Ім'я файлу: День доброти.docx
Розширення: docx
Розмір: 28кб.
Дата: 24.11.2021
скачати

День доброти

Психологічне заняття з елементами тренінгу «Випромінюй доброту, і вона до тебе повернеться неодмінно!»

Мета: формування духовно-моральних якостей вихованців через вивчення поняття «доброта».

Завдання:

- розвивати уявлення вихованців про добро і зло;

- розвивати навички самоаналізу, рефлексії;

- підвищувати групову згуртованість, створювати сприятливий психологічний клімат в дитячому колективі;

- активізувати процеси самопізнання і саморозкриття;

- розширювати знання вихованців про поняття «доброта» і її ролі в житті людини;

- розвивати у вихованців соціальні та комунікативні вміння, необхідні для встановлення міжособистісних відносин;

- мотивувати вихованців до здійснення добрих справ і вчинків, розвивати емпатію;

- виховувати прагнення робити добрі справи, толерантність.

Хід заняття:

Організаційна частина

1. Вправа «Компліменти»

Мета: створення позитивного емоційного настрою в групі, оволодіння технікою компліменту.

Діти сидять у колі.

Психолог: «Любі діти, сьогодні у нас буде дуже цікаве заняття, на якому ми з вами поговоримо про одне з найважливіших якостей людини - про доброту. І для початку придумайте зараз і озвучте свого сусіда зліва комплімент, який відповідає його внутрішнім якостям. »

Питання:

- Чи легко було придумати індивідуальний комплімент саме для даної людини?

- Що вам більше сподобалося: говорити або приймати компліменти?

В кінці вправи психолог говорить про те, що важливо вміти, і дарувати, і приймати компліменти. Потрібно дотримуватися балансу.

Мотиваційна частина

  1. Дидактична гра «В якому вчинку живе добро».


Діти визначають вчинок і піднімають картку з хмаринкою або сонечком.

Якщо я називаю поганий вчинок, ви піднімаєте картку з хмаринкою, якщо добрий – з сонечком.

– Допомагати другові в біді

– Когось образити

– Захистити слабкого

– Когось обдурити

– Ділитись тим, що маєш

– Не слухатися старших

Вихвалятися перед кимось

– Радіти з чужої біди

– Співчувати, якщо з кимось сталося нещастя

– Дражнитись

– Ображатись через дрібниці

– Пробачати і просити пробачення, якщо когось образив

– Поважати інших.

Основна частина

3. Вправа «Чарівники»

Мета: розвиток емпатії, розвиток комунікативних умінь, мотивування дітей до вчинення добрих справ і вчинків.

Психолог: «Діти, згадайте і назвіть добрих героїв казок. (Діти називають героїв) Часто добрі справи їм допомагали здійснювати чарівні предмети. Уявіть, що ви стали володарем такого предмета. Що б ви зробили в першу чергу, яке добре діло? (Кожна дитина по колу передає чарівну паличку або якийсь інший предмет і озвучує вбрання добру справу)

4. Вправа «Дерево добрих справ»

Мета: розвиток комунікативних умінь, навичок самоаналізу і рефлексії.

Психолог: «Перед вами, діти, дерево добрих справ. Як ви бачите, воно зовсім без листочків. Я вам пропоную зараз згадати добрі справи, які ви робили, взяти листочки за кількістю добрих справ і прикріпити їх на дерево. Яке ошатне деревце у нас виходить! І все це завдяки вашій доброті! »

5. Розповідь Валентини Осєєвої «Синє листячко»
Мета: виховання прагнення робити добрі справи, толерантності, емпатії.

Психолог зачитує розповідь, а потім задає питання:

Валентина Осєєва

Синє листячко

Оповідання

У Катрусі було два зелених олівці. А в Оленки жодного. От і просить Оленка Катрусю:

– Дай мені зелений олівець.

А Катруся й відповідає:

– Запитаю в мами.

Приходять наступного дня обидві дівчинки в дитсадок. Запитує Оленка:

– Дозволила мама?

А Катруся зітхнула й каже:

– Мама дозволила, а брата я не спитала.

– Ну що ж, запитай ще в брата,– говорить Оленка.

Приходить Катруся наступного дня.

– Ну що, дозволив брат? – запитує Оленка.

– Брат дозволив, та я боюся, зламаєш ти олівець.

– Я обережненько,– відповідає Оленка.

– Гляди,– говорить Катруся,– сильно не натискай, не гризи. Та не малюй багато.

– Мені,– каже Оленка,– тільки листочки на деревах намалювати треба і травичку зелену.

– Це багато,– говорить Катруся, а сама брови супить. І обличчя у неї незадоволене. Подивилася на неї Оленка й відійшла. Не взяла олівець. Здивувалася Катруся, побігла за нею:

– Чого ти? Бери!

– Не треба,– відповідає Оленка.

На занятті з малювання вихователька запитує:

– Чому в тебе, Оленко, листячко на деревах синє?

– Олівця зеленого немає.

– А чому ж ти у своєї подружки не взяла?

Мовчить Оленка. А Катруся почервоніла і каже:

– Я їй давала, а вона не бере.

Подивилася вихователька на обох:

Треба так давати, щоб можна було взяти.

- Скільки зелених олівців було у Каті?

- Чи дозволяється мама Каті дати зелене олівець Олені?

- Дозволив чи брат Каті дати зелене олівець Олені?

- Чому Катя не дала зелене олівець Олені?

- Що пообіцяла Олена, якщо Катя дасть їй зелений олівець?

- Чи взяла Олена зелений олівець у Каті?

- Чому Олена не захотіла взяти зелений олівець у Каті?

- Про що запитала Олену вихователька?

- Що відповіла почервоніла Катя виховательці?

- Яка основна думка цього оповідання?

6. Вправа «Весела сварка»

Мета: згуртування групи, розвиток вміння перенаправляти агресію в мирне русло.

Психолог: «Діти, хочу відкрити вам секрет. Якщо вам дуже хочеться посваритися з тим, хто вас образив, на кого ви зліться, то можна використовувати смачні або красиві слова»

Програвання ситуацій щодо примирення

♦ Чи можна жодного разу не посваритися з одним?

♦ Що ви робите, щоб помиритися?

Я знаю абсолютно чарівні способи примирення, і зараз ми з вами спробуємо їх продемонструвати. посварених на даний момент немає? Значить, доведеться програти ситуації, уявивши їх.

Уявіть собі, що посварилися Коля з Антоном. Вони хочуть помиритися, але не знають, як. Коля, поговори зі своєю образою, нагадай, як добре ви дружили з Антоном, і попроси образу піти. (Антон програє ситуацію.) Образа пішла? А тепер сміливо йди до одного і просто скажи йому: «Привіт!» (Програється ситуація з продовженням.)

А тепер уявімо, що посварилися Катя з Олею. Їм дуже хочеться знову грати разом. Але ніхто не наважується підійти першим. Катя, візьми цю пляшечку з рідиною, підійди до Олі і скажи: «Це чарівний напій примирення. Тільки бабуся знає рецепт його приготування. Хочеш спробувати?" (Дівчатка програють ситуацію.)

7. Релаксація під музику «Чашка доброти»

Мета: зняття психоемоційного та м'язового напруги, розвиток уяви, розвиток емпатії.

Психолог: «Лягайте, діти, зручніше, закрийте очі, розслабтеся. Уявіть, що перед вами на столі стоїть гарна чашка. Подумки наповніть її до країв своєю добротою. А тепер уявіть, що поруч стоїть чужа, зовсім порожня чашка. Відлийте в неї доброти зі своєї повної чашки. Будьте щедрі! Ваша чашка спорожніла? Нічого страшного. Доброти мало не буває. Наповніть її знову. Добра людина завжди ділиться своєю добротою. А тепер на рахунок «три» відкрийте очі і спокійно, впевнено скажіть: «У мене є чашка доброти і я ділюся своєю добротою з усіма!

А тепер ви можете поділитися своїми враженнями, відчуттями від даної вправи.

Заключна частина

8. Вправа «Сюрприз»

Психолог: «Хлопці, молодці! Ви були дуже активними на занятті. І у мене для всіх вас теж є невеликі подаруночки, які будуть нагадувати вам про те, що у вас дуже добрі серця. (Діти по черзі опускають руки в пісок і дістають заховані подарунки)

Давайте дарувати доброту один одному і всім оточуючим!
скачати

© Усі права захищені
написати до нас