Ім'я файлу: Презентация1 добро.pptx
Розширення: pptx
Розмір: 2715кб.
Дата: 09.11.2022
скачати
Пов'язані файли:
Дитячі ігри на розвиток пам.doc

Заняття для дітей старшого дошкільного віку

Кіт і собака –

наші добрі друзі

Мета:

Мета:

  • познайомити дітей з життям кішок і собак, закріпити знання про домашніх тварин;
  • розвивати пізнавальну активність;
  • виховувати гуманне ставлення до тварин, почуття відповідальності за тих, кого приручили.
  • Обладнання:

  • картки з зображенням тварин;
  • розмальовка з зображенням кошеня і цуценя.

Організаційний момент

Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на занятті із завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

-Я хочу обговорити з вами дуже важливі питання., відповісти на які, здавалося б легко , але насправді – складно.

Дуже хочу, аби наше заняття було вдалим. Заплющте очі. Побажайте в думках своїм друзям, собі й мені успіхів.

Робота в групах. Гра «Мозаїка»

Вихователь:

-Діти, розгляньте картки, на яких зображені частини тваринного і складіть зображення цієї тварини. Назвіть тварину, яка у вас на картинці

  • Яку користь приносять ці тварини людині?
  • Діти, як називають цих тварин?
  • Чому їх так називають? (відповіді дітей)

Повідомлення теми і мети.

Вихователь: Відгадайте загадки.

1) Гладиш - лащиться,

Дражниш - кусається. (Собака)

2) Ніжно лащиться до ніг,

Носить повідок від бліх,

Довгі вуха, хитрий хвіст,

Муркотіти має хист! (Кіт)

Вихователь: -Діти, як ви думаєте, про кого ми будемо говорити на уроці? (відповіді дітей)


Вихователь: - Сьогодні ми продовжимо розмову про тих тварин, які живуть поруч - в одному з нами будинку, у нашому дворі. Розмова піде про домашніх тварин - кішок і собак. Ми з'ясуємо, як потрібно ставитися до домашніх вихованців.

Вихователь: -Підніміть ручки, хто з вас любить тварин?

- А в кого з вас є домашні улюбленці? (Відповідь дітей)

- Дуже добре. Отже, ви вже знаєте, що кіт і собака – друзі людини, які

здавна живуть поруч із нею

Про історію дружби людини і тварини


Історія такої дружби розпочалася тисячі років тому, коли первісна людина помітила у тварин унікальні якості, що були набагато краще розвинуті, ніж у людини .

За давніх часів людина приручила сірого вовчика. Він першим прийшов до неї із лісових хащ. Поступово хвостатий друг привчився охороняти дім, захищати, допомагати пасти череду, полювати на звірів. Відтоді пройшло дуже багато часу, стосунки людини і собаки розвивалися і збереглися аж до наших днів. Зараз на земній кулі немає такого місця, де б поруч із людиною не жив собака.

Собака – вірний товариш і помічник людини.

Людина також приручила і котів. Колись ця тварина була священною,

божеством, їй поклонявся стародавній народ Єгипту. Поважали кішок за

спритність та вміння охороняти дім від гризунів.

- Як ви думаєте, діти, завдяки чому наші котики є такими хорошими мисливцями?

- У котів дуже гострі кігті і хороший слух, вони гарно бачать вночі. А що дозволяє нашим муркотунам рухатись непомітно і тихо?

- Коли кішки біжать, то вони ховають кігті і стають лише на товсті та м’які

подушечки пальців, тому й рухаються безшумно.

Гра «Кіт чи собака»

- А тепер давайте пограємо в гру. Я буду називати риси характеру тваринок, а ви будете вгадувати, хто це: собачка чи котик.

- Отже, розпочинаємо:

• охоронець;

• майстер підкрадання;

любить багато спати;

• любить вмиватися;

• муркотун;

• його легко дресирувати;

• не любить купатися.


На дошці в центрі малюнок собаки. Вихователь задає дітям запитання, а вони обирають відповідь серед запропонованих малюнків.

Перелік запитань:

1.Де живе собака?

(будка, гніздо, озеро, хлів.)

2.Знайди дитинчат собаки?

(цуценя, кошеня, курча, порося)

3.Що їсть собака?

(Кістка, морква, трава, пташка)

Вихователь: Молодці діти, гарно впорались з завданням.

Гра «Вікторина в картинках»
  • Що ж, мабуть, прийшла пора трохи відпочити.

  • На горі росте калина,

    В небі сонечко пливе,

    У кого в руках тваринка

    Добру справу хай назве.

Фізхвилинка

Киця любить, як по спинці

Гладжу киценьку свою,

Як дарую їй гостинці,

Кашу, молоко даю.

Киця сердиться на мене,

Як смикну її за хвіст;

Очі зробляться зелені

І не п’є тоді й не їсть.

М. Познанська


Цуцик, цуцик - куций хвіст!.. Він цукерки гарно їсть. Він на задні лапки стане - Дуже високо дістане. З'їм одну цукерку сам, Другу цуцику віддам. (А.М'ястківський)

-Про котів та собак написано багато веселих та повчальних віршиків. Наші діти підготували сьогодні виразне читання таких творів.

-Послухаємо їх!

- А скажіть, будь ласка, чи треба доглядати за своїми домашніми улюбленцями?

- Ми з вами відповідальні за тих, кого приручили. Хто з вас допомагає батькам піклуватися про домашніх улюбленців? І як саме ви це робите?

- Якщо у вас проживає песик або котик, то необхідно їх годувати, розчісувати їм шерсть, водити у ветеринарну лікарню на огляд та щеплення, вигулювати, купати їх, якщо вони забруднились (але лише з дорослими), гратись із улюбленцем.

- Як ви вважаєте, як правильно годувати кішок і собак?

- Можна годувати їх спеціальним кормом, у якому є всі необхідні для життя речовини. Також ці тварини полюбляють каші з м’ясом та рибою (без кісток).

- Ні котикам, ні песикам не можна давати солодкого (наприклад, шоколаду чи цукерок), адже цим ми можемо зашкодити маленьким пухнастикам.

- Також пам’ятайте, що слід обов’язково мити руки після кожного контакту з тваринами. Адже на їхній шерсті можуть бути хвороботворні бактерії.

- Коли ви вигулюєте вашого песика на вулиці, то слід обов’язково мати гігієнічний пакет і прибирати за твариною.

- Оскільки ви – головні помічники ваших батьків, то повинні не забувати допомагати доглядати за своїм маленьким другом.

Гра «Правильно-неправильно»

- А зараз давайте ми з вами пограємо та перевіримо, які правила поведінки з тваринами ви знаєте.

Правила гри: якщо твердження правильне, під час гри учні мають сплеснути у долоні, а якщо твердження помилкове – тупотять ногами.

- Готові? Починаємо!

• В людному місці улюбленця треба водити на повідку.

• Всі коти вміють плавати.

• У собак та котів має бути своє місце в квартирі.

• Собаки вміють ловити щурів.

• Собаку можна дражнити.

• За домашнім улюбленцем потрібно прибирати.

• Песиків і котиків можна годувати шоколадом.

• Після спілкування з улюбленцем потрібно мити руки.

• Безпритульного котика та собачку можна підгодовувати лише з батьками.

- Так, можна підгодовувати. Але ми з вами повинні знати, що біля школи

та житлових будинків собак і котів годувати не бажано, адже вони почнуть

створювати зграї. Якщо ви хочете погодувати безпритульну тваринку, краще це зробити разом із батьками, подалі від людних місць.


Добрі справи добереш –

диво квіточку складеш

-Діти, у мене в руці картинки із зображенням кошеня і цуценя,

розфарбуйте ці картинки (діти вибирають одну з картинок

за бажанням і розфарбовують).

-Діти, хочу, щоб ви виросли добрими та чуйними, щоб відчували радість від піклування про природу, частинкою якої є брати наші менші — тварини. Не слід ображати їх байдужістю, злом, неувагою, адже вони, так само як і ми, є живими істотами. Їм буває радісно і сумно, весело і боляче.

-Якщо ви вирішили завести собі маленького пухнастого товариша, то не забувайте того, що ви відповідаєте за нього. Піклуйтеся про нього, оберігайте. Нехай ваші хатні улюбленці приносять вам лише радість. Хай вони зростають у вас добрими, розумними та відданими — справжніми друзями.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас