Ім'я файлу: літня практика.docx
Розширення: docx
Розмір: 41кб.
Дата: 08.10.2022
скачати

Комунальний заклад вищої освіти:

«Вінницький гумонітарно-педагогічний коледж»

Матеріали

З літньої педагогічної практики

Студентки 12-Д (22-Д)групи

Григораш Анни

КЗ»ДНВК:П.Ш-ЗДО »Здвіночок»

Методист : Клименко О.Ф

Вихователь: Наталія Іванівна

Конспект проведення режимних процесів в 1 половині дня в групі «Малюки» (ранковий прийом, умивання, годування, підготовка до прогулянки (одягання), повернення з прогулянки (роздягання), підготовка до сну і вкладання спати).

Ранковий прийом

Мета: Створити бадьорий емоційний стан на весь день, забезпечити спокійне розставання дітей з батьками.

Проведення:

За 10-15 хвилин приходжу в групу, провітрюють приміщення, готую іграшки. Доброзичливо зустрічаю кожної дитини, з посмішкою вітаюся з ним і батьками. Питаю батьків: «Як спала дитина?», «Як його самопочуття?», «З яким настроєм йшов в садок?» Або задаю питання самій дитині: «Ну, як справи? Будеш сьогодні з нами грати? » Потім заводжу дитини в групу і пропоную йому заняття (ляльки, машинки, кубики, мозаїку). Під час прийому, якщо дитина не хоче розлучатися з батьками, використовую музичні і знімні жорсткі диски ( «Дивись, куди пішла наша іграшка, а пішли за нею»).

Умивання

Мета: вчити дітей плавно підставляти руки під струмінь води, розтирати руки, користуватися милом, знаходити свій рушник, самостійно витирати руки, привчати не боятися води.

Проведення: У той час, коли няня розставляє сніданок на столи, я кличу до себе 2-3 дітей, які повільно їдять і кажу: «Хлопці, хочете, щоб ваші ручки були чистими? Давайте їх помиємо ». Веду дітей в умивальник і кажу: «Закочуємо рукава, щоб не намочити їх, а тепер відкриваємо кран з теплою водичкою. Стежу (якщо треба допомагаю), щоб діти відкрили кран. Коли у всіх кранах потекла вода, використовую художнє слово:Ллється чиста водиця

Ми вміємо з вами митися

Ставимо під воду ручки човником (показую дітям). А тепер візьміть мило і намилюйте ручки круговими рухами.

Мили милом вушка,

Мили милом ручки,

Ось такі ладушки

Ладушки – долоньки.

Знову підставляємо ручки під воду і добре змиваємо мило. Стряхиваем залишилася водичку в раковину і закриваємо кран. Тепер кожен підходить до рушника і насухо витирає ручки з усіх боків, рушник назад вішаємо на свої місця. Ось і стали чистими наші руки!

Годування

Мета: Забезпечити раціональне харчування всіх дітей, вчити їх правильно їсти, виховувати культурно-гігієнічні навички їжі (самостійно і акуратно їсти, користуватися серветкою, що не кришити хліб, засовувати стілець, дякувати після їжі, полоскати рот), виховувати сприятливе ставлення до прийому їжі.

Проведення:

  • «Діти, все, хто помив ручки,сідайте за столи. Сядьте рівно, ніжки поставте прямо, лікті на стіл не кладемо.

Всі рівненько сидять,

Ніжки разом стоять,

Очки в тарілку дивляться,

Лікті прибрані зі столу,

Тихо їсть дітвора.

Діти! Прийшов сьогодні в гості

Чи не лікар Айболить

Прийшов сьогодні в гості-

Гарний апетит!

Всім смачного!»

Під час їжі стежу, щоб діти правильно тримали ложку, рівно сиділи, їли мовчки.

Розповідаю, як корисно, коли діти їдять: вони швидко ростуть, ніколи не хворіють.

Дітей, які не їдять, намагаюся переконати в тому, що потрібно хоча б трохи поїсти (якщо у них немає причини не їсти).

Хлопців, які їдять повільно або не вміють є, догодовувати окремої ложкою.

Дитині, яка поїв, кажу: «Даша, візьми серветку і витри рот, не забудь сказати« спасибі »і засунути стільчик».

Підготовка до прогулянки (одягання)

Мета:забезпечити своєчасний збір на прогулянку все дітей; сформувати правильну послідовність при одяганні, розвивати мовлення дітей (закріплювати назва предметів одягу, дій).

Проведення:

Перед виходом на прогулянку нагадую дітям відвідати туалет. Потім беру підгрупу дітей і ми разом виходимо в роздягальню.

Починаю одягати дітей на прогулянку, дотримуючись принципу поступовості: колготки, шкарпетки, штани, черевики., Кофту, шапку, куртку, рукавиці, шарфик. Під час цього використовую художнє слово:

Одягаємося по порядку,

Звикаємо до порядку.

Питаю дітей:

- Данила, а якого кольору в тебе штани?

- Ваня, а що ми одягаємо на голову?

Якщо діти не можуть відповісти, допомагаю їм.

Спонукаю дітей одягатися самим: «Коля, покажи, як ти вмієш одягати штани».

  • Діти, щоб одяг був чистим, нам потрібно акуратно гуляти, не бігати по калюжах.

Повернення з прогулянки (роздягання).

Мета: забезпечити своєчасний прихід з прогулянки, формувати культурно-гігієнічні навички роздягання (акуратно складати речі та класти їх у шафу, не штовхатися біля шафок), поліпшити мову (закріпити назви предметів одягу, дій).

Проведення:

Всіх дітей при вході в садок прошу витирати ноги (показую, як це потрібно робити)

  • Які ви всі веселі прийшли з прогулянки! Хочете піти в групу пограти? Давайте акуратно роздягнемося.

Знімаю з усіх дітей шарфи і розв’язую шапки, далі пропоную їм роздягатися самим.

  • Спочатку знімаємо куртку, потім шапку, кофту, штани, черевики, колготки і, нарешті, шкарпетки.

Стежу за охайністю дітей після прогулянки: «Даша, подивися, які у тебе брудні штанці! А які ти надягала штанці? »(Чисті).

Звертаюся і до інших дітей: «Юля, а що ти зараз знімаєш? Христина, а куди ти повісиш свою курточку? »

Підготовка до сну.

Мета: створити спокійну атмосферу в кімнаті, закріпити культурно-гігієнічні навички (акуратно скласти одяг: вішати її на стілець, що не штовхатися біля стільців, забезпечити спокійний сон).

Проведення: Веду дітей по черзі в туалет, потім в спальню.

  • Хлопці, сьогодні ми так добре пограли і наші ручки, оченята і ніжки втомилися і хочуть відпочити. Візьміть свої стільчики, і будемо роздягатися. Діти, а всі пам’ятають, як потрібно складати свій одяг на стільчики?

Допомагаю дітям роздягатися. Перших в ліжечко кладу дітей, які довше засипають.

Покладемо під спинку м’яку перину

Зверху на перину чисту простирадло

Покладемо під вушка білі подушки.

І накриємо ковдрою,

Щоб діти міцно спали.

  • Хлопці, хто роздягнувся, лягайте в ліжечка і укривайтеся ковдрою.

Коли всі діти лежать в ліжечках, спокійним, тихим голосом кажу:

Ось і люди сплять,

Ось і звірі сплять.

Птахи сплять на гілочках,

Лисиці сплять на горочкой,

Зайці сплять на травиці,

Качки – на муравушке,

Дітки все по люлечкой ...

Сплять -поспят, всьому світу спати велять.

Тепер лягаємо на бочок і закриваємо очі.

Приємних снів!

Під час сну дітей стежу за ними (щоб не розкривалися, щоб не впали).

Конспект проведення режимних процесів в 2 половині дня в групі «Малюки»

Підйом і загартовування

Мета:забезпечити радісний і бадьорий емоційний настрій дітей після сну. Виховувати позитивне ставлення до процесу підйому.

Проведення.

У 15-00 говорю спокійним голосом:

  • Діти, ось ви і поспали, але вже пора вставати. Я думаю, що вам всім снилися цікаві сни.

До дітей, які не прокинулись, підходжу і тихенько кажу, що пора вставати.

  • Діти, давайте кожен стане біля свого ліжечка.

Проводжу гартують процедури:

  • Діти, покажіть свої ручки - «ось вони», а тепер сховаємо руки за спину - «де ручки»? «Ось вони!» (Показуємо ручки) Молодці! Діти, а тепер подивіться в це віконце (показую вікно), нету там нічого. А зараз подивіться в інше вікно, там ми бачимо машину. Подивимося знову в перше вікно – нічого немає, а тепер в друге. Хлопці, давайте з вами сховаємося за ліжечка (присідаємо біля ліжка), а тепер покажемо які ми великі (встаємо на повний зріст). Які ви молодці! Великі вже виросли. Зараз давайте візьмемо з вами сандалики в руки і підемо до своїх стульчикам з одягом.

Одягання

Мета: вчити одягатися в правильній послідовності; спонукати до самостійності в процесі одягання, вчити помічати і виправляти неохайності в одязі, виховувати доброзичливе ставлення один до одного.

Проведення:

Діти сідають на свої стільчики, я допомагаю дітям одягатися, дотримуючись принципу поступовості: колготки, спідниці та штанці, сандалики, кофту. Під час одягання використовую художнє слово:

Одягаємося по порядку,

Звикаємо до порядку.

Питаю дітей

- Ваня, а що ти зараз одягаєш?

- Катя, а хто купив тобі таке гарне плаття?

- Оля, скажи, будь ласка, якого кольору в тебе кофта?

Якщо діти самі не можуть відповісти, допомагаю їм. Спонукаю дітей одягатися самим.

Умивання:

Мета: продовжувати навчати дітей навичкам правильного вмивання: закочувати рукава, мити руки з милом круговими рухами, насухую витирати їх рушником, виховувати акуратність і організованість.

Проведення

Беру дітей, які їдять повільніше, веду їх в умивальник і кажу:

  • Закочуємо рукава, щоб не намочити їх, а тепер відкриваємо кран з теплою водою. Стежу (якщо треба допомагаю), щоб діти відкрили кран. Коли у всіх кранах потекла вода, використовую художнє слово:

Ай лади-лади-лади

Чи не боїмося ми води

Чисто вмивалися,

Дружно посміхаємося.

Ставимо під воду ручки, намочимо їх. А тепер візьміть мило і намилюйте руки круговими рухами (показую). Знову підставляємо руки під воду і змиваємо мило. Стряхиваем залишилася водичку і закриваємо кран. Тепер кожен підходить до рушника і насухо витирає руки з усіх боків.

Рушник Катіно

Даша не візьме.

З пташкою не сплутає

Синій літак.

Молодці, діти, всі такі чисті, красиві!

Годування

Мета: формувати культурно-гігієнічні навички їжі, є акуратно, ретельно пережовувати їжу, вчити користуватися серветкою, засовувати стілець, дякувати за їжу.

Проведення:

  • Діти, все хто помив руки сідайте за столи. Сядьте рівно, не горбиться, ніжки поставте прямо, лікті на стіл не кладемо.

Все рівно сидять

Ніжки разом коштують

Лікті прибрані зі столу

Тихо їсть дітвора.

Всім смачного!

Під час їжі стежу, щоб діти рівно сиділи, їли мовчки.

В кінці їжі нагадую кожній дитині, що треба витирати рот і руки серветкою. Нагадую, щоб діти клали за собою стільці, дякували, не заважали їсти іншим.

Конспект інтегрованого заняття з розивтку мовлення «На лісовій галявині». Вирушайте в уявну мандрівку до лісу з вихованцями молодшої і середньої груп

Мета:

Навчати дітей описувати об’єкти, явища природи, складати оповідання за допомогою вихователя

Навчати міркувати, висловлювати свої думки, сприяти розвитку мовлення дітей

Продовжувати вчити дітей підбирати епітети, пестливі слова, узгоджувати іменники з прикметниками, числівниками, дієсловами в роді, числі та відмінку

Вправляти у чіткій вимові звуків рідної мови за допомогою чистомовок

Розвивати мовне дихання, артикуляційний апарат

Розширювати та уточнювати знання про диких тварин

Сприяти розвитку емоційної сторони мовлення, інтонаційної виразності, вміння передавати настрій, почуття

Розвивати мислення, уяву, фантазію

Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання:

Мольберт

Аркуш ватману

Маркери, олівці.

Попередня робота:

Бесіди про диких тварин, розповідання казок про тварин, розглядання ілюстрацій

Спостереження за деревами, кущами та іншими рослинами

Розучування віршика-загадки про їжачка.

Хід заняття:

Вихователь: Малята, сьогодні ми подорожуватимемо до лісу. Ось погляньте на цю доріжку. Вона приведе нас до самого лісу.

Вихователь проводить рухливу гру «Рівненькою доріжкою».

Вихователь: Як довго ми йдемо, навіть стомилися. А чи бачите ви ліс?.. І я не бачу. То ми створімо зараз самі його, вигадаймо. Не простий, а чарівний, казковий. Хочете?

Вихователь збирає дітей навколо столу, на якому розміщено аркуш ватману. Починає малювати, діти коментують і за можливості самі домальовують деталі.

Вихователь: Що я намалювала? (Малює сонце.) Чому я намалювала сонце? Що воно нам дає? Воно світить, зігріває. Ось сонечко зігріло аркуш, і почали з’являтися дерева. Які дерева ростуть у лісі? Правильно, дуб, береза, ялина, сосна, клен тощо. Першою виросла ялинка. (Малює ялинку.) Яка вона? Так, діти, вона гарна, висока, зелена, струнка тощо. Чи є у неї листочки? На що схожі голки? Яка ялинка взимку? (Відповіді дітей.) Скільки ялинок у лісі? Намалюємо ще. Скільки тепер ялинок? Чим вони відрізняються? Скільки великих ялинок? Скільки маленьких? А ще на сонячній галявині росло одне гарне дерево. Я почну малювати, а ви здогадайтеся, яке саме. , Так, це берізка. Яка вона? Куди тягнуться гілочки? (Діти описують.) Що ще росте в лісі? (Кущики, гриби, квіти, травичка — діти називають, а вихователь малює.) А чим кущик відрізняється від дерева? (Відповіді дітей.) Одного разу в лісі трапилася пригода. Ось послухайте, як про неї розповіла поетеса Наталя Забіла:

По лісі стежинкою

Дівчинка йшла

І раптом клубочок

На стежці знайшла.

Хотіла торкнутись —

Ой, що ж то за жах!

Цей сірий клубочок

Увесь в колючках!

Дівча від клубочка

Відскочило вбік,

А він ворохнувсь,

Розгорнувсь

Та й утік!..

Ну, хто догадається —

Що ж то було?

Який це клубочок

Дівчатко знайшло? (Їжачка.)

Діти, розкажіть, який він, а я малюватиму.

Діти розповідають, хтось пригадує вірш-загадку про їжака.

Дитина: Гостроносий і малий,

Сірий, тихий і незлий.

Вдень ховається. Вночі

Йде шукать собі харчі.

Весь із тонких голочок.

Як він зветься?

... (Їжачок.)

Вихователь: Чому їжак вдень ховається? Що він любить їсти? Покажемо, як їжачок прогулюється лісом.

Фізкультхвилинка-чистомовка

Через поле і лісок-ок-ок-ок-ок,

Йшов маленький їжачок-ок-ок-ок-ок.

Спинку спритно вигинав-ав-ав-ав-ав,

Гострі голки наставляв-ав-ав-ав-ав.

На галявинці грибки-ки-ки-ки-ки

Позбирав він залюбки-ки-ки-ки-ки,

Покотився по землі-лі-лі-лі-лі,

Відпочив він на гіллі-лі-лі-лі-лі.

Потім встав та потягнувся-увся-увся-увся-увся,

Та й додому повернувся-увся-увся-увся-увся.

Звеселились їжачата-ата-ата-ата-ата

І зустріли радо тата-ата-ата-ата-ата.

Діти проговорюють чистомовку, супроводжуючи слова відповідними рухами.

Вихователь: Їжачок втомився і сказав: «Хух!». І ми втомилися. Нумо разом з ним набирати носиком повітря. Розведімо руки в сторони, опустімо їх різко і скажемо: «Хух!». (Повторюють тричі.) Молодці, а тепер сідаймо, відпочиньмо.

Діти сідають на стільчики, що стоять півколом біля мольберта, на який вихователь виставляє намальовану картину.

Вихователь: А наш Їжачок був дуже сміливий, він любив прогулюватися лісом навіть удень, адже в нього були дуже гострі колючки. Одного разу він ішов лісом, нюхав носиком свіже повітря. Діти, покажіть — як? (Діти імітують.) Раптом із-за кущика вистрибнув... (Виставляє зайчика.) Хто? Розгляньте, який він? А що він робить? Плаче? Як він плаче? Покажімо. Наберемо носиком повні груди повітря, а видихнемо ротиком, промовляючи: Ой-ой-ой-ой! Ай-ай-ай-ай!

Вихователь проводить вправи на мовне дихання.

Вихователь: «Чому ти плачеш?» — запитав у Зайчика Їжачок. Діти, чому Зайчик міг плакати? Пожаліймо його. Як це можна зробити? Як міг його заспокоїти Їжачок? Тут тріснула гілочка, Зайчик злякався і втік.

А на галявину вибігла… (Виставляє силует Лисички.) Хто це? Яка вона? Покажіть, діти, яка вона. (Діти імітують рухи Лисички — «виляють хвостиком», мружать очки…) «А чи не бачив ти Зайчика?» — запитала Лисичка у Їжачка. Що він їй відповів? (Відповіді дітей.) «А куди він побіг?» — знову запитує Лисичка. Чи признався Їжачок? Чому? (Відповіді дітей.) «Тікай геть! — сказав Їжачок. — Бо поколю тебе!». Нумо всі разом проганяти Лисичку. (Діти сваряться, проганяють Лисичку.) Руда втекла, і Їжачок побіг собі далі, наспівуючи веселу пісеньку.

Раптом на стежинку вистрибнув хтось страшний! (Виставляє силует Вовка.) Хто це? Який він? Які у нього пазурі? (Діти зображують злого Вовка). Що він хоче зробити? І що трапилося далі? Вовк стрибнув на Їжачка, уколовся, завив, утік.

А наш Їжачок повертався додому і дорогою зустрів незнайоме звірятко. «Хто ти? Я тебе не знаю! Де ти живеш?» — запитав Їжачок. Малята, а ви знаєте, що це за звірятко? (Діти висловлюють припущення.) А звірятко відповіло: «Я — Борсук, живу в лісі, у мене є зручна нірка. А зараз я гуляю, шукаю смачні корінці». Діти, як ви вважаєте, Борсучок добрий чи злий? Назвімо його лагідно — Борсучок. (Діти промовляють лагідно.) А тепер прошепочемо його ім’я. (Шепочуть.) Скажімо радісно, здивовано, сумно. (Діти промовляють з різними емоціями.) А тепер скажімо так, щоб слово застрибало. (Промовляють по складах.) Тепер викрикніть його. (Діти кричать.) То що це за звірятко? Чи подружиться він з Їжачком? Чому ви так вважаєте? (Відповіді дітей.) Чи буде Їжачок колоти Борсучка своїми голками? (Відповіді дітей.) Так, вони дружитимуть і завжди усміхатимуться одне одному. А тепер заспіваймо їм пісеньку про усмішку та дружбу.

Вихователь: От і настав час нам прощатися і повертатися до дитячого садка. До побачення. Усім, усім, усім лісовим мешканцям — до побачення!.

Конспект заняття з фізкультури

Тема. «Подорож до осіннього лісу».

Мета: удосконалювати вміння ходити по гімнастичній лаві, стрибати в глибину, підлізати під дугу лівим та правим боком та ходити по мотузку, покладеному на підлогу; зміцнювати захисні сили організму шляхом використання елементів масажу, дихальної гімнастики, психогімнастики, музикотерапії, ароматерапії; розвивати силу, спритність, увагу, рівновагу, гнучкість, орієнтацію в просторі; під час рухливої гри «Зайці та вовк» удосконалювати навички стрибка на обох ногах з просуванням уперед та бігу врозтіч; розвивати спритність, орієнтування в просторі; виховувати сміливість, організованість; виховувати бажання займатись фізкультурою, піклуватись про своє здоров`я, інтерес до навколишнього світу, вольові якості.

Інвентар: 2 лави, 2 мати, 2 дуги, 2 мотузки, масажна доріжка, шапочка вовка, іграшки (білочка, зайчик, лисичка, ведмедик), макети дерев, декорація осіннього лісу, запис курликання журавлів.

Хід заняття

І. Вступна частина.

Діти заходять до зали. Шикуються в шеренгу.

Фізінструктор: «Малята, я хочу запросити вас на прогулянку до осіннього лісу. Ну що ж, вирушаємо в дорогу» (Ходьба звичайна (30 с).

Фізінструктор: «Ось ми з вами зайшли в ліс. А в лісі багато різних звірів. Ось іде лисичка» Ходьба навшпиньки, руки зігнуті до грудей (25 с), звичайна ходьба (25 с).

Фізінструктор: «А ось іде ведмідь». (Ходьба на зовнішній стороні стопи, руки вільно в сторони (25с), звичайна ходьба 25 с).

Фізінструктор: «Ведмідь зараз готується до зими. Не будемо його турбувати, а краще побіжимо швиденько». (Біг у середньому темпі (35 с), ходьба (30 с).

Фізінструктор: «Ось ми з вами на лісовій галявині. Тут багато різних дерев. Кожен може вибрати собі до вподоби». Перешикування в 3 колони із заведенням ланок (за орієнтирами відповідно розкладеними макетами гілок дерев).

ІІ. Підготовча частина.

Комплекс загальнорозвивальних вправ «Веселі деревця».

Піднімання рук угору – «Дерева гілки піднімають»

В.п. – о.с.; 1 – підняти руки через сторони вгору; 2 – опустити руки вниз. (Повторити 8 разів).

Нахили тулуба в сторони – «Вітер хитає дерева».

В.п. – ноги на ширині плечей, руки в сторони; 1 – нахил тулуба вправо; 2 – в.п.; 3 – 4 – те ж вліво (Повторити 6 разів).

Повороти тулуба в сторони – «Дерева вітаються між собою».

В.п. – ноги на ширині плечей , руки прямо перед грудьми; 1 – поворот тулуба вправо, руки вправо; 2 – В.п. 3 – 4 – те ж вліво (Повторити 6 разів).

Нахили тулуба вперед – «Дерева вітаються з травою».

В.п. – ноги на ширині плечей, руки опущені; 1 – нахил тулуба вперед, доторкнутись пальцями рук до підлоги; 2 – В.п. (Повторити 8 разів).

Присідання – «Зайчики граються в хованки».

В.п. – п `ятки разом, носочки нарізно, руки на поясі; 1 – присісти, руки поставити на підлогу. 2 – В.п. (Повторити 8 разів).

Стрибки – «Зайчики стрибають».

В.п. – о.с. руки напівзігнуті, як лапки у зайчика. 1 – 12 – стрибки на місці на обох ногах.

Вправа на дихання – «Вдихнемо чисте лісове повітря».

Набрати повітря повільно через ніс і плавно видихнути ротом. Повторити 6 разів.

Перешикування в одну колону.

Ходьба один за одним по масажному килимку з шипами чи ребристій дошці (30 с).

ІІІ. Основна частина.

Фізінструктор: «Ось ми з вами прийшли на галявину до білочок, які весело граються. Давайте уявимо, що ми теж спритні білочки. Даринка вам покаже, що ми будемо робити».

Показ виконання основних рухів дитиною.

Діти виконують основні рухи поточним методом двома потоками. Повторити 4 рази.

Ходьба по лаві. На кінці лави виконати стрибок у глибину (на мат).

Підлізання під дугу правим та лівим боком.

Ходьба по мотузку, покладеному на підлогу.

Фізінструктор: «Попрощаємося з білочками. А нам час вирушати далі».

Перешикування в одну колону. Ходьба (35 с).

Фізінструктор: «Ось ми з вами завітали на іншу галявину. А хто це сховався під кущиком? (Дістає іграшку – зайчика). Та це ж зайчатко. А кого боїться зайчик? Не бійся, зайчику. Краще пограйся з нами. Ми навіть гру таку знаємо «Зайці та вовк».

Рухлива гра «Зайці та вовк».

В одному кінці зали намітити «ліс». З дітей вибрати «вовка», який ховається збоку, решта дітей – «зайчики» сидять на протилежному боці залу.

Фізінструктор каже:

Ось зайчики сіренькі

По лісу стрибають! (Діти бігають і стрибають).

За дерева, кущики заглядають,

Чи не йде вовк. (Діти, прикладають долоньку до чола, виглядають).

Знову бігають, стрибають,

Втомилися і сплять,

Тільки вушка стирчать. (Діти присідають, показують руками вушка зайчика, удають, ніби сплять).

Зайчики, поспішайте,

Вовк за деревом, – тікайте! (Зайчики прокидаються і тікають, вовк їх ловить. Вибирають іншого вовка. Гра повторюється 2 – 3 рази).

Фізінструктор: «Сподобалось тобі гратись, зайчику? Нам теж дуже сподобалось. Але зайчику час повертатися назад у ліс. До побачення, зайчику!»

ІV. Заключна частина.

Перешикування в коло.

Фізінструктор: «Тихо в осінньому лісі. Тихенько шелестить листя, опадаючи з дерев. Чути голоси птахів, які відлітають у вирій. Давайте закриємо очі та послухаємо звуки осіннього лісу. (Діти сідають на коліна, закривають очі. Звучить запис курликання журавлів). А зараз уявимо, що ми теж птахи».

Психогімнастика «Ми-птази».

Фізінструктор: «Ми – птахи. Ми літаємо високо в небі. Бачимо ліси, річки, гори. Зараз ми готуємось відлітати у вирій. Ми співаємо вам прощальну пісню. Але не сумуйте, адже навесні ми обов`язково до вас повернемось». (Діти уявляють, що вони пташки, ідуть по колу, махають руками, ніби пташки крилами).

Фізінструктор: «Ось і закінчилась наша прогулянка. Вона вам сподобалась? А що вам найбільше сподобалось? А зараз нам час вирушати додому».

Шикування дітей в одну колону за направляючим. Ходьба звичайна. Ходьба у повільному темпі по

«звивистій доріжці» (Діти ідуть не прямо, а ніби по хвилястій лінії, можна розставити кубики, щоб діти йшли, обходячи їх (30 с).

Конспект заняття з малювання «Веселий дощик»

Нетрадиційна техніка малювання – малювання ватною паличкою.

Освітня область: «Художньо-естетичний розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Фізичний розвиток».

Мета: Створити умови для розвитку творчих здібностей. Формувати пізнавальну активність дітей.

  1. Продовжувати знайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання (малювання ватною паличкою). Виховувати інтерес до малювання.



  1. Вчити дітей за допомогою ватної палички наносити ритмічні мазки.



  1. Вчити передавати в малюнку враження від навколишнього життя. Закріпити знання дітей про характерні особливості осінньої погоди.



  1. Показати прийоми отримання точок, використовуючи точку як засіб виразності.



  1. Вчити впізнавати і правильно називати синій колір, розвивати почуття кольору і ритму, естетичне сприйняття і бажання малювати.



  1. Виховувати акуратність.



  1. Дати дітям елементарні уявлення про призначення парасольки.

Матеріал: Гуаш (синього кольору, ватяні палички, серветка, аркуш паперу на якій зображений парасольку, парасольку для гри, мольберт.

Попередня робота: Бесіда про сезонні явища природи, розглядання сюжетні картинки з дощем, гра «Дощик і сонечко».

Вихователь входить в групу з парасолькою в руці і читає вірш:

Дощик, дощик, повно лити,

Малих діточок мочити.

Парасолька мерщій розкриємо,

Від дощу себе укро.

Вихователь звертається до дітей: - Хлопці! Вам сподобалося вірш? Про що воно?

Відповіді дітей: - Про дощику.

Вихователь: - Настала похмура, дощова осінь. Дощик йде все частіше і частіше. У дворі сиро і холодно, кругом калюжі. А які речі знадобляться нам, щоб ми не промокли?

Вихователь пропонує дітям вибрати необхідні картинки, розташовані на столі і помістити на мольберт.

Діти показують: Куртку, гумові чоботи, парасолька.

Вихователь: - Хлопці, а що ж нам допоможе сховатися від дощу?

Відповіді дітей: - Парасолька.

Вихователь: - Правильно парасольку!

Далі, вихователь разом з дітьми розглядає різні парасольки – дитячі і дорослі.

Вихователь: - Парасольки бувають різного розміру і різного забарвлення. Вони виготовлені зі спеціального матеріалу, який не пропускає воду. Щоб вода не збиралася на ньому, а скочувалася, верхня частина у парасольки має обтічну, округлу форму, а утримуємо його за допомогою ручки.

Вихователь звертається до дітей: - Парасолька у нас вже є, тому пропоную вам пограти в гру «Сонечко і дощик».

Рухлива гра «Сонечко і дощик».

Правила гри. За сигналом дорослого на слова «сонце» - діти «гуляють» (під супровід бубна, стрибають, бігають. Як тільки вихователь вимовляє слова «дощик» - збираються під розкритим парасолькою поруч з дорослим (гра проводитися 2-3 рази).

Вихователь: - Хлопці, вам сподобалася гра?

Після гри вихователь запрошує дітей сісти на свої місця.

Далі вихователь звертається до дітей: - Сьогодні я вас навчу малювати дощик за допомогою ватної палички. Вихователь докладно пояснює послідовність малювання гуашевими фарбами. Діти спостерігають за діями вихователя.

Вихователь: - Спочатку слід вмочити ватяну паличку в синю фарбу і прикласти до паперу, аркуш паперу притримуємо рукою-помічницею і малюємо крапельки дощу. Ритм малювання крапельок вихователь супроводжує ритмом слів: «кап-кап-кап, кап-кап-кап». Потім вихователь пропонує дітям намалювати дощик «як у мене». Діти виконують самостійно. Педагог індивідуально допомагає тим дітям, у кого виникають труднощі. Заохочує дітей, які супроводжують ритм відбитків ритмом слів: «кап-кап, кап-кап, кап-кап». Під час всього заняття вихователь стежить за поставою дітей і за правильністю прийомів малювання. У разі необхідності, вихователь бере руку дитини в свою, і малює разом кілька точок.

Діти розглядають свої малюнки, педагог хвалить дітей за роботу і читає дітям вірш Г. Верді

У небі хмаринки набігли,

Але з собою ми парасольку взяли.

Голосно б’ють об землю краплі, -

Чи не боїмося ми ні краплі.

По закінченню малювання, вихователь розміщує роботи дітей в куточок творчості.

Вихователь: - Діти подивіться, що ми малювали? Яким кольором?

Діти: дощик .

Вихователь: - Діти ! До нової зустрічі .

Конспект заняття по ознайомленню дошкільників з навколишнім світом і екологією «Ходить крапелька по колу»

Цілі:

  • Створити цілісне уявлення про воду як про природне явище;



  • Дати дітям елементарні знання про кругообіг води в природі;



  • Формувати у дітей пізнавальний інтерес до природи, екологічну свідомість;



  • Показати знання води в житті живої природи.

Завдання:

  • Створити цілісне уявлення про воду як про природне явище;



  • Виховувати дбайливе ставлення до води;



  • Збагачувати та активізувати словник дітей.

Обладнання: картинки із зображенням води в природі; картинка з зображенням кругообігу води в природі; глобус; намальовані крапельки.

Хід заняття

Організаційний момент.

Для того щоб дізнатися, про що сьогодні піде мова на нашому занятті відгадайте загадку.

Якщо руки наші в ваксе,

Якщо на ніс села клякса,

Хто тоді нам перший друг.

Зніме бруд з обличчя і рук

Без чого не може мама

Ні готувати, ні прати,

Без чого, ми скажемо прямо,

Людині помирати?

Щоб лився дощик з неба,

Щоб росли колосся хліба,

Щоб пливли кораблі,

Щоб варилися киселі

Щоб не було біди-

Жити не можна нам без ....(води).

Сьогодні ми поговоримо про воду. Ми згадаємо що знаємо, дізнаємося нове, будемо міркувати, грати.

Де в природі ми можемо побачити краплю води?

Відповіді дітей: в морі, океані, річці, струмку і т.д.

Показати дітям картинки з морем, океаном, річкою, водоспадом і т.п.

Основна частина.

У природі багато чудес: сонце, повітря, але найцікавіше диво природи-це вода. Адже тільки на землі є вода. Саме вода її зробила зеленої і населеною.

Бесіда:

-Для чого потрібна вода?

  • Як вона нам допомагає?(поливання квітів, приготування їжі тощо)



  • Давайте розглянемо з вами глобус, модель Землі.



  • Якого кольору на глобусі більше?



  • Покажіть все, що виділено кольором.

Розповідь вихователя.

На земній кулі води більше, ніж суші і вона зображується блакитним кольором. Знайдіть океани і моря. Необозримы їх простори. А головне вода в них не така, як у річках. У річках, озерах, вода без смаку(якщо вона чиста). Вона називається прісної. У морях і океанах вода солона.

Здається, що води на Землі багато – он скільки блакитної фарби на глобусі! Але води, яка потрібна людині, насправді дуже мало.

  • Яку воду ми п’ємо? (солону або прісну)

Людина не може пити солону воду, а її якраз на Землі набагато більше, ніж прісної. Є такі країни, в яких людям не вистачає води навіть для того, щоб втамувати спрагу.

Без їжі людина може прожити кілька тижнів, а без води всього 3 дні. Крім того, зараз на Землі залишилося дуже мало чистої води. Ми, наприклад, беремо з крана чисту воду, а виливаємо в раковину брудну, вже використану, і вона забруднює водойми. Значить, воду треба берегти!

Фізкультхвилинка.

Руки вгору піднімаємо,

А потім їх опускаємо,

А потім їх розведемо.

І мерщій до себе притиснемо,

А потім швидше, швидше

Плескай, ляскай веселіше.

Сюрпризный момент.

Подивіться, хто до нас прийшов. Хто це? (крапелька)

Крапелька приносить з собою намальовані хмари і показує їх дітям (хмари з емоціями – сумні, веселі, здивовані, грізні). Вихователь читає дітям вірш «Хмари» ( крапелька при цьому показує ці хмари).

Хмари.

По небу пливли хмари,

А я на них дивився.

І два схожих хмаринки

Знайти я захотів.

Я довго вдивлявся в вись

І навіть щурил очей,

А що побачив я, то зараз вам розповім.

Ось хмара веселе

Сміється треба мной6

-Навіщо ти щуришь оченята так?

Який же ти смішний!

Я теж посміявся з них:

-Мені весело з тобою!

І довго-довго хмаринки

Махав я услід рукою.

А ось інше хмарка

Розбудувалося всерйоз:

Від мами вітерець

Раптом далеко поніс.

І краплями-дождинками

Розплакалося воно...

І стало сумно-сумно так,

А зовсім не смішно.

І раптом з неба грізну

Страховисько летить

І величезним кулаком

Сердито мені загрожує.

Ох, злякався я, друзі,

Але вітер мені допоміг:

Так дмухнув, що страховисько

Пустилася навтьоки.

А маленька хмарка

Над озером пливе,

І здивовано хмарка

Відкриває рот:

  • Ой, хто там, в гладі озера

Такий пухнастий,

Такий пухнастий, м’якенький?

Летимо, летимо зі мною!

Крапелька. – Хлопці, давайте з вами пограємо

Гра «Скажи навпаки».

З крана тече гаряча вода, а з іншого .........

Річка глибока, а струмочок ..........

Річка може бігти швидко, а може і ..........

В океані хвилі великі, а в річці .........

У струмочку вода біжить, а в ставку.......

З чайника ми п’ємо чисту воду, а в калюжі вода.........

Заключна частина. Творча робота.

Діти малюють на крапельках «різне» воду ( струмок, озеро, водоспад, і т.д.)

  • Які ви молодці, підніміть кожен свою крапельку, подивіться який у нас рясний дощик іде в нашій групі.

А тепер робимо висновок!

В природі подорожує вода,

Вона не зникає ніколи:

То сніг перетворитися, то в лід,

Розтане – і знову в похід!

По гірських вершин,

Широким долинах,

Раптом у небо злетить,

Дощем обернеться,

Озирніться навколо

Вас оточує скрізь і завжди

Це чарівниця вода(всі хором)!

Розвага для дітей середнього та старшого віку «Літо наше веселкове»

Мета: створити радісний, емоційно піднесений настрій, спонукати дітей до активної участі в іграх, отримувати задоволення від співу, участі у спонтанних таночках, з використанням знайомих танцювальних рухів. Розвивати уяву, фантазію. Виховувати почуття співпереживання, доброти, дружби.

Матеріали: стрічки, тканина для ігор, атрибути для ігор (пелюстки червоного, синього, жовтого, білого кольору, полуниці, вишні), костюми для дорослих, шапочки зайчиків, козенят.

Ролі дорослих:

Ведуча, Дівчина Веселка, Баба Темнота, Вовк, Ведмідь

Хід заходу

Діти під музику «Літо Золоте» виходять на майданчик, займають місця.

ВЕДУЧА: Ой,літо,вже літечко тепле прийшло,

Багато нам радощів всім принесло.

Дарує нам сонячні світлі деньочки.

Віночки плете з золотих колосочків.

Діти: Здрастуй, літо красне! Здрастуй, сонце ясне!

Ми на свято всі прийшли,наче квіти розцвіли!

Красне літо,ясне літо,все теплом твоїм зігріто,

Ліс,садочки і поля-уквітчалась вся земля.

ВЕДУЧА: Ходить літо білим світом від двора і до двора,

А за літом червень слідом спілі ягоди збира.

Х-д «По малину в сад підем» муз. А.Філіпенка

ГРА «Збери ягоди» (полуниці,вишні)

ВЕДУЧА: В чудеса не вірять діти.

Бо відомо всім давно,

Що чудес ніде не стріти

Крім казок і крім кіно.

Але раптом так буває

Що в чудовий літній день

Раптом гостя завітає

І повірим в казку ми.

Під музику І.Янушкевич « ВЕСЕЛКОВА» виходить Дівчина-Веселка

Я весела, не журюся, і Веселкою зовуся.

Із неба я спустилася, водичкою умилася.

До вас на свято поспішала, гостинці діткам готувала.

Люблю я сонце, і дощ, і квіти.

Я з ними буду завжди дружити.

Дивіться, луки, дивися, річко,

Яка барвиста у мене стрічка (роздає стрічки дітям).

«Танок з стрічками»

ВЕСЕЛКА: Я іду –спішу до гаю квітам барви дарувати.

Їх якраз у мене сім – от і вистачить усім.

ВЕДУЧА: Подарувала нам Веселка квіти, пограємося з ними, діти.

Гра з квітами (викладають по кольорах)

Із-за дерева, зігнута навпіл, під відповідну музику виходить БАБА ТЕМНОТА (вся в чорному, роль дорослого) ВЕСЕЛКА лякається

БАБА ТЕМНОТА (улесливо). Чого лякаєшся? Ходи до мене! (манить Веселку пальцем, потім підходить ближче,водить над нею руками, чаклує):

Рукавом почну махати, щоб тебе зачарувати.

Гой-ту-ту, гой-ту-ту, слухай Бабу Темноту (накриває чорним плащем веселку і втікає).

ВЕДУЧА: ОЙ-ой-ой, що будемо робити? Треба Веселку від Баби Темноти захистити!Але де її тепер шукати? Мусим когось запитати (запитує дітей, дорослих). А давайте Сонечко погукаємо, воно високо в небі гуляє, все на світі знає.

Пісня танок «Вийди-вийди сонечко»

Дитина: А я добрий промінець, Сонечка посланець.

Пісеньку співаю, звістку добру маю.

Танець «Сонячний промінчик»

ВЕДУЧА: (читає,на стрічці) За промінчиком хай дітки йдуть

Він покаже вірний путь.(Ідуть)

Приходять на лужок,там «спить» ЗАЙЧИК

Діти, дивіться!Зайчик ось сидить!

Напевно стомився і спить.

Ставайте в хоровод, розбудимо Зайчика.

Х-д «Ми на луг ходили»А.Філіпенко

ВЕДУЧА: Наш промінець на місці не сидить,

Далі до лісу він дуже спішить.(Ідуть далі)

Гра «Діти і Ведмідь» (хто це спить під дубком?)

ВЕДУЧА: Михайло Потапович, постривай, наших діток не лякай

Будем тебе розважать, з нами будеш танцювать.

Інсценізація пісні «Козлик в полі наш гуляв»А.Філіпенка

ВЕДУЧА: А наш промінчик знову спішить, нам за собою бігти велить.

(біжать) Ось Вовчок сірячок з лісу виглядає.

Він маляток прудких далі не пускає.

Діти разом: А ми не малята, а веселі козенята.

Гра «Козенята і вовк» муз.В.Лисенка

(вовк говорить що у нього є братики вовчики, і вони також будуть

Допомагати полювати.)

ВОВК:Добре ви мене розважили, тому поведу я вас через ліс до баби Темноти. Але треба іти тихо, обережно, щоб чаклунка не проснулася. (Підкрадаються)

ВЕДУЧА: Промінець наш зупинився, мабуть, уже притомився.

Ні! Погляньте! В лісі хата, павутиння тут багато.

Треба нам його здолати, щоб Веселку врятувати.

(Вовк пояснює, що в будиночку живе Баба Темнота,і щоб її подолати треба взяти срібні дзвіночки, сонячні промінчики,пройти між павутиною,підійти і дзвонити поки баба вийде,а потім світити промінцями).

БАБА ТЕМНОТА: Ой, так лунко не дзвоніть (затуляє вуха)

Ой, так ясно не світіть! (закриває очі) В цей час вибігає Веселка, ховається за дітей. Діти наступають на бабу, вона відходить.

Я піду собі, піду. Заблукаю в хащі. Нору лисячу знайду,

Там сховаюсь краще.(Іде швидко, зігнувшись,бурчить:

Я іду собі, іду………..(зникає)

ВЕСЕЛКА: Спасибі вам, діти, хочу сказати,

Що від чаклунки змогли врятувати.

І я найбільше хочу зробити так, щоб діти

Завжди були щасливими у всьому- всьому світі.

А зараз у коло мерщій ставайте.

Таночок веселий розпочинайте.

«Танок по колу» О.Києнко

ВЕСЕЛКА:

Вже до кінця доходить свято.

Нам прощатися пора

Зичу вам всього багато

Щастя, миру і добра.

На згадку килимок чарівний залишаю,

Веселкові кольори нехай вас розважають.

(прощається, виходить)

Проводяться ігри з килимком. Муз. В.Моцарта «Менует»
скачати

© Усі права захищені
написати до нас