Ім'я файлу: звітна документація.docx
Розширення: docx
Розмір: 1656кб.
Дата: 25.04.2022
скачати


Документація

з переддипломної педагогічної практики з додаткової кваліфікації «Сімейний вихователь»

(психологія сімейного виховання, родинна педагогіка)

здобувача освіти групи Д-21 спеціальності 012 Дошкільна освіта

на період з 13 квітня по 10 травня 2022 року

(дистанційна форма)

Українець Ольги Анатоліївни

Заняття з психології сімейного виховання

Заняття 1. Тема. «Будемо дружити й один одним дорожити»

Мета: сформувати в дітей чіткі уявлення про незалежність дружніх взаємин від

другорядних речей; форми, величини, кількості іграшок. Практикувати дітей у

розв’язанні проблемно-пошукових ситуацій моральної тематики. Вчити

визначати причинно-наслідкові зв’язки у вчинках, моральність/ аморальність

вчинків. Формувати звичку аргументовано доводити власну думку.

Визначити головні ознаки дружніх взаємин.

Матеріал: обручі; бубен; довга мотузка; музичний супровід до пісні «Дружба»;

фломастери; аркуші паперу; геометричні фігури; загадка; д/вправа «Квітка»;

д/гра «З ким дружить предмет ?»; чарівний мішечок ; текст оповідання «Синє

листя» В.Осєєвої. ; пучечок прутиків,; «Книга дошкільника»№2 за програмою

«Впевнений старт», мультфільми.

Хід заняття

Вихователь: Діти, а у вас все добре?

Діти: У мене все добре! І у мене все клас! Я радий сьогодні прийти у дитячий садок!

Вихователь: весняний промінчик заглянув до нас

І в коло велике зібрав усіх нас.

(Діти утворюють коло)

Вихователь: Діти давайте подаруємо тепло своїм друзям.

Діти: Тепло своїх долоньок

я друзям віддаю

День новий, цікавий

Я з радістю почну

Вихователь: Я пропоную пограти в гру «Друзі в коло»

Нагадаю правила гри. Ви за сигналом повинні об’єднатися в підгрупи і кожна підгрупа має зайняти місце в обручі і рухами, жестами довести, що ви друзі.

Проводиться гра .(Сигналом буде звучання бубна.)

Вихователь: Молодці, сподобалась гра?

Пропоную присісти на килимок.

Вихователь: хочу загадати вам загадку.

Всім вона нам дорога

Вона жити допомага

Коли вона у тебе є

Життя радісним стає.

Разом можна все зробити

Тож без неї не прожити . (Дружба)

Вихователь: Діти, як ви думаєте, що підтримує дружбу?(хороші відносини,увага,допомога,надійність,чуйність,вірність,милосердя,підтримка,піклування)

Вихователь: Запам’ятайте, нічим не підтримана дружба живе рівно стільки , скільки не полита кімнатна рослина , дружбу постійно потрібно підтримувати, щоб вона міцніла .

Вихователь: А що є небезпечним для дружби? (сваритися, ображати, битися, казати не правду)

Вихователь: Поміркуйте, чи можна купити дружбу за цукерки чи інші подарунки? (Дружбу не можна купити ні за які гроші, дружити потрібно вміти).

Вихователь: А зараз виконаємо вправу «Квітка».

Пропоную поділитися на дві команди,

1 команда- виложить квітку «Друга».( Потрібно зібрати у квітку тільки ті пелюстки на яких на вашу думку зображені добрі риси характеру друга)

2 команда- виложить квітку «Правила дружби». (Потрібно зібрати в квітку пелюстки ,які символізують правила дружби)

(Діти виконують)

Вихователь: Молодці, справилися з завданням.

А зараз давайте трішки відпочинемо.

(Діти проспівують пісеньку «Дружба» )

Вихователь: А дошкільнята нашої групи дружні?(так)

Тож давайте візьмемось за мотузку та утворимо «Коло дружби»

Коло повинно бути рівне, у кожного з друзів все гаразд, всі в рівних умовах, все

по справедливості, по-чесному. Подивіться , яке велике коло утворилося у нас, і

в ньому опинилися усі ми, отже ми друзі.

- Потягни мотузку на себе.

-Що сталося?

-Наше коло дружби порушено. У когось тепер місце біля мотузки, а в когось місця не стало.

- Отже, давайте зробимо висновок: В дружбі не можна весь час привласнювати всі блага й думати лише про себе.

- «Дружньо»- означає «по-чесному».

-Чим нас більше, тим дружба міцніша.

-Пропоную в цьому переконатися. Ось у мене руках оберемок тоненьких прутиків.

- спробуй їх зламати.

-Чи вдалося це зробити?

-Чому?

(Вихователь розв’язує оберемок і кожному дає одну паличку і запропоновує дітям її зламати)

- Діти, вам вдалося зламати прутик?

-Чому?

-Який висновок можна зробити?

Вихователь: Так люди повинні дружити, перебувати разом, взаємодіяти .

-А зараз пропоную взяти подушечки, і сісти як вам буде зручно.

-Я хочу прочитати вам оповідання В.Осєєвої «Синє листя».

-Приготувалися, будьте уважні(Читання оповідання)

Запитання до дітей

Чому листя в Оленки вийшло синє?

За щоб ви похвалили Катю?

Як би в вчинили на місці Каті?

Чому Оленка не захотіла брати олівець?

(Дзвенить дзвіночок)

-Хто це до нас завітав?

Діти: Завітали геометричні фігури.(коло-веселе, жовте), (квадрат-синій, здивований)(трикутник-зелений, сумний)(прямокутник-червоний, сердитий)

Вихователь: Діти зверніть увагу на їхні обличчя.

-Так, вони різні.

Давайте в них запитаємо , що сталося?

Трикутник каже, що в нього не має друзів, тому він сумний.

Квадрат каже, що і справді в них не має друзів, тому він здивований.

Прямокутнику, дуже не подобається ця ситуація, тому він сердитий.

А коло каже, що воно радіє ,тому що знає хто їм може допомогти.

-Діти, як ви думаєте, хто їм допоможе?

Ми допоможемо їм?!

Вихователь: Геометричні фігури принесли з собою чарівний мішечок, а в ньому різні предмети.

Потрібно на дотик впізнати, що це за предмет, та з якою геометричною фігурою він може дружити.

Гра «З ким дружить предмет?»(Діти по черзі просовують руку та на дотик впізнають предмет, потім дитина дістає й показує цей предмет, називає на що він схожий, і ложить біля тієї геометричної фігури та яку він схожий)

-Молодці всі фігури знайшли друзів, погляньте на них, вони навіть розвеселилися.

-Який у них тепер вираз обличчя?

-Давайте ще один зробимо сюрприз для наших геометричних фігур.

-Потрібно об’єднатися в пари та намалювати одним олівцем, одну з геометричних фігур.

-Ви самі домовтеся яку фігуру будете малювати.

(Діти малюють)

Вихователь: Розумнички ! Ось уже скільки друзів є в наших фігур.

Вихователь: А зараз запрошую всіх на килимочок. Давайте перевіримо, чи важливо для дружніх взаємин, дружньої розмови як стояти, як сидіти? У якому випадку краще одне одного бачити та чути.

Давайте переконаємся у цьому у грі «Рухлива форма»

Діти давайте об’єднаємось у дві команди(діти об’єдналися)

1 команда утворіть коло

2 команда утворіть колону

Запитання до команд чи зручно вам так спілкуватися?(шеренга, трикутник)

Давайте зробимо висновок, що форма має значення для дружніх взаємин.

А зараз потребує нашої допомоги….

Вихователь: А зараз підійдіть будь ласка до мене.

-Пригадайте, що сьогодні приємного і корисного сьогодні відбулося?

-Що вам найбільше запам’яталося? (відповіді дітей)

Вихователь:

Стали знову ми у коло-стільки друзів глянь навколо

Попрощатись не забудем.

Дружно гратися ми будем.

Заняття 2. Тема: «Ввічливі і чемні – всім приємні»

Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про мовленнєвий етикет та

основні його чинники: ввічливість, уважність, чемність співрозмовників.

Вправляти у дотриманні правил культури мовленнєвого спілкування:

розмовляти спокійним, лагідним тоном, привітно, з усмішкою, дивлячись людині

у вічі. Удосконалювати вміння дітей аналізувати і оцінювати свої вчинки та

вчинки однолітків. Розвивати пам`ять, мовлення, поповнити словниковий запас

дітей словами ввічливості. Виховувати шанобливе ставлення до оточуючих,

спонукати дітей на добрі вчинки.

Матеріал: пісня В. Шаїнського « Усмішка », вірші, прислів`я, «чарівна»

паличка, індивідуальні картки для гри « Добре чи погано », музика для таночка.

Хід заняття:

У супроводі пісні В. Шаїнського «Усмішка» діти заходять до кімнати.

Вихователь: Сьогодні у нас свято

Гостей прийшло до нас багато

Тож, любі діти, поверніться

З гостями привітайтесь.

І щиро їм всміхніться!

Вихователь: Доброго ранку, діти!

Діти: Доброго ранку!

Вихователь: Сідайте, діти, будь ласка!

Звучить аудіозапис (звук годинника).

Вихователь: Діти, ви впізнаєте цей звук? Так, дійсно, це звук незвичного годинника, який ми з вами побудували з конструктора LEGO.

Звук годинника відомий людству ще з давніх-давен, щоправда він змінювався протягом століть: від шурхотіння сипучого піску в пісочних годинниках (показ) до пищання в електронних будильниках (показ).

- Чи доводилося вам бачити раніше пісочні годинники? А електронні? Як ви вважаєте, чи потрібно нам слідкувати за часом? Чому? (Роздуми дітей). Добре, що годинник прозвучав, і ми зрозуміли, що настав час заняття, адже сьогодні ми з вами потрапимо в чарівний світ Звуків. Вам потрібно бути уважними, прислухатися, адже наприкінці заняття ви почуєте найцінніший звук у всьому світі.

Всі ви, напевне, любите дива. А як ви гадаєте, хто вміє їх створювати?

Діти: Чарівники!

Вихователь: Ось сьогодні ми з вами спробуємо хоч трішки побути чарівниками! Але для цього треба знати «чарівні слова». А що це за чарівні слова, вам підкажуть вірші. Слухайте уважно. ( Діти читають вірші напам`ять ).

  1. Ранок стукає в віконце:

«Час вставати,» - каже сонце

І промінчиком лоскоче,

Привітатись першим хоче!

Як знайомих я зустріну,

Посміхнусь їм неодмінно!

Гарний настрій принесе -

«Добрий день!» і «Здрастуйте!».

  1. До всіх сердець, як до дверей,

Є ключики малі.

І кожен легко підбере, якщо йому не лінь.

Ти, друже, мусиш знати їх,

Запам`ятать не важко –

Маленькі ключики твої

«Спасибі» і «будь ласка»!

  1. Сію дитині в серденько ласку,

Сійся родися ніжне « будь ласка »,

Вдячне «спасибі», «вибач» тремтливе.

Слово у серці як зернятко в ниві.

  1. - Доброго ранку! - мовлю за звичаєм.

    • Доброго ранку! - кожному зичу я.

    • Доброго дня вам! - людям бажаю.

Вечором добрим зустрічних вітаю.

І усміхаються лагідно люди:

Добрі слова ж бо для кожного любі!

Вихователь: Я сподіваюсь, діти, ви здогадались, які саме чарівні слова нам сьогодні потрібні. А перевірити чи знаєте ви ці слова допоможе «чарівна» паличка.

Дидактична гра « Чемні діти ».

Правила гри: діти стають у коло і під музику передають «чарівну» паличку один

одному. Коли музика зупиняється, той, у кого в руках паличка, називає ввічливе

слово і гра продовжується далі.

Вихователь: Молодці, діти, всі ви знаєте ці чарівні ввічливі слова. А як їх

потрібно вимовляти? ( Лагідно, дивлячись у вічі)

Скажіть мені, будь ласка, коли з вами розмовляють спокійно, рівним голосом, не

штовхають, коли хочуть пройти повз вас, а може просять вас чимось допомогти,

як ми назвемо таку дівчинку чи хлопчика?

Діти: Ввічливими, вихованими, чемними, добрими, чуйними…..

Вихователь: Правильно, діти. Ввічливими люди не народжуються, а стають.

Ввічливість – шанобливість, прагнення не завдати неприємностей іншим людям,

готовність своєчасно прийти на допомогу іншій людині. Ви молодці, знаєте

чарівні ввічливі слова, але ще потрібно знати коли, як і де їх говорити, щоб

іншому було приємно.

Проблемна ситуація

До кімнати заходить Андрійко.

Андрійко: - Привіт! Ой, я бачу спізнився!

Про що ви тут розмовляєте?

Вихователь: - Так, ти спізнився. Ми говорили про ввічливість!

Андрійко: О – о – о! Я ввічливий!

Вихователь: Якщо ти ввічливий, то ти й вітатись вмієш?

Андрійко: Авжеш! Я ж сказав: « Привіт ». Отже, я ввічливий!

Вихователь: Діти, чи правильно Андрійко привітався? Що потрібно було зробити і сказати в цій ситуації?

( Діти називають помилки і виправляють їх.)

Вихователь: Давайте всі разом пригадаємо правила ввічливого вітання.

Ігрова вправа « Умій привітатись »

    • Як треба чемно вітатись?

    • Кому при зустрічі можна казати « Привіт »?

    • Як можна привітатись на відстані?

    • Хто вітається першим: дорослий чи дитина?

    • Якщо зустрілись хлопчик і дівчинка, хто вітається першим?

Вихователь: Молодці діти! Привітання бувають різні. Чи уклін, чи слова вітання,

чи лагідна усмішка – спільне тут те, що це означає: «Ти для мене приємна

людина. Я бажаю тобі добра ».

Також з давніх-давен існує поміж людей звичай знімати шапку, увійшовши до

приміщення. Як ви думаєте, що він означає?

Діти: Цим люди показують, що прийшли з миром.

Вихователь: А що означає звичай, вітаючись за руку, знімати рукавицю?

Діти: Цим показують, що прийшли з миром, добром, що в руках немає зброї.

Вихователь: Правильно, діти. Ось бачите, що не лише наші слова, вчинки, а

навіть рухи, жести говорять за нас, показують які ми – виховані, чемні, ввічливі

чи ні. Іноді слова, сказані людиною, можуть означати дуже багато. Недарма про

ввічливість, чемність народ склав багато прислів`їв та приказок. Давайте їх

пригадаємо:

    • Слова щирого вітання дорожчі за частування.

    • Якщо ввічливо попросили – завжди дадуть.

    • Ввічливих і радісних завжди шанують.

    • Добре слово і в мороз зігріє.

    • Хто людям добра бажає, той і собі має.

    • Добре слово краще за цукор і мед.

    • Щире слово, добре діло душу і серце обігріло.

    • Не гріє мене кожух, лише слово гріє і тішить.

    • Умій сказати, умій промовчати.

Вихователь: Молодці, діти дуже повчальні приказки і прислів`я ви пригадали.

Ну а зараз нашим дітям

Слід активно відпочити

Час уже мої малята

Гарний танець починати.

А чи вміють наші хлопчики ввічливо запросити дівчаток до танцю.

Руханка «Справжній друг»

Вихователь: Молодці, дуже гарно танцювали, наші хлопчики справжні кавалери.

Ми продовжуємо з вами розмовляти про ввічливість, чемність, вихованість.

Підійдіть, будь ласка, до своїх столів і розгляньте картинки. Уважно роздивіться

ситуацію на картинці і подумайте ввічливо чи ні чинить герой. Якщо герой

чинить правильно, то кружечок біля картинки зафарбуйте зеленим кольором, а

якщо ні – червоним.

Дидактична гра « Добре чи погано ».

( Індивідуально прошу дітей пояснити, чому цей вчинок ввічливий, правильний, а цей – ні ).

Вихователь: Молодці, всі правильно виконали завдання. А зараз я пропоную

погратись в гру.

Гра « Ввічливо чи не ввічливо? »

Правила гри: Я читаю вірші. Якщо ввічлива людина повинна робити те, про що говориться в вірші, ви плескаєте, а якщо ні – не плескаєте.

  1. Привітатись до матусі:

- Рідна з добрим ранком!

2) Потім радісним, привітним

Поспішай до трав, до квітів

А щоб день пройшов не марно –

З усіма поводься гарно!

3) У дівчаток гарні кіски,

Але надто вже малі.

А щоб більше виростали,

Тягнемо їх до землі!

  1. Без запрошення йди в гості,

Не вітайся там ні з ким.

І нізащо слів « Будь ласка!» і

« Прощайте! » - не кажи.

  1. Не вмивайтеся ніколи

Та не мийте навіть рук

Не потрібне це заняття

І не варте стількох мук.

6) Друг в біді не лишить

Щирим словом втішить –

Отакий він незрадливий,

Справжній друг!

  1. Галасуй, пищи, гукай,

Коли хтось відпочиває.

  1. Роби комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.

  2. Усміхнися сонечку: « Здрастуй, золоте ».

Усміхнися квіточці – хай вона росте.

10) Усміхнися дощику « Лийся мов з відра ».

Друзям усміхнися – побажай добра.

Як бачите, не лише наші вчинки, слова, а навіть рухи говорять про нас,

показують, які ми виховані, ввічливі чи ні. Адже і погляд теж може бути різним.

І коли ми хочемо бути вихованими і ввічливими, ми повинні і говорити, і робити

все з добрим наміром, з радістю і добротою, щоб всі, з ким ми спілкуємося,

одержували лише радість від нас.

Робота за картинками «Дошкільнятам освіта для сталого розвитку».

Почніть опрацювання картинок із обговорення віршика.

Запам’ятала

Научила доню мати

«До побачення» казати.

І дівча оті слова ні на мить не забува.

Ступить з двору на поріг

– «До побачення», – до всіх…

Запитайте дітей: чи правильно вживала дівчинка слова «До побачення»? Коли їх треба казати? Перейдіть до аналізу картинок.



Дія 1. Вітаю всіх знайомих, коли зустрічаю

Запитайте дітей: що вони бачать на першій картинці? Чим відрізняється

поведінка дітей на другій картинці? Як правильно поводитися під час зустрічі?

Які слова варто говорити? Хто і як потискає руки під час зустрічі? Які слова

говоримо при прощанні?

Дія 2. Вітаю всіх протягом дня

Почніть опрацювання дії з віршика В. Бірюкова «Добрі слова».

– Доброго ранку! – кажу за звичаєм.

– Доброго дня вам! – людям бажаю.

– З вечором добрим! Зустрічних вітаю.

І посміхнуться у відповідь люди:

Добрі слова ж бо для кожного любі.

Запитайте у дітей, як відрізняються вітальні слова протягом дня. Далі перейдіть

до розгляду картинок.



Запитайте дітей: що вони бачать на першій картинці? Чим відрізняються

зображення на першій та другій картинках? Якими словами ми вітаємося зранку? Якими вдень? Якими ввечері і коли ідемо спати?

Вихователь:

- Давайте згадаємо віршик про вітання і від його гарних слів стане приємно.

Доброго ранку! – мовлю за звичаєм,

Доброго ранку! – кожному зичу я,

Доброго дня вам! – людям бажаю,

Вечором добрим! – стрічних вітаю.

І посміхаються в відповідь люди,

Добрі слова ж бо для кожного любі.

Читаємо пораду – «Вітайся з усіма скрізь і всюди, особливо з людьми літнього віку. Хочеш мати у собі здоров’я – вітайся з усіма».

- Пригадаємо народне прислів’я. яке говорить про те ж саме. Згадали?

Хто людям добра бажає, той і собі має.

- А як ви його розумієте?

Добре слово краще за цукор і мед.

- Як ви розумієте це прислів’я? Що це значить?

- Милосердя, що це таке?

Вихователь:

- На світі дуже багато гарних слів. А хто з вас, можливо, чув таке слово як «милосердя».

- Як ви думаєте, що воно означає?

Милосердна людина – це чуйна людина.

- Які прислів’я ви знаєте, де говорилось би про милосердні вчинки?

Одне приємне слово – наче сад цвіте.

Щире слово – добре діло, душу й серце звеселило.

Вихователь:

- Роздивіться картинки і згадайте, що трапилось з героями. Чи сподобався вам вчинок хлопчика? Чому?

Читаємо пораду – «Допомагай людям, чим можеш, особливо бідному, хворому, скривдженому, нужденному. Роби це з радістю. Ти набудеш в ньому друга…»

Фізкультхвилинка. Драматизація оповідання «Хусточка».

- Поведінка якої дівчинки вам сподобалась? І ви вчинили б точно так?

- Яке прислів’я підходить до цієї ситуації?

Не одяг красить людину, а добрі діла.

Дидактична гра «Квітка ввічливості»



Гра «Сонечко»

Сонечко намальоване на аркуші паперу. Сонечко з коротенькими промінчиками.

На запитання вихователя діти дають відповіді. Кожна відповідь написана на

промінчиках, їх доточують до намальованого сонечка.

- Ми з вами говорили про добрі вчинки, чарівні слова, приводили і прислів’я про

це, як багато значить для кожного з нас щире слово. Але ще нам чогось не

вистачає. А щоб вам допомогти здогадатись, чого саме, я вам загадаю загадку:

Соняшник розцвів у небі,

Поливать його не треба,

Влітку, взимку, він цвіте,

І насіння золоте розсипає

Сонях всюди, - урожай, -

Це радість буде (Сонце)

Голуба хустина,

Жовтий клубок

По хустині качається –

Людям усміхається. (Сонце)

- Так, нам не вистачало сонечка, яке людям усміхається. Подивіться, як сонечко

посилає свої промінці на землю і зігріває її. Щоб і наше сонечко нас зігріло, ми

повинні допомогти йому. Я зачитаю вам ситуацію, а ви доберете потрібні слова

і збільшите тим самим його проміння.

- Ви прийшли в дитячий садок, що ви повинні сказати?

Діти:

- Доброго ранку!

Вихователь:

- Вам допомогли роздягтися, повісити одяг, що треба сказати?

Діти:

- Дякую?

Вихователь:

- Ви йшли по коридору і випадково когось штовхнули. Що треба сказати?

Діти:

- Вибачте, перепрошую. Людина зробила добре слово, діло, їй потрібно віддячити, не слід забувати про дуже важливе слово: «Будь ласка».

Вихователь:

- Ви були в гостях, вам було весело, цікаво. Але вже час повертатись додому. Що кажемо?

Діти:

- До побачення!

3.Підсумок заняття

(Сонечко піднімаємо на мотузці. Діти співають: «Вийди, вийди, сонечко»).

Вихователь:

- Слова коротенькі, а як багато значать. Яку містять в собі силу і енергію. Ми

допомогли сонечку і в групі дійсно стало тепло, затишно, добре від сонечка, від

наших сердець, від теплих, щирих слів. Будьте привітні, чемні, скромні і

турботливі, діти. На згадку я вручаю вам таке маленьке символічне сонечко – це

залишає сліди сонячний зайчик, стрибаючи і посміхаючись то на одному

обличчі, то на іншому, ніби грається з нами.

(З допомогою дзеркала сонячний зайчик стрибає по групі, де сяде, там і залишив

слід – маленьке сонечко).

Як домашнє завдання попросіть дітей розповісти батькам, про що вони дізналися

на занятті. Запропонуйте їм попробувати:

– вітатися з рідними протягом усього дня;

– вітатися з однолітками при зустрічі;

– вітатись із сусідами та іншими дорослими, коли це необхідно.

Скажіть, що наступного ранку вони зможуть розповідати всім у групі про свій

досвід.

Коротка розповідь про мову жестів. -Діти, буває так, що люди народжуються

з вадами слуху або можуть втратити слух з різних причин. Люди, які не чують,

користуються спеціальною мовою, яка називається мова жестів. Жести- це

рухи руками чи іншими частинами тіла. На жаль, нашої мови глухі люди не

розуміють, бо не чують. А от люди з хорошим слухом можуть вивчити мову

жестів, щоб мати змогу спілкуватися з людьми, які мають вади слуху.

Спробуйте відгадати, що я вам намагаюся сказати. (Вихователь показує

жестами “привіт”, “їм щось смачненьке”, “сварю пальцем”, і т.п.)

Перегляд відеозапису “Мова жестів”

-Діти, що з переглянутого вам запам'яталося? Як показати слово “серце”?

Звучить аудіозапис- звук серця.

-Діти, а ось і лунає найцінніший звук у всьому світі- це звук сердець, наповнених

добротою, любов'ю, повагою. На згадку про сьогоднішнє заняття я хочу

подарувати вам сердечка-наліпки.

Вихователь приклеює кожній дитині на груди сердечко і підводить підсумок

заняття:

- Вихователь: Молодці, всі були уважні. Ми з вами сьогодні говорили про чарівні

ввічливі слова, згадували прислів`я про те, як багато важить для кожного з нас

щире слово. Для того, щоб завжди приносити людям радість, не забувайте цих

слів, будьте ввічливими, вихованими дітьми, частіше посміхайтесь людям

навколо і вони посміхнуться вам.

Заняття закінчується.
Заняття з родинної педагогіки

Заняття 1. Тема: «Професії моїх батьків»

Мета: вчити складати розповідь за планом вихователя, вживаючи прості та

складні речення; висловлюватися послідовно, зв’язно; продовжувати вчити

вживати займенники: мій, твій, у мене, у тебе; прийменники: в, на, під;

виховувати повагу до людей праці.

Матеріали: світлини батьків, ілюстрації «Професії твоїх батьків», вірші та

прислів’я про працю, картинки до дидактичних ігор.

Хід заняття

1. Біля кожної ілюстрації (по можливості) виставлені світлини батьків дітей, які відображають працю батьків. Запропонувати уявити життя без роботи: на заводі, в полі, в школі ніхто нічого не робить. Що тоді станеться?

2. Пригадати прислів’я про працю.

3. Складання розповіді за планом. Діти по черзі підходять до світлин батьків та ілюстрацій із зображенням професій людей і складають розповідь.

План розповіді: Як звати твою (твого) маму (тата)? Хто за професією твоя (твій) мама (тато)? Де працює мама (тато)? Чим займається на роботі? Яку користь приносить професія твоєї (твого) мами (тата)?

4. Дидактична гра «Що кому потрібно для роботи?». Запропонувати дітям дібрати інструменти, які потрібні для роботи людини певної професії, та скласти речення.

Наприклад: Це столяр. Для роботи йому потрібні рубанок, молоток, цвяхи …

5. Дидактична гра «Назви правильно». На дошці виставлені картинки із зображенням різних професій. Запропонувати скласти речення із займенниками: мій, твій, у тебе, у мене.

Наприклад: Мій тато працює на заводі. У нього є інструменти …

Як можна назвати ваших батьків?

6. Підсумок. Усі професії почесні, цікаві, відповідальні. І головне — одна без одної не можуть існувати. Тому що кухар годує будівельника, а лікар лікує двірника, водій возить продавця тощо. Запропонувати пригадати вірші про професії.

Заняття 2. «У здоровому тілі здоровий дух»

Вид заняття: комбіноване

Мета: формувати у дітей поняття про життя як найбільшої цінності, про

здоров’я-як найважливішу умову щасливого життя; розвивати почуття особистої

гідності, пізнавальні здібності дітей за допомогою квест-технологій, формувати

позитивні емоції для розвитку динамічної активності дітей, вміння працювати у

команді; розширити знання про особисту гігієну, засоби захисту при інфекції;

заохочувати дітей до виконання фізичних вправ; виховувати бережливе

ставлення до свого здоров’я.

Матеріал для заняття: Загадки, дидактичні ігри: «Де живуть мікроби»,

«Правила гігієни», «Шкідлива та корисна їжа»; для досліду: тарілки, рідке мило,

кориця, вода, серветки

Словник: здоров’я, гігієна, вірус, мікроби.

Хід

Вихователь: (читає вірш)

Про здоров'я

Здоров’я — основа усього на світі,
Здоровими бути бажають всі діти,
Для цього потрібно щоденно вмиватись,
Робити зарядку і тепло вдягатись.
Себе гартувати водою і сонцем.
І солодко спати з відкритим віконцем.
І їсти усе, що на стіл подають,
Бо страви нам росту і сил додають.
(Людмила Лисенко)

Вихователь: Діти, добрий день. Сьогодні у нас незвичайне заняття. У казковому королівстві зникла чарівна квітка, яка виконує бажання людей бути здоровими. Нас чекає казковий квест у пошуках цієї квітки. Пелюстки цієї квітки сховані по всій групі. Але перш ніж знайти пелюстку потрібно буде виконати завдання. Ви готові? Почали.

«Відгадай»

Для того, щоб знайти першу пелюстку потрібно відгадати загадки про засоби особистої гігієни.

Мию, мию без жалю,

Мию там, де брудно. 

А купатись не люблю,

Бо від того худну. (Мило)

Я – невтомна трудівниця, мені вірять люди,

Хто зі мною поведеться – той здоровий буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча і бабусі й мами.

Чистоту тримаю в домі. Справу знаю чітко,

Вам  ім’я моє знайоме, бо зубна я ….( щітка)

Будуть зубки здоровенькі –

Я почищу їх гарненько

Візьму в руки зубну щітку,

Густу і пухнасту.

Що крім цього треба дітки?

Ще й і зубну…(пасту)

Він по зачісках мастак,

Вас причеше гарно так.

Розчесав моє волосся,

Так давно вже повелося,

Що охайний молодець,

Той, хто має…(гребінець)

У кожному домі є озера прозорі,

ми на них дивишся,

щоб себе побачити. (Дзеркало.)
Добре. Молодці. Відгадали всі загадки. Нам потрібно знайти першу пелюстку . Вона знаходиться у приміщенні, де ви роздягаєтесь, перевдягаєтесь. Воно першим зустрічає вас у садочку. (Роздягальня. Вихователь з дітьми йдуть у роздягальню і виносять першу пелюстку).

Дидактична гра «Правила гігієни»

Мета: закріпити знання дітей про правила гігієни при коронавірусній інфекції; розвивати увагу, пам’ять; виховувати бережливе ставлення до свого здоров’я та оточуючих людей.

Діти повинні дуже швидко розкласти подані картинки навколо крапельки води. Дітей ділимо на дві команди. Яка швидше виконає завдання отримує наліпки.

Молодці. Дуже добре підготувались і швидко виконали завдання. Наступна пелюстка знаходиться на моєму столі у приміщенні, де ви відпочиваєте, спите.(У спальні. Діти йдуть до спальні і вертаються із пелюсткою).

У наступному завданні вам потрібно під музику виконати руханку.

Руханка «Скік та скок»

Молодці всі ви дуже гарно виконали руханку. Отже , щоб бути здоровими потрібно займатися спортом. Тож наступна пелюстка знаходиться у місці, де тече водичка з крана і стоїть запашне мило. (Діти йдуть до вмивальні і знаходять на шафі пелюстку).

Вихователь: Діти, скажіть будь ласка, де народжується здоров’я?

-У чистоті

-А що живе там де брудно?

-Різні мікроби, які ведуть до хвороби Дидактична гра «Шкідлива та корисна їжа»(

-Що ж таке мікроби?

Щоб ви краще зрозуміли, що ж це таке я прочитаю вам вірш Тетяни Лисенко «Мікроби» і покажу вам зображення мікробів.

Звідки взялися хвороби!

Їх створили всі мікроби.

Це -маленькі злодіяки,

Хулігани, розбишаки,

Що живуть усюди,

Де є повно бруду:

У в болоті і грязюці,

У смітті та у пилюці,

Під брудними нігтями,

Пазурами й кігтями...

Той , хто руки не помиє,

Їх ковтне та захворіє.

І тому, малята,

Слід Вам пам’ятати:

Будете вмиватися,

Митися, купатися

Повтікають злі мікроби,

Разом з ними-всі хвороби!…

Дидактична гра «Де живуть мікроби?»

Мета: сприяти формуванню уявлення дітей про здоровий спосіб життя, як про один з основних цінностей здоров’я, дати елементарні знання про мікроби, де вони живуть і як з ними боротися.

Дітям даються картинки із різними зображенням і мікроби. Діти повинні покласти мікроби на відповідну картинку.

Добре. Всі справились із цим завданням. Ви просто молодці. Наступна пелюстка знаходиться там, де у нас стоять квіти. (Діти підходять до куточка природи, де знаходять квітку).

Наступне зав Чому важливо мити руки з милом?
(ємність з водою, мелена кориця, ємність з рідким милом) У ємність з водою потрібно додати мелену корицю, занурити ватну паличку або пальчик у ємність з рідким милом, потім назад. (частинки кориці будуть втікати у різні сторони) Уявимо, що частинки кориці - це мікроби, які дуже бояться мила.

«Дослідники»

Для того, щоб знайти ще одну пелюстку потрібно виконати дослід. Станьте перед столами з тарілками і слухайте мене уважно. (Діти разом з вихователем виконують дослід).

Тепер ви побачили скільки маленьких мікробів живе на наших руках? І що потрібно обов’язково мити руки?

Наступна пелюстка знаходиться у куточку, де ви дуже любите лікувати одне одного. (Діти разом з вихователем йдуть до куточка «Лікарня» і знаходять пелюстку).

Дидактична гра «Корисна та шкідлива їжа»

Мета: закріпити знання дітей про корисну та шкідливу їжу, формувати основи здорового способу життя, розширити словниковий запас; розвивати увагу, мислення, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Дітям дається дві картинки із зображенням зуба. Вони повинні розподілити їжу відповідно до користі чи шкідливості.

Молодці. Знаєте, що корисно для ваших маленьких зубів.

Наступна пелюстка знаходиться там, де у нам знаходиться зображення прапору і герба нашої Батьківщини.(Діти йдуть до куточка патріотизму і знаходять на поличці там останню пелюстку).

Які ви молодці ви знайшли всі пелюстки нашої чарівної квітки. Тепер давайте зберемо квітку і загадаємо бажання, щоб всі люди на світі , а зокрема, в Україні не хворіли і були завжди здоровими та усміхненими, цінували життя та займались спортом. Я впевнена, що ваше бажання обов’язково здійсниться.

-Що вам сьогодні сподобалось робити?

-Чи сподобалось вам грати,

-Чи будете ви дотримуватись правил особистої гігієни, займатися спортом і вести здоровий спосіб життя?

Добре. Я бажаю вам бути здоровими і не хворіти. Наостанок хочу вам зачитати віршик .

А як здоров’я зберегти?

Будь розумниця, дитинко,
І здоров’я бережи.
У кишені май хустинку
Й слів поганих не кажи.
Руки з милом мий щоденно
Після гри і до їди.
Та життя сприймай натхненно,
Будь здоровою завжди!

ЗВІТ

про проходження переддипломної педагогічної практики з додаткової кваліфікації «Сімейний вихователь»

(психологія сімейного виховання, родинна педагогіка)

здобувача освіти групи Д-21 спеціальності 012 Дошкільна освіта

на період з 13 квітня по 10 травня 2022 року

(дистанційна форма)

Українець Ольги Анатоліївни

у Селещинському ЗДО №3 «Колобок».

У період з 13.04.2022 р. по 10.05.2022 р.

Селещинський заклад дошкільної освіти №3 «Колобок» Машівської селищної ради Полтавської області знаходиться за адресою: Полтавська область, Машівський район, с.Селещина, вул. Остапенка 59 -А


 Режим роботи закладу –  з 8:00 до 18:00 год.

 На період практики садочок працював дистанційно.

Заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

- Конституції України

- Закону України «Про дошкільну освіту»

- Базового компоненту дошкільної освіти - Закону України «Про охорону праці»

- Закону України «Про цивільну оборону»

- Закону України «Про дорожній рух»

- Закону України «Про відпустки»

- Кодексу «Про працю»

 - освітньої програми «Дитина», «Впевнений старт».

А також відповідно власного Статуту та річного плану роботи дошкільного закладу.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Групові приміщення ЗДО забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка відповідає вимогам та організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку вихованців в самостійній і спільній діяльності.

Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

План роботи схвалюється педагогічною радою закладу.

Всі вихователі мають великий стаж роботи, високу фахову і методичну підготовку. Протягом усього перебування я мала змогу отримувати консультації як від завідуючої так і від вихователів.

     На даний момент, садочок працює за новою програмою дошкільної освіти «Дитина». Його матеріальна база цілком відповідає вимогам цієї програми.

Садок достатньо забезпечений методичним матеріалом, цікавими посібниками для роботи за новою програмою.

Я працювала у старшій групі. Група достатньо укомплектована обладнана новими дитячими столами та стільчиками. Вікова група має свій окремий ігровий майданчик обладнаний ігровими спорудами.

В групі є диски з розвиваючими інтелектуальними іграми «Пізнайко», які сприяють розвитку уваги, пам'яті, мислення, мовлення, математичних здібностей. Група  у садку оформлені естетично, відповідають санітарно –гігієнічним вимогам. У групі, де я мала змогу проходити пропедевтичну практику, створені всі умови для роботи з дітьми, для ігрового середовища. Особливо багато є посібників для дидактичних та рухливих ігор. Має місце і планування повсякденної діяльності, для чого садок забезпечений методичним матеріалом за новою програмою «Дитина».      

Я склала конспекти онлайн-занять з дітьми старшої групи з психології сімейного виховання на тему: «Будемо дружити й один одним дорожити» та «Ввічливі і чемні – всім приємні», а також заняття з родинної педагогіки на тему: «Професії моїх батьків» та «У здоровому тілі здоровий дух»

Під час практики я використовувала різні методи та прийоми роботи з дітьми, які мали позитивний вплив на всебічний розвиток дітей. Завжди могла підвести дітей до сприйняття наочності та організувати роботу з нею. Усі заняття були обговорені з вихователем та проведені дистанційно.

Мною був складений план дистанційної навчально-виховної роботи на період практики для старшого дошкільного віку.

Розробила інтерактивні ігри для дітей: «Весна прийшла», «Що зайве?». Під час цих ігор діти були сповненні позитивними емоціями, з великим інтересом виконували правила гри.

Також розробила конспект проведення режимного процесу, а саме спостереження весною та підібрала додатки до нього (вірші, прислів’я та приказки, презентації про весну).

Для батьків було створено презентація консультації: «Ігри на кухні», «Весняні спостереження. Цікаві справи»

Практика у ЗДО допомогла виробити багато практичних умінь і навичок. Я навчилася:

1) проводити заняття різних типів з різних освітніх ліній дистанційно;

2) перевіряти рівень дітей, аналізувати їх;

3) планувати роботу на цілий день дистанційно;

4) працювати над наочністю у групі, виготовляти дидактичний матеріал для занять он-лайн, інтерактивні ігри, бесід, презентації;

5) проводити роботу з батьками он-лайн;

6) створювати інтерактивні презентації, пам’ятки для батьків.

При проведенні занять дистанційно, у подачі нового матеріалу, в його закріпленні особливих труднощів не було.   Планувала досить цікаві види роботи на кожен день.

Висновки:  педагогічна дистанційна практика показала функції вихователя й дала змогу випробувати себе в них; закріпила в мені впевненість у правильності вибору професії;  дала змогу відповідно до знань з педагогіки, психології й фізіології проводити навчально-виховну роботу з дітьми дошкільного віку дистанційно;   а також дала змогу протягом всієї практики спостерігати за навчально-виховною роботою в ЗДО он-лайн, приймати активну участь в ній аналізувати її й робити висновки.  
скачати

© Усі права захищені
написати до нас