Ім'я файлу: ПЛАН-КОНСПЕКТ.docx
Розширення: docx
Розмір: 1045кб.
Дата: 13.09.2023
скачати
Пов'язані файли:
Спецтехнологія Урок 17 (10.03.21).pdf
Реставрація-це як хірургія.pptx

Конспект до уроку виробничого навчання гр. № 33


Тема 1. Вступ. Вимоги охорони праці, безпечного виконання робіт, пожежної безпеки,електробезпеки, виробничої санітарії та гігієни.

Тема уроку 1.1. Вступ. Вимоги охорони праці, безпечного виконання робіт, пожежної безпеки, електробезпеки, виробничої санітарії та гігієни.
Мета:

Навчальна –відпрацювати навички організації роботи в навчальній майстерні, засвоїти дотримання правил з охорони праці та пожежної безпеки під час навчального процесу.

Розвивальна – сприяти розвитку творчої активності учнів, формуванню пізнавальних здібностей, розширенню кругозору і збагаченню словникового запасу, розвиток уміння оперувати отриманими знаннями, застосовувати їх на практиці.

Виховна – формувати відповідальність за результати своєї роботи, сприяти підвищенню мотивації до управлінської діяльності та співпраці в колективі.

Тип уроку. Вступний

Методи уроку. Пояснення, фронтальне опитування, показ ілюстративних засобів, виконання практичних вправ.

Міжпредметні зв’язки. Охорона праці.

Дидактичне забезпечення: план уроку, конспект уроку, електронна презентація, відео-ролик, картка завдання.

Матеріально-технічна база: персональний комп’ютер, Інтернет.

Хід уроку (елементи уроку):


  1. Організаційна частина

    • Привітання із учнями, перевірка присутності учнів за журналом виробничого навчання;

    • Перевірка готовності учнів до уроку та дотримання санітарно-гігієнічних вимог щодо зовнішнього вигляду (наявність спецодягу).

    • Інструктаж з охорони праці та безпеки життєдіяльності.




  1. Вступний інструктаж

  • Повідомлення учням теми та мету уроку.

  • Цільова установка проведення уроку

  • Навчити здобувачів освіти вимогам ОП та БЖД під час роботи в майстерні.

  • Актуалізація знань та досвіду учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці.

  • Охорона праці це -?

  • Які основні завдання ОП?

  • Пожежна безпека це -?




  1. Формування орієнтовної основи дій учнів. Покрокове пояснення організації роботи в майстерні. Засвоєння правил охорони праці та пожежної безпеки під час роботи.

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення – це висококваліфікований робітник, який  має найсучасніші знання у сфері обробки інформації та програмного забезпечення, розробки, розміщення і супроводу Веб-сайтів, пошуку інформації в інформаційних мережах, супроводження та захисту інформаційно-комунікаційних комплексів. Тому він може працювати в різних сферах діяльності людини і надавати можливість кожній організації, підприємству, установі більш широко реалізувати свій потенціал за допомогою сучасних інформаційних технологій.

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення – цікава та корисна професія, професія майбутнього. Спеціалізація: налагоджування системного та прикладного програмного забезпечення; обслуговування та модернізація персонального комп'ютера , периферійних пристроїв, офісного устаткування; захист інформації; створення документів, таблиць, презентацій, баз даних, графічних об'єктів, анімацій, креслень, тривимірних об'єктів, відеоматеріалів; розробка й створення Веб-сайтів; розміщення та обслуговування Веб-сайтів; діагностування несправностей в роботі апаратних засобів і програмних продуктів; проектування та обслуговування комп'ютерних локальних мереж; реклама та продаж комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення, периферійних пристроїв, витратних матеріалів та мережевого обладнання.
Оператор виконує роботи під керівництвом оператора з обробки інформації та програмного забезпечення вищої кваліфікації або керівника підрозділу. Дотримується порядку виконання технологічних операцій з обробки текстової та табличної інформації, комп’ютерної графіки тощо. Здійснює комп’ютерну верстку. Підтримує установлене системне та прикладне програмне забезпечення. Створює та підтримує відповідні бази даних. Обслуговує обладнання інформаційних систем відповідно до встановленого порядку. Встановлює, налагоджує та забезпечує роботу окремих компонентів та конфігурацій операційних систем. Підтримує у належному стані окремі вузли апаратури з обробки інформації та програмного забезпечення. У межах своєї компетенції забезпечує захист інформації на комп’ютерному обладнанні та у локальних мережах. Готує та розміщує відповідні матеріали у мережі Інтернет. За завданням керівництва аналізує якість окремих послуг компаній, які організовують і забезпечують доступ користувачів до мережі Інтернет. Повинен знати: правила та порядок обробки інформації із застосуванням програмного забезпечення; техніко-експлуатаційні характеристики обладнання інформаційних систем; структуру та порядок установлення операційних систем; порядок налагодження та обслуговування системного та прикладного програмного забезпечення; порядок установлення сервісних програм; методи створення та підтримки баз даних; основні мови програмування; методи захисту інформації на персональних комп’ютерах та в мережах; основні поняття та технічні характеристики мережевих систем; загальні правила налагодження та обслуговування мережевих систем; основи електротехніки; англійську мову у межах, необхідних для виконання своїх завдань та обов’язків; основи трудового законодавства, правила та норми внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, протипожежної безпеки.

Умови роботи:

Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення працює в комп’ютерних лабораторіях, кабінетах. Праця оператора за умов дотримання всіх санітарних норм та правил належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Операторами можуть працювати як жінки, так і чоловіки різного віку.
Для здійснення технологічних операцій пред’являються вимоги до безпечних умов праці, передбачені нормативними актами щодо роботи з комп’ютерною технікою. 

Охорона праці - система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя і здоров'я  працездатності людини  під час трудової діяльності.



Охорона праці відіграє важливу роль як суспільний чинник, оскільки, якими б вагомим не були трудові здобутки, вони не можуть компенсувати людині втраченого здоров'я, а тим більше життя. Тому, в Законі України «Про охорону праці» підкреслюється, що основним принципом державної політики України є пріоритет життя і здоров'я людини над результатами її праці. Законодавство України про охорону праці являє собою систему взаємозв'язаних нормативно-правових актів, що регулюють відносини у галузі реалізації державної політики щодо правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці. Воно складається з Закону України «Про охорону праці», Кодексу законів про працю України, Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.


Адміністратор зобов'язаний дотримуватись вимог законодавчих та загальних нормативно-правових актів України з питань охорони праці, пожежної і радіаційної безпеки та безпеки життєдіяльності, а також інструктивно-методичних документів з питань безпеки життєдіяльності. Також адміністратор повинен бути ознайомлений з такими Державними міжгалузевими та галузевими нормативними актами про охорону праці як «Типове положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці»; «Типове положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної

Пожежна безпека – відсутність неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожеж та пов’язаної з ними можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю.



Пожежна безпека входить в комплекс заходів з охорони праці, і організаційна робота в цій сфері на об’єктах господарювання включає широкий спектр заходів, а саме:

  • створення умов для безпечної праці,

  • мінімізації ризику виникнення пожеж,

  • своєчасне і повноцінне забезпечення технічними засобами для запобігання займання та усунення самих пожеж та їх наслідків,

  • контроль дотримання протипожежних вимог і норм законодавства,

  • розробка і впровадження регламентів по гасінню пожеж, евакуації та порятунку з місць пожежі й задимлення людей і майна (матеріальних цінностей),

  • внутрішнє і зовнішнє навчання співробітників.

У разі, якщо підприємство орендує площі в іншої особи, сторони повинні в письмовій формі домовитися про те, хто з них і на яких умовах здійснює ці роботи.

Вимоги до пожежної безпеки на підприємстві неухильно повинен дотримуватися кожен співробітник, а організаційна складова при цьому покладається на посадових осіб за відповідним рішенням керівництва і прописується в посадових інструкціях і положеннях по структурним підрозділам. 

Зокрема, вказуються конкретні території, ділянки, зони, об’єкти, цілі будівлі і їх частини, поверхи, на яких відповідального співробітника повинне проводити такі організаційні роботи.



Безпека життєдіяльності (БЖД) – це система знань, спрямованих на забезпечення безпеки у виробничому і невиробничому середовищі з урахуванням впливу людини на життєве середовище. БЖД в туристичній індустрії – невід'ємна частина і загальна освітня складова підготовки всебічно розвиненого професіонала туристичної сфери, саме тому ця дисципліна повинна вивчатися і засвоюватися студентами всіх туристичних спеціальностей вузів. Стосовно туристичних спеціальностей особлива увага при вивченні надається системі законодавчих актів, організаційних, інженернотехнічних, соціально-економічних, гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів і засобів, що забезпечують безпеку, збереження здоров'я і працездатності людини.

 Електробезпека – це система організаційних та технічних заходів і засобів, що забезпечують захист людей (живої природи) від шкідливого та небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електрики.

      Група з електробезпеки визначає кваліфікаційний рівень знань та практичний досвід працівника здатного виконувати електротехнічні роботи (завдання та обов’язки) відповідного рівня складності.

Гігієна (від грец. Hygienos – цілющий, який приносить здоров'я) – це наука, яка вивчає закономірності впливу (позитивного й негативного) чинників зовнішнього та навколишнього середовища на здоров'я людей, а також фізіологічної, побутової та виробничої діяльності людей на зовнішнє та навколишнє середовище. Зовнішнє середовище – це сукупність впливу зовнішніх та внутрішніх факторів (робоча зона приміщення в закладах ресторанного господарства). Навколишнє середовище – сукупність природних компонентів (атмосферне повітря, вода, ґрунт, підземні води тощо). Основна мета гігієни – збереження та зміцнення здоров'я людини. Санітарія (від лат. Sanitas – здоров'я) – практичне застосування обґрунтованих гігієною нормативів, санітарних правил і рекомендацій, спрямованих на поліпшення умов праці, побуту, відпочинку та харчування з метою збереження та зміцнення здоров'я населення. Гігієна та санітарія – дисципліна, вивчення якої дозволяє забезпечити населення раціональним та безпечним для здоров'я харчуванням

Відео матеріали за поданою темою:

https://www.youtube.com/watch?v=GNYLOLlibzs

https://www.youtube.com/watch?v=1uuvwpy38-0

  1. Закріплення нового матеріалу

  • Яких вимог з ОП повинен дотримуватися адміністратор?

  • Ваші дії у разі виникнення пожежі?

  • Що таке безпека життєдіяльності у виробничому середовищі ?

  • Перерахуйте складові охорони праці?


4.1. Видача карток завдань.

5. Поточний інструктаж та цільові обходи

5.1.Розподіл учнів за робочими місцями

5.2.Повідомлення про критерії оцінювання виконуваних робіт

5.3. Цільові обходи майстром робочих місць учнів

5.4.Прийом майстром виконаних робіт

5.5. Прибирання робочих місць.

Заключний інструктаж

6.1. Підведення підсумків

6.1.1. Аналіз виконаних робіт:

6.1.2. Повідомлення оцінок засвоєних прийомів і виконання робіт.

6.1.3. Перевірка стану робочих місць по закінченню роботи у відповідності вимог охорони праці.

6.1.4. Домашнє завдання.

Удосконалювати вивчені на уроці практичні навички.
Майстер в/н _____________________________ Світлана СОВЕНКО

Картка – завдання

  1. Скласти правила з охорони праці при роботі в майстерні.

  2. Створити колаж на тему: Охорона праці на робочому місці оператора з обробки інформації та програмного забезпечення.

  3. Скласти план евакуації кабінету за поданим зразком:


скачати

© Усі права захищені
написати до нас