв.

Ведучий заплющує очі. За вказівкою вчителя один з гравців, який стоїть у колі, підходить до ведучого і торкається його плеча рукою, називаючи його ім'я. Ведучий повинен по голосу вгадати, хто з гравців до нього підходив. Якщо вгадає, то вони міняються місцями. Якщо помилився, то продовжують гру до трьох разів і міняють ведучого.



Учитель:

Гарно, гарно працювали

Гарно бігали та грали

А тому підходить час

Зробити підсумок для вас.

2 хв.





Шикування у шеренгу. Підведення підсумків. Оцінювання учнів.




Відзначити кращих учнів.

Організований вихід


План-конспект

Проведення уроку фізичного виховання

в 3-Г класі

в ЗОШ №25 м. Вінниці

Консультацію отримала:

У вчителя __________________________ Павлик І. В.

У методиста ________________________ Тетерин К. І.

До уроку допустили:

Вчитель ___________________________ Павлик І. В.

Методист __________________________ Тетерин К. І.

Оцінка ___________

Дата проведення 28.09.21р.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас