Ім'я файлу: Про що можна дізнатися із сімейного фотоальбому.docx
Розширення: docx
Розмір: 210кб.
Дата: 25.11.2021
скачати
Пов'язані файли:
файл.docx
пумб.docx

Тема.  Практична робота. Про що можна дізнатися із сімейного фотоальбому.

( Реалізація наскрізної змістовної лінії - громадянська відповідальність)

Мета: формувати навички аналізу, уміння здобувати та систематизувати інформацію, складати історію своєї родини. Розвивати мовлення, мислення, пам'ять, увагу, уяву. Виховувати пова­гу до батьків та старших; почуття шанобливого став­лення, любові до членів родини.

Після закінчення уроку учні будуть:

знати різновиди історичних джерел;

розуміти:

  • історичне джерело як те, що було створене в минулому людьми і збереглося;

  • відмінність між минулою дійсністю та джерельними відомостями про неї: як обставини життя, погляди і бажання людей можуть впливати на зміст історичних джерел;

уміти ставити запитання до змісту історичних джерел.

Тип уроку: комбінований

Форма уроку: практичне заняття

Обладнання: підручник «Вступ до історії України» О.В.Гісема, фотографії з сімейного альбому, дидактичний та ілюстративний матеріал.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організація класу.

Інтерактивний прийом «Психологічне налаштування»

П’ятикласники на аркуші малюють долоньку, на пальчиках пишуть побажання однокласникам

ІІ . Актуалізація знань учнів ( формування креативності)



.„Хронолітак

Учні отримують картки, на яких записано дату, місце події.

Ті, хто опинився у „іншому часі”, розповідають про те, що там бачив.

988 Київська Русь

1991 Україна

1775 Запорізька Січ

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1.Слово учителя

Що історики бачать на фотографіях? Як відображена історія вашої родини у світлинах? Чи є родинне дерево історичним джерелом? Над цими питаннями ми з вами й попрацюємо на сьогоднішньому уроці.

2.Читання, пояснення змісту епіграфа ( Формування власної думки)

Без сім’ї і роду – немає нації, народу

(Народна творчість)

ІV . Вивчення нового матеріалу

1.Слово учителя.

З сім’ї починається життя людини, саме в ній закладаються основи виховання та формування особистості. Через родину нащадкам передаються духовні цінності, життєвий досвід, трудові навички та національні традиції.

Сім’я - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується цивілізоване суспільство, без чого не може жити людина.У кожної родини своя історія, а з таких історій складається історія країни. Родина йде корінням у давнину, тому треба вивчати свій рід і знати з якого ти роду-племені. Для цього у родинах складають дерево роду.

З історією родини можна познайомитись, переглянувши сімейний фотоальбом. Світлини – це мить життя, яка зупинилась назавжди і може розповісти дуже багато. Сьогодні ми будемо працювати з візуальним історичним джерелом, до яких належить фотографія. Це фотографія вашої родини. А також за допомогою фотографій членів вашої родини спробуємо скласти родинне дерево.
2.Робота з поняттями

Сім'я́ або роди́на — соціальна група, яка складається з людей, які зазвичай перебувають у шлюбі, їхніх дітей (власних або прийомних) та інших осіб, поєднаних родинними зв'язками з подружжям, кровних родичів, і здійснює свою життєдіяльність на основі спільного економічного, побутового, морально-психологічного укладу, взаємної відповідальності, виховання дітей.

Генеалогічне дерево, родовідне древо (генеалогічний розписгенеалогічна таблицяродовідне древо) — фрагмент (витяг) зі списком нащадків, на якому розмішені носії одного і того ж прізвища та їхнє подружжя
4.Робота в парах

5.1.Опрацювати Пам’ятку «Як працювати з фотографією як історичним джерелом»,

5.2. Проаналізувати фотографію на стор.50 підручника (за варіантами)

5. «Усна презентація »

П’ятикласники аналізують принесені світлини.



1.Кого зображено на фотографії?

2. Коли, за яких обставин фото було зроблено? Чи є на фотографії підпис?

3. Яким є настрій людей? Що вони роблять?

4. Які предмети їх оточують ?

5. Яким є зовнішній вигляд (одежа, прикраси тощо)

6. Кого, можливо, не вистачає на фото, щоб родина була повною?

6. «Продовжи речення» (Формування власної думки)
З родинного фотоальбому можна дізнатися…
8. «Займи позицію»

Родинне дерево є історичним джерелом.





ТАК



НІ





НЕ ВИЗНАЧИВСЯ

9.Опрацювання Пам’ятки «Як скласти родинне дерево»


Як скласти родинне дерево

1. Починають побудову родоводу зі збору точних відомостей. Опитуємо всіх живих родичів старшого покоління. Особливу увагу звертаємо на повні імена предків, відомі дати народження, смерті, найбільш значні життєві події. Якщо збереглися сімейні архіви (листи, щоденники, фотографії), їх теж долучаємо.

2. Усі розказані відомості підкріплюємо документально.

3. Усі отримані відомості записуємо в зошит або збираємо в папку. Це допоможе краще запам’ятати сімейну історію, упорядкувати отриману інформацію.

4. Зібрані відомості оформляємо у вигляді родовідного дерева.


10. Практична робота

Побудувати та представити родовідне (генеалогічне) дерево своєї сім’ї.

Індивідуальний аналіз історичних джерел. Фіксування відповідей. Презентація робіт.
V. Узагальнення та систематизація знань

1. Метод ПРЕС

- Поміркуйте, як ви розумієте вислів. Висловіть свою думку, поясніть, у чому полягає ваша точка зору.


Метод ПРЕС

Я вважаю, що…

Тому що …

Наприклад …

Отже, …




Сім’я – це цілюще джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави









3. «Квітка родинного щастя»

- На пелюстках вказати ті цінності, які роблять кожну сім’ю щасливо

VІ. Домашнє завдання

  1. Вивчити матеріал підручника.

  2. Завершити роботу з оформлення родового дерева.

скачати

© Усі права захищені
написати до нас