1   2   3   4
Ім'я файлу: методичка.docx
Розширення: docx
Розмір: 167кб.
Дата: 16.11.2021
скачати
Пов'язані файли:
1.docx
величина.doc

Тема: «В гостях у дідуся-Лісовичка»


Мета:

– розвивати логіку та мислення;

– формувати знання про етичні норми;

– розвивати інтонаційну виразність мови;

– вчити дітей відчувати, розуміти і співставляти характер му­зики з образами тварин;

– розвивати пантомімічні та імітаційні навички;

– спонукати дітей до активної участі в театралізованих іграх.




Хід заняття:




В гості до дітей прийшов Дідусь – Лісовичок (вихователь).

Лісовичок:

– Добрі слова я не лінуюсь повторювати цілий день.

Тільки вийду я із дому, кажу знайомим: „Добрий день”.

Я вітаю вас, діти, добрий день.

А які добрі слова знаєте ви? (Відповіді дітей)




– Молодці! Я Дідусь – Лісовичок, прийшов до вас із лісу і приніс у мішку лісову загадку (дістає листівку і читає)

Весною веселить, влітку холодить, восени вмирає, весною оживає. (Ліс).

Діти, а для кого ліс – це дім? (Відповіді дітей).

Дідусь – Лісовичок закликає дітей підійти до нього і пропонує про­мовити фразу „Наша Оля в лісі зустрілася із лисом” з різними інто­націями: захоплено, злякано, обережно (пошепки), щоб не злякати, стверджено, із запитом.




Гра „Чарівне перетворення”.




– Діти, в моєму мішку є чарівна паличка. Варто мені нею змахнути, і ви перетворитесь в моїх друзів – лісових мешканців, а я буду вгаду­вати. 1, 2, 3, 4, 5-зараз спробую вгадать.




Керівник заздалегідь добирає музику для кожної тварини і дає ді­тям де – який час прослухати її, щобрухи тварини відповідали ха­рактеру музики. Керівник допомагає дітям запитаннями.

Під музику діти імітують рухи тварин. Дідусь – Лісовичок заохочує дітей і відгадує.

Лісовичок:

– У нашому лісі є чудовий оркестр.

Хтось грає на баяні,

Зайчик наш – на барабані.

А ведмедик на трубі

Грати поспіша тобі.

Якщо будеш допомагати –

Почнемо всі разом грати.




Гра „Уявіть собі”.




Уявіть собі, що у вас в руках музичні інструменти. Ви – оркестр, а я – диригент. Я змахну паличкою, і оркестр „заграє”.




Вмикається народна інструментальна музика, діти імітують гру на музичних




Інструментах .

Лісовичок:

Час настав мені прощатись і всього найкращого вам побажати.

Ніколи не забувайте про чарівні слова. До побачення.




Читання казки “Рукавичка” в ролях, робота над характерами.


Цикл творів «Музичний зоопарк» та інші

Відповідно до методики Е. Ж. Далькроза , ефективною є гра - імпровізація.

Цикл творів «Музичний зоопарк» - виконання дошкільниками різних ритміко-образних рухів, які імітують різноманітні явища оточуючого світу природи, відповідно характеру музичного твору.

«Ведмежата» - повільні та швидкі ритмічні рухи (повороти ,нахили, плескання в долоні (над головою, перед собою, позад себе), різні види ходьби .

«Зайченята»- швидкі ритмічні рухи (стрибки під музику різного темпу (повороти , нахили, плескання в долоні (над головою, перед собою, позад себе), різні види ходьби.

«Мавпенята» - швидкі ритмічні рухи (біг із стрибками з поворотом під музику різного темпу, стрибки на двох ногах , чергування швидких, повільних та низьких і високих стрибків), плескання в долоні (над головою, перед собою, позад себе), різні види бігу.

«Чаплі і жабенята» - постійна зміна ритмічних рухів (повільні, швидкі), рухи руками та плечами (оплески спереду, позаду, над собою),почергові і одночасні піднімання плечей, кисті рук, махи руками, повороти і нахили тулуба (вперед, назад, ліворуч, праворуч), почергове піднімання ніг, махи ногами.

«Веселі поросята»- постійна зміна ритмічних рухів (повільні, швидкі), рухи руками та плечами (оплески спереду, позаду, над собою), почергові і одночасні піднімання плечей, кисть рук, махи руками, повороти і нахили тулуба (вперед, назад, ліворуч, праворуч), почергове піднімання ніг, махи ногами, плескання в долоні (над головою, перед собою, позад себе), біг із стрибками.

«Коник і поні» ритмічні та бадьорі рухи (один за одним, прямо, по колу, по діагоналі), біг конячкою із високим підніманням коліна (прямо, правим боком, лівим боком, на носках, на п′ятках; по діагоналі, по колу, розходження парами та ін.); ходіння із різним положенням рук (на поясі, убік, вгору, похитуючи руками вгорі із сторони в сторону, з одночасним плесканням в долоні над головою, перед собою, за спиною). Ходіння приставним кроком вперед і назад.

Після фізичних навантажень доцільними є релаксаційні вправи, які допоможуть дитині не лише заспокоїти дихання, нервову систему, а й розслабити м’язи, налаштуватися на подальшу діяльність.

Давно доведено позитивний вплив звуків на організм людини. Коливання, які спричиняє звук, розслабляють напружені м’язи, знімають втому, покращують кровообіг, позитивно впливають на внутрішні органи. Звукотерапія особливо корисна для покращення фізичного та психологічного функціонування організму, приведення в стан рівноваги його внутрішньої енергії. Крім того, кожен звук несе лікувальнівластивості:

- звук «і» - прочищає ніс , лікує очі;

- звук «у» - лікує горло та голосові зв’язки;

- звуки «ц, к, ш, щ» - лікують вуха;

- звуки «и, х, ф, ч» - покращують дихання;

- звуки «в, н, м, е» - покращують роботу головного мозку;

- звуки «о, а, с, м, и» - лікують серце.

Ігри-медитації із елементами звукотерапії є не лише цікавими для дітей, а й несуть лікувальні властивості: регулярне використання звукотерапії після фізичних навантажень посилює енергію дитини та запускає механізм захисних функцій організму.

В основі медитації лежить контроль над власною увагою, тому під час ігормедитацій діти мають навчитися певний відрізок часу зосереджувати увагу на якомус одному предметі або процесі. Це важливо для самоорганізації. Медитацією можна займатися в будь-який зручний час, але не раніше, ніж через годину після їжі. Починати належить із «Квітковий квест» розслаблення м'язів обличчя. Запропонуйте дітям усміхнутися, тоді зніметься напруга із усіх лицевих м'язів (нехай малюки уявлять, що усміхаються мамі,

доброму другу).

«Ромашка»

«Я – ромашка». Я – квітка. Чудова, біла , маленька квітка. Я люблю вранці прокидаюсь після чудового сну, розкриваю свої пелюстки, повертаюся до сонечка, вмиваюся росою. Мої білі пелюстки люблять сонечко. Мене окутує теплий вітерець.Мені приємно, спокійно та затишно. Довкола мене — чудовий світ!»

«Троянда»

«Я – троянда». Я – квітка. Я – дуже гарна. Ароматна, чудова, різного кольору. Я видихаю повітря та тепло. Я люблю сонце, ранки і росу. Я глажу свої пелюстки і піднімаюсь до сонечка. Я - ніжність. В мені багато тепла і любові. Я дарую радість та свою красу всім людям. Я відчуваю добро та турботу. І це мене надихає, приносить

мені щастя.

«Фіалка»

«Я- фіалка». Я – люблю прохолоду та спокій. Я маю чудовий вигляд і аромат. Я вільно росту. Я вранці прокидаюсь після чудового сну, розкриваю свої пелюстки, повертаюся до сонечка, вмиваюся росою. Мої пелюстки бавляться з вітерцем. Довкола мене — чудові пахощі. Мені спокійно. Навколо мене тиша та затишок. Мене

переповнюють неймовірні приємні почуття.

«Кульбабка»

«Я – кульбабка» . Я - велика, пухнаста та легка. Маю чудовий жовтий колір . Люблю сонечко та дощик. Мені подобається спостерігати за хмарками. Мої руки пелюстки можуть літати. Я підводжу вгору очі, вдихаю всім тілом свіже повітря, наповнююсь світлом. Я можу облетіти з вітерцем всю землю. Я легка та невагома. Мені радісно та весело. В мене чудовий настрій, адже я багато посміхаюся.

«Веселий дощик»

«Я- дощик». Я дуже теплий і мокрий. Я ховаюся у вітах дерев і шурхочу листочками. Я вдихаю в себе чисте повітря лісів і стаю сильнішим і добрішим…

Я піднімаюся високо в гори і співаю на весь голос:

-«і-і-і-у-у-у-у-у-у- о-о-о-о-а-а-а-а»;

-«о-о-о-о-а-а-а-а-і-і-і-і-у-у-у-у-у-у»;

-«у-у-у-у-у-у-у-а-а-а-а-а-а-а-а-і-і»;

- «і-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш-ш- а-а-а-а»;

--«о-о-о-о-а-а-а-а-і-і-і-і-у-у-у-у-у-у»;

-«о-о-о-о-а-а-а-а-і-і-і-і-у-у-у-у-у-у».

Вдихніть глибоко. Дихайте спокійно, на повні груди. Затримайте дихання на мить. Повільно видихніть. «Я - дощик. Я - швидкий, теплий і добрий дощик».

«Чарівний пісок»

Уявіть себе на березі моря. Маленькі хвильки набігають на берег і знову відкочуються назад. Наберіть у руки уявний пісок, зробіть кулачки, щоб він не просочився крізьпальці (затримка дихання), сипте пісок на коліна (на видиху), струсіть пісок з рук(розслабляючи пальці). Опустіть стомлені руки на коліна і відчуйте неповторну енергію, якою наповнюється все ваше тіло (повторити гру 3 рази.)

«Танок на піску»

В допомогу для гри: світлодіодний стіл-пісочниця. В даній вправі задійте свої руки та пальчики.Перед початком максимально розслабте свої руки. Уважно вслухайтеся в музику, яка починає грати. Вдивіться в колір, на фоні якого насипаний пісок.

Обережно доторкніться до піску. Відчуйте який він приємний. Нехай ваші пальчики починають танцювати спочатку повільно, а згодом, під музику яка буде змінювати свій темп, швидше та ритмічніше. Нехай танцює кожен ваш палець. Прослідкуйте свій стан – ви відчуєте як напруга та втома з рук зникає, а заряд гарного настрою та енергія наповнюють вас.

«Я і природа»

Уявіть озеро. Ви торкаєтеся чистої, прозорої води. Відчувайте її приємну прохолоду. Сонце сліпить ваші оченята, дарує вам тепло і змушує посміхатися. Озеро хвилюється, тому що бадьорий вітерець прийшов погратися. Небо – неймовірне. Хмаринки такі ніжні, такі пухкенькі. Ви йдете босоніж. Ступайте на зелену і м’яку траву, вам здається ніби щось ласкаве обіймає ваші ніжки. Відчуйте запахи трав та квітів. Вам добре та затишно. Ви розслаблені та спокійні.

«Сонячні зайчики»

Спробуйте уявити себе сонячними зайчиками. Ой, які чудові сонячні зайчики! Наші руки легкі, вони допомагають нам літати. Ми літаємо над землею і освітлюємо землю, будинки, зелене листя, квіти тощо. На довгому, глибокому вдиху підніміть руки, і повністю напружте всі м'язи тіла на кілька секунд. Посміхнітся як можна ширше. Відчуте які ви легкі та невагомі. Вам радісно та добре. (Посмішку необхідно утримувати приблизно 5 секунд. Після розслабитися і повторити кілька разів.Закінчуємо вправу станом повного розслаблення.)

«Повітряна куля»

Уявіть, що ви - великі повітряні кульки, ви повільно надуваєтеся. На довгому, глибокому вдиху підніміть руки, і повністю напружте всі м'язи тіла на кілька секунд. Потім уявіть, що в кулі утворилася маленька дірочка, з якої поступово виходить повітря. На видиху, почніть поступово «здуватися», потроху розслабляючи всі м'язи.Закінчуємо вправу станом повного розслаблення. Під час вправи уявляйте як ви з легкістю надуваєтеся і здуваєтеся. Відчуйте свободу дихання та думок. Будьте спокійними та намагайтеся врівноважити свій стан.

Комплекс ранкової гімнастики

(середня група)

З брязкальцями

I частина. Вступна

Брязкальця заздалегідь розкладені на підлозі.

Побудова в колону.

Ходьба по залу між брязкальцями.

Біг по залу між брязкальцями.

Побудова біля брязкалець.

II частина. Основна

В.П. – Стати прямо, руки з брязкальцями опущені, ноги злегка розставлені. Хитання рук вперед-назад. Повторити 5 разів.

В.П. – Сісти на підлогу, схрестивши ноги. "Сховай брязкальце" – повернутися вправо, заховати брязкальце ззаду себе, сказати "ні", розвести руки в сторони, повернутися у вихідне положення, теж виконати вліво. Повторити 3 рази.

В.П. – Стати прямо, ноги злегка розставлені, руки внизу з брязкальцями. Нахилитися вперед, постукати по колінах, повернутися у в.п. Повторити 4 рази.

В.П. – Лягти на спину, ноги зігнути в колінах, потопати ногами, подзвонити брязкальцем, витягнути ноги. Повторити 5 разів.

III частина

Ходьба в колоні по одному за вихователем. Легкий біг з брязкальцями в розсипну. Скласти брязкальця в горщик.

                            Танець настрою(після сну)

Уявіть собі, що ви му зичний інструмент — піаніно. Мовою своїх рухів ви можете зіграти будь-яку мелодію. Коли композитор почне грати, музика зазвучить у вас у душі своїм теплом, почуттям, усією своєю істотою. Не намагайтеся танцювати, виконуючи танцювальні рухи, дозволь те музиці зазвучати у вас. Нехай її гармонія стане гармонією ваших рухів.


Інтегроване заняття з ознайомлення з соціумом, розвитку мовлення і культури мовленнєвого спілкування і музикою для дітей старшої групи

«Без дружби немає доброти»

Мета:

Формувати в дітей уявлення про добро та дружбу, розкрити моральний зміст доброти і дружби, вчити оцінювати вчинки дітей і людей на основі життєвих ситуацій, вчити вмінню робити добро.

Розширити уявлення дітей про Україну, рідне місто.

Формувати моральні якості особистості засобами друкованого слова.

Розвивати зв’язне і діалогічне мовлення, дикцію, інтонаційну виразність мовлення, увагу, пам'ять, мислення.

Розвивати когнітивну сферу, пізнавальні здібності, грубу і тонку моторику, відчуття музики і ритму.

Продовжувати поповнювати словник вихованців, розвивати граматичну правильність мови, закріплювати вміння відповідати на запитання, узгоджувати слова в реченні, співвідносити іменники з прикметниками та займенниками.

Сприяти вихованню доброї, чуйної, лагідної людини; навчати оволодівати мистецтвом спілкування та формувати навички взаємодопомоги; пробуджувати щирий інтерес до всього корисного.

Виховувати людяність, взаємодопомогу, віру у силу доброти, гуманізм у стосунках, доброзичливість, співчутливість, бажання бути справжнім другом.

Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук, коректурні таблиці, мапа України, роздатковий матеріал, розрізні картинки, вітальні листівки, музичний супровід.

«Без дружби немає доброти»

Практичний психолог. Дорогі діти, сьогодні на наше свято

«Без дружби немає доброти» завітало багато гостей.

Давайте привітаємося з ними.

1. Вправа «Привітання»

Всі разом:

Вийдем вранці ми на ганок.

Скажем дружно добрий ранок

Сонцю, полю і травичці,

Добрим людям, тихій річці.

Добрий ранок світе мій,

Чистий, ясний, голубий.

2. Оголошення теми і мети свята.

Практичний психолог. Сьогодні в нашому садочку ми відзначаємо день Дружби і Друзів. Це свято відзначають у багатьох країнах світу. Ось і ми вирішили поговорити, що для нас значать слова «дружба», «друзі».

Діти, а навіщо потрібна дружба людям?

Відповідь дітей: допомагати один одному, піклуватися і робити це не «в службу, а у дружбу».

Практичний психолог. У кого з вас є справжній друг?

Відповіді вихованців

Практичний психолог. Чудово!

Мати справжнього і вірного друга – це дуже добре. Спільні ігри, заняття і справи в садочку здружили всіх нас, навчили бути щирими, чесними і вірними друзями. То ж давайте всі разом привітаємось словами пісні про дружбу.

3. Вправа «Обіймемося»

В цьому залі друзі всі,

Друзі всі, друзі всі –

Ти і я, і я і ти, ми і я і я і ми.

Привітай того хто справа (кланяються)

Привітай того, хто зліва – (кланяються)

Ми одна сім’я (обіймаються)

4. Психогімнастика «Передай сердечко доброти»

Практичний психолог. Дійсно ми з вами одна велика сім’я. І в нас б’ється одне на всіх велике серце. А це серце складається з маленьких сердечок, які наповнені добрими справами і щедрі на гарні слова.

У всіх справжніх друзів велике серце, яке єднає нас усіх.

Ми всі – друзі.

А тепер хай кожен візьме своє символічне сердечко, виготовлене своїми руками, привітається з другом посмішкою і назве лагідним ім’ям, а потім прикріпить його до великого сердечка, щоб створити велике серце доброти.

Ось так:

«Добрий день, Оксаночко».

(Привітання. Вихованці вітаються один з одним і прикріплюють маленькі сердечка до великого)

1   2   3   4

скачати

© Усі права захищені
написати до нас