1 2 3 4 5 6 7 8 4,3 Розрахунок фонду заробітної плати працівників Розглянемо приклад обчислення середньої годинної тарифної ставки для виробу Г(за норм умов): Тс = 58,70+ (66,04– 58,70) * (3,2 – 3) = 60,168 Плановий тарифний фонд зарплати для виробу Г: 1578* 60,168= 94945,1 тис. грн. Звітний тарифний фонд зарплати для виробу Г: 1523,8* 60,168= 91684 тис. грн. Аналогічні розрахунки проводяться з іншими виробами. Обчислення премії: За планом для виробу Г = 94945,1* (1+20/100) = 18989,02 тис. грн. За звітом для виробу Г = 91684* (1+15/100) = 13752,6 тис. грн.
Таблиця 4,4 – Фонд заробітної плати основних робітників 4,4 Вартісна оцінка основних виробничих фондів підприємства Для розрахунку вартості основних виробничих фондів машинобудівного підприємства необхідні початкова і залишкової вартості на початку та в кінці року, балансової вартості, а також потрібні суми амортизаційних витрат, Результати розрахунків можна подати у вигляді табл, 4,5 і табл, 4,6, Таблиця 4,5 – Вартісна оцінка основних засобів, тис, грн,
Початкова вартість основних виробничих фондів на початку року беремо з табл 3.9. 7260+3840+4840+2420+768+=19128 тис.грн. Для розрахунку зношення на початку року треба вирахувати суму зношення власних і орендованих фондів (табл. 3.9). 48,4+54,2+43,4+36,3+48,4=230,7 тис.грн. Залишкова вартість основних виробничих фондів досліджуваного підприємства на початок року дорівнює різниці між початковою вартістю та зношенням: 19128- 230,7 = 18897,3 тис.грн. Для розрахунку початкової вартості на кінець року треба додати між собою початкову вартість на початку року і суму введених основних фондів(за відрахуванням суми виведених фондів) (таблиця 3.10) 19128+1521,2-1206,2=20649,2 тис.грн Залишкова вартість на кінець періоду беремо з табл. 2.6.1 Тобто беремо балансову вартість за 4 квартали і додаємо їх 6288,9+2928,8+3496,7+1861,1=14575,50 тис.грн Зношення підраховується як різниця початкової і залишкової: 20649,2-14575,50=2626,70 тис.грн Звітні дані по вартісній оцінці основних виробничих фондів дорівнюють плановим показникам, а змінюється залишкова вартість на кінець періоду, яку ми беремо із табл. 4.6.2 і змінюється сума зносу. Балансова вартість на початку року 1 група 7260-48.4=7211.6 1 квартал Сума амортизації 1 група 7211.6*1.25/100=90,1 Балансова вартість 1 група 7211.6-90,1=7121,5 Квартал 2 Сума амортизації 1 група 7121,5*1.25/100=89,0 Балансова вартість 1 група 7121,5-89=7032,4 Квартал 3 Сума амортизації 1 група (7032,4-576*0/3)*1.25/100=87,9 Балансова вартість 1 група 7032,4-576-87,9=6368,5 Квартал 4 Сума амортизації 1 група 6368,5*1.25/100=79,6 Балансова вартість 1 група 6368,5-79,6=6288,9 Таблиця 4,6,1 – Розрахунок амортизаційних відрахувань за плановий період, тис, грн,
1 2 3 4 5 6 7 8 |