Ім'я файлу: 30.09.2022.docx
Розширення: docx
Розмір: 44кб.
Дата: 01.11.2022
скачати

Конспект уроку
Урок №15

Дата проведення: 30.09.2022

Тема: З чого складається світ. Жива і нежива природа. Речі, зроблені руками людей

Мета: формувати вміння розрізняти обєкти неживої та живої природи; розвивати вміння групувати предмети за певними ознаками; порівнювати предмети неживої і живої природи, розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до природи і до речей, створених людиною; спілкування рідною мовою.

Тип уроку: Урок застосування знань, умінь і навичок

Дидактичні засоби: презентації, роздатковий матеріал, сюжетні малюнки, відеоролик, картки

Використані джерела: підручники, методичні матеріали, зошити
ХІД УРОКУ

Вступна частина

І. Організаційний момент

  1. Привітання

До уроку ми готові

Про природу знаєм все

Про ліси, гаї і гори

Ми дізнаємось і ще

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Відгадайте загадку

Подивись, мій мили друг,

Що знаходиться навкруг?

Небо ясно-голубе,

Сонце світить золоте,

Місяць з зірочками сяє,

Вітер з квіточками грає,

Хмарка в небі пропливає

Вода прозора, мов сльоза,

Повітря чисте і трава,

Комахи, звірі і птахи

Людина і погода –

Усе це навкруги…(природа)

  1. Бесіда за запитаннями

  • З чого складається світ ?

  • Що належить до природи ?

  1. Розповідь учителя

Нас оточує природа. Це вода, повітря, Сонце, хмари, каміння, рослини, тварини. Людина – теж частина природи. Чи залежимо ми від природи ? Ми дихаємо повітрям, пємо воду, використовуємо її для миття. Від рослин і тварин отримуємо їжу. Із предметів природи виготовляємо необхідні для життя речі: будинки, меблі, посуд, одяг. Для виготовляння цієї книжки теж знадобились предмети природи. Природу поділяють на неживу та живу.

ІІІ. Повідомлення теми мети уроку

Пригадайте, що належить до природи. (відповідь дітей)

Чи хочите ви дізнатися більше про тіла живої та неживої природи ? Сьогодні ми разом «помандруємо» стежинами рідного краю.

Основна частина

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота з підручником

Читання тексту на стр.18-19

Бесіда за запитаннями:

  • Що зображено на малюнках ?

  • Що із зображеного належить до неживої природи ?

  • Які ознаки живої природи ?

  • Що спільного і відмінного між людиною і твариною ?

  • Що не належить до природи ?

  1. Фізкультхвилинка

Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)

Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)

Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)

Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)

Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)

Так — так — так! (стрибають на місці).

Сильний вітер до землі гне дерева молоді, (присідають)

А вони ростуть, міцніють (піднімаються)

Вгору тягнуться, радіють. (встають навшпиньки, руки тягнуть вгору)

  1. Асоціативний кущ

Нежива природа


Жива природа



Висновок:

Жива природа не може існувати без неживої природи.

Нежива і жива природа взаємоповязані.

  1. Перегляд відеоролика ( https://www.youtube.com/watch?v=bMdAcrjUn-E&ab_channel=MultiZnaikaTV )

  2. Робота в зошиті

Заключна частина. Рефлексія

V. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Логічна вправа «Що зайве»

  • Небо, Місяць, вода, зорі, пісок, їжак.

  • Дуб, камінь, Сонце, повітря, глина.

  • Вовк, лисиця, лікар, хмара, комар.

  • Вітер, річка, білка, веселка, дощ.

  • Береза, тополя, море, пальма, верба.

  1. Робота в зошиті (на закріплення)

VІ. Підсумок уроку

  1. Вправа «Опитування думок»

  • Якою природа буває ?

  • Назвіть ознаки живої та неживої природи ?

  • Як взаємоповязані жива і нежива природа?

скачати

© Усі права захищені
написати до нас