![]() | Тема: Структура документа. Автоматизоване створення змісту документа. Мета: Навчальна: навчити практично застосовувати вивчений матеріал; закріпити знання загальних принципів роботи з Word; сформувати вміння та навички роботи зі структурою документа Word; навчити створювати в автоматичному режимі зміст документу; Розвивальна: розвинути вміння застосовувати отримані знання в практичних цілях. Виховна: виховати інформаційної культури; виховати творчий та естетичний підхід до роботи, бажання експериментувати; виховати прагнення до правильного стильового оформлення документів різних типів. Тип уроку: Комбінований. Обладнання: комп'ютери, проектор, підручники, зошити, презентація. ХІД УРОКУI. Організаційний етап. Привітання з учнями. Перевірка присутніх. Перевірка готовності учнів до уроку. II. Відтворення і коригування опорних знань. Як вставити в текстовий документ формулу з колекції формул? Опишіть спосіб створення в текстовому документі формули, яка відсутня в колекції формул. Які набори спеціальних символів використовуються у формулах? Як вибрати потрібний символ? III. Оголошення теми, мети і завдань уроку. Тема уроку «Структура документа. Автоматизоване створення змісту документа». На цьому занятті ми формуватимемо вміння та навички роботи зі структурою документа Word; навчимося створювати в автоматичному режимі зміст документу; IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалуСтворення структури документа в поданні структури Якщо у вас є складний документ для впорядкування подання структури (подання > Структура) допомагає вам зосередитися на її структуру. Створення або редагування заголовків, настройте рівнів заголовків за допомогою подання структури та перевпорядкування вмісту, поки все правильно потрібне місце. Послідовно виберіть елементи вигляд > Структура. Це автоматично створює структури та відкриває засоби Структура . ![]() Якщо документ має заголовки (будь-які рівні заголовків від H1 до H9), ви побачите ці заголовки впорядковані за рівнями. ![]() Якщо в документі ще немає заголовків і підзаголовків, уся структура відображатиметься як маркірований список з окремим пунктом для кожного абзацу. Текст окремих пунктів позначатиметься як основний, доки ви не додасте заголовки. Використання подання структури для керування заголовками й упорядкування тексту Подання структури дає змогу керувати структурою та заголовками документа, не ризикуючи втратити текст. У поданні структури (на вкладці Подання натисніть кнопку Структура) можна скористатися інструментами структури, щоб переміщати й редагувати заголовки, змінювати їхні рівні, а також переміщати текст. Також можна керувати деталізацією даних. Ось як працювати з документом у поданні структури:
Вставлення змісту Створення змісту Розташуйте курсор там, де потрібно додати зміст. Виберіть Посилання > Зміст. і виберіть автоматичний стиль. ![]() Якщо ви вносите зміни до документа, який впливає на зміст, оновіть зміст, клацнувши правою кнопкою миші зміст і вибравши поле оновити. Щоб оновити зміст вручну, перегляньте статтю Оновити зміст. Якщо у вас немає елементів Відсутні елементи часто трапляються, тому що заголовки не форматуються як заголовки. Для кожного заголовка, який потрібно додати до змісту, виділіть текст заголовка. Перейдіть на сторінку Home > стилі, а потім виберіть заголовок 1. ![]() Оновіть зміст. Оновлення змісту Перейдіть до посилань > оновити таблицю. ![]() Виберіть один із таких пунктів: Оновлення лише номерів сторінок Це лише оновлює сторінки, на яких містяться заголовки, і ігнорує будь-які зміни в тексті заголовка. Оновити всю таблицю Це відображатиме будь-які оновлення тексту заголовка, а також будь-які зміни на сторінці. Натисніть кнопку OK. Примітка.: Вручну створені таблиці (не створені автоматично з заголовків) не можна оновити за допомогою програми Word. Потрібно вручну ввести зміни в змісті. V. Практична робота за комп’ютером.Завдання 1: Відкрийте вказаний учителем файл. Відформатуйте об’єкти текстового документа з використанням таких стилів: Заголовки – Строгий. Текстові фрагменти – стиль Виділення. Списки – нумерований а)... Таблиці – стиль Кольорова таблиця 2. Рисунок – стиль Металевий овал. Завдання 2: Відкрийте вказаний учителем документ. Перегляньте його в режимі Структура. Упорядкуйте розділи документа за їхніми номерами. За необхідності встановіть потрібні рівні для фрагментів тексту. Збережіть документ у власній папці. Створіть на початку документа його зміст. Збережіть документ у власній папці. VI. Домашнє завдання. Опрацювати відповідний параграф підручника.VII. Підсумки уроку.Рефлексія Під час уроку я... дізнався... зрозумів... навчився... Найбільше мені сподобалося... На занятті найкраще в мене виходило... Я мав труднощі з... Я хотів би ще дізнатися про... |