Психологічний тренінг для дітей підліткового віку на тему Дружба

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

Конспект психологічного тренінгу для дітей підліткового віку на тему «ДРУЖБА»

Мета: формування поняття «дружба», вміння знаходити друзів, формувати уявлення про якості необхідних у дружбі;
Завдання:
1. Розвиток навичок соціальної перцепції;
2. Розвиток впевненості у собі; почуття власної гідності
3. Формування доброзичливих відносин в групі.

Хід заняття:
- Здрастуйте! Сьогодні наша зустріч буде присвячена темі дружби між людьми.
Вправа № 1. «Зустріч поглядами»
Мета: «розігрів» учасників; розвиток навичок соціальної перцепції.
- Давайте зараз встанемо на коло, опустивши голови вниз. За моєю командою всі одночасно піднімають голови. Завдання - зустрітися з кимось поглядом. Та пара гравців, якій це вдалося, залишає коло.
- Отже, не всім. (Отже, молодці, всім вдалося настільки відчути один одного, щоб виконати цю вправу).
Вправа № 2. «Шукаю друга»
Мета: розігрів до дискусії про дружбу; формування поняття про найбільш цінують людських достоїнствах, про значення дружби і про ті якості які необхідно розвивати в собі, щоб бути гідним дружби.
- Будь-яка людина, мабуть, мріє про те, щоб мати справжнього друга. Комусь з вас напевно вже пощастило, і такий один у вас є. У кого-то - безліч знайомих і приятелів, але важко вибрати з них людину, якого можна було б гордо назвати одним. А хтось, можливо, в силу сором'язливості або замкнутості відчуває себе самотнім і з гіркотою зізнається собі, що друзів у нього немає. Але в будь-якому випадку справжній друг нікому не завадить.
Зараз я стану редактором особливої ​​газети безкоштовних оголошень. Вона називається «Шукаю друга». Кожен з вас помістить туди оголошення про пошук одного. У цьому оголошенні немає обмежень на кількість слів або розмір букв. Приймається будь-яка форма. Ви можете викласти список вимог до кандидата в друзі, весь набір якостей, якими він повинен володіти, а можете намалювати його портрет. Можете розповісти про себе. Одним словом, робіть оголошення таким, яким забажаєте. Але слід лише потурбуватися про те, щоб саме ваше оголошення привернуло увагу серед інших.
Візьміть аркуші паперу, ручки, олівці і приступайте до об'яви. Час на підготовку - 7 хвилин.
Оголошення підписувати не потрібно.
- Час минув. Викладемо наші оголошення на стіл. Тепер кожен мовчки читає їх і на вподобаних 1-2 оголошеннях, які привернули вашу увагу, і ви готові зв'язатися з його подавцями, ставить галочку збоку.
-Тепер подивіться, відгукнулися на ваше оголошення. Порахуйте кількість галочок на ваших листах. Нехай кожен по колу назве одну цифру - кількість дісталися вам виборів.
- Тепер пропоную обговорити, чим характеризується оголошення, що отримало найбільше число зацікавлених відповідей?
- Що завадило вам відгукнутися на інші оголошення? -Там де перераховано велика кількість вимог, що пред'являються до майбутнього одному? Природно, адже не легко відповідати високому запитом. Не кожен володіє такими чудовими якостями як «відданість» і т.д. І потім саме головне: в таких оголошеннях шукають друга, який повинен щось давати, і нічого не пропонують натомість. Подібне споживацьке ставлення до одного, від якого потрібно служити подавця оголошення, навряд чи зустрінуть розуміння і співчуття. Досвід показує, що набагато більший інтерес і симпатію викликають оголошення, в яких людина пропонує те, чим він сам володіє, в загальний котел дружби, тобто він готовий саме до дружніх взаємин, що передбачає бажання і вміння не лише брати, але і давати.

Вправа № 3 «Розмова про дружбу і рефлексія власних якостей»
- Що для вас означає дружба?
- Чи може бути так, що у людини, є кілька приятелів і жодного друга?
- Що треба робити, щоб знайти друга?
- Проаналізувавши оголошення, скажіть, чи є у вас якості, необхідні в дружбі?
Вправа № 4. «На вечірці»
Мета: формування вміння знаходити друзів.
- Уявіть собі, що ви перебуваєте на вечірці, на якій нікого не знаєте. Коли я скажу «почали», ви швидко знаходите собі пару і починаєте розмовляти один з одним на тему «Що я зазвичай роблю на вихідні» («Що я робив минулого літа», «Моє улюблене заняття», «Що мені подобається і не подобається в школі »). В останній раз ви самі придумуєте собі тему розмови.
-А тепер давайте обговоримо наші враження.
Що ви відчували під час розмов?
Чи зробив ваш партнер що-небудь, що полегшило або ускладнило контакт?
Про що було легше говорити?
- Отже, ви побачили, як часом важко заговорити про щось, особливо, якщо ви не знаєте співрозмовника. Тому якщо з вами захоче хтось познайомиться і першим зав'яже розмову, ви повинні допомогти йому своєю увагою, умінням слухати, щирістю.

Вправа № 5 «Струм»
- Давайте в ув'язненні нашого тренінгу передаючи м'ячик, скажемо одне одному побажання на день. Почну я: «Бажаю тобі доброго дня» ..

Висновок до тренінгу:
- Сьогодні ми постаралися з'ясувати що ж таке дружба, які якості найбільш цінні, і які з них необхідно розвивати в собі, щоб бути гідним дружби. До побачення!

Додаткові вправи:
Вправа № 6 «По парах»
- Зараз ви будете вільно переміщатися по кімнаті, коли я скажу «стоп», ви повинні якомога швидше знайти собі пару (розбитися в групи по три особи). Хто не потрапив до групи - вибуває з гри. Подивимося, хто з нас найбільш швидкі й зібрані.
Вправа № 7 «Я знаю, що тобі наснилося»
Мета: розвиток соціальної перцепції.
(Конспект гри див. у додатку до тренінгу)

Література:
1. Вачков Н.В. «Вікна у світ тренінгу». - СПб. - 2004 р.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Психологія | Лабораторна робота
12.2кб. | скачати


Схожі роботи:
Психологічний тренінг для дітей підліткового віку на тему Дружба 2
Подолання конфліктності - соціально-психологічний тренінг для педагогів
Особливості навчання дітей підліткового віку
Міжособистісні стосунки дітей підліткового віку
Профорієнтація дітей підліткового віку в загальноосвітніх закладах
Особливості психологічного консультування дітей підліткового віку
Виховання санітарно гігієнічної культури у дітей підліткового віку
Психологічні особливості агресивної поведінки дітей підліткового віку виховуються в
Психологічні особливості агресивної поведінки дітей підліткового віку виховуються в 2
© Усі права захищені
написати до нас