Ім'я файлу: Технологічна карта-конспект уроку. Доберчак.doc
Розширення: doc
Розмір: 68кб.
Дата: 23.11.2022
скачати
Пов'язані файли:
ВИДИ УВАГИ.pptx
Доберчак Маріанна. СТАТТЯ.docx
лекції Маряна.doc

Технологічна карта уроку української мови

ПІБ учителя: Доберчак Маріанна Ігорівна
Клас: 6 клас
Темауроку: «Рід іменників»

Мета уроку:

Навчальна (освітня) – повторити й поглибити знання учнів про іменник як частину мови, сприяти зміцненню навичок визначення роду іменників, сформувати поняття про іменники спільного роду; розвивати вміння знаходити іменники чоловічого, жіночого, середнього і спільного роду у висловлюванні, визначати їх роль у реченнях

чРозвивальнарозвивати творчі здібності школярів; збагачувати словниковий запас; розвивати увагу, логічне мислення, вміння співставляти, робити висновки

Виховна– виховувати естетичні почуття, інтерес до вивчення народних звичаїв, любов до рідного слова; сприяти вихованню прагнення до дотримання людських чеснот – доброта, чесність, працелюбність, доброзичливість, правдивість, виховувати почуття патріотизму.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань та вмінь.

Внутрішньопредметні зв'язки: морфологія, орфографія, орфоепія, лексикологія.

Обладнання: підручник (Українська мова(рівень стандарту):підруч. для 6-го кл. закл.серед.освіти/ О.В.Заболотний, В.В. Заболотний. Київ: Генеза,2014.), дидактичний матеріал, таблиці, картки, тлумачний словник, презентація уроку, відео.

Методи та прийоми: робота з підручником, розповідь учителя, технології «Мікрофон», «Незакінчене речення».


ПЕРЕБІГ УРОКУ


Етап уроку

Час

Завдання етапу

Зміст

Методи і прийоми

ФОНД*

Діяльність
учителя


Діяльність
учня



1.Організаційний момент

2 хв

Налаштування учнів на урок

(соціокультурна змістова лінія)

Розповідь

Ф

Розповідає

Слухає

2.Актуалізація опорних знань учнів

5 хв

Повторити правила

Бесіда(мовленнєва, соціокультурна змістові лінії)

Евристична бесіда

Ф

Запитує, доповнює, уточнює, відповіді дітей

Відповідає на питання, доповнює, запам’ятовує

3.Мотивація навчальної діяльності

3 хв

Формування мети і целей уроку; прогнозування змісту та результатів роботи

Розповідь вчителя

бесіда



Ф

Спостереження, допомога, повідомлення мети та цілей уроку

Слухає

4.Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

18 хв

Закріплення знань, умінь і навичок

Опрацювання теоретичного матеріалу(мовна змістова лінія)

Розповідь вчителя, метод роботи з підручником

І

Розповідає

Слухає

а) Робота з підручником




Закріплення знань, умінь і навичок

Впр. 211 ст. 86 (біля дошки),Впр. 213 ст.87(в зошиті), Впр. 218 ст.87 (усно)

Робота біля дошки(діяльнісна, соціокультурна змістові лінії)

Метод вправ (виконання вправ) біля дошки і в зошиті

Ф / І

Перевіряє, допомагає, пояснює

Впр. 211 ст. 86 (біля дошки),Впр. 213 ст.87(в зошиті), Впр.218 ст.87 (усно)

б) Виконання вправ




Закріплення знань, умінь і навичок

Виконання завдання(діяльнісна змістова лінія)

Робота з підручником

І

Вчитель спостерігає, дає рекомендації, пояснює

Діти виконують завдання

5.Закріплення нового матеріалу

10 хв

Закріплення знань, умінь і навичок

Виконання завдання(діяльнісна змістова лінія)

Робота з підручником

І

Консультує, допомагає, перевіряє діяльність учнів

Впр. 212 ст.87(в зошиті), Впр. 217 ст.87 (усно)


6.Підсумок уроку.

Технології «Мікрофон», «Незакінчене речення»


5 хв

Закріплення знань, умінь і навичок

Бесіда (мовленнєва, діяльнісна, соціокультурна змістові лінії)

Бесіда

Ф

Запитує

Відповідає, доповнює.

Оцінювання


2 хв

Оцінювання роботи учнів на уроці

Оцінити роботу кожного учня

Оцінювання за участь у кожному етапі уроку, самооцінювання

Ф / І

Виставлення оцінок, аргументація, пояснення.

Щоденник


Домашнє завдання

1 хв

Домашнє завдання для закріплення матеріалу

Записати домашнє завдання

Завдання та вправи відповідно до рівня знань

Ф

Дати завдання, пояснити алгоритм виконання

Записати в щоденник

*ФОНД – форма організації навчальної діяльності (Ф – фронтальна, І – індивідуальна, П – парна, Г – групова).


ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА (підручники, посібники, електронні джерела тощо)

Для вчителя

Для учнів

Українська мова: (рівень стандарту): підруч. для 6-го кл. закл.серед. освіти/ О.В.Заболотний, В.В.Заболотний. Київ: Генеза, 2014. 256 с.

Українська мова: (рівень стандарту): підруч. для 6-го кл. закл.серед. освіти/ О.В.Заболотний, В.В.Заболотний. Київ: Генеза, 2014. 256 с.

Календарне планування. URL: https://vseosvita.ua/library/3-kl-nus-kalendarne-planuvanna-literaturne-citanna-o-savcenko-i-semestr-353814.htm

Відео «Рід іменників» URL: https://www.youtube.com/watch?v=ouG4vp8Q-bY

Мій конспект. Українська мова. 6 клас. І семестр (за підручником О. В. Заболотного, В. В. Заболотного). Основа, 120с.

Презентація до уроку: "Рід іменників чоловічий, жіночий, середній" URL: https://www.youtube.com/watch?v=5Aa_YWXcqO8

Навчальна програма. URL: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi/navchalni-programi-5-9-klas





















скачати

© Усі права захищені
написати до нас