Ім'я файлу: zanjattja_dobroti.docx
Розширення: docx
Розмір: 18кб.
Дата: 17.11.2022
скачати
Пов'язані файли:
Lab_4_v3.doc

Конспект заняття для дітей старшої групи «Тварини - наші друзі»

Програмовий зміст: активувати і закріпити знання дітей про безпритульних тварин;

-знайомити дітей з поняттями «волонтер», «притулок», «бездомний»;

-виявити вміння дітей узагальнювати , диференціювати, узгоджувати іменники в мовленні;

- виявити вміння дітей будувати прості поширені речення, описові розповіді;

-формувати уявлення дітей про правила догляду за собаками і котами;

- формувати знання і навички безпечної поведінки при зустрічі з бездомними тваринам;

- формувати у дітей відповідальне і добре ставлення до тварин і природи, почуття жалю;

-розвивати вміння дітей спостерігати за тваринами (повадки, звички);

-розвивати зорову увагу, зв'язне мовлення, пам'ять, мислення, уяву, фонематичний слух, емоційний відгук, естетичне сприйняття світу;

-виховувати чуйність, доброту, емоційно-позитивне ставлення до тварин, інтерес і бажання піклуватися про тварин;

-вчитися співпрацювати, бути обережними в навколишньому світі.

Хід заняття.

I Організаційний момент.

-Добрий день, діти! У нас сьогодні не просте заняття. Сьогодні день, коли всі люди говорять про бездомних тварин, про те як можна і треба до них ставитися і допомагати.

ІІ Основна частина.

Діти, як ви думаєте хто такі бездомні тварини? Чому їх так називають?

-Дійсно, на вулицях з'являється багато бездомних тварин. Ви напевно часто бачили на вулиці кішок і собак?

-Як вони з'являються на вулиці?

-Хто в цьому винен?

Чому люди кидають своїх чотириногих друзів?

Як можна назвати таких людей? (безвідповідальними, жорстокими).

-Адже раніше люди і тварини були дуже дружні, адже це люди приручили кота і собаку.

-Коти і собаки були і є хорошими мисливцями.

-Діти, кішка і собака зовсім різні, кожен володіє своїми рисами характеру і звичками, але вони постійно намагаються бути разом.

Д/і «Вгадай про кого говорять»

-Про кого можна сказати охоронець, майстер підкрадатися, любить багато спати, любить вмиватися, муркоче, його легко дресирувати, не любить купатися, приносить тапки, любить прогулянки на вулиці, точить кігті?

-Ось які вони різні.

-Діти, а ви мультфільми і казки любите? Дуже багато мультфільмів і казок придумано з нашими друзями.

Д/і «Хмаринка мрій»

-Уявіть на мить, що ви стали одним з цих тварин. Як би ви хотіли, щоб до вас ставилися ваші господарі?

(Хотів, що б гладили, брали на руки, грали, годували, ходили на прогулянку...)

- Давайте трохи відпочинемо.

Фізкультхвилинка.

-А зараз я пропоную вам подивитися повчальний мультфільм Тітоньки Сови про безпритульного котика, якого вигнали злі люди на вулицю.

Демонстрація мультфільму.

-Діти, які ви відчували почуття до бездомного кошеняти?( Співчуття, жалість, доброту)

-Але нажаль на вулицях все більше і більше зустрічається бездомних тварин. Ви напевно часто бачите на вулицях собак і кішок?

-Що треба і чого не треба робити, якщо вам зустрілася бездомна собака?

Забороняється:

-Махати на собаку палкою , гілкою, рукою;

-Кричати;

-Намагатися відібрати у неї , то що вона їсть;

-Тікати з місця зустрічі з твариною;

-Підходити і гладити незнайому собаку.

Пам'ятай:

-При зустрічі з самотньою собакою постарайся повернути в інший (протилежний) бік;

-Не кричи;

-Постарайся спокійно підійти до кого-небудь з дорослих (коли небезпека мине, продовжуй свій шлях).

-Якщо раптом тварина підкрадається (підходить ) до малечі, швидше скажи про це дорослим;

-Не дражни собак;

-Не видавай ніяких звуків (наслідування гавкіт, крик), повернувшись до тварини;

-Як ви вважаєте, всі тварини, які не мають будинок живуть на вулиці?

-Є люди, яким не байдужа доля таких тварин. Ці люди звуться Волонтерами.

-Волонтери створюють притулки для бездомних собак і кішок, годують, лікують, шукають для цих тварин нову сім'ю ( господарів).

-Діти, а ви хочете надати допомогу бездомним тваринам?

III Підсумок заняття.

-Діти, що вам запам'яталося найбільше на нашому занятті?

-Кому ви розкажете про це?
скачати

© Усі права захищені
написати до нас