Ім'я файлу: Аналіз заняття вихователя.docx
Розширення: docx
Розмір: 25кб.
Дата: 01.04.2023
скачати
Пов'язані файли:
Філософія освіти Мельничук Анни.docx
Звіт Мельничук Анни.docx

Аналіз та план-конспект заняття з розвитку

мовлення вихователя


Тема. На подвір’ї у селі

Програмовий зміст: збагачувати уявлення дітей про свійських тварин та птахів, їх дитинчат; вправляти у творенні іменників — назв малят тварин (теля, курча); вправляти у творенні іменників з пестливими суфіксами -ат-, -ят-; учити від звуконаслідувальних слів утворювати дієслова; вправляти у твердій вимові звука [ч]; вправляти у вживанні кількісних числівників з іменниками; продовжувати вчити відтворювати діалог дійових осіб у народних іграх; учити складати описову розповідь про свійських тварин за картками-символами; збагачувати словник узагальнювальними словами; виховувати допитливість, дбайливе ставлення до об’єктів живої природи, інтерес до художніх творів.   

Матеріал: іграшкові тварини та птахи; сюжетні малюнки.
ХІД ЗАНЯТТЯ

І.  Організаційний момент

Вихователь пропонує дітям перетворитися на кошеняток та імітувати дії, що описує вихователь. 

Психогімнастика  «Кошеня  гріється  на  сонечку» 

— Я — маленьке кошенятко. У мене гладенька м’яка шерсть, я люблю грітися  на  сонечку.  Лягаю  на  спинку,  простягаю  свої  лапки  до  сонечка,  ніжно усміхаюся йому, сонечко пестить мене своїми лагідними промінчиками.

ІІ. Основна частина

Кажу, кажу казку

Про бабу Палажку

І про діда Петруся,

От і казочка уся.

— Чи хотіли б ви продовжити казку? Уявіть, що ми поїхали в село Веселе. На чому ми поїдемо у село? 

Вихователь  підводить  дітей  до  столу,  на  якому  розташоване  «сільське подвір’я». 

— Погляньте на це сільське подвір’я та розкажіть, хто мешкає тут. Кого ви бачите? (Діти називають тварин, птахів.) Оберіть тварин. Назвіть їх. Які це тварини? (Свійські тварини) Чому їх так називають? (Вони живуть поряд з людиною. Людина піклується про них, будує їм житло, годує.)

— А тепер оберіть птахів. Назвіть їх. Які це птахи? (Свійські птахи) Чому їх так називають? 

— Хто ще перебуває поряд з дорослими тваринами та птахами? 

Дидактична  гра  «Назви  маля»

Вихователь пропонує дітям назвати дитинчат свійських тварин та птахів. 

• У корови — теля — телятко.

• У свині — порося — поросятко. 

• У кози — козеня — козенятко. 

• У вівці — ягнят — ягнятко. 

• У коня — лоша — лошатко. 

• У курочки — курча — курчатко. 

• У гуски — гусеня — гусятко.

• У качки — каченя — каченятко.

Дидактична  гра  «Чий  це  голос?»

Вихователь пропонує дітям зімітувати голос тварин чи птахів та сказати, що робить ця тварина, коли подає голос.

• Кішка нявкає — («няв-няв!»).

• Собака гавкає — («Гав-гав!»).

• Вівця бекає — («Бе-е!»).

• Свиня хрокає — («Хро-хрно!»).

• Корова мукає — («Му-у!»).

• Кінь ірже — («І-го-го!»).

• Коза мекнає — («Ме-е!»).

• Гусак ґелґоче — («Ґел-ґел!»).

Гра-фізкультхвилинка «Пригощання»

Під час промовляння віршика діти виконують рухи відповідно до тексту.

Ладушки-ладусі,

Де були? — В бабусі! (Плескають у долоньки.)

Напекла бабусенька млинців рум’яних,

Масляних, гарячих

І духмяних. (Плескають правою долонькою по лівій)

Молочка у склянку

Налила, і тобі, й мені,

І йому дала. (Простягають уявну склянку молока.)

Їж, будь ласка, на здоров’я, друже.

Молочко корисне дуже! (Імітують процес споживання їжі.)
— Подякуймо бабусі за пригощання! Відпочили, поїли, а тепер саме час попрацювати. Бабусі з дідусем будемо допомагати, адже у них багато справ.

Повторення  чистомовки

Чок-чок-чок, чок-чок-чок — по лужку йде бичок

Чку-чку-чку, чку-чку-чку — ось водичка бичку.

Чком-чком-чком, чком-чком-чком — в’ється ґедзь над бичком.

Чка-чка-чка, чка-чка-чка — нагодуйте бичка.

Дидактична  гра  «Хто  що  робить?»

Діти утворюють коло, вихователь — у центрі. Він дає дітям іграшкових звірят по черзі та пропонує назвати слова про те, що тварина може робити. Якщо дитина називає вже сказане слово або не може дібрати своє, вихователь дає сигнал: «Стоп!», і дитина залишає гру.

Наприклад: собака — бігає, їсть, гавкає, сидить, охороняє, нюхає.

ІІІ.Заключна частина

  Дидактична  гра  «Склади  розповідь»

Вихователь  пропонує  дітям  розповісти  про  будь-яку  свійську  тварину  чи будь-якого свійського птаха за планом з опорою на картину/іграшку.

1. Свійська чи дика тварина?

2.  Що у неї є?

3. Що вміє робити?

4.  Що їсть?

5. Як зветься дитинча?

6. Що дає людині?

— Корова — свійська тварина. Має великі роги, довгий хвіст, копита. Вона вміє ревти, мукати, жувати. Їсть вона траву, сіно, яблука. Дитинча корови називають телятком. Людям дає молоко.

Діти складають описові розповіді. За потреби вихователь допомагає дітям, ставлячи запитання.

Підсумок

— Діти, до кого ми сьогодні їздили на гостину? (Свійських тварин та птахів) Чому їх так називають?

  • Розумнички, тепер ви багато знаєте про свійських тварин та їх малят. Ось так наше заняття і підійшло до закінчення.



Аналіз заняття вихователя

І. Загальні відомості про заняття.
Тема: На подвір’ї у селі.
Мета: збагачувати уявлення дітей про свійських тварин та птахів, їх дитинчат; вправляти у творенні іменників — назв малят тварин (теля, курча); вправляти у творенні іменників з пестливими суфіксами -ат-, -ят-; учити від звуконаслідувальних слів утворювати дієслова; вправляти у твердій вимові звука [ч]; вправляти у вживанні кількісних числівників з іменниками; продовжувати вчити відтворювати діалог дійових осіб у народних іграх; учити складати описову розповідь про свійських тварин за картками-символами; збагачувати словник узагальнювальними словами; виховувати допитливість, дбайливе ставлення до об’єктів живої природи, інтерес до художніх творів.   
Кількість дітей: фронтальне заняття (11 дітей)
Мовленнєвий діагноз: ЗНМ - дитина з моторною алалією, дитина з РАС, дитина із вторинною затримкою психічного розвитку, діти з ФФНМ
Умови для проведення заняття: у групі.

ІІ. Характеристика заняття.
Структура заняття витримана, всі частини заняття збережені та відтворені.
Структура відповідає темі, змісту та віковим особливостям дітей.
Заняття логічно і послідовно збудовано, тривалість запланованих етапів витримана.
У структурі заняття простежуються міжпредметні зв'язки в сфері знань з навколишнього світу
У стимульних завданнях прослідковується розуміння дітьми інструкції, а також розуміння мовлення на рівні речення.

Наочно-дидактичний та мовний матеріал відповідає програмовим вимогам, вікові, стану мовленнєвого розвитку дітей, з якими проведено заняття.
ІІІ. Хід заняття:
Вихователь посадила дітей за столи, сама стояла біля дошки, показуючи малюнки та іграшки тваринок.

Види роботи, завдання, методи та прийоми підібрані доцільно.
Прослідковується специфіка у підборі принципів, методів і прийомів навчання.
Принципи:
-принцип єдності граматичної будови мови з розвитком сприймання, уявлень, мислення;
-принцип зв’язку змісту роботи з формування граматичної будови мови з можливостями пізнання навколишнього світу, з мисленнєвою діяльністю дітей (проведення занять в ігровій формі);
-принцип зв’язку граматичної будови мови з фонетичною та лексичною будовою мови, а також зв’язним мовленням;
-принцип єдності навчальних та виховних завдань.
Використання методів:
- Елементи психогімнастики
- Гра-фізкультхвилинка
- Чистомовки
- Дидактичні ігри
Прийоми:
-
зразок та пояснення вихователя,
- його вказівка,
- порівняння дітьми різних предметів,
- повторення слів,
- виправлення вихователем помилок дітей,
- запитання дітям, що мають характер підказки та оцінки, залучення їх до контролю та виправлення помилок одне одного.
Загалом всі діти під час заняття були активними та охоче виконували завдання вихователя в залежності від власних можливостей та рівня мовленнєвого розвитку. Якщо у них і виникали певні труднощі із відповіддю на питання, то вихователь допомагала їм у виконанні завдання.

На занятті спостерігалася адекватність пред'явлених вимог з урахуванням мовленнєвих можливостей і особливостей особистості дітей, наполегливість у досягненні цілей, вміння дозувати новий матеріал, зв'язати його з попереднім.

ІV. Висновки.
Загалом вихователь вдало справилась із поставленими завданнями та цілями:
- виконала план заняття;
- досягла поставленої мети, зокрема виховної – діти отримали знання, сформували вміння та навички.
Педагог добре контактує з усіма дітьми, легко веде діалог і підтримує кожну дитину в тому випадку, якщо вона не може відповісти на питання. Педагог тактовний, легко формує та тримає приємну та затишну атмосферу та обстановку в групі. Помітно, що діти люблять педагога, посміхаються йому.
Мова вихователя доступна, логічна, емоційна, дикція і сила голосу відповідають професійним вимогам.

скачати

© Усі права захищені
написати до нас