1   2   3
Ім'я файлу: 26074.docx
Розширення: docx
Розмір: 1170кб.
Дата: 03.03.2023
скачати
Пов'язані файли:
Вікторія Сметанкіна - 5 Архітектура системного блоку (практична
прольотамидо 25 м.docx

Тема програми: Будова, монтаж, технічне обслуговування та ремонт освітлювальних електроустановок

Тема уроку: Монтаж електропроводок. Призначення електропроводок. Відкриті та сховані електропроводки, місце їх застосування

Мета уроку: - Навчальна: Сприяти сприйняттю призначення; монтажу; видів і місць застосування електропроводок.

- Розвиваюча: розвати пам’ять, увагу, спостережливість, логічне мислення.

- Виховна: розвивати мислення, вміння пояснити суть явищ та використовувати їх у практичній діяльності; виховувати сумлінне ставлення до навчання, потреби духовного і морального збагачення, бережливого ставлення до матеріальних і культурних цінностей,
Очікувані результати:

Після уроку учні зможуть:

  • пояснювати основні поняття теми: відкриті та сховані електропроводки, їх призначення, монтаж та місця застосування;

  • давати загальну характеристику відкритих та схованих електропроводок;

  • характеризувати технологічний процес монтажу.

  • називати послідовність технологічних операцій при монтажі електропроводок.

  • висловлювати судження щодо місць застосування електропроводок.

Обладнання:

  1. Конспекти

  2. ТСО комп'ютер, телевізор, ноутбуки.

  3. Картки завдання.

  4. Робочий зошит з теми «Монтаж електропроводки».

  5. Електронні презентації «Призначення і види електропроводок»; «Монтаж схованої електропроводки»; «Монтаж відкритої електропроводки»

  6. Навчальний відеофільм «Монтаж електропроводки»


Основні поняття: електропроводка, її призначення; види та місця застосування електропроводки; послідовність технологічних операцій при монтажі електропроводок.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організаційний момент ( 2 хв.)

Структурні компоненти уроку

Методи і прийоми

Час

І. Організаційний момент

1. Привітання.

2. Фіксація відсутніх учнів на уроці.

3. Перевірка готовності учнів до уроку.

4. Вступне слово викладача.

2 хв.


Вступне слово викладача

При включенні електричного вимикача, ми й не здогадуємося про те, яким чином електричний струм потрапив до лампочки, або, який вид електропроводки був використаний, щоб лампочка запалилася, чи побутові прилади працювали. Хоча це досить важливе питання.

Отже сьогодні темою уроку є «Монтаж електропроводок. Призначення електропроводок. Відкриті та сховані електропроводки, місце їх застосування».
ІІ. Актуалізація опорних знань (3 хв.)

Структурні компоненти уроку

Методи і прийоми

Час

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Метод «Асоціації на дошці»

3хв.




  1. Метод «Асоціації на дошці» «квітка» — викладач малює на дошці квітку (серединка і чотири пелюстки). У середині записує основне поняття, а на пелюстках слова.

Після цього учні повинні назвати прояви даного поняття у зазначених сферах. Викладач їх записує на пелюстках



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)

Структурні компоненти уроку

Методи і прийоми

Час

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

1Метод «Веббінг»


  1. 3 хв.




  1. Метод «Веббінг» — «павутиння слів». Це метод побудови логічних структурованих зв'язків між явищами і подіями. Ґрунтується він на асоціативних і логічних елементах розумової діяльності учнів. Веббінг починається з ключового слова, навколо якого «нарощуються» інші терміни, що пов'язані з ним асоціативно або логічно.



ІV. Повідомлення теми і мети уроку ( 2 хв.)

Структурні компоненти уроку

Методи і прийоми

Час

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

1Бесіда за планом


2 хв.

Тема нашого уроку «Монтаж електропроводок. Призначення електропроводок. Відкриті та сховані електропроводки, місце їх застосування». На уроці ви познайомитесь з призначенням електропроводки, її видами та місцями застосування; послідовністю технологічних операцій при монтажі електропроводок.

Таким чином, отримані на уроці знання і навички, підвищать рівень ваших професійних знань.
ПЛАН УРОКУ

  1. Призначення і види електропроводок.

2. Послідовність технологічних операцій при монтажі електропроводок.

V. Вивчення нового матеріалу (27 хв.)

Структурні компоненти уроку

Методи і прийоми

Час

V. Вивчення нового матеріалу

1Розповідь викладача. Робота з робочим зошитом

  1. хв.


Вивчення нового матеріалу:

1. Призначення і види електропроводок. Слайд 3-7 «Призначення і види електропроводок»

Розповідь викладача

Електропроводкою називається сукупність проводів і кабелів з кріпильними, підтримуючими, захисними конструкціями і деталями.

Електропроводки служать для передачі електроенергії до споживачів.

За способом виконання електропроводки поділяють на:

а) відкриті, що прокладаються по поверхні стіни, стелі, фермах. Така електропроводка може бути стаціонарною, пересувною і переносною;

б) сховані, тобто такі, що прокладаються в конструктивних елементах споруд і будівель (стінах, підлогах, перекриттях);

в) внутрішні, що прокладаються всередині приміщень. Вони можуть виконуватися відкритими і схованими;

г) зовнішні, які прокладаються по зовнішніх стінах будинків і споруд, між спорудами і будинками, під навісами, а також на опорах з прольотами до 25м, на вулицях і дорогах.

При відкритій електропроводці проводи та кабелі прокладають на струнах, тросах, роликах, ізоляторах, у трубах, гнучких металевих та ПВХ рукавах, лотках, електротехнічних плінтусах тощо. У разі схо­ваної електропроводки проводи і кабелі прокладають у трубах, гнучких металевих та ПВХ рукавах, коробах, замкнених каналах, порожнинах будівельних конструкцій, заштукатурених борознах, під штукатуркою, а також замоноличують у будівельні конструкції при їх виготовленні.

Ділянка електропроводки, що з’єднує зовнішню та внутрішню електропроводку, починаючи від ізоляторів, встановлених на зовнішній стіні або покрівлі будинку до ввідних пристроїв, називається вводом від повітряної лінії.

В даній таблиці  наведені види електропроводок і способи прокладання проводів і кабелів залежно від характеристики навколишнього середовища.

Приміщення або   середовище

Види електро­проводок

Способи виконання проводки

Сухі

Відкриті

Безпосередньо по конструкціях і по поверх­нях, які не горять або погано горять; в тру­бах, коробах, лотках, гнучких металічних ру­кавах, а також захищеними кабелями

Відкриті

Безпосередньо по конструкціях і поверхнях, що горять; на роликах і ізоляторах, трубах, коробах, лотках, а також кабелями і захи­щеними   проводами.

Сховані

В трубах, глухих коробах, замкнутих кана­лах будівельних конструкцій споруд, а та­кож спеціальними проводами

Вологі

Відкриті

Безпосередньо по конструкціях і поверхнях, що не горять або погано горять; на роликах і ізоляторах, в сталевих трубах і коробах, а також   захищеними кабелями і проводами

Відкриті

Безпосередньо по конструкціях і поверхнях, що горять; на роликах і ізоляторах, в стале­вих трубах і коробах, а також кабелями і захищеними   проводами

Сховані

В трубах, глухих коробах, а також спеціаль­ними проводами

Сирі й особливо сирі

Відкриті

Безпосередньо по конструкціях і поверхнях, що горять і не горять на роликах і ізоляторах для сирих місць, в сталевих трубах, а також кабелями

Сковані

В трубах (ізоляційних, вологостійких, стале­вих)

Жаркі

Відкриті

Безпосередньо по конструкціях і поверхнях, що горять і не горять, на роликах та ізоляторах, в сталевих трубах, коробах, лотках, а також ка­белями і захищеними проводами

Сховані

В ізоляційних і сталевих трубах


Вибір проводів за навантаженням

Електричні мережі розраховуються по нагріванню, втраті напруги, економічній густині струму, короткому замиканню та механічних розрахунках (натяг проводів та стріли провисання).

До електричних мереж ставляться такі вимоги: вони мають володіти достатньою механічною міцністю, не повинні перегріватися вище допустимих значень, а величина напруги повинна бути не меншою від тієї, при якій забезпечується нормальна робота всіх машин та механізмів, приєднаних до даної лінії.

Проходження електричного струму по проводам електричних ліній супроводжується їх нагріванням, тобто тепловими втратами. Надмірне нагрівання проводів може призвести до руйнування ізоляції і, відповідно, до виходу лінії з ладу. Навіть у лінії, що складається з неізольованих (голих) проводів, надмірне нагрівання їх може порушити нормальну роботу (порушаться контакти в місцях з’єднання на лінії, виникнуть іскріння тощо). Якщо б усе тепло, що виділяється проводом, йшло тільки на його нагрівання, то температура його підвищувалася б і теоретично досягала б нескінченно великого значення. Насправді, нагріваючись, провідник частину тепла віддає в навколишнє середовище. Коли теплові втрати будуть дорівнювати втратам тепла, що віддається в навколишнє середовище, тоді температура проводу стане постій­ною. Отже, чим більший струм, тобто чим сильніше завантажена лінія, тим вища температура нагрівання проводів. Можна допустити деяку, цілком певну температуру нагрівання, при якій забез­печується нормальна робота ізоляції, з’єднувальних контактів та інших елементів лінії. Ця температура називається гранично допустимою температурою. Величина струму, що створює нагрівання до гранично допустимої температури, називається гранично допустимим струмом.

Розрахунок електричних мереж по нагріванню зводиться до вибору провідників таких перерізів, за яких тривалі допустимі струмові навантаження дорівнюють або перевищують розрахункові струми півгодинних максимальних навантажень електроприймачів.

Тривало-допустимі струмові навантаження шнурів та проводів з мідними жилами, з гумовою та поліхлорвініловою ізоляцією

Переріз струмо-провідних жил, мм2

Струмові навантаження проводів (А)

Відкриті

прокладених в одній трубі

Двох одножиль-них

Трьох одножиль-них

Чотирьох одножиль-них

Одного двожиль-ного

Одного трижиль-ного

0,50

11











0,75

15











1,00

17

16

15

14

15

14

1,50

23

19

17

16

18

15

2,50

30

27

25

25

25

21

4,00

41

38

35

30

32

27

6,00

50

46

42

40

40

34

10,00

80

70

60

50

55

50

16,00

100

85

80

75

80

70

25,00

140

115

100

90

100

85

35,00

170

135

125

115

125

100

50,00

215

185

170

150

160

135

70,00

270

225

210

185

195

175

95,00

300

275

255

225

245

215

120,00

385

315

290

260

290

250

150,00

440

360

330







185,00

510











240,00

605











300,00

695











400,00

830











 Тривало-допустимі струмові навантаження шнурів та проводів з алюмінієвими жилами, з гумовою та поліхлорвініловою ізоляцією

Переріз струмо-провідних жил, мм2

Струмові навантаження проводів (А)

Відкриті

прокладених в одній трубі

Двох одножиль-них

Трьох одножиль-них

Чотирьох одножиль-них

Одного двожиль-ного

Одного трижиль-ного

2,50

24

20

19

19

19

16

4,00

32

28

28

23

25

21

6,00

39

36

32

30

31

26

10,00

60

50

47

39

42

38

16,00

75

60

60

55

60

55

25,00

105

85

80

70

75

65

35,00

130

100

95

85

95

75

50,00

165

140

130

120

125

105

70,00

210

175

165

140

150

135

95,00

255

215

200

175

190

165

120,00

295

245

220

200

230

190

150,00

340

275

255







185,00

390











240,00

465











300,00

535











400,00

645












П роміжне закріплення

Метод «Незакінчені речення»

  1. Існують такі види електропроводок…(відкриті, сховані, внутрішні, зовнішні)

  2. У приміщеннях різних категорій застосовують електропроводки… (відкриті, сховані)

  3. При виборі типу електропроводки, проводів, кабелів керуються…(приміщенням або середовищем)


Розповідь викладача

2. Послідовність технологічних операцій при монтажі електропроводок (Презентації «Монтаж схованої електропроводки». «Монтаж відкритої електропроводки». Відео «Монтаж електропроводки)

Технологія прокладання схованої проводки.

Технологія монтажу електропроводки включає в себе цілий ряд підготовчих, закупівельних, монтажних і пусконалагоджувальних операцій, але для початку необхідно розкрити основні правила при виконанні робіт подібного роду.

  1   2   3

скачати

© Усі права захищені
написати до нас