Ім'я файлу: Конспект стем вода.docx
Розширення: docx
Розмір: 29кб.
Дата: 08.11.2022
скачати

КЗ «Матвіївська загальноосвітня санаторна школа інтернат І-ІІІ ступенів» ЗОР

Конспект інтегрованого заняття з елементами STEAM освіти на тему: «Чудесна вода»

Для дітей молодшого дошкільного віку

Підготувала:

вихователь Лозовець О А

спеціаліст першої категорії

звання старший вихователь

Матвіївка 2021-2022 н.р

Тема: Чудесна вода.

Мета: ознайомити дітей з властивостями води (чиста, брудна, без смаку, без запаху). Закріпити знання дітей про використання води в житті людини. Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до води.

Хід заняття.

  • Діти, подивіться, що у мене в руках. Воно яскраве,тепле, з промінчиками. Так це сонце.

Ось так сонечко встає,

Вище, вище, вище.

(Підняти руки вверх. Потягнутися.)

До ночі сонце зайде,

Нижче, нижче, нижче.

(Присісти. Руки опустити на підлогу.)

Добре, добре

Сонечко сміється.

А пісонечком намка

Весело живеться.

(Плескають в долоні. Посміхаються.)

  • Ось на небі з’явилася велика хмарка. Вона майже закрила наше сонечко. А з хмарки хтось вистрибнув!


  • Подивіться, хто це прийшов до нас в гості?

  • Та це ж капелька. Вона жила у хмаринці.

  • Діти, а де ще можуть жити капельки? ( В струмочках, в річці, в калюжі, в крані).

  • Так, там де вода, таких капельок дуже, дуже багато.

Читання вірша про воду.

А вода – це справжнє диво!


Як прожити без води?

З нею ми завжди щасливі,

З нею в нас нема біди.

Плавають в водичці діти,

Риби у воді живуть.

Розцвітають в лузі квіти

І рясні дощі ідуть.

Є вода – ростуть рослини:

Ліс, сади, рясні поля.

Це чудово для людини

І радіє вся Земля. (Надія Красоткіна)


  • Діти, про що цей віршик?


  • Чому вода – чарівниця?

  • А хочете більше дізнатися про воду? Уявіть, що ми з вами у чарівній кімнаті, в якій будуть відбуватися різні чудеса з водою.

Дослід 1.

  • Діти, подивіться, у нас є два стакана з водою. Скажіть, яка вода у першому стакані? Де буває чиста вода? Цю воду п’ють, готують суп, чай, компот.

Висновок: вода чиста і прозора її можна пити.

Дослід 2.

В іншому стакані, яка вода? Де у нас буває брудна вода? Цю воду можна пити? Правильно таку воду пити не можна. А яку воду можна пити? Давайте разом з капелькою вип’ємо чистої водички.

Сподобалася вам чиста вода? Вона не солодка, як чай чи компот. Вона не підсолена, як суп.

Висновок: у чистої води нема смаку, але пити її приємно.

Дослід 3.


А тепер понюхайте водичку, чим вона пахне?

Висновок: вода без запаху.

Дослід 4.

Давайте підійдемо до іншого столика (на ньому два таза з водою, мисочка з цукром та сіллю).


Маленькі чарівники, як ви думаєте, що знаходиться в мисках?


Що з ними трапиться, якщо їх кинути у воду?

Давайте перевіримо.

Висновок: цукор та сіль розчиняються у воді.


Діти ідіть сюди. Подивіться, на небі знов з’явилася хмарка. Що буває, коли на небі багато хмар? Що капає з неба?

Правильно, іде дощ.

Фізкультурна хвилинка. Музична гра «Сонечко та дощик».

Діти, капельці дуже сподобалося з нами грати, але подивіться вона засумувала. Їй одній сумно без своїх подружок; вас багато, а вона одна. Давайте ми з вами намалюємо капельок, таких же як і вона. Коли буває багато капельок? Ось ми зараз і намалюємо дощик.

Подивіться, на листочку вже є хмарка. Для того щоб намалювати дощик використаємо вушні палички. Їх потрібно вмокнути в синю фарбу і акуратно притиснути до листка. Вийшла ось така капелька.

А зараз всі разом малюємо багато капельок.

Молодці! У нас вийшов проливний дощ.


Діти, для чого нам потрібна вода? Що ми з вами малювали? Вам сподобалося заняття? Яке завдання було для вас важким?

Давайте, подаруємо наш малюнок капельці. Тепер їй не буде сумно. Скажемо їй «До побачення».

Капелька до нас повернеться, коли піде дощ.
скачати

© Усі права захищені
написати до нас