Ім'я файлу: граматика.docx
Розширення: docx
Розмір: 16кб.
Дата: 01.05.2023
скачати
Пов'язані файли:
Математика.docx

Конспект заняття

з грамоти на тему:

«Мандрівка в країну голосних звуків та букв»


Програмовий зміст: закріпити поняття про мовленнєві та не мовленнєві звуки. Продовжувати вчити дітей упізнавати голосні звуки за артикуляцією. Регулювати силу голосу. Співвідносити звук із буквою. Закріпити вміння визначати перший звук у словах. Розвивати фонематичне сприйняття, слухову увагу, мовне дихання. Виховувати зацікавленість до заняття, посидючість, уміння слухати, зосередженість, товариські взаємовідносини.

Обладнання: осінній букет, ваза, листочки для дуття, букви, довгі та короткі смужки, малюнки листочків з різних дерев, звукові годинники на кожну дитину, картки-схеми, зашифровані букви, огірок, яблуко, капуста, кабачок, кошик з горіхами.

Хід заняття:

Організаційний момент

- Діти погляньте, що я вам принесла. По дорозі до дитячого садочка, я назбирала ось такі листочки. І один з них розповів мені свою історію. Послухайте її.

Психогімнастика

Я маленький листочок, позолочений осінню. Мене весело гойдає вітерець і ніби кличе з собою. І от я відриваюсь від гілочки, злітаю …, як хороше кружляти над землею. А коли стомлюся спущуся на неї відпочити.

- Діти, в яку пору року запрошує нас цей листочок ? (Відповіді дітей)

- Я пропоную вам з листочком пограти і яка осінь йому розказати. (Ознаки осені)

- Діти, в які фарби розмалювала осінь листочки? (Відповіді дітей). А всі разом вони – різ-но-ко-льо-ро-ві.

- Діти, ці листочки незвичайні, кожен з них пропонує вам цікаві ігри-вправи. Завдання від першого листочка: гра «Назви ласкаво осінні явища природи»

Сонце восени – осіннє сонечко

Вітер восени – осінній вітерець

Дощ восени – осінній дощик

Лист восени – осінній листочок

Хмара восени – осіння хмаринка

(Діти сідають на місця)

Основна частина

Наш девіз: Будем всі ми розмовляти,

Звуки чітко вимовляти,

Голосно та вміло,

Щоб усі нас розуміли.

- Діти, з чого складається наша мова…, речення…, слова…?(Відповіді дітей)

- Які є звуки ? (Мовленнєві і немовленнєві)

- Назвіть немовленнєві звуки, які нас оточують? (Відповіді дітей)

- На які дві групи діляться мовленнєві звуки? (Голосні і приголосні)

- Діти, сьогодні ми з вами будемо мандрувати доріжками Королівства голосних звуків та букв, які їх позначають, а допоможуть нам в цьому чарівні листочки.

- Червоний листочок пропонує нам назвати голосні звуки, пограти в гру «Німе кіно» та «Вітер, вітер, вітерець»

(Вихователь з дітьми називають голосні звуки з різною силою голосу)

«Німе кіно» (показ вихователя , дітей)

«Вітер, вітер, вітерець»

Вітер дмухав і стогнав – у-у-у,

Дув сердито та бурчав - у-у-у

А зараз візьміть листочки і давайте покажемо, який сильний вітер буває восени (глибоко вдихнули повітря через носик та подули на листочок)

- Наступне завдання пропонує нам зелений листочок

«Придумай слово на заданий звук » та «Довгі і короткі слова»
Фізкультхвилинка

З листя золотого ми вінки сплітали,

Листок до листочка гарно добирали,

Липове – жовтеньке, з клену – червоненьке,

З білої берези – листячко кругленьке,

Віночок одягнемо, у таночок всі підемо.


Жовтогарячий листочок хоче вас запитати
«З якого дерева листочок» та пограти в гру «Звуковий годинник»
З каштану - каштановий

З клену – кленовий

З липи – липовий

З дуба – дубовий

З берези – березовий

З горобини – горобиновий

З тополя – тополиний

(Під час гри «Звуковий годинник» діти на своїх годинниках позначають стрілочкою букву на задане слово.)

- Коричневий листочок просить, щоби ми «Склали речення» (діти складають речення та розповідь за допомогою карток-символів)

Пальчикова гімнастика «Дощик»

Перші крапельки упали,

Павуків перелякали,

Краплі знов застукотіли,

Всі пташки з гілок злетіли,

Дощик ллє наче з відра,

Вмить розбіглась дітвора,

Блискавка у небі сяє,

Грім все небо розриває,

Знову з-за хмаринки сонце,

Заглядає у віконце.

- Завдання від наступного листочка

«Букви переплутались» та «Букви мовою рухів та жестів»

(Діти розшифровують букви та показують їх за допомогою рухів та жестів)

- Діти, відгадайте загадку:

У садках, гаях блукає,

Жовті шати одягає,

Золотисту стелить постіль,

Жде сестрицю білу в гості,

Хто це ? (Осінь)

Осінь: Я – Осінь! Славна, мила, золота!

Я в лісі побувала,

На городах все зібрала,

І до вас я завітала!

ВиховательРаді тебе вітати жовтокоса осінь

Осінь: Добрий день, в добрий час!

Рада діти бачить вас!

Невпорожні до вас прийшла, -

Щось цікаве принесла…


Осінь: Діти, спробуйте відгадати, що в цьому кошику?

Зелений, довгий…(огірок)

Зелене, кругле…(яблуко)

Зелена, кругла…(капуста)

Зелений, великий, довгастий…(кабачок)

(Осінь разом з дітьми заводить хоровод)

Осінь: Молодці, діти! Відгадайте ще один осінній дарунок.

У зеленім кожушку,

В костяній сорочечці,

Я росту собі в садку,

Всім зірвати хочеться.

Осінь: Правильно, це горіх. У дарунок я вам принесла цілий кошик горіхів. У цьому році їх вродило дуже багато! У народі кажуть: « Як буйно зародяться горіхи – то буде холодна зима »

Вихователь:: Дякуємо, тобі Осінь!
скачати

© Усі права захищені
написати до нас