1   2   3   4
Ім'я файлу: методичка.docx
Розширення: docx
Розмір: 167кб.
Дата: 16.11.2021
скачати
Пов'язані файли:
1.docx
величина.doc

Конспект інтегрованого заняттяз математики та музики


Програмовий зміст

Математика

Музика

  • систематизувати знання дітей про частини доби, пори року, їх ознаки;

  • вчити дітей використовувати математичні знання на музичних заняттях;

  • збагачувати, уточнювати активний словник дітей;

  • сприймати світ у його різномаїтті.

  • розрізняти дві частини музичного твору і відповідно рухатися під час виконання вправи;

  • впізнавати знайому музику для слухання, відзначати схожість і відмінність частин твору;

  • розпізнавати високі та низькі звуки у розпівки;

  • впізнавати пісню за вступом; вчити співати виразно, одночасно починаючи після вступу;

  • активізувати дітей творчо проявляти себе у пісенній творчості;

вчити відтворювати на дитячих музичних інструментах ритмічний малюнок, передаючи настрій твору;

  • закріпити виконання плавних, повільних рухів під спокійну, лагідну музику в танку.

Хід заняття

Діти входять під маршову музику (за вибором музичного керівника) до музичної зали. Вихователь мотивує дітей на відповідну діяльність, звертає

увагу на особливість цього заняття.

Вихователь

Музичний керівник

Х




Музично-ритмічна вправа.«Енергійно

– стримано», на муз. М. Любарського

«Хода».

Діти, виконаємо вправу «Енергійно –

3




стримано». Під яку музику ви будете ходити енергійно, а під яку стримано? (Відповіді дітей). Треба уважно слухати музику та відповідно її рухатися.




Загадка.

Завітав до тітки – ночі, Позіхнув, розплющів очі. Всіх скликає на сніданок, Прокидайтеся, вже…(Ранок)










Слухання музики. «Ранок», муз. Е. Гріга.

Послухайте знайому музику композитора Е. Гріга.

Як називається твір? Який час доби зображено в музиці? Який настрій у цього твору, яка музика за характером? (Відповіді дітей).

4




3. Розпівка. «Іди, іди, дощику», муз. Я. Степового.

А тепер проспіваємо пісеньку «Іди, іди, дощику», правильно виконуючи високі і низькі звуки.

2

Загадка.

Сніг на полях, Лід на водах, Віхола гуляє.

Коли це буває? (Зимою).










Співи. «Зима», муз. і сл. Н. Вересокіної. Діти, відгадайте за вступом, про яку пору року ми будемо сьогодні співати пісню? (Звучить вступ до пісні).

Для чого потрібен вступ у пісні? Заспіваємо пісню. Слухайте уважно, коли закінчиться вступ і всі одночасно починайте виразно співати.

4

Діти, а тепер уявіть, що сонечко опустилося за гілки дерев, на дворі стало

темнішати. Який час доби настав? (Вечір).










Пісенна творчість.

І ось стало зовсім темно. Коли так буває? Що ми робимо вночі? Яку пісню вам мама співає перед сном?

Колискова пісня може звучати по- різному, в залежності від того, хто її співає. Уявіть, що пісеньку співає Ведмедиця для своїх діточок. Сама

4




Ведмедиця велика, незграбна, голос у неї низький, але співає вона повільно, лагідно та ніжно.

Спробуйте придумати і заспівати колискову як співала би Зайчиха для своїх Зайчат, Лисичка-мама, або мама- Мишка. Тільки не забувайте проспівувати такі ласкаві слова у пісні як «люлі-люлі», «баю-баю»,

«дорогулечка», «крохотулечка».







Гра на музичнихінструментах.

«Дощик», укр. нар. мелодія.

Ми с вами співали пісеньку «Іди, іди, дощику», а тепер хто хоче зіграти на металофоні «Дощик»? Виконувати пісеньку на інструменті будете з вихователем ритмічно, передаючи настрій твору.

3

Діти, а як можна назвати зиму та весну? (Пори року).

Як красиво весною, коли все розквітає. Але пройде трохи часу і настане яка пора року? (Літо). А після літа? (Осінь). А після осені наступає яка пора року? Так, знову зима.










Танок. «Танок сніжинок», муз. В. Моцарта.

А під яку музику дівчата будуть танцювати «Танок сніжинок»? (Повільну, спокійну). Діти, уважно слухайте музику і не забувайте кружлятися легко, на носочках.

5




Ось і закінчилося наше заняття. Воно сподобалося вам? А чим ми займалися на занятті? (Слухали музику, співали, грали на музичних інструментах, танцювали).




А які математичні знання ми згадували на цьому занятті? (Частини доби та пори року).







Під спокійну музику (за вибором музичного керівника) діти виходять з

музичної зали.

2



\
Тема: Подорож Колобка музичним городом.

Мета:

- зміцнювати психофізичне здоров’я дітей засобами музично – терапевтичної діяльності

- створити ситуацію радості від осінньої подорожі та від спільної діяльності з однолітками

Програмовий зміст:

заохочувати дітей до співу використовуючи вокалотерапевтичні вправи;

викликати емоційну розрядку під час психогімностичної вправи;

формувати вміння музикувати на елементарних музичних інструментах;

зміцнювати дихальну систему, використовуючи дихальні вправи;

зацікавити дітей осінніми історіями, використовуючи казкотерапію;

виховувати вміння вслуховуватись у музику та звуки навколишнього середовища;

спонукати до музикування, танцювальної діяльності;

сприяти розвитку мовленнєвої моторики за допомогою пальчикової гри;

сприяти створенню позитивного настрою та формувати вміння передавати його оточуючим.

Методичне забезпечення: іграшка Колобок (бі–ба–бо), бутафорські овочі, велика корзина, морквинки для таночку, дерев’яні ложки, квасолеві «бочечки».

Технічні засоби: музичний інструмент; музичний центр; аудіозаписи музичних творів.

Оформлення зали: декорації осіннього городу: тин, соняхи, великі бутафорські овочі:

Морква, Капуста, Гарбуз, Цибуля, Ріпка.

Хід заняття

Звучить композиція Привітальна (укр. нар. мел.) у виконанні оркестру нар. інстр, Діти заходять до зали.

Сигнал початку заняття.

Педагог «чарівним» дзвіночком сповіщає про початок заняття.

I. Вступна частина

Педагог зацікавлює дітей, використовуючи при цьому іграшку (бі-ба-бо)

Колобок.

Музичне привітання з Колобком:

Я- веселий Колобок,

Я усіх дітей дружок

Люблю з ними гратися

Добрий день вітатися!

Психогімнастична вправа «Привітайся з Колобком по–різному» (сумно, весело, пошепки).

Педагог, тримаючи в руках іграшку Колобок, вітається з усією групою дітей, а потім, індивідуально з кожною дитиною, задля забезпечення контакту «очі в очі».

II. Основна частина

Педагог зацікавлює дітей казочкою про Колобка.

Дихальна гімнастика «Колобок». Діти виконують те, про що розповідає педагог (дмухають, щоб остудити Колобка, нюхають, облизують губки тощо).

Колобок: Мене бабуся спекла на віконці залишила, а сама пішла на город, там мабуть так цікаво! Я ніколи не був на городі, а сам боюся туди йти.

Допоможете мені?

«Колобок» пропонує діткам відправитись разом.

Вокалотерапевтична вправа «Куди покотився Колобок?»

Педагог голосом показує як і куди рухається Колобок, діти наслідують його спів (на голосні звуки співають glissando вгору, потім вниз, також спів голосних на stakkato - показуєм голосом, як стрибає наш Колобок).

Рухова вправа «Подорож Колобка» (біг на носочках під музичний супровід «Екосез» Ф. Шуберта)

Із горбочка на горбочок,

Покотився Колобочок,

Помаленьку тут котився,

Біля моркви опинився…

- О, це що, дітки? Морква? Яка вона велика і гарна! А тут ще є багато інших

морквин. Давайте з ними потанцюєм!

Довільний танок з морквою (під музичний супровід Le muse Rondo Veneziano діти виконують довільні рухи).

Педагог пропонує допомогти бабусі зібрати морквинки всі у кошик та продовжити подорож.

Рухова вправа «Подорож Колобка» (крокуючи під музичний супровід П.І. Чайковського «Марш» з балету «Лускунчик»)

Із горбочка на горбочок,

Покотився колобочок,

Недалеко тут котився,

Під квасолею спинився.

Слухання і прислухання.

Педагог пропонує прислухатися до звуків сухих квасолевих стручків.

Музикування.

Педагог заохочує до музикування на саморобних музичних інструментах, виготовлених з квасолі («квасолеві бочечки»). Діти вільно грають під супровід української народної мелодії (на вибір педагога). По закінченні педагог спонукає дітей скласти інструменти у кошик і далі заохочує до подорожі.

Рухова вправа «Подорож Колобка» (змійкою).

Із горбочка на горбочок,

Покотився Колобочок,

Покотився, покрутився,

Біля Капусточки спинився (підходять до іграшки Капустини).

Колобок спонукає дітей допомогти бабусі насолити капусти у діжку.

Пальчикова гра «Січемо капусту»

Капусту січемо-січемо

Ми капусту солимо-солимо

Ми капусту тремо-тремо

Ми капусту жмемо-жмемо.

по черзі вдаряємо ребрами долонь по поверхні столу,

«солимо» невеликими щипочками лівої і правої руки,

потираємо долоньки,

стискаємо - розтискаємо ліву і праву руки в кулачки.

Педагог хвалить дітей і спонукає покласти Капусту у кошик.

Рухова вправа «Подорож Колобка» (стрибки під музичний супровід

П.І.Чайковського «Трепак» з балету «Лускунчик»).

Із горбочка на горбочок

Покотився Колобочок,

По городі пострибав

Й до Гарбузика попав. (підходять до іграшки Гарбуза)

Колобок розповідає про те, що його Дідусь дуже полюбляє гарбузову кашу, тому що вона дуже корисна і її потрібно їсти, щоб рости здоровим і сильним.

Танок – музикування з дерев’яними ложками.

Педагог звертає увагу дітей на дерев’яні ложки та пропонує потанцювати з ними та пограти на них. Діти під музичний супровід «Ой лопнув обруч» (українська народна мелодія) виконують довільні рухи з ложками та «грають» на них.

Педагог звертає увагу на Цибулину, яка притаїлась біля тину.

Аромотерапія «Нюхаємо цибулину».

Колобок пропонує понюхати цибулину, розповідає, що вона дуже корисна для здоров’я. Звертає увагу, що нюхати потрібно обережно, на певній відстані.

Збираємо Цибулину та Гарбуза у корзину.

Колобок пропонує продовжити подорож на конячці.

Рухова вправа «Подорож Колобка» (під музичний супровід П.І.Чайковського «Гра в конячки» діти імітують їзду на конячці).

Із горбочка на горбочок,

Покотився Колобочок,

На конячці мандрував

І до Ріпки прискакав!

Підходять до іграшки Ріпки. Педагог пропонує допомогти Ріпці і витягнути її. Діти стають в колонку за дорослим і «витягають» Ріпку за «гичку».

- А наша Ріпка не проста, вона у нас чарівна, ось погляньте що у ній всередині. Сюрприз! (Дітки заглядають всередину іграшки і знаходять частування – солодкі смаколики)

Педагог заохочує покласти Ріпку у кошик, звертає увагу дітей який він повний. Колобок хвалить дітей і дякує, що вони допомогли йому та Бабусі з Дідусем зібрати урожай з городу.

III.Заключна частина

Педагог пропонує діткам відпочити. Під релаксаційну музику Floralis «Rondo Veneziano» діти лягають на килимок, заплющують очі та слухають музику.

Релаксаційна вправа «Наші дітки натрудились».

Звертаємо увагу дітей на їхні ручки, які вони гарні, як вони нам допомогли зібрати урожай. Треба подякувати їм: гладимо одну ручку, потім другу.

Звертаємо увагу дітей на їхні пальчики. Гладимо (масажуємо) кожен пальчик. Акцентуємо увагу дітей на тому, що робимо це ніжно й лагідно.

Діти прощаються з Колобком.

Сигнал закінчення заняття.

Педагог «чарівним» дзвіночком сповіщає про закінчення заняття.


Інтегроване заняття

зприроди і довкіллята музичного виховання

Молодший дошкільний вік

Тема: "Кольори весни"

МЕТА :

  • закріпити вміння розрізняти кольори;

  • музичні інструменти на слух ;

  • визначати загальний характер та настрій п’єси;

  • правильно, легко брати дихання під час співу;

  • інтонувати хід мелодії;

  • чітко вимовляти та артикулювати склади;

  • починати та закінчувати спів відповідно до мелодії;

  • ритмічно крокувати в такт з музикою;

  • чітко зупинятися по закінченню музики та змінювати дії відповідно до зміни характеру мелодії;

Формувати:

  • вміння бачити кольори навколишньої природи, фантазувати, мріяти, розслаблятися, приймати уявну ситуацію.

Розвивати:

  • силу голосу;,

  • м’язовий тонус;

  • слухові, зорові аналізатори;

  • чуття ритму, музичний слух;

  • зорову та слухову пам’ять

Виховувати:

  • любов та бережливе ставлення до природи;

  • любов до музики;

  • культуру слухання музики;

  • повагу та дружні стосунки між дітьми;

  • інтерес до танцювальної творчості.

Обладнання: картини: «Весною» О.Шовкуненка, «Весняний ранок » О.Борисенка, металофон, мольберт, чистий аркуш паперу, баночки з яскравими фарбами основних кольорів у чарівній коробці, площинні зображення (сонечко, хмаринка, квіти, листочки, стовбур дерева, травичка), різнокольорові пелюстки, чарівний мішечок із музичними інструментами: барабан, дзвоник, брязкальця.

Технічне оснащення: музичні інструменти, ноутбук, проектор (підготовлений раніше мультимедійний матеріал)

Музичний матеріал:

музично-ритмічні рухи:

  • вправа «Побігали-потупотіли» музика Л.Бетховена

  • музично-ритмічна гра «Прогулянка і дощик»

  • танок «Туп, туп веселенько»

слухання:

  • «Весною» С. Майкапара спів:

  • розспівка «Сонечко» муз. Потапенко, сл. Найдьонової

  • пісня «Весна» сл. С. Шевченка, муз. А. Філіпенка

музично-дидактична:

  • гра «Чарівна торбинка»

Попередня робота: вивчення віршиків з дітьми, розучена пісенька.

(На фоні тихої мелодії)

Музичний керівник:

Добрий день, мої малятка!

Любі хлопчики й дівчатка.

Я вас гаряче вітаю,

Заняття музичне починаю!

Тут мелодія лунає,

Чути спів, і чути сміх

Нас сьогодні запросила

Чарівна музика усіх.

Та погляньте,ми тут не самі,

Привітаймося ж з гостями усі.

(проспівують під звуки металофону разом з дорослими)

- Добрий день, сонце золоте,

- добрий день, небо голубе,

- добрий день, усі люди,

- добрий день, наші друзі!

Музичний керівник:

А тепер рівненько стали,

Спинки, ніжки порівняли.

Ручки всі поставимо в бок,

Й починати будемо крок.

Будемо бігати легенько,

Зупинятись …

Й тупати гарненько

Музично-ритмічна вправа:

«ПОБІГАЛИ - ПОТУПАЛИ»

Музичний керівник:

Молодці, малята,

Бігали завзято,

Гарно тупотіли

Ніжки не втомились?

Ну трішки відпочинемо.

(діти розташовуються довільно, зручно біля мольберту накритим полотном)

  • А чи полюбляєте, малята, ви малювати? Я про це здогадувалась, і принесла вам на заняття чарівні яскраві фарби, а ще гарний яскравий малюнок намальований цими фарбами (знімає полотно, а під ним чистий аркуш)

  • Дивно… але на цьому мольберті був чудовий яскравий малюнок.

  • Жовте сонечко, блакитне небо, зелена травичка, яскраво-червоні квіти. А зараз просто білий , чистий аркуш, і коробка пуста.

  • Ви не знаєте чому? Може фарби загубились? Може заховались? Що ж будемо робити ? Де ж кольори шукати? Як фарби зібрати ?

Швидше всього кольори,

Непосиди - моляри.

Із нами погралися,

В пору року сховалися !

  • А в яку пору року сховалися наші кольори нам підкаже музика, чарівна мелодія.

Слухання :

«ВЕСНОЮ» С.Майкапар

Перегляд картин: «Весняний ранок » О. Борисенка, «Весною» О.Шовкуненка.

  • Ця музика спокійна, ніжна, грайлива, наче теплий вітерець грається з листочками і квітами, і все ніби прокидається від сну. А яка пора року нам дарує теплий вітерець, з’являються на деревах перші листочки після довгого зимового сну?

  • Так. Весна! Про це нам підказує музика своїм радісним грайливим характером, легеньким, тихим настоєм.




  • Після білосніжної зими, весна дарує нам поступово різні яскраві кольори. Розцвітають перші квіти, з’являються листочки на деревах, виростає травичка, прилітають дзвінкоголосі птахи. Які ж кольори з’являються ?

  • Листочки й травичка - зелені, сонечко - жовте, хмаринка - синя. Ось послухайте віршик про весну

Весна - чарівниця,

Наче цариця.

Наказ свій послала,

Щоб краса встала!

  • Діти, а хто з вас знає віршика про пору року весна?

Дитина: Зеленіє трава,

Розквітають дерева.

Здрастуй, сонце й весна,

Здрастуй, радість ясна !

Дитина: Розцвітають квіти у саду ряснім,

І радіють діти сонцю і весні.

Музичний керівник:

  • Гарні віршики ви знаєте, та нам треба відшукати та повернути загублені кольори на наш малюночок.

  • Ану, гляньте у віконечко, чи не заглядає до нас Сонечко?

  • А якого воно кольору?

  • А давайте ми про Сонечко пісеньку заспіваємо та перед тим підготуємо свій голосок для співу.



Артикуляційна вправа:

Язичок з кутка в куток,

Як годинник цок та цок.

Вгору, вниз. Вгору,вниз.

Як танцює - подивись!

Спів: розспівка : «Сонечко»

(на екрані з’являється анімація сонечко з голосовим супроводом)

Я - сонечко жовте.

По небу гуляю -

Промінчики тепла,

Людям посилаю.

Ось вам мій жовтий колір!

(діти викладають на мольберті площинне сонечко і промінчики, музичний керівник в коробку повертає баночку із жовтою фарбою)

Музичний керівник:

  • Дякуємо тобі, любе сонечко за жовтий колір, діти, а де ж нам взяти синій колір, як ви думаєте?

  • Так, можна у дощика, у краплинок, у хмаринок.

  • А допоможе нам у цьому гра.

Музично-рухлива гра

«ПРОГУЛЯНКА І ДОЩИК»

(на екрані з’являється анімація хмаринки з дощем, за кадром лунає голос)

Синьої фарби візьміть собі трошки,

Нею так гарно пахнуть волошки,

Небо синіє і річечка синя,

Проліски ніжно

Цвітуть у долині.


  • Ось вам мій синій колір (діти з вихователем розташовують на мольберті площинну хмаринки, музичний керівник повертає в коробку баночку з синьою фарбою)

  • Дякуємо тобі, хмаринка за синю фарбу.

  • Добре було б ще додати червоної фарби до цієї картини.

(на екрані з’являється квітка, чути голос за кадром)

Я - квітка, гарна, полум’яна,

Я наче яблуко рум’яна,

Я гордо голову тримаю,

І перед вітром не схиляю.

(діти до картини прикріпляють червоні квіточки, музичний керівник повертає у коробку баночку червоної фарби)

  • А давайте квіточці подаруємо таночок.

Танок

«ТУП, ТУП ВЕСЕЛЕНЬКО»

(після таночку на екрані з’являється листочок, голос за кадром)

  • А ось і я, ось і я, візьміть і мене до своєї картини, а я подарую вам зеленої фарби.

(діти з вихователем прикріплюють на мольберті зелені листочки до стовбура дерева, травичку, музичний керівник повертає зелену фарбу до коробки)

Музичний керівник :

  • Подивіться, діти, усі кольори зібралися на нашій картині, вам подобається?

  • Мені також. Аж веснонька чарівна зраділа і завітала до нас. Давайте їй подаруємо пісеньку

(на екрані з’явилася дівчина - весна)

Пісня :

«ВЕСНА»

  • Молодці малята, гарно старалися підспівувати пісеньку, за це весна вам принесла чарівний мішечок, у ньому музичні інструменти.

  • А які…?



Музично-дидактична гра

«ЧАРІВНИЙ МІШЕЧОК» (розпізнання музичних інструментів на слух)

Музичний керівник:

  • Молодці, малята любі хлопчики й дівчата.

  • Давайте весні підкажемо, на якому занятті ми щойно були?

  • Хто допоміг нам зібрати кольори?

  • Що ми виконували для того, щоб повернути кольори ?

  • Цю картину ми залишимо у залі до наступного заняття, а ви у групі намалюєте свою картину і знов пригадаєте яскраві кольори весни та чарівну її мелодію.

  • До побачення.

(Діти під музику виходять із музичної зали).


КОМПЛЕКС

загальнорозвиваючих вправ

«Загадка в зарядці»

старша група

І. «Журавлиний ключ» (зведення і розведення рук)

В.п. – о.с., руки розведені в сторони.

1 – звести руки, показати «журавлиний ключ»; 2 – повернутись у в.п.

Повторити 8 раз

ІІ. «Дятел» (нахили тулуба вперед з оплеском по коліну)

В.п. – ноги нарізно, руки на поясі.

1 – нахил вперед, оплеск по коліну; 2 – повернутись у в.п.

Повторити 8 раз

ІІІ. «Вербові котики» (присідання)

В.п. – сидячи на колінах, руки на поясі.

1 – піднятись на коліна, руки вверх; 2 – повернутись у в.п.

Повторити 8 раз

IV. «Веселка» (нахили в сторони з виставленням ноги в бік і виведенням руки над головою)

В.п. – стійка «ноги нарізно», руки опущені.

1 – нахил вправо, виведення ноги в бік, взмах руки над головою; 2 – повернутись у в.п.; 3 – 4 – те ж ліворуч.

Повторити 8 раз

V. «Сорока – білобока» (повороти ліворуч – праворуч з виведенням руки в сторони)

В.п. – ноги на ширині плечей, руки на поясі.

1 – поворот вправо, вивести праву руку; 2 – повернутись у в.п.; 3 – 4 – те ж ліворуч.

Повторити 8 раз

VІ. «Білка» (стрибки «ножиці»)

В.п. – зімкнута стійка, руки на поясі.

1, 2, 3, 4, - стрибки; 5, 6, 7, 8 – взмахи руками вперед-назад.

Повторити 16 раз

VІІ. Вправа на відновлення дихання

В.п. – о.с.

1 – глибокий вдих, підняти плечі; 2 – повільний видих.

Повторити 6 раз

Р.S. - Діти речитативом промовляють відповідні загадки і виконують відповідні рухи.

КОМПЛЕКС

вправ ранкової гімнастики

«У зоопарку»

середня група

І. «Мавпочка» (піднімання рук угору)

В.п. – о.с.

1 – 2 – підняти руки через сторони вгору («зірвати банан»); 3 – 4 – опустити руки.

Повторити 6 раз

ІІ. «Чапля» (піднімання ноги, зігнутої в коліні)

В.п. – о.с.

1 – підняти праву ногу, зігнувши її у коліні, руки в сторони; 2 – повернутися у в.п.; 3 – 4 – те ж з лівої ноги.

Повторити 6 раз

ІІІ. «Удав» (повороти вліво і вправо)

В.п. – ноги на ширині плечей, руки опущені.

1 – поворот вправо, руки вперед, промовляння «ш-ш-ш» («удав жало випускає»); 2 – повернутись у в.п.; 3 – 4 – те ж у ліву сторону.

Повторити 6 раз

IV. «Тигр»

В.п. – присісти з упором на руки, голова опущена.

1 – 2 – випрямити ноги, вигнути спину вгору, як тигр; 3 – 4 – згинаючи ноги, повернутись у в.п.

Повторити 6 раз

V. «Кенгуру» (стрибки навколо себе)

В.п. – зімкнута стійка, руки зігнуті в ліктях біля грудей.

1, 2, 3, 4 – стрибки вліво навколо себе; 5, 6, 7, 8 – стрибки вправо.

Повторити 3 рази

VІ. «Пугач» (вправа на дихання)

В.п. – о.с.

1 – підняти руки через сторони вверх – вдих.

2 – опустити із звуконаслідуванням «ух-ух-ух»

Повторити 5 – 6 раз


1   2   3   4

скачати

© Усі права захищені
написати до нас