Ім'я файлу: заняття 4.docx Розширення: docx Розмір: 15кб. Дата: 14.03.2020 скачати Пов'язані файли: Давай будемо друзями.docx 1245620.ppt Заняття 4 Вчимось конструктивно взаємодіяти Мета: навчити комунікативних навичок; навчити конструктивних способів вирішення конфліктних ситуацій. Хід заняття «Знайомство» Продовжити фразу по колу «Ми схожі з моїм сусідом справа… і з сусідом зліва….» «Мозковий штурм» На ватмані або фліп-чарті записуються по одній проблеми сучасних підлітків, які називають діти. Проводять обговорення про причини їх виникнення та уникнення. Вправа «Негативний образ людини» Мета:переведення негативу в позитив. Пояснення причини навішування негативних ярликів. Психолог об’єднує учасників у 2 групи. Кожна з груп отримує однакові фото або зображення людини( Наприклад мало відомий науковець чи актор.)., але учасники про це не знають. Першій групі пояснюють , що це злочинець, який здійснював вбивства. А іншій групі, що це волонтер, який допомагає переселенцям. Кожній групі потрібно охарактеризувати цю людину. Звичайно, що кожна з груп характеризує фото відповідно своїй установці. Психолог показує фото і розповідає, хто зображений насправді і повідомляє про навішування ярликів людям. Гра «Як виразити образу та незадоволення» Психолог об’єднує учасників у підгрупи по 5 осіб. Роздає картки з найтиповішими образами (конфліктними ситуаціями), характерними для учасників певного віку( наприклад, батьки не відпускають погуляти, поліцейський зупинив на вулиці, ровесники вимагають гроші) та ролі: Того, хто ображає; Ображений, який реагує агресивно; Ображений, який реагує невпевнено; Ображений, який реагує з почуттям власної гідності; Роль ображеного, який реагує з почуттям гумору. Завдання для учасників: розіграти сценку, у якій кожен виконує свою роль. Після цього обговорюють «вдалі» та «невдалі» способи реагування. Гра «Підводний човен» Мета:визначити лідерів, дати можливість шукати й відстоювати аргументи та шляхи досягнення мети. Умови гри. «Усі ви є членами команди на підводному човні. Ваш човен з одного континенту добирається до іншого континенту з дуже цінним вантажем але сталася аварія. І човен може дістатися до місця призначення тільки з двома членами команди. Ваше завдання : за 10 хв вирішити – хто залишиться на борту, а хто покидає човен і, відповідно, загине. Залишитися на борту зможуть ті, хто доведе, що вони не мають загинути. Гра «Пошта довіри» Мета: формування вмінь та навичок розв’язання проблем. Кожен учасник на аркуші записує одну-дві проблеми, які існують зараз. Всі записи кидають в скриньку, перемішують, після цього кожен виймає будь-яке повідомлення. Формують кілька груп, у яких після обговорення обирають одну проблему, для якої група пропонує своє розв’язання. Кожна група через пантоміму показує проблему та її розв’язання. Творче прощання В кабінеті вивішують «Паркан побажань» (Ватман з написом). Учасники можуть на ньому залишити свої побажання. |