Ім'я файлу: план-конспект уроку.docx
Розширення: docx
Розмір: 43кб.
Дата: 07.04.2022
скачати

Міністерство освіти і науки України

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка
Кафедра основ виробництва та дизайну


План-конспект уроку на тему:

«Перевірка деталей крою, перенесення конструктивних ліній, зметування виробу до першої примірки»

Розробила: студентка

факультету технологій

та дизайну

групи ПН–42

Мелешко О.В.

Полтава – 2022

Дата: 03.04.2022

Професія: кравець.

Тема програми: Виготовлення жакета без підкладки.

Тема уроку: Перевірка деталей крою, перенесення конструктивних ліній, зметування виробу до першої примірки.

Мета уроку:

а) навчальна: навчити учнів технологічно правильно з дотриманням технічних умов та технологічної послідовності перевіряти деталі крою, переносити конструктивні лінії та зметувати жакет без підкладки до першої примірки;

б) розвиваюча: розвивати в учнів творчий підхід до роботи, відчуття стилю й гармонії в одязі;

в) виховна: виховувати самостійність у виконанні технологічних операцій, почуття відповідальності та інтерес до обраної професії.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Дидактичне забезпечення: зразки, плакати, ілюстровані інструкційні карти, стенди.

Матеріально-технічне забезпечення: манекен, робочі учнівські столи, комп’ютер, проектор.

Інструменти: голки, наперсток, сантиметрова стрічка, ножиці, крейда, лінійка.

Міжпредметні зв’язки:

технологія виробів: тема «Підготовка виробу до першої примірки»;

охорона праці: тема «Основи безпеки праці»;

матеріалознавство: тема «Будова й властивості тканин»;

моделювання одягу: тема «Моделювання жакетів різних фасонів та силуетів».
Методи навчання:

інтерактивна вправа з використанням гри «Модельне агентство Ш–4»;

особистий показ майстром прийомів виконання робіт;

мультимедійна презентація «З історії виникнення жакета»;

мультимедійна презентація «Калейдоскоп сучасних жіночих жакетів»;

мультимедійна презентація «Підготовка жакета без підкладки до першої примірки»;

розповідь;

вирішення виробничих ситуацій.
Перелік навчально-виробничих робіт:

перевірка деталей крою;

перенесення конструктивних ліній;

зметування виробу до першої примірки.
Література: Борецька Є.Я., Малюга П.М. «Технологія виготовлення легкого жіночого та дитячого одягу», Батраченко Н.В., Головінов В.П., Каменєва Н.М. «Технологія виготовлення жіночого одягу».

Методична мета: Активізація пізнавальної діяльності учнів у процесі засвоєння технологічного процесу виготовлення одягу. Розвиток міжпредметних звязків.

Хід уроку

І. Організаційна частина – 3 хв.

перевірка присутності учнів на уроці;

рапорт чергового про готовність групи до заняття та справність обладнання.

ІІ. Вступний інструктаж – 45 хв.

Актуалізація опорних знань:

повідомлення програми і теми уроку

Тема програми: Виготовлення жакета без підкладки.

Тема уроку: Перевірка деталей крою, перенесення конструктивних ліній, зметування виробу до першої примірки.

цільова установка уроку: висококваліфікований майстер кравецької справи повинен вміти швидко та якісно виготовляти одяг. Для цього на сьогоднішньому уроці-грі «Модельне агентство Ш–4» ми розглянемо технологічну послідовність підготовки жакета без підкладки до першої примірки, адже від правильної підготовки до примірки залежить якість готового виробу.

Під час гри серед учнів розподіляються відповідні ролі: коментатора, манекенниць, інспектора з охорони праці, майстрів-кравців, працівників конструкторсько-модельного бюро;

коментатор готує мультимедійні презентації, дає коментарі до них та показів моделей, що відбуваються , готує інформацію про модні тренди;

манекенниці підбирають колекцію модного одягу та демонструють його;

інспектор з охорони праці слідкує за дотриманням правил безпеки праці та вирішує проблемні ситуації, які виникають при недотриманні правил безпеки праці;

майстри-кравці пошивають вироби;

працівники конструкторсько-модельного бюро проводять засідання, на яких розглядають колекції одягу, аналізують конструктивні особливості моделей, тканину, що використовується; беручи до уваги сучасні напрямки моди й аналізуючи якість виготовленого одягу, визначають переваги та недоліки колекції.



Усі присутні на сьогоднішньому уроці педагоги є представниками модельних агентств однієї корпорації, які приїхали в наше «Модельне агентство Ш–4» з метою обміну досвідом.

З числа майстрів виробничого навчання для контролю за часом та правильністю виконання практичних робіт обирається асистент.

Перевірка опорних знань, умінь і навиків (20 хв.).

Повторення пройденого матеріалу проведемо в такій послідовності:

Захист домашнього завдання (8 хв.)

Завдання для коментатора:

підготувати мультимедійні презентації «Історія виникнення жакета» та «Калейдоскоп сучасних жіночих жакетів»;

прокоментувати мультимедійні презентації та моделі, що будуть демонструватися.

Завдання для манекенниць:

підібрати та продемонструвати колекцію моделей жіночого жакета.

Практичні завдання (7 хв.)

Завдання для майстрів-кравців:

виметати комір (1 учень);

вметати комір у горловину (1 учень).

Усне опитування (10 хв.)

Завдання для працівників конструкторсько-модельного бюро:

виконати тестові завдання на комп’ютері – 5 хв. (1 учень);

дати відповідь на запитання.

Вирішення конкретних виробничих ситуацій з безпеки технологічного процесу

Завдання для інспектора з охорони праці:

підготувати та проаналізувати проблемні ситуації, які виникають, якщо не дотримуватись правил безпеки праці при виконанні ручних, машинних та волого-теплових робіт.

Підведення підсумків опитування учнів

Мотивація та виставлення оцінок.

Підсумкові оцінки будуть виставленні на заключному інструктажі з урахуванням виконаної самостійної роботи.

Викладення нового матеріалу – 25 хв.

Оголошення теми уроку та мотивації для її вивчення : Перевірка деталей крою, перенесення конструктивних ліній, зметування виробу до першої примірки.

План

перевірка деталей крою;

перенесення конструктивних ліній;

зметування виробу до примірки;

Проведення майстер-класу керівником модельного агентства «Ш–4»

Учням пропонується переглянути мультимедійну презентацію «Підготовка жакета без підкладки до першої примірки»

Після презентації здійснюється особистий показ майстром виробничого навчання виконання трудових операцій.

Для більш ефективного та продуктивного засвоєння матеріалу учням пропонуються ілюстровані інструкційно-технологічні карти з тем:

Перевірка деталей крою, перенесення конструктивних ліній;

Зметування виробу до примірки.

Закріплення нового матеріалу – 5хв.

Закріплення нового матеріалу проводиться у формі гри «Засідання працівників конструкторсько-модельного бюро»

Учасники гри («працівники конструкторсько-модельного бюро») розглядають зметані до першої примірки та готові жакети, визначають дефекти та способи їх усунення при підготовці виробу до першої примірки. В готових жакетах аналізують конструктивні особливості моделей, тканину, що використовується, та, беручи до уваги сучасні напрямки моди, визначають їх переваги та недоліки.

Підсумки вступного інструктажу

ІІІ. Поточний інструктаж

Видача завдання для самостійної роботи:

перевірка деталей крою;

перенесення конструктивних ліній;

зметування виробу до примірки;

Повідомлення критеріїв оцінювання

Самостійна робота учнів - 5 год.

Цільові обходи майстром робочих місць з метою

перевірити дотримання технологічної послідовності виконання операцій;

перевірити якість робіт;

перевірити дотримання правил безпеки праці при виконанні самостійної роботи;

перевірити організацію робочого місця;

допомогти учням при виконанні роботи.
IV. Заключний інструктаж – 15 хв.

підсумки роботи за день;

виявлення типових помилок;

оцінювання виконання ролі кожним з учнів;

виставлення та мотивація оцінок;

видача домашнього завдання: замалювати модель жакета й за ескізом моделі скласти технологічну послідовність підготовки виробу до першої примірки;

прибирання робочих місць.

Список літератури:

  1. ДСПТО 7433.DВ,18,20 -2013 Професія – Кравець. – Введ. 2013.

  2. Гайдук Л.М. Сучасні технології моделювання і художнього оздоблення одягу: Навчальний посібник / Л.М. Гайдук, І.В. Васильєва. – К.: КНУТД, 2008. – 132 с.

  3. Зимогляд Н.С. Проектування швейних виробів в моделях: Навчальний посібник / Н.С. Зимогляд, М.Л. Рябчиков. – Х.: ZЕБРА, 2011. – 162 с.

Додаток А

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ РОБОТИ В ШВЕЙНІЙ МАЙСТЕРНІ

  1. Правила безпечної роботи при виконанні ручних робіт.

Перед початком роботи:

  • вдягнути халат, застібнути на всі ґудзики, волосся підібрати під головний убір, надіти спецодяг;

  • перевірити своє робоче місце, переконатися, що воно повністю відповідає безпечним умовам праці (достатньо освітлене, не захаращено, тощо);

  • перевірити справність інструменту (голок, ножиць, тощо);

  • зберігати інструменти і пристосування (голки, наперстки, ножиці, сантиметрову стрічку, кілочок, булавки) у спеціально відведеному місці;

  • зламані голки, вільні бобіни та відходи не кидати на підлогу, складати у призначеному місці.

Під час роботи:

  • при виконанні усіх швейних робіт користуватися наперстком;

  • передавати голку вперед вушком, не користуватися іржавою, тупою голкою;

  • передавати ножиці вперед кільцями, тримати леза ножиць закритими, стежити при виконанні робіт, щоб пальці лівої руки не потрапили під леза ножиць.

По закінченню роботи:

  • інструменти і пристосування необхідно скласти у відведене для цього місце;

  • вимкнути місцеве освітлення;

  • прибрати робоче місце.

Забороняється:

  • виконувати ручні роботи поблизу обертових частин машини,

  • передавати предмети через працюючі машини;

  • захаращувати проходи до робочого місця, працювати без взуття, вдягатися або роздягатися в майстерні (на ходу, поблизу працюючих машин);

  • вести сторонні розмови, які відвертають увагу;

  • їсти під час роботи;

  • захаращувати робоче місце зайвими і непотрібними предметами;

  • користуватися несправними інструментами, машинами,

пристосуваннями.

  1. Правила безпечної роботи при виконанні машинних робіт.

Перед початком роботи:

  • вдягнути халат, застібнути на всі ґудзики, волосся підібрати під головний убір, надіти спец. взуття;

  • перевірити своє робоче місце, переконатися, що воно повністю відповідає безпечним умовам праці (достатньо освітлене, не захаращено тощо);

  • розпочати роботу на універсальних і спеціальних швейних машинах можна тільки після проведення первинного інструктажу на робочому місці;

  • перевірити справність машини, наявність гумового килима на металевій педалі.

Під час роботи:

  • роботу на швейній машині потрібно починати плавним натисканням на педаль і не нахилятися низько до машини, щоб запобігти удару ниткопритягувача;

  • нитки та клаптики, що випадково потрапили до привідного механізму, діставати при вимкнутому електродвигуні;

  • не гальмувати рукою махове колесо машини, не доторкатися до голки, не знімати пристосування на ходу машини;

  • спрацьовані та зламані голки не кидати на підлогу, а складати у

визначене місце;

  • не відволікатися самому і не відволікати увагу інших;

  • перед тим, як залишити робоче місце потрібно вимкнути машину;

  • при роботі на крає обметувальній машині пальці рук необхідно тримати на краю платформи машини;

  • змащувати, чистити, міняти голку, надівати ремені на шків машини,

  • витягувати верхню і нижню нитки необхідно при вимкненому електродвигуні;

  • при роботі на ґудзиковій машині користуватися екраном.

По закінченню роботи:

  • інструменти і пристосування скласти у відведене місце;

  • вимкнути машину від електроживлення і місцеве освітлення, старанно прибрати своє робоче місце.

Забороняється:

  • класти ножиці та інші предмети біля частин машини, що рухаються, передавати предмети через працюючі машини;

  • захаращувати робоче місце зайвими предметами, користуватися несправними інструментами, пристосуваннями.

  1. Правила безпечної роботи при виконанні волого-теплових робіт.

Перед початком роботи:

  • одяг застібнути на всі ґудзики, волосся прибрати під головний убір,

  • робоче місце достатньо освітлене;

  • перевірити ізоляцію шнура, чи немає на ньому не за ізольованих ділянок, а також положення праски на підставці;

  • перевірити справність обладнання, заземлення, електроосвітлення,

  • наявність діелектричного килимка.

Під час роботи:

  • для вмикання і вимикання електропраски беруть рукою корпус вилки, а не електрошнур;

  • не допускати падіння праски, перекручування шнура з утворенням петель і вузлів, перегріву праски;

  • стежити за поступовим нагріванням праски, не перевіряти її нагрів пальцями, при перегріві праски її можна охолодити, проводячи по вологому пропрасовувачу;

  • зволожувати тканину і деталі слід тільки з пульверизатора;

  • помітивши несправність праски і її частин слід терміново вимкнути її з електромережі та викликати електрика.

По закінченню роботи:

  • вимкнути електроживлення прасувальних столів;

  • вимкнути місцеве освітлення, прибрати робоче місце;

Забороняється:

  • охолоджувати перегріту праску зануреннями її у воду, або за допомогою пульверизатора;

  • ставити праску на електрошнур, що може привести до ураження електричним струмом;

  • користуватися несправною праскою, самостійно ремонтувати.

скачати

© Усі права захищені
написати до нас