[ Урок інформатики як засіб формування ключових компетенцій ]! | |
Слайд 1. Здравствуйте, сідайте. Перевірити готовність до уроку (наявність зошитів, ручок, присутність всіх учнів). Тема нашого сьогоднішнього уроку: "Умови пошуку і прості логічні вирази". Як ви думаєте, чим ми будемо займатися на уроці? А відповісти на це питання вам допоможе визначення БД і знання того, для чого вона потрібна. Правильно, на уроці ми повинні будемо познайомитися з такими поняттями як умова пошуку, логічне вираження, лексикографічний порядок і інші, і навчитися знаходити потрібну нам інформацію в "БД". | Слухають вчителя. БД - організована сукупність даних, призначена для тривалого зберігання в зовнішній пам'яті ЕОМ і постійного застосування. Призначена для швидкого пошуку потрібної інформації. Кажуть, що будуть працювати з поняттями "умова пошуку" та "логічне вираз". |
Актуалізація опорних знань Після того, як дана відповідь ким-небудь з учнів, решта учнів його "рецензують". Мета: активувати розумову діяльність учнів. Результативність: формування навчально-пізнавальної компетенції. | |
Перш ніж вивчати нові поняття, давайте згадаємо, що ви вже знаєте. Що таке інформаційна система? Що таке БД? Які БД називаються реляційними? Що таке запис і поле? Який формат має команда отримання довідки? | Піднімають руки і дають визначення. Інформаційна система - сукупність БД і всього комплексу апаратно-програмних засобів для її зберігання, зміни і пошуку інформації, для взаємодії з користувачем. БД - організована сукупність даних, призначена для тривалого зберігання в зовнішній пам'яті ЕОМ і постійного застосування. БД з табличною формою організації називаються реляційними. Записом у реляційних БД називається рядок таблиці, а стовпець - полем. . довідка <список виведених полів> для <умови пошуку> |
Вивчення нового матеріалу Мета: вчити дослідній роботі, відпрацьовувати вміння робити висновки та узагальнення. Результативність: формування загальнокультурної компетенції, ціннісно-смисловий компетенції. | |
Частіше за все для довідки потрібні не всі записи, а тільки частина з них, що задовольняють якомусь умові. Це умова називається умовою пошуку. | |
Слайд 2. Запишемо визначення логічного виразу: "Логічний вираз - якесь висловлювання, з приводу якого можна укласти істинно воно або помилково". | Записують визначення логічного виразу. |
) или ложь ( false ). Логічний вираз, подібно математичного виразу виконується (обчислюється), але в результаті виходить не кількість, а логічне значення: істина (true) або брехня (false). Логічна величина - це завжди відповідь на запитання: Поправді чи це висловлювання. Є питання? | Якщо є питання, то ставлять їх. |
Слайд 3. Хлопці, перед вами лежать листочки з БД "Домашня бібліотека" "Факультативи" і "Погода". Вашим завданням буде: визначити логічне значення для висловлювань, які виведені на екран. На виконання цього завдання вам дається 2 хвилини. Потім усно проговоримо. | Виконують завдання. Проводиться перевірка. |
Слайд 4. А тепер подивимося, як виглядають логічні вирази для даних висловлювань. ОСАДУ = світить сонце. Для наступних висловлювань називаєте ви. | Кажуть логічні вирази для висловлювань. 1. ОСАДУ = світить сонце 2. ТИСК <> 1 3. ТИСК> 745 4. ПОЛИЦЯ> 3 5. АВТОР = Толстой Л.М. 6. ПРІЗВИЩЕ = Русанов 7. Квітникарство 8. ТАНЦІ. |
Шість перших виразів називаються відносинами. Ставлення є форма логічного виразу. У них імена полів бази даних пов'язуються з відповідними значеннями знаками відносин. Слайд 5. Ось всі можливі знаки відносин: = Рівно <менше <> Не дорівнює> = більше або дорівнює > Більше <= менше або дорівнює | Записують відносини в зошит. |
Відношення "дорівнює" істинно для двох символьних величин, якщо їх довжина однакова і всі відповідні символи збігаються. | |
Символьні величини можна зіставляти і у відносинах <,>, <=,> =. Тут принцип такий: порівнюються між собою не самі символи, а їх внутрішні коди. Відкрийте підручник на сторінці 75. За таблицями 3-1 і 3-2 визначте зв'язок між порядковим номером елемента і його кодом. Які відносини будуть між латинськими, російськими буквами, великими і малими буквами? Слайд 6. Тоді впорядкованість слів (послідовностей символів) визначається за алфавітним принципом: спочатку по першій букві, потім по другій і так далі, як це робиться у словниках або енциклопедіях. Такий принцип називається лексикографічним порядком. Слайд 7. Запишіть визначення в зошит: "Лексикографічний порядок - це упорядкування слів за алфавітним принципом". | Кажуть, що чим більше порядковий номер елемента тим більше його код. Дивляться на слайд: < B < C < D < E <…< X < Y < Z . A <B <C <D <E <... <X <Y <Z. a <b <c <d <e <... <x <y <z. < z . A <a; B <b; ... Z <z. А <Б <У <Г <Д <Е <... <Ю <Я. а <б <в <р <д <е <... <ю <я. А <а; Б <б; ... Я <я. и т.д. Д> D і т.д. Записують в зошит. |
Слайд 8. Давайте розглянемо розташування в лексикографічному порядку слів квартет, компонент, конверт, конвульсія і запишемо для них відносини. Квартет <Компонент <Конверт <конвульсіях. | Дивляться на відповідний слайд презентації. |
Слайд 9. Тепер вам буде дано завдання, яке ви будете виконувати за варіантами в парах. Спочатку ви робите самостійно, а потім в парах проговорює один одному як ви зробили це завдання. | Виконують завдання, виведене на екран. Проводиться взаємоперевірка. |
обозначает любую цифру). Нехай в деякій БД полі ЧАС містить значення в такому форматі: ХХчасХХмінХХсек (тут символ X означає будь-яку цифру). Тоді порівняння таких величин на "більше-менше" буде давати вірний за змістом результат. Слайд 10. Як ви думаєте, з чого треба починати порівняння часу? Щирими будуть такі відносини: 12час35мін08сек> 03час40мін00сек, 23час05мін12сек <23час05мін13сек. Значення полів типу "дата" при виконанні відносин порівнюються відповідно до календарної послідовністю. Слайд 11. Як ви думаєте, з чого треба починати порівняння дат? Наприклад, правдиві відносини: 3/12/56 <23/04/65, 24/09/79> 23/09/79 Слайд 12. Відносини можна застосовувати і до логічних величинам. Істинно наступне відношення: > false true> false 1> 0 равен 1, а код false равен 0. Це неважко зрозуміти, оскільки код логічної величини true дорівнює 1, а код false дорівнює 0. Але, очевидно, 1> 0. Слайд 13. А тепер повернемося до наведених вище прикладів логічних виразів. У прикладах 7 і 8 немає ніяких знаків відносин. Справа в тому, що поля з іменами Квітникарство і ТАНЦІ мають логічний тип. Тому в кожного запису їх значення - це логічні величини: 1 - істина, 0 - брехня. Одна величина логічного типу - найпростіша форма логічного виразу. Отже, умова пошуку може містити в своєму записі лише ім'я логічного поля. | Кажуть, що спочатку порівняння ведеться по годинах, потім - по хвилинах, а потім - по секундах. Визначають знаки, що стоять між величинами, пояснюючи, чому поставили цей знак. Кажуть, що порівняння спочатку ведеться по роках, потім - по місяцях і тільки потім - по днях. Записують в зошит. |
Слайд 14. Запишемо визначення: "Просте логічне вираз - вираз, що складається з імені поля логічного типу або одного відносини". | Записують визначення в зошит. |
Первинне осмислення і закріплення вивченого Мета: сформувати вміння виконувати завдання по даній темі. Результативність: формування всіх видів компетенцій в залежності від підібраних завдань. | |
А тепер запишемо декілька команд для отримання довідки, використовуючи умови пошуку. Слайд 15. Ось як виглядає команда запиту інформації з БД "Погода" про дати всіх дощових днів: . довідка ДАТА для осаду = дощ. Що тут є умовою? Для якого поля це умова? У підсумкову довідку потраплять лише ті записи, для яких істинно умова пошуку. Яка запис виведеться при такому запиті? | Стежать за роздумами та діями вчителя. Беруть участь в обговоренні. Кажуть, що вийде: ДАТА 18.03.97 |
Слайд 16. Наступна команда дозволяє вивести дати і вологість, відповідні тим дням, коли атмосферний тиск був вище 745 мм. рт. ст. . довідка ДАТА, ВОЛОГІСТЬ для ТИСК> 745. Що тут є умовою? Для якого поля це умова? Яка запис виведеться при такому запиті? | Виведеться наступний запис: ДАТА ВОЛОГІСТЬ 15.03.97 67 16.03.97 62 19.03.97 87 |
Слайд 17. Запишемо команду запиту довідки до БД "Домашня бібліотека": вивести назви книг і авторів, прізвища яких починаються з літер О, П, Р і далі за алфавітом. . довідка АВТОР, НАЗВУ для АВТОР> = О Що тут є умовою? Для якого поля це умова? Яка запис виведеться при такому запиті? | Виведеться запис: АВТОР НАЗВА Тургенєв І.С. Повісті та оповідання Олеша Ю.К. Вибране Тинянов Ю.М. Кюхля Толстой Л.Н. Повісті та оповідання |
Слайд 18. А тепер - запит до БД "Успішність": вивести список учнів, у яких сума балів з гуманітарних предметів більше, ніж по природним. Слід віддати команду: . довідка УЧЕНЬ для РОСІЙСКA + ІСТОРІЯ + МУЗИКА> АЛГЕБРА + ХІМІЯ + ФІЗИКА. Що тут є умовою? Що порівнюється в цьому умови? Для якого поля це умова? Що вийде в результаті? | У результаті отримаємо: Ботів Іван Галкіна Ніна. |
Домашнє завдання Мета: перевірити засвоєння матеріалу уроку, формувати вміння підбирати приклади. Результативність: формування компетенції особистого самовдосконалення. | |
Слайд 19. Записуємо домашнє завдання. Параграф 28, прочитати його і вивчити основні визначення, які ми записували в зошит. І виконати завдання 6, 7,8. Давайте розберемо з вами як виконувати домашнє завдання. | Записують домашнє завдання. Розбір завдань пишуть в зошит. |
Слайд 20.6 завдання. Дивимося таблицю 2. Погода, запис номер 3. Яка вологість відповідає цього запису? Який знак відносини треба поставити, щоб отримати вірне нерівність? Які опади у цьому записі? Який знак відносини треба поставити? | Кажуть, що вологість становить 100%. Треба поставити знак "Більше", "Більше або дорівнює" або "Не одно". Кажуть, що туман. Потрібно поставити знак "Не одно". |
Слайд 21.7 завдання. Дивимося таблицю 1. Домашня бібліотека, запис номер 3. Яке слово ми виділимо з висловлення "Книга видана в 1982 році", щоб скласти для нього просте логічне вираз? Як воно запишеться? Тепер ми повинні визначити результат обчислень для цього запису. Тобто визначити - істинним чи хибним воно є. Для цього відповімо на запитання: "Який рік стоїть в записі номер 3 таблиці?". Яке слово ми виділимо з висловлення "Книга знаходиться нижче п'ятого полки", щоб скласти для нього просте логічне вираз? Істинним чи хибним є цей вислів? | Ми повинні виділити слово "Рік". Запишеться так: "РІК = 1982". У таблиці стоїть 1982 рік. Тобто висловлювання є істинним. Ми повинні виділити слово "Полиця". Запишеться так: "ПОЛИЦЯ <5". У таблиці номер полиці - 1, а 1 <5, тому висловлювання є істинним. |
Слайд 22.8 завдання. Розглянемо висловлювання під літерою г: "Дата не пізніше 23 вересня 1996 року". Для нього нам потрібно скласти логічне вираження. Яке основне слово ми виділяємо в цьому вислові? Як по-іншому можна сказати "Не пізніше"? Який знак відношення відповідає цьому? Що в підсумку отримуємо? Розглянемо висловлювання під літерою д: "Алгебра не відмінно". Для нього нам потрібно скласти логічне вираження. Яке основне слово ми виділяємо в цьому вислові? Який знак відносини відповідає запиту "Не відмінно"? Що в підсумку отримуємо? | Виділяємо слово "Дата". Можна сказати: "Раніше чи в цей день". Відповідає знак "Менше або дорівнює". Отримуємо: ДАТА <= 23 вересня 1996 року. Виділяємо слово "Алгебра". Відповідає знак "Не одно". Отримуємо: АЛГЕБРА <> відмінно. |
Підведення підсумків уроку Мета: формувати вміння узагальнювати матеріал і робити висновок. Результативність: формування загальнокультурної, комунікативної та інформаційної компетенцій. | |
Що сьогодні нового дізналися на уроці? Що таке логічне вираз? Назвіть варіанти відносин. Що таке просте логічне вираз? | Кажуть, що дізналися поняття логічного виразу, простого логічного виразу, а також варіанти відносин. Дають визначення. Логічний вираз - якесь висловлювання, з приводу якого можна укласти істинно воно або помилково. Існує шість варіантів відносин: "дорівнює", "не дорівнює", "більше", "менше", "більше або дорівнює", "менше або дорівнює". Просте логічне вираз - вираз, що складається з імені поля логічного типу або одного відносини. |
Висновок
У ході наукового дослідження по темі "Урок інформатики як засіб формування ключових компетенцій" були вивчені навчально-методична література, статті з досліджуваної теми, нормативна документація (Концепція модернізації російської освіти на період до 2010 року, Стратегія модернізації змісту загальної освіти).
На основі цього розглянуті поняття "Компетентнісний підхід", "Ключові компетенції", класифікація ключових компетенцій А.В. Хуторського, а також можливі напрямки діяльності учнів і вчителя на уроках інформатики з метою реалізації компетентнісного підходу.
У § 4 наведені приклади уроків інформатики з використанням компетентнісного підходу.
Цілі і завдання досягнуті.
Робота може бути продовжена в наступних напрямках:
розглянути прийоми формування інформаційної компетенції учнів на уроках інформатики;
порівняти ефективність формування ключових компетенцій на уроках інформатики в учнів різних профілів;
розробити прийоми формування ключових компетенцій на уроках інформатики у слабоуспевающих учнів.
Список літератури
Бершадський, М.Є. Консультації: цілепокладання і компетентнісний підхід у навчальному процесі [Текст] / М.Є. Бершадський / / Педагогічні технології. - 2009. - № 4. - С.89-94.
Болотов В.А., Сєріков В.В. Компетентнісний модель: від ідеї до освітній програмі / Педагогіка. № 10.2003. - С.26.
Бочарникова, М.А. Компетентнісний підхід: історія, зміст, проблеми реалізації [Текст] / М.А. Бочарникова / / Початкова школа. - 2009. - № 3. - С.86-92.
Дахін, О.М. Компетенція і компетентність: скільки їх у російського школяра? [Текст] / О.М. Дахін / / Стандарти і моніторинг в освіті. - 2004. - № 2. - С.42-47.
Ємельянова, В.В. Формування інформаційних компетенцій на уроках інформатики [Електронний ресурс] / В.В. Ємельянова / / Інформаційні технології в освіті - Режим доступу: http://ito.edu.ru/2010/Tomsk/IV/IV-0-7.html, вільний.
Зайцев, В. Формування ключових компетенцій учнів [Текст] / В. Зайцев / / Сільська школа. - 2009. - № 5. - С.28-35.
Запольський, І.А. Розвиток ключових компетенцій засобами інформатики [Електронний ресурс] / І.А. Запольський / / Фестиваль педагогічних ідей "Відкритий урок". - Режим доступу: http://festival.1september.ru/articles/503408/, вільний.
Зимова, І.А. Ключові компетентності як результативно-цільова основа компетентнісного підходу в освіті. Авторська версія [Текст] / І.А. Зимова. - М.: Дослідницький центр проблем якості підготовки фахівців, 2004.
Казанцева, Ж.Л. Формування соціально-особистісної компетенції школяра як одна з умов сучасної освіти [Електронний ресурс] / Ж.Л. Казанцева / / Фестиваль педагогічних ідей "Відкритий урок". - Режим доступу: http://festival.1september.ru/articles/411646/, вільний.
Камалеева, А.Р. Компетентність як результат освітнього процесу [Текст] / А.Р. Камалеева / / Наука і практика виховання та додаткової освіти. - 2009. - № 5. - С.6-18.
Концепція модернізації російської освіти на період до 2010 року [Текст] / / Розпорядження уряду Російської Федерації від 29 грудня 2001 р. № 1756-р.
Куртянік М.А. Формування комунікативних компетенцій учнів на основі впровадження інформаційних технологій [Електронний ресурс] / М.А. Куртянік - Педсовет.org. - 2006. - 10 жовтня. - Режим доступу: http://pedsovet.org/component/option, com_mtree / task, viewlink / link_id, 2486/Itemid, 188 /, вільний.
Лебедєв, О.Є. Компетентнісний підхід в освіті [Електронний ресурс] / О.Є. Лебедєв / / Шкільні технології. - 2004. - № 5. - С.3-12. - Режим доступу: http://www.orenipk.ru/seminar/lebedev. htm, вільний.
Підласий, І.П. Педагогіка: 100 питань - 100 відповідей [Текст]: навч. посібник для вузів / І.П. Підласий. - М.: ВЛАДОС-прес, 2004. - 365 с.
Скрипкіна, Ю. В. Уроки інформатики як середовище формування ключових компетенцій [Електронний ресурс] / Ю.В. Скрипкіна / / Інтернет-журнал "Ейдос". - 2007. - 30 вересня. - Режим доступу: http://www.eidos.ru/journal/2007/0930-14. htm, вільний.
Стратегія модернізації змісту загальної освіти: матеріали для розробки документів з оновлення загальної освіти [Текст]. - М.: Міносвіти, 2001. - 72 с.
Тлумачний словник російської мови: У 4 т. / За редакцією Д.М. Ушакова.М., 1935-1940.
Хуторський, А.В. Ключові компетенції та освітні стандарти [Електронний ресурс] / А.В. Хуторський / / Інтернет-журнал "Ейдос". -2002. -23апреля. - Режим доступу: http://www.eidos.ru/journal/2002/0423. htm, вільний.
Хуторський, А.В. Ключові компетенції як компонент особистісно-орієнтованої парадигми освіти [Текст] / А.В. Хуторський / / Народна освіта. - 2003. - № 2. - С.58-64.
Хуторський, А.В. Технологія проектування ключових і предметних компетентностей [Електронний ресурс] / А.В. Хуторський / / Інтернет-журнал "Ейдос". - 2005. - 12 грудня. - Режим доступу: http://www.eidos.ru/journal/2005/1212. htm, вільний.
Черних, Н. П. Формування ключових компетенцій з предмету "Інформаційні технології" [Електронний ресурс] / Н.П. Черних. - Питання Інтернет освіти. - Режим доступу: http://ipk. admin. tstu.ru / sputnik / index / str / elekron_bibliot. files/Jornal/Vio_38/Vio_38/cd_site/Articles/art_3_5. htm, вільний.
Чкалова, Н.В. Формування комунікативної компетентності учнів засобами інформатики [Електронний ресурс] / Н.В. Чкалова / / Фестиваль педагогічних ідей "Відкритий урок". - Режим доступу: http://festival.1september.ru/articles/415466/, вільний.
Шишкіна, Л.П. Інноваційний досвід. Організація діяльності учнів на основі компетентнісного підходу [Електронний ресурс] / Л.П. Шишкіна. - Муніципальне Освітнє Установа Середня Загальноосвітня Школа № 72 з поглибленим вивченням окремих предметів. - Режим доступу: http://education. simcat.ru/school72/info/6, вільний.
Щерабакова, В.В. Формування ключових компетенцій як засіб розвитку особистості [Текст] / В.В. Щербакова / / Вища освіта сьогодні. - 2008. - № 10. - С.39-41.
Програми
Додаток 1
Конспект уроку інформатики у 8 класі за темою "Прості запити в БД Microsoft " Access "
Тип уроку: урок закріплення вивченого матеріалу
Мета уроку:
Навчальні:
. Сприяти виробленню в учнів навичок і вмінь виконання запитів до БД Microsoft Access.
Розвиваючі:
розвиток в учнів навчально-пізнавальної, інформаційної, комунікативної, загальнокультурної, ціннісно-смисловий компетенцій, компетенції особистісного самовдосконалення;
формування в учнів грамотної мовлення в галузі інформатики.
Виховні:
Виховання загальної культури.
Завдання.
Провести перевірочну роботу для визначення рівня засвоєння учнями матеріалу на тему "База даних".
. Виконати з учнями практичну роботу на комп'ютерах з виконання запитів до БД Microsoft Access.
Етапи уроку.
Організаційний момент (2 хвилини).
Актуалізація опорних знань (2 хвилини).
Перевірочна робота (15 хвилин).
Вивчення нового матеріалу (5 хвилин)
Практична робота (17 хвилин).
Домашнє завдання (2 хвилини).
Підведення підсумків уроку (2 хвилини).
Дидактичні матеріали та обладнання: підручник з інформатики для 7-9 класів І. Семакін і ін, ПК, мультимедійна дошка, проектор, роздатковий матеріал.
Хід уроку:
Діяльність вчителя | Діяльність учнів |
Організаційний момент | |
". Здравствуйте, сідайте. Перевірити готовність до уроку (наявність зошитів, ручок, присутність всіх учнів). Тема нашого сьогоднішнього уроку: "Прості запити в БД Microsoft Access". На минулому уроці ми з вами розглядали лише теоретичний матеріал, пов'язаний із запитами в базах даних, а сьогодні ми будемо відпрацьовувати вміння виконувати запити в БД на комп'ютері, тобто відпрацюємо практичну частину. | Слухають вчителя. |
Актуалізація опорних знань Мета: активувати розумову діяльність учнів. Результативність: формування навчально-пізнавальної компетенції. | |
Діти, зараз ви будете писати перевірочну роботу за визначеннями з усієї теми "База даних". Вам дається 2 хвилини, щоб повторити команди виведення інформації та визначення, записані в зошиті. Здаємо зошити для перевірки домашнього завдання. | Повторюють по зошити визначення і команди виведення інформації. Здають зошити. |
Перевірочна робота Мета: активувати розумову діяльність учнів. Результативність: формування навчально-пізнавальної компетенції, компетенції особистісного самовдосконалення. | |
Перед вами лежать листочки з завданнями перевірочної роботи. На виконання цієї роботи вам дається 15 хвилин. При виконанні перевірочної роботи, можете користуватися табличними моделями (див. додаток 2). Завдання виконуємо самостійно, не радимося. Якщо виникнуть які-небудь питання по самих завдань, покличете мене, я підійду. "5" - одна помилка; "4" - якщо виконано 75% роботи; "3" - дано визначення, але не виконані запити. (Див. додаток 3) Здаємо листочки. | Виконують перевірочну роботу. Здають листочки з відповідями. |
Вивчення нового матеріалу Мета: вчити дослідній роботі, відпрацьовувати вміння робити висновки та узагальнення. Результативність: формування загальнокультурної компетенції, ціннісно-смисловий компетенції. | |
Перед тим, як ви безпосередньо приступите до виконання практичної роботи, розглянемо приклад того, як ви будете працювати з завданнями, і що треба буде зробити в БД. Припустимо, нам треба вибрати імена автомобілістів, що починаються на П. 1. У вкладці створити натиснути конструктор запитів. У вікні додавання таблиць додайте таблицю і закрийте вікно. 2. У вікні, що з'явилося вибираємо список виведених полів. 3. У записі умова відбору записуємо умова пошуку у вигляді логічного виразу: "Пишемо:" П * "". 4. У вкладці Конструктор натискаємо виконати (червоний знак оклику). Ми бачимо, що вивелося два імені: Петро і Павло. Розглянемо другий приклад: "У кого номер квартири не більше 47". Тепер ви самі кажете, що будемо робити. Що у нас виводиться при цьому запиті? Правильно. | Стежать за міркуваннями вчителя, дивляться на екран. 1. У вкладці створити натиснути конструктор запитів. У вікні додавання таблиць додайте таблицю і закрийте вікно. 2. У вікні, що з'явилося вибираємо список виведених полів. 3. У записі умова відбору записуємо умова пошуку у вигляді логічного виразу: "<= 47". 4. У вкладці Конструктор натискаємо виконати (червоний знак оклику). Виведуться наступні прізвища: Федоров, Левченко, Сидоров, Климов, Клімова. |
Практична робота Мета: сформувати вміння виконувати запити в БД Microsoft . Access. Результативність: формування інформаційної, навчально-пізнавальної, комунікативної компетенцій. | |
Хлопці, тепер ви будете виконувати роботу на комп'ютері. Перед вами лежать листочки з завданнями. Зверніть увагу, що в самому верху листочка описаний алгоритм створення запитів, по якому ви повинні будете виконати практичне завдання. Всі побачили алгоритм? Тепер поясню, що вам необхідно буде зробити: у БД створити запити, щоб відповісти на питання, які записані на листочку: на оцінку "3" - 5 запитів, на "4" - 7 запитів, а на "5" - 10. Можна отримати додаткову оцінку, якщо зробите більше 10 запитів. Є питання? Розсідаються за комп'ютери, де ви зазвичай працюєте, і приступайте до виконання практичної роботи. (Див. додаток 4) | Слухають вчителя, дивляться завдання практичної роботи. Якщо є питання, задають їх. Виконують завдання практичної роботи на комп'ютері. |
Домашнє завдання | |
Удома вам необхідно повторити параграфи 26-28 і прочитати параграф 29. | Записують домашнє завдання в щоденник. |
Підведення підсумків уроку Мета: формувати вміння узагальнювати матеріал і робити висновок. Результативність: формування загальнокультурної, комунікативної та інформаційної компетенцій. | |
Що сьогодні ми повторили на уроці? Чим займалися на уроці? Чого навчилися сьогодні на уроці? Я перевірю правильність виконання вами завдань практичної роботи і на наступному уроці їх повідомлю. Якщо позначка буде незадовільною, то можна буде завдання доопрацювати. Є питання по сьогоднішнього уроку? | Сьогодні на уроці ми повторили визначення БД, основні поняття, пов'язані з БД. . А також вчилися виконувати прості запити на комп'ютерах в БД Microsoft Access. Якщо є питання, задають. |
Додаток 2
Табличні моделі
Таблиця 1. Домашня бібліотека
Номер | Автор | Назва | Рік | Полиця |
0001 | Бєляєв О.Р. | Людина-амфібія | 1987 | 5 |
0002 | Кервуд Д. | Волоцюги півночі | 1991 | 7 |
0003 | Тургенєв І.С. | Повісті та оповідання | 1982 | 1 |
0004 | Олеша Ю.К. | Вибране | 1987 | 5 |
0005 | Бєляєв О.Р. | Зірка КЕЦ | 1990 | 5 |
0006 | Тинянов Ю.М. | Кюхля | 1979 | 1 |
0007 | Толстой Л.Н. | Повісті та оповідання | 1986 | 1 |
0008 | Бєляєв О.Р. | Вибране | 1994 | 7 |
Таблиця 2. Погода
День | Опади | Температура (градуси С) | Тиск (Мм. рт. Ст) | Вологість (Відсотки) |
15.03.97 | Сніг | -3,5 | 746 | 67 |
16.03.97 | Без опадів | 0 | 750 | 62 |
17.03.97 | Туман | 1,0 | 740 | 100 |
18.03.97 | Дощ | 3,4 | 745 | 96 |
19.03.97 | Без опадів | 5,2 | 760 | 87 |
Таблиця 3. Успішність
Учень | Російський | Алгебра | Хімія | Фізика | Історія | Музика |
Алікин Петро | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 |
Ботів Іван | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 |
Волков Ілля | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
Галкіна Ніна | 4 | 4 | 5 | 2 | 4 | 4 |
Таблиця 4. Дороги
Дачі | Озерна | Підгірна | Ялиново | Бобри | |
Дачі | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
Озерна | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Підгірна | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Ялиново | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Бобри | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Таблиця 5. Факультативи
Геологія | Квітникарство | Танці | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Русанов | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Семенов | 1 | 1 | 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Зотова | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Шляпіна | 0 | 0
Додаток 3 Завдання перевірочної роботи
Додаток 4 Завдання для практики 1. Відкрийте папку свого класу і скопіюйте в свою папку БД "Автомобілісти". 2. Відкрийте БД "Автомобілісти" у своїй папці. 3. У вкладці створити натиснути конструктор запитів. У вікні додавання таблиць додайте таблицю БД "Автомобілісти" і закрийте вікно. 4. У вікні, що з'явилося вибираємо список виведених полів. 5. У записі умова відбору записуємо умова пошуку у вигляді логічного виразу. 6. У вкладці Конструктор натискаємо виконати (червоний знак оклику). 7. Повторюємо ті ж самі команди для створення наступного запиту. . S . P. S. якщо не знаєте як зробити запит для даного висловлювання, то залиште створений запит порожнім і переходите до наступного. Приклади логічних виразів
Дайте відповідь на питання:
Оцінювання роботи
|