За що ми боремося Галактичний союз

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

«За що ми боремося?» (9 клас)
Тип уроку - урок аналізу та синтезу
Вид уроку - дискусія
Форма уроку - урок з елементами групової роботи
Мета - узагальнення матеріалу по темі «Глобальні проблеми людства» при характеристиці одного з аспектів системи прав людини - право народів на самовизначення з використанням міжпредметних зв'язків.
Завдання:
Предметно-інформаційні:
- Повинні називати обставини, що вплинули на постановку питання про самовизначення народів;
- Повинні знати зміст поняття «право народів на самовизначення»;
- Повинні знати хронологію руху курдів за самовизначення в ХХ столітті;
- Повинні називати політичних і громадських діячів (М. Барзані, Б. Джаф).
Діяльні:
- Повинні характеризувати різні форми самовизначення (автономія, суб'єкт федерації, суверенна держава);
- Повинні пояснювати мотиви, цілі діяльності окремих осіб та організацій (курдських партій, ООН);
- Повинні характеризувати міжнародні і регіональні документи, що стосуються права народів на самовизначення.
Оціночні:
- Повинні оцінювати внесок зазначених діячів і організацій у реалізацію ідей самовизначення;
- Повинні оцінювати можливості співпраці з даного питання регіональних та міжнародних органів.
Засоби навчання: документи з прав людини (Загальна декларація прав людини, Пакти про права людини, Алжирське угоду 1975 року), Севрський договір, «14 пунктів» В. Вільсона, резолюція ООН № 688; тексти інтерв'ю з М. Барзані (ДПК) і Б. Джафом, таблиця «Повстання в Курдистані у ХХ столітті».
Попередня підготовка - розподіл ролей учасників дискусії: ведучий, історики (розповідають про основні віхи боротьби курдів за самовизначення), юристи (характеризують документи, виявляючи необхідні аспекти), політики (М. Барзані, Б. Джаф) - висловлюються про цілі курдського народу і досягнутих результати), представник Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації (розповідає про заходи, вжиті державами з метою виконання їх зобов'язань відповідно до положень міжнародних конвенцій).
Хід уроку:

Ведучий обгрунтовує проблематику, акцентуючи увагу на прикладах порушення прав людини (геноцид, апартеїд, дискримінація) і вводить в проблему курдського самовизначення (можна використовувати матеріал «Курди заслуговують незалежності»). Потім ведучий ставить за мету роботи - познайомитися з історичними, політичними, правовими поглядами на проблему права курдів на самовизначення як злободенною проблемою, з якою зіткнулося світове співтовариство. Він представляє учасників дискусії і висловлює надію, що в результаті спілкування вдасться розкрити переваги ідей і практичних дій політичних партій, вивчити документи, де закріплені міжнародні правові норми, що регулюють дане питання, виявити хронологію боротьби курдів за незалежність. Ведучий закликає до коректного відношенню один до одного і оголошує програму.
Програма:
1. Обговорення проблеми: «Основні віхи руху курдів за незалежність».
2. Обговорення проблеми: «Приклади порушення прав людини».
3. Обговорення проблеми: «Юридичне обгрунтування права курдів на самовизначення».
4. Обговорення проблеми: «Цілі політичної боротьби».
Спочатку ведучий звертається до представника ООН, який актуалізує тему. Представник Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації висловлює стурбованість з приводу «дій і політики придушення фундаментальних прав та ідентичності курдів як окремого народу». У заяві, ухваленій одноголосно 18 членами Комітету на сесії в Женеві, підкреслюється, що курдам незалежно від того, де вони проживають, має надаватися право на збереження своєї гідності, культури, а також право користування високим ступенем автономії ». Комітет також виступив з широким закликом до влади і організаціям, що здійснюють свою діяльність з підтримки миру, справедливості і прав людини, "прийняти всі необхідні зусилля для досягнення мирних рішень, які б сприяли дотриманню фундаментальних прав людини та ідентичності курдського народу».
Потім виступають історики, які коротко перераховують факти, пов'язані з національно-визвольною боротьбою курдів (використовуючи таблицю «Повстання в Курдистані у ХХ столітті), після виступу істориків слово знову надається члену Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації, третя позначена проблема розглядається юристами і, нарешті , виступають політики (використовуючи тексти інтерв'ю).
У ході дискусії заповнюється таблиця з обговорюваних проблем:
Національно-визвольний рух курдів у ХХ столітті: основні підсумки
Приклади порушення прав людини у світі
Розглянуті документи міжнародно-правового характеру
-1961-1975 - Рух Мустафи Барзані;
-11 Березня 1970 - «Березневий маніфест»;
-Закон № 33 1974 - «Декларація про автономію курдів»;
-Алжирське угоди 1975 року між Іраном та Іраком;
-Ірано-іракська війна;
-Березень 1988 року - хімічна атака міста Халабаджі;
- Резолюція ООН № 688 (1991) і створення «Вільного Курдистану»;
- 18 березня 1991 рік - повстання, в результаті придушення якого частина курдів була розстріляна
Порушення природних прав на життя і на самовизначення як в умовах мирного існування, так і у збройних конфліктах (порушення Женевських конвенцій) з використанням політики дискримінації та геноциду (порушення Конвенції про попередження злочинів геноциду і покарання за нього) - косовські албанці, курди, жителі палестинської автономії, країни басків, Ольстера
- «14 пунктів» В. Вільсона
-Севрський договір (ст. 62, 64);
-Ст. 1 Міжнародних пактів про права людини;
-Міжнародна декларація Генеральної Асамблеї ООН № 2625 від 24 жовтня (закріпила право на самовизначення як принцип JUS GOGENS);
- Декларація про право на розвиток;
- Декларація про права осіб, що належать до національних або етнічних, релігійних і мовних меншин (1992)
Окремо фіксуються погляди політиків - Масуда Барзані, Бурхама Джафа
М. Барзані:
Б. Джаф:
Заключний етап:
Підводячи підсумки обговорення проблем, ведучий називає особливо гострі питання, що прозвучали в дискусії, визначає корінь протиріч і варіанти вирішення питань.
Додатковий матеріал для вчителя:
Курди ЗАСЛУГОВУЮТЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Емі Ісаакс, «Ю-Ес-Ей Тудей».
У Чотирнадцяти пунктах мирного врегулювання, виставлених президентом Вудро Вільсоном після Першої світової війни, курдського народу була обіцяна власна батьківщина. Тим не менше, приблизно 25 мільйонів курдів все ще піддаються пригнічення на землі своїх предків, розділеної між Туреччиною, Іраком, Іраном і Сирією. В Іраку десятки тисяч курдів з великим ризиком живуть на території, спустошеною після Ірано-Іракської війни. У Туреччині відкидаються їх найбільш фундаментальні права - говорити рідною мовою і створювати культурні товариства. Тим не менше, культурні зв'язки між курдами Туреччини та суміжних держав дуже сильні і сприяють їх виживання. Основні права людини відкидаються стосовно 15 мільйонам турецьких курдів. Тих, хто виступають за свободу, ув'язнюють, катують і вбивають. Тих, кого підозрюють в «підривній діяльності» катують, не допускаючи до них адвокатів. Їм не надають медичної допомоги. У регіоні було багато боїв, і безліч жертв серед курдів. Ті, хто підтримує боротьбу курдів, негайно побиваються. Під час Війни в Затоці, президент Джордж Х. Буш закликав іракських курдів повстати проти Саддама Хусейна. Коли вони повстали, сподіваючись на незалежність, адміністрація Буша відмовилася від них, і вони були розгромлені. Курди мають своєрідні етнічні особливості, свою мову і культуру. Грунтуючись на простому принципі національного самовизначення, курди заслуговують власної етнічної держави. Курдська державність також могла б стабілізувати ситуацію в цьому бурхливому регіоні, пом'якшивши напруженість у країнах, які тепер мають курдське населення. З усіх цих причин, курди заслуговують, щоб мати незалежність. До тих пір, поки 25 мільйонів курдів не вільні - їх утиск буде джерелом нестабільності, воєн і кровопролиття на Близькому Сході.
Лідер курдів: ми не переходимо кордону (Бурхам Джаф)

Курдська проблема з часу розпаду Османської імперії постійно нагадує про себе, залишається джерелом нестабільності в Іраку і Туреччини. З поваленням режиму Саддама Хусейна, може бути, з'явилася можливість вирішити її цивілізовано, по крайней мере в Іракському Курдистані. Про це кореспондент "Нової газети" (29.04.2003) розмовляв з главою місії регіонального уряду Курдистану при Європейському союзі Бурхамом ДЖАФОМ в його офісі на Плас-Шуман, в самому центрі "європейського кварталу" Брюсселя.
- Регіональний уряд Курдистану виступило на стороні англо-американської коаліції. Які дивіденди ви очікуєте?
- Головне - політична трансформація Іраку. Базові принципи схвалені лідерами колишньої іракської опозиції в грудні в Лондоні, підтверджені та розвинуті на консультативній зустрічі координаційного комітету в Насірії. Демократичний Ірак буде побудований на принципах федералізму, і курди складуть важливу частину нового іракського керівництва. До участі в багатопартійному уряді Національної єдності будуть допущені всі політичні та релігійні групи та авторитетні діячі за винятком баасістской партії.
- Вона ж була наймасовішою.
- Те ж саме, що комуністичні партії, що правили в СРСР і Східній Європі. Не думаю, що всі їхні члени були переконаними комуністами. Без партквитка не можна було працювати в державних органах, системі освіти, робити професійну кар'єру.
- Чи не викличе алергії окупаційний режим?
- Союзні війська залишаться в Іраку на якийсь час. Зрозуміло, що чверть мільйона військових не можна евакуювати за два-три місяці. До того ж перехідний уряд потребує стабільності та безпеки. А у Іраку більше немає армії. На службу в поліції повернулися лише середні та нижні чини, які впевнені, що їх немає в списках переслідуваних осіб. Союзники надрукували на гральних картах портрети 55 вищих чиновників і військових. Наскільки я знаю, повний список складається з 200 імен. У цілому ж належить загальна амністія і будуть створені комітети примирення.
- Щось типу "нав'язаної демократії", як півстоліття тому в Німеччині і Японії?
- Демократію не можна ні запозичувати, ні нав'язати. Ми на півночі Іраку, в Курдистані, в останні 10 років намагаємося її розвивати. Але я не готовий стверджувати, що вона там є. Коли ми говоримо про демократію в Курдистані, не треба розуміти це буквально, як на Заході. Демократія - це результат накопиченого досвіду.
Найяскравіший приклад - Європа. Тут люди прийшли до демократичного свідомості через болісний досвід конфліктів, накопичення культури. Ми у себе намагаємося забезпечити свободу слова і народного волевиявлення, якусь ступінь толерантності. Люди повинні висловлювати різні думки, не нападаючи один на одного, не вбиваючи опонента, що при колишніх режимах було нормою. У числі базових принципів - відмова від насильства як засобу вирішення політичних проблем, повагу до плюралізму і, що важливо в умовах Сходу, повагу ролі жінки в суспільстві. У нас в Курдистані немає політв'язнів, смертної кари. Це записано в регіональній конституції. Ми розповідаємо про права людини в школі, в цьому дусі реформована поліцейська академія, в курдських збройних силах права людини - пункт статуту. Коли курдські бійці йшли за англо-американськими союзниками, не було мародерства та інших військових злочинів, навіть якщо населення ставилося до них не дуже дружньо. Демократія - це довгий і нелегкий процес.
- Не всі в Іраку так вже раді звільненню.
- Багато міст, перш за все на півночі, звільнені без боїв, хоча залишаються осередки опору. Ми не виключаємо, що баасисти ще довго будуть використовувати в своїх цілях демонстрації, на яких часто звучать вимоги допустити БААС в перехідний уряд. Але в цілому демонстрації мирні, з конкретними вимогами. Люди протестують проти нав'язаної адміністрації або окремих осіб, нав'язаних у владу. Ця проблема піде в міру розвитку політичного процесу. Головне, ніяких вуличних боїв, чвар між уродженцями різних районів, шиїтами і сунітами, курдами і арабами. У Мосулі демонстрації були направлені проти міської управи, де розмістилися американські військові. Мосул завжди був оплотом Саддама поряд з Багдадом і Тікрітом. Цих людей можна зрозуміти. Хтось свідомо симпатизував саддамівського режиму, а інші хочуть електрики, води, порядку, пов'язуючи їх відсутність з окупацією. Деякі перейшли межу мирного протесту і почали нападати на військових. А ті у таких випадках стріляють. Основні сили англо-американців не навчені поліцейської професії. Їх метою була іракська армія, а не громадський порядок. У нас на півночі ситуація незрівнянно краще, тому що добрий десяток років там працюють свій уряд, органи правопорядку, не діють закони Багдада.
- Так що ж з ідеєю єдиного і незалежного Курдистану?
- У 1925 році курдів змусили стати частиною Іраку, Туреччини, Сирії, хоча вони хотіли референдуму і самовизначення. Тоді у нас не було вибору. Нас ніхто і не питав, як і шиїтів на півдні. Була англійська колоніальна система, яка нав'язала нам ззовні навіть короля. Зараз є вибір, але ми захотіли залишитися частиною Іраку. Хоча де-факто вже давно незалежні. У нас були всі підстави вимагати власної держави, але ми не стали цього робити. Наш вибір повинні оцінити всі іракці.
- І яка тепер мета?
- Зробити Ірак сильніше, не розвалюючи його. Як це робиться в Швейцарії та інших федеративних країнах. Ми відмовилися від будівництва Іраку по общинному ознакою, яким керувалися з 60-х років баасисти. Президентом чи прем'єром може бути представник будь-якої громади: шиїт, суніт, курд, християнин, ассірієць ... Але ми хочемо балансу регіонів і курдської ідентичності за прикладом Великобританії, де є Англія, Шотландія, Уеллс. Ми - іракці і одночасно курди. У нас є особлива територія, особливий історичний досвід.
- Буде центральний уряд Іраку. А що з курдами?
- Курди повинні грати в ньому важливу роль. Вони це заслужили хоча б тим, що перешкодили розпаду країни. Курдська уряд буде підпорядковуватися центральному. Угода така: якщо ми не отримуємо незалежності, що в сучасному світі вважається <червоною лінією>, і віддаємо Багдаду багато повноважень, багато ресурсів, то хочемо не менше натомість. Це предмет ведуться переговорів.
- Ви впевнені, що отримаєте для Курдистану бажані права?
- Не думаю, що в учасників політичного процесу буде проблема з принципом федералізму. Згода по ньому досягнуто в Нісіріі. Це доконаний факт.
Наступний етап - демаркація території. На Мосул ми не претендуємо, хоча там і проживають чверть мільйона курдів. А ось Кіркук, цілком очевидно, увійде до неї. Але він створює і серйозну проблему. Там живуть курди, але арабів за останні два десятиліття стало більше. Баасисти проводили етнічні чистки, заохочуючи міграцію. Ми не розігруємо курдську карту проти арабів. Рішення може бути простим: дати Кіркук особливий статус, забезпечивши однакові права курдам, арабам, ассірійцям, туркменам. Багато хто з неарабов були вигнані і захочуть повернутися в свої будинки, повернути власність. Цим має зайнятися центральний уряд. Ми не можемо прогнати арабів, більшість яких не винне у чистках. Їм треба дати вибір - залишитися або на прийнятних умовах піти на історичну батьківщину. Треба вирішувати проблему шляхом переговорів і компромісів, думати про те, як розмістити і забезпечити роботою тих, кого депортував Хусейн і чиї будинки зайняли мігранти. Тільки за останні 3-4 роки депортовані більше 50 тисяч.
- У пресі Курдистан згадується в основному як багатий нафтоносний район. Чи не створить це тертя в новому Іраку?
- Нафта, якою багатий Кіркук, не буде проблемою. Ми домовилися, що природними ресурсами розпоряджається централізовано Багдад. Але у нас є умова. Частина прибутків від нафти Курдистану повинна йти на розвиток регіону. Це в рівній мірі відноситься і до півдня, де нафти ще більше, але населення якого ще біднішими. Басра багата тільки історією і культурними традиціями, інтелектуальним потенціалом, але люди там живуть бідно. Вони теж мають право на свій відсоток від нафти.
- Анкара турбується у зв'язку з можливим посиленням Курдистану за рахунок нафти Кіркука і тисне на союзників.
- Проблема нафти в Іракському Курдистані - це не проблема Туреччини. Її ми, іракці, будемо вирішувати між собою. У нас чотири мільйона біженців, на облаштування яких потрібні гроші.
- У Насірії досягнуто згоди з базовими принципами. Що далі?
- З дня на день пройде нарада з більш широким участю. Крім базових принципів на ньому обговорять процедури і механізми обрання або призначення на керівні посади в перехідному уряді. Воно відбудеться поки не в Багдаді. Столиця - це місце для останнього засідання, на якому буде оголошено склад перехідного уряду. За моїми прогнозами, це станеться в першій декаді травня.
Інтерв'ю лідера іракських курдів (М. Барзані) журналістці Тані Гусузян («Гольф Ньюс», Дубаї).
Яку роль будуть грати курди у війні США проти Іраку?
М. Б. Ми вважаємо, що наша роль почнеться після зміни режиму. Наша роль буде полягати в захисті стабільності і безпеки нового режиму, як це і зазначено в заяві конференції іракської опозиції, що пройшла в Лондоні минулого місяця. Ми брали участь в цій угоді як представники іракського народу, зі схвалення Сполучених Штатів.
Були повідомлення про війська, які зміцнюються у Харірі, на північний схід від Ербіль. Що відбувається?
М.Б. (Сміх). Це дуже дивно. Ситуація розвивається таким чином, що будь-яке наше дію піддається невірного тлумачення. Харірі - хороше місце для військових навчань, але всякий раз, коли ми проводимо там навчання, це інтерпретується по-іншому. Люди думають, що це - іноземні сили, у той час як насправді це - наші власні сили. Якщо тут, в регіоні, люди в це не вірять - як я можу очікувати, що цьому повірите ви? Війська в Харірі належать нам.
Були ще повідомлення, що іракські загони перетнули демаркаційну лінію, щоб зайняти села в області Баштапа, поза контрольно-пропусконого пункту Куштапа. Чи турбує вас це?
М. Б. Ми не маємо конкретної інформації з цього питання, але знаємо, що це - частина програми Іраку. Туди були переведені люди, щоб замінити місцевих жителів. У багатьох випадках ці люди, що займаються землеробством, замінили місцевих селян і стали працювати на їхніх полях. У зв'язку з цим виникали проблеми. Ми безумовно підтримаємо і захистимо наших селян, тому що ми - проти цієї політики. Але, як я сказав, ми не отримали про це жодних достовірних повідомлень. Але якщо буде яке-небудь порушення - ми захистимо своїх людей.
У вівторок, представник іракського президента Тарік Азіз погрожував, що Ірак нападе на будь-який уряд, який допомагає США в його діях проти багдадського режиму. Чи не боїтеся ви, що вони можуть вибрати собі за мету області, якими управляють курди?
М. Б. Тарік Азіз і взагалі всі чудово знають, що ніякий уряд не може перешкодити американцям зробити те, що вони захочуть. Я кажу вам, що керована курдами область не стане плацдармом для нападу.
Чи підтримуєте ви війну?
М. Б. Ми - не прихильники війни. Якби були якісь інші засоби, що дозволяють досягти тієї ж мети - ми вважали за краще б їх. Війна - не найкращий вибір. Кожного разу, коли гинуть люди - це трагедія.
Що потрібно курдам, щоб грати активну роль у війні США проти Іраку?
М. Б. Ми не думаємо про участь у війні, ми стурбовані перш питанням: що буде на наступний день після зміни режиму. Нам було б складно взяти участь у війні з кількох причин. Ми не маємо наміру рухати наші війська за межі знаходяться під нашим контролем територій, а на цих територіях немає ніяких цілей, проти яких ми могли б вести бойові дії.
Прем'єр-міністр Туреччини Абдулла Гул заявив в інтерв'ю агентству Рейтер, що в разі війни США проти Багдада Туреччина пошле війська в Північний Ірак, щоб захистити туркменське меншість, а також курдів, від «різанини».
М. Б. Наша позиція ясна. Ми - проти регіонального втручання в наші внутрішні справи. Приблизно місяць тому, я зустрічався з прем'єр-міністром Абдуллою Гулом. Він сказав мені - і це підтвердили військові - що Туреччина не має жодних планів щодо Кіркука і Мосула. Туреччина не прагне зайняти яку-небудь частину цієї країни. Вони сказали, що вони тільки втрутяться на наше прохання, але нічого не зроблять в односторонньому порядку. Ми розглядаємо це, як позитивну позицію - остільки, оскільки це було заявлено нам офіційно.
Що сталося б з торговим маршрутом через пункт «Ібрагім Халіл» у разі зміни режиму?
М. Б. Це один з багатьох прикордонних пунктів між Іраком і сусіднім країнами. Але для нашої адміністрації це - головне джерело доходу. У разі зміни режиму, ситуація зміниться на краще, і в умовах стабільності і демократії ми будемо мати нашу законну частку доходів з «Ібрагім Халіл». У цьому випадку, «Ібрагім Халіл» стане давати тільки невелику частину наших доходів.
Які були результати Ваших переговорів з іранцями?
М. Б. Мій візит до Ірану пройшов дуже успішно, і наші відносини у вищій мірі хороші.
Як Ви оцінюєте звіт про огляд зброї, опублікований у понеділок Гансом Бліксом та Мохаммедом Ель-Барадеї?
М. Б. Моє враження від звіту таке, що він був сформульований таким чином, що, якщо РБ ООН захоче розглядати його як негативний, він легко зможе це зробити. Але якщо він захоче розглядати його як позитивний - він може зробити і це. Питання в тому, як його оцінить Рада Безпеки? Це - вже його справа.
Як ви думаєте, чи порушив Багдад резолюцію № 1441?
М.Б. Я не маю ніякої конкретної інформації з цього питання, щоб судити, чи порушував Ірак резолюцію. Ми повинні покластися на звіт Блікса і Ель-Барадеї.
Чи вважаєте Ви, що Саддам Хусейн все ще має ядерний потенціал?
М.Б. У минулому Ірак визначено володів зброєю масового ураження. Вони використовували його проти нашого народу в 1988 р. <Мається на увазі хімічна бомбардування Халабджі - ред.> Мають вони цією зброєю в даний момент? Я не в такому положенні, щоб мати можливість підтвердити або спростувати це.
Чи є необхідність у військових діях, щоб повалити Саддама Хусейна?
М.Б. Я не думаю, що Саддам Хусейн піде добровільно. Я не думаю, що він втече або залишить країну.
Яке Ваше бачення постсаддамівському Іраку? Чи буде інший президент, тріумвірат, президентська рада?
М. Б. Це ще невідомо. Нічого визначено запланованого немає. Народу Іраку необхідно дати можливість самому визначити, яке в нього буде уряд. На Лондонській конференції був прийнятий документ щодо перехідного уряду. Але це ще може змінитися.
Курдська опозиція прийняла гасло «федералізму». Але зараз курди користуються рівнем автономії, близьким до абсолютної незалежності. Чи очікуєте Ви, що ця ситуація збережеться після війни при федеральній системі?
М. Б. Федералізм - не тільки наше гасло. Це - гасло всіх груп іракської опозиції, які погодилися, що майбутній уряд Іраку має бути демократичним і парламентським. Ця проблема була вирішена, і її рішення було підтримано Сполученими Штатами.
Але все-таки - щодо керованих курдами областей? Який вплив це матиме на вашу ситуацію?
М. Б. Наша ситуація не зміниться сильно, тому що все буде оформлено в рамках законних структур, і відносини між нашою областю та центральним урядом будуть базуватися на принципах федерального союзу.
В даний час, ви маєте власну валюту, власну армію. На які поступки ви згодні у федеральному Іраку?
М. Б. Ми не маємо власної валюти. Це - та ж іракська валюта, але та, яка використовується тут, називається «Швейцарський динар», хоча фактично надрукована у Великій Британії. Звичайно, сили пешмарга увійдуть до складу іракської армії. Ясно, що в питання зовнішньої політики, оборони та природних ресурсів, також як і фінансова політика, залишиться в компетенції федерального уряду. Останнє буде надано регіональним урядам.
Розкажіть про Ваші стосунки з Патріотичним Союзом Курдистану Джалала Талабані. Ви досягли порозуміння? Чого ми можемо очікувати - боротьби за владу або співробітництва?
М. Б. Звичайно, буде співпраця. Боротьба продовжиться, але цивілізованим шляхом, за допомогою виборів і бюлетенів. Кожна партія зможе демократично оцінити свою реальну силу, вагу і підтримку на даний момент. Звичайно, ми - дві різні партії. Ми могли б виступати на виборах єдиним списком, або різними списками. Буде змагання.
Які ідеологічні відмінності між ДПК і ПСК? Сторонні спостерігачі іноді переймаються наявністю двох курдських партій, що борються за одне і те ж справа.
М.Б. (Сміх). Не тільки сторонні - навіть і всередині люди спантеличені! Ніяких відмінностей немає. Безвідносно до того, що написано в маніфестах, ми - одні й ті ж. Відмінність - в історичному тлі й деяких незначних проблемах.
Яким є нинішній стан курдів на їх довгому шляху до незалежності?
М. Б. Курди, подібно будь-якій нації світу, мають природне право на незалежну державу. Але час для цього ще не настав. В даний момент, це питання ще не може бути піднятий.

«Галактичний союз» (9 клас)
Тип уроку - урок аналізу та синтезу
Вид уроку - гра
Форма уроку - групова робота
Мета - узагальнення матеріалу про «другому поколінні» прав людини на основі інтеграції предметів новітня історія і право.
Завдання:
Предметно-інформаційні:
- Повинні називати права людини, що відносяться до другого покоління прав людини (соціально-економічні та культурні права і свободи) - право на приватну власність, на працю, на соціальне забезпечення, на гідний рівень життя, свобода вибору занять, право на освіту та ін ;
- Повинні називати історичні чинники, які викликали появу другого покоління прав людини.
Діяльні:
- Повинні аналізувати проблеми, пов'язані із здійсненням соціально-економічних прав;
- Повинні вчитися пошуку шляхів вирішення поставлених проблем.
Оціночні:
- Повинні оцінювати можливості співробітництва в галузі прав людини різних міжнародних, державних і недержавних інститутів;
- Повинні навчитися об'єктивно оцінювати роботу, виконану однокласниками в процесі групової діяльності.
Попередня підготовка (засоби навчання) - комплект текстів з описом подорожей за кількістю груп, гральні кубики і карти світу за кількістю груп, таблиця-схема з класифікацією прав людини.
Сюжет гри
З Космосу на Землю прибуває делегація Галактичного Союзу - організації, що об'єднує розумні світи. Вони вже давно спостерігають за Землею: чимало членів Союзу виступають за прийняття землян в свою організацію, тому що високо цінують зусилля мешканців цієї планети щодо створення товариства високої розумності та гуманності. Про це свідчить, наприклад, Загальна декларація прав людини, де викладені основні громадянські права, політичні, соціально-економічні права, Міжнародні пакти про права людини, а також створення ООН. Але недавно деякі з членів групи з прийняття Землі отримали інформацію про те, що не всім людям живеться добре, не всі мають можливість жити гідно.
Тому ООН збирає експертів з різних країн світу, формує з них декілька комісій, кожній з яких пропонується взяти участь у підготовці відповідей на питання Галактичного Союзу:
1). Що означає жити гідно?
2). Що людство зробило для гідного життя?
3). Що заважає всім людям жити гідно?
4). Які можливі шляхи вирішення проблем?
ООН дає можливість кожній комісії здійснити 4 подорожі в різні точки земної кулі і подивитися, як йдуть справи. Кожна комісія підготує звіт по одному з питань.
Ролі:
«Посланець Галактичного Союзу». Пояснює сюжет, дає завдання, на заключному етапі гри з'ясовує ті питання, які йому «незрозумілі», направляючи дискусію.
«Представник ООН». Організовує роботу груп, особливо при підготовці звіту.
Хід гри.
Введення в ситуацію і поділ на групи (4 комісії).
Робота в групах. Кожна комісія отримує комплект з 4 бланків з питаннями Галактичного Союзу і намагається самостійно знайти відповіді.
Подорожі. Представник комісії отримує карту світу і 4 рази кидає кубик: це означає, що група (комісія) зробить подорож у 4 точки з 6 відзначених на карті. Описи подорожей видаються з відповідним номером. У них висвітлені різні проблеми, пов'язані зі здійсненням соціальних прав. Де-не-де містяться натяки на можливі шляхи вирішення проблем. У ході подорожей групи заповнюють свої відповіді на бланках новими ідеями.
Підготовка звітів. Видаються чисті бланки з одним з чотирьох питань (додатковий комплект), і на ньому об'єднуються тексти відповідей усіх груп. Ведучий може допомогти в цій роботі, задаючи провокаційні або навідні запитання, наприклад: «Хто винен у тому, що з'явилася дана проблема, - держава, все людство, хто-небудь ще?», «Що можуть зробити прості люди для вирішення цієї проблеми? Держава? Міжнародне співтовариство? ».
Заключна дискусія. Представники комісій зачитують свої звіти, вони обговорюються.
У ході дискусії представляється важливим зробити наголос на поняття «гідний рівень життя». Можна запропонувати від імені Галактичного Союзу формулювання, не міститься в Декларації прав людини, і вирішити, вписувати її туди чи ні, а також поміркувати про те, які статті, які б забезпечили подібний стан людини, повинні бути в Декларації. Слід звернути увагу учнів на проблемний характер забезпечення цих прав. Дуже важливо підкреслити, що багато питань отримали статус глобальних проблем (проблема голоду, війни і миру, екології тощо), тобто їх не можна вирішити в окремо взятій країні. Бажано розглянути можливості вирішення цих питань на різних рівнях: за допомогою недержавних організацій (може бути, хлопці знають які-небудь із них у своєму місті, області); держави (доцільно обговорити роль податків, а також функціонування системи соціального забезпечення); міжнародного співтовариства ( можна запропонувати учнями назвати, якщо вони знають, які спеціальні комітети повинні бути в ООН, якщо не знають - нехай придумають. Ви познайомити їх з емблемами комітетів).
Завершення гри. Кілька варіантів:
Прийняття Землі в Галактичний Союз.
Землі дається термін для вирішення її проблем (років 150-200).
Посланці відлітають за відповіддю комітету Галактичного Союзу. У цьому випадку у них можуть виникнути нові питання як з цієї, так і по інших темах.
Тексти.
Колишня Югославія.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Держава і право | Лекція
63.7кб. | скачати


Схожі роботи:
Пелопонесськімі союз
Європейський союз ЄС
Європейський союз 3
Піфагорійський союз
Австралійський союз
Союз благоденства
Європейський союз
Австралійський Союз
Австралійський союз
© Усі права захищені
написати до нас