Ім'я файлу: Заняття Різноманітний світ професій.docx
Розширення: docx
Розмір: 675кб.
Дата: 12.12.2022
скачати

Тема. Різноманітний світ професій.
Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про працю людей різних професій; вправляти в умінні закінчувати речення, використовуючи слова і словосполучення, що співвідносяться з певною професією людини;збагачувати зміст ігор  по темі: «Кухар», «Лікарня», «Перукарня»; навчати урізноманітнювати зміст ігор, творчо використовувати набуті знання; навчати самостійно розподіляти ролі, спонукати до само оцінювання вчинків; розвивати уміння дотримуватись правил рольових взаємовідносин; виховувати повагу до людей праці, бажання працювати.

Спрямованість змісту: ознайомлення з довкіллям + розвиток мовлення.

Вікова група: старша група

Тип заняття: групове

Вид заняття: інтегроване

Матеріал: загадки за темою, картинки із зображенням людей  різних професій, знаряддя праці, інструменти, предмети.

Хід заняття

Вихователь. Сьогодні,  коли я ішла до дитячого садочку, то зустріла листоношу, який передав нам на групу бандероль, але сказав, що відкрити її можна тільки тоді, коли відгадаємо загадки.
Знань чимало в нього є, 
Дітлахам їх віддає.
Міста Знань постійний житель,
Носить горде ймення - ... (вчитель).
Коровай чи рибу в тісті
Приготує порцій з двісті,
Щоб лящало аж у вухах,
Майстер страв – старанний … (кухар). 


Вміє кіски заплітати
І з волоссям чаклувати.
Гарно стригти має дар.
Як він зветься? (Перукар).
Вміє справно рахувати
І товар пропонувати.
Зошит, книгу, олівець
Видає нам - ... (продавець).
Бесіда з дітьми.

  • Як назвати всі ці слова одним словом? (Професії)

  • Що таке професія?( Професія це робота, яку людина для себе обрала; улюблена справа)


Вихователь.

Ось і відкрилась  наша бандероль. Але всі речі в ній переплуталися. Давайте їх розкладемо відповідно до професій.

Дидактична гра «Кому що потрібно для роботи?» На картинках зображенні люди різних  професій та набір різних інструментів, предметів для кожної професії. Дібрати тільки ті предмети, які потрібні їм  для роботи.












Дидактична гра «Хто що робить» Вихователь називає представника професії, а діти називають дії, які він виконує.

  • Кухар.( Варить борщ, ріже овочі, робить салат…)

  • Лікар.( Слухає хворого, дивиться горло, виписує ліки…)

  • Перукар.( Стриже, робить зачіски, фарбує волосся…)

  • Швачка.( Шиє одяг, пришиває ґудзики…)

Вихователь. Діти, а ким працюють ваші батьки? (Розповіді дітей.)

Фізкультхвилинка«Професійні вміння»

Вихователь читає віршик. На перші рядки діти ритмічно плескають у долоні. Далі діти виконують імітаційні рухи, показуючи відповідні до змісту дії.

Кожна праця — це уміння,

Вміння справжні, професійні:

Так працює в нас жонглер,

Так веде авто шофер,

Так фарбує дім маляр,

Так ось грає сопілкар,

Так працює в нас двірник,

Так — завзятий танцівник,

Так пливе спортсмен-плавець...

Кожний — справжній фахівець!

На останній рядок діти стають прямо, випроставши руки вгору.
Вихователь. Багато професій ми з вами згадали. А яка ж із них найважливіша? Чому?

Діти роблять висновки, що всі професії важливі.

Дидактична вправа « Де я був» (Вихователь називає речення дітям потрібно його продовжити.)

  • Я бачив печиво, цукерки – де я був ? (Я був…)

  • Я бачив ножиці, гребінець, фен …

  • Я бачив білий халат, ліки…

Підсумок.

  • Чи сподобалося вам сьогодні на занятті? Що найбільше?

  • Як ви гадаєте, яка ж саме професія найважливіша? Чому?

  • Ким ви хочете бути у майбутньому?

  • Що ще вам сьогодні запам’яталося?

  • Які ігри сподобалися найбільше?

скачати

© Усі права захищені
написати до нас