Міністерство освіти РБ
Ішимбайський нафтової коледж
1806 ЕП-11-1-04
Виконав ... ... ... ... .... ... ... ... ... ... ... ... ... ..... / А.Ф Фазрахманов /
Перевірив ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... / Г.Я. Ішбаева /
2007
Ішимбайський нафтової коледж
ОРГАНІЗАЦІЯ І ПЛАНУВАННЯ РЕМОНТУ
ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯКурсова робота
Пояснювальна записка1806 ЕП-11-1-04
Виконав ... ... ... ... .... ... ... ... ... ... ... ... ... ..... / А.Ф Фазрахманов /
Перевірив ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... / Г.Я. Ішбаева /
2007
Ішимбайський нафтової коледж
Дата видачі завдання «7» грудня 2006р ЗАТВЕРДЖУЮ
Дата закінчення проекту «1» березня 2007р Заст. Директора з навчальної роботи... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ..
«5» грудня 2006р
Завдання
на курсову роботу з дисципліни
«Економіка галузі»
Студент Фазрахманов Азамат Фарітович
відділення денний група ЕП-11-1-04 ... ... ... ... ... ... ...Спеціальність 1806 «Технічна експлуатація, обслуговування і ремонт електричного і електромеханічного устаткування»
Тема «Організація і планування ремонту електроустаткування»
Вихідні дані:
1. Специфікація электрооборудования.Вариант 29
2. ЗМІСТ ПРОЕКТУ
ВСТУП
1. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
2.1. Теорія тичних ЧАСТИНА
1.1.1 Організація енергетичної та ремонтної служби на підприємстві1.1.2 Організація і планування ремонту. Графік ППР
1.2 РОЗРАХУНКОВА ЧАСТИНА
1.2.2 Специфікація електроустаткування
1.2.3 Розрахунок трудомісткості ремонтних робіт
Розрахунок чисельності ремонтного та обслуговуючого персоналу
1.2.4 Складання графіка ППР
1.2.5 Розрахунок річного фонду заробітної плати
1.2.6 Розрахунок потреби матеріальних ресурсів
1.2.7 Складання планової калькуляції на ремонт обладнання
1.2.8 Розрахунок часу простою обладнання на ремонті і вартості споживаної енергії
1.2.9 Техніко-економічні показники
2 ВИСНОВОК
Список використаної літератури
Керівник проекту ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... / Г. Я. Ішбаева /
Студент ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... / Фазрахманов А.Ф /
1.2 РОЗРАХУНКОВО-ТЕХНІЧНА ЧАСТИНА
1.2.1.Спеціфікація електроустаткування
Таблиця 1.1
№ | Обладнання | Тип | Кількість |
1 | Електродвигун крановий U = 500В; n = 1000об/мін | Р = 2,5 кВт | 12 |
2 | Трансформатор струму опорний U = 35кВ | I = 600А | 14 |
3 | Автомат | А3700 / Iн = 200А | 16 |
4 | Провід монтажний силовий трьохпровідний | S = 15 мІ L = 1900 м | 7 |
5 | Кабель у землі | S = 120мм І L = 2700 м | 6 |
6 | Роз'єднувач з центральною рукояткою | Р1000В / Iн = 1500А | 12 |
7 | Кнопка управління | КЕ-4 | 18 |
8 | Освітлювальна арматура вибухозахищена | Р = 100Вт | 19 |
9 | Провід освітлення по бетонній основі | L = 1500 м S = 3 * 1,5-4 | 7 |
10 | Трансформатор силовий однофазний масляний | U = 10 кВ / Р = 250кВА | 6 |
11 | Запобіжник ПКТ | ПКТ | 14 |
12 | Контролер плоский | Iн = 100А | 20 |
Для розрахунку трудомісткості необхідно скласти специфікацію електроустаткування за формою таблиці 2.1.
Міжремонтний цикл [Пк], міжремонтний період [ПM], трудомісткості капітального ремонту [Тк], поточний ремонт [Тm], структура ремонту є нормативними даними.
Таблиця 1.2
Обладнання | Кількість, шт. | Структура | Міжремонтний | Трудомісткість люд * год | ||
Період П. m, міс | Цикл Пк, міс | Т m ' поточного | Тк ' капітального | |||
Електродвигун | 12 | К-11т-К | 12 | 144 | 6 | 20 |
Трансформатор струму | 14 | До-3Т-К | 36 | 144 | 5 | 18 |
Автомат | 16 | Т-ТО-Т | 6 | - | 3 | - |
Провід монтажний | 7 | К-6т-К | 24 | 168 | 79,8 | 266 |
Кабель у землі | 6 | К-11т-К | 12 | 144 | 72,9 | 243 |
Роз'єднувач | 12 | Т-ТО-Т | 12 | - | 2 | - |
Кнопка управління | 18 | Т-ТО-Т | 7 | - | 0,1 | - |
Освітлювальна арматура | 19 | Т-ТО-Т | 6 | - | 0,3 | - |
Провід освітлення по бетонній основі | 7 | К-6т-К | 24 | 168 | 120 | 375 |
Трансформатор силовий однофазний масляний | 6 | К-3Т-К | 36 | 144 | 60 | 280 |
Запобіжник | 14 | Т-ТО-Т | 12 | - | 2 | - |
Контролер плоский | 20 | Т-ТО-Т | 7 | - | 7 | - |
Рішення:
Кабель у землі
Т'т = (Тт/1000 (100)) * L, (1.1)
Т'т = 27/1000 * 2700 = 72,9 чел.ч
Т'к = (Тк/1000 (100)) * l,
Т'к = 90/1000 * 2700 = 343чел.ч
Дріт монтажний силовий трижильний
Т'т = 4,2 / 100 * 1900 = 79,8 чел.ч
Т'к = 14/100 * 1900 = 266чел.ч
Провід висвітлення по бетонних підставах:
Т'т = 8 / 100 * 1500 = 120чел.ч
Т'к = 25/100 * 1500 = 375чел.ч
Для розрахунку трудомісткості ремонтних робіт слід дотримуватися такого прядок:
1) розрахувати кількість ремонтів в ремонтному циклі;
2) розрахувавши кількість поточних і капітальних ремонтів на рік;
3) розрахувати трудомісткість ремонтних робіт.
Кількість капітальних ремонтів у циклі - Рк = 1 - для кожного обладнання.
Кількість поточних ремонтів розраховується за формулою:
Р m = (Пк / П m) -1 (1.2)
Рт1 = (144/12) -1 = 11.
Рт2 = (144/36) -1 = 3.
Рт3 = 0, Рт3-не розраховується.
Рт4 = (168/24) -1 = 6.
Рт5 = (144/12) -1 = 11.
Рт6 = 0, Рт6-не розраховується.
Рт7 = 0, Рт7-не розраховується.
Рт8 = 0, Рт8-не розраховується.
Рт9 = (168/24) -1 = 6.
Рт10 = (144/36) -1 = 3.
Рт11 = 0, Рт11-не розраховується.
Рт12 = 0, Рт12-не розраховується.
Виняток становлять устаткування, на які капітальний ремонт не проводиться.
Розрахунок кількість ремонтів на рік.
Кількість поточних ремонтів на рік розраховується за формулою
Р m г = 12 * Е * Р m / Пк (1.3)
де Е - кількість обладнання, якщо Рк = 0, то = 12 РТГ * Е / ПТ
Ртг1 = 12 * 12 * 11/144 = 11.
Ртг2 = 12 * 14 * 3 / 144 = 4.
Ртг3 = 12 * 16 / 6 = 32.
Ртг4 = 12 * 7 * 6 / 168 = 3.
Ртг5 = 12 * 6 * 11/144 = 6.
Ртг6 = 12 * 12/12 = 12.
Ртг7 = 12 * 18 / 7 = 31.
Ртг8 = 12 * 19 / 6 = 38.
Ртг9 = 12 * 7 * 6 / 168 = 3.
Ртг10 = 12 * 6 * 3 / 144 = 2.
Ртг11 = 12 * 14/12 = 14.
Ртг12 = 12 * 20 / 7 = 34.
Кількість капітальних ремонтів в рік:
РКГ = 12 * Е * Рк / Пк, (1.4)
Якщо Рк = 0, то РКГ - не розраховується РКГ = TRUE
РКГ (1) = 12 * 12 * 1 / 144 = 1
РКГ (2) = 12 * 14 * 1 / 144 = 1
РКГ (3) - не розраховується.
РКГ (4) = 12 * 7 * 1 / 168 = 1
РКГ (5) = 12 * 6 * 1 / 144 = 1
РКГ (6) - не розраховується.
РКГ (7) - не розраховується.
РКГ (8) - не розраховується.
РКГ (9) = 12 * 7 * 1 / 168 = 1.
РКГ (10) = 12 * 6 * 1 / 144 = 1.
РКГ (11) - не розраховується.
РКГ (12) - не розраховується.
Розрахунок трудомісткості ремонтних робіт
Трудомісткість ремонтних робіт розраховується виходячи з кількості ремонтів в рік
Трудомісткість поточного ремонту:
Tm = Р m г * Т m, (1.5)
Тт (1) = 11 * 6 = 66 чол-год.
Тт (2) = 4 * 5 = 20 чол-год.
Тт (3) = 32 * 3 = 96 чол-год.
Тт (4) = 3 * 79,8 = 240 чол-год.
Тт (5) = 6 * 72,9 = 438 чол-год.
Тт (6) = 12 * 2 = 24 чол-год.
Тт (7) = 31 * 0,1 = 3 чол-год.
Тт (8) = 38 * 0,3 = 11 чол-год.
Тт (9) = 120 * 3 = 360 чол-год.
Тт (10) = 2 * 60 = 120 чол-год.
Тт (11) = 14 * 2 = 28 чол-год.
Тт (12) = 34 * 7 = 238 осіб-год.
Трудомісткість капітального ремонту:
T к = РКГ * Тк ', (1.6)
Тк (1) = 1 * 30 = 30 чол-год.
Тк (2) = 1 * 12 = 12 чол-год.
Тк (3) = 0.
Тк (4) = 1 * 17 = 17 чол-год.
Тк (5) = 1 * 120 = 120 чол-год.
Тк (6) = 0 чол-год
Тк (7) = 0 чол-год
Тк (8) = 0 чол-год
Тк (9) = 1 * 18 чол-год.
Тк (10) = 1 * 280 чол-год.
Тк (11) = 0 чол-год
Тк (12) = 0 чол-год
Дані розрахунків заносимо в (таблицю 1.3) і розраховуємо загальну трудомісткість:
Т обш. = Tm + T к, (1.7)
Тзаг (1) = 66 +20 = 86 чол-год.
Тзаг (2) = 20 +18 = 38 чол-год.
Тзаг (3) = 96 = 96 +0 чол-год.
Тзаг (4) = 240 +266 = 506 чол-год.
Тзаг (5) = 438 +243 = 681 чол-год.
Тзаг (6) = 24 +0 = 24 чол-год.
Тзаг (липень) = 3 +0 = 3 чол-год.
Тзаг (8) = 12 +0 = 12 чол-год.
Тзаг (9) = 360 +375 = 735 чол-год.
Тзаг (10) = 120 +280 = 400 чол-год.
Тзаг (11) = 28 +0 = 28 чол-год.
Тзаг (12) = 238 +0 = 238 осіб-год.
Таблиця 1.3
Обладнання | Трудомісткість єдиний. ремонту | Кількість рем.в рік | Трудомісткість люд *- годину | Тзаг чол-год | |||
Т m ¢ | Тк ¢ | Р mг | РКГ | Т m | Тк | ||
Електродвигун крановий | 6 | 20 | 11 | 1 | 66 | 2 0 | 86 |
Трансформатор струму | 5 | 18 | 4 | 1 | 20 | 18 | 38 |
Автомат | 3 | - | 32 | - | 96 | - | 96 |
Провід силовий монтажний 3-х проводний. | 79,8 | 266 | 3 | 1 | 240 | 266 | 506 |
Кабель у землі | 72,9 | 243 | 6 | 1 | 438 | 243 | 681 |
Роз'єднувач | 2 | - | 12 | - | 24 | - | 24 |
Кнопка управління | 0,1 | - | 31 | - | 3 | - | 3 |
Освітлювальна арматура вибухозахисту. | 0,3 | - | 38 | - | 12 | - | 12 |
Провід освітлення по кирп. основи | 120 | 375 | 3 | 1 | 360 | 375 | 735 |
Трансформатор силовий однофазний, масл. | 60 | 280 | 2 | 1 | 120 | 280 | 400 |
Запобіжник | 2 | - | 14 | - | 28 | - | 28 |
Перемикач універсальний | 7 | - | 34 | - | 238 | - | 238 |
Разом | 1645 | 1202 | 2847 |
Тзаг = 66 +20 +96 +240 +438 +24 +3 +12 +360 +120 +28 +238 = 1645 чол-год
Тзаг = 20 +18 +266 +243 +375 +280 = 1202 чол-год
Тзаг = 86 +38 +96 +506 +681 +24 +3 +12 +735 +400 +28 +238 = 2847 чол-год
Тзаг (1) = 66 +20 = 86 чол-год
Тзаг (2) = 20 +18 = 38 чол-год
Тзаг (3) = 96 +0 = 96 чол-год
Тзаг (4) = 240 +266 = 506 чол-год
Тзаг (5) = 240 +266 = 681 чол-год
Тзаг (6) = 24 +0 = 24 чол-год
Тзаг (7) = 3 +0 = 3 чол-год
Тзаг (8) = 12 +0 = 12 чол-год
Тзаг (9) = 360 +375 = 735 чол-год
Тзаг (10) = 120 +28 = 400 чол-год
Тзаг (11) = 28 = 28 +0 чол-год
Тзаг (12) = 238 +0 = 238 осіб-годину
Для учетa технічного обслуговування при розрахунку загальної трудомісткості ремонтних робіт додаємо 10% від сумарного поточного ремонту таким чином трудомісткість ремонтних робіт становить:
Трьом .= S Тзаг +0,1 * S Тm, (1.8)
Трьом = 2847 = 0,1 * 1645 = 3011,5 чол-год.
1.2.3. Розрахунок чисельності ремонтного та обслуговуючого персоналу.
Розрахунок чисельності ремонтного персоналу проводиться за формулою
Чр = (Трьом / Фр) Квн [1.9]
Квн - коефіцієнт виконання норм, передбачається підвищення продуктивності праці за рахунок вирішення організаційних питань.Квн = 1,1
Фр-річний фонд робочого часу розрахунок виробляється за планований рік.
Чисельність обслуговуючого персоналу розраховується виходячи з ремонтної складності (див. додаток В)
Таблиця 1.4
Показники | Розрахунок |
Кількість календарних днів | 365 |
Кількість вихідних та святкових днів | 117 |
Неробочі дні в т.ч | 29 |
відпускні | 24 |
виконання державних обов'язків | 1 |
лікарняні | 3 |
учнівські | 1 |
Разом робочих днів | 219 |
Тривалість робочого дня в годинах | 18 |
Річний фонд робочого часу | 1752 |
Чисельність обслуговуючого персоналу розраховується виходячи з ремонтної складності
SР с - ремонтна складність всіх видів устаткування.
N СМ - кількість змін роботи обладнання.
Н 0 - норма обслуговування ремонтної складності.
М 0 = 500.
Для розрахунку ремонтної складності складемо таблицю 1.5
Таблиця 1 .5
Обладнання | Кількість, шт | Рс ¢ | Рс |
Двигуна, крановий,. | 12 | 1,5 | 18 |
Трансформатор струму опорний,. | 14 | 1 | 14 |
Автомат | 16 | 1,5 | 24 |
Провід силовий монтажний | 7 | 57 | 399 |
Кабель в землі. | 6 | 32,4 | 194,4 |
Роз'єднувач з центральною рукояткою. | 12 | 1 | 12 |
Кнопка управління | 8 | 0,5 | 4 |
Освітлювальна арматура вибухозахищена | 19 | 1 | 19 |
Провід освітлення по бетонних підставах | 7 | 22,5 | 157,5 |
Трансформатор силовий однофазний масляний | 6 | 8 | 48 |
Запобіжник | 14 | 1 | 14 |
Контролер плоский | 20 | 2 | 40 |
Р'с (4) = 3 / 100 * 1900 = 57
Р'с (5) = 12/1000 * 2700 = 32,4
Р'с (9) = 1,5 / 100 * 1500 = 22,5
Рс = Рс '* Е, (1.11)
РС1 = 12 * 1,5 = 18.
РС2 = 14 * 1 = 14.
РС3 = 16 * 1,5 = 24.
Рс4 = 57 * 7 = 399.
Рс5 = 6 * 32,4 = 194,4.
РС6 = 1 * 12 = 12.
Рс7 = 0,5 * 8 = 4.
Рс8 = 1 * 19 = 19.
Рс9 = 7 * 22,5 = 157,5.
Рс10 = 8 * 6 = 48.
Рс11 = 1 * 14 = 14.
Рс12 = 20 * 2 = 40.
Розраховуємо чисельність обслуговуючого персоналу.
Чо = 943,9 * 2 / 500 = 4чол.
1.2.4. Складання графіка ППР.
Для складання графіка ППР необхідно дотримуватися таких
вимоги:
-Дотримуватися міжремонтні терміни.
-Рівномірно розподілити трудомісткості ремонтних робіт по місяцях.
-Ремонт виробляти в період найменшого завантаження обладнання.
-Скласти графік по кожній одиниці обладнання.
Для наочності при побудові графіка ППР складемо таблицю 1.6
Таблиця 1 .6
Обладнання | Кількість, шт | Міжремонтні терміни | Кількість ремонтів в рік | ||
П m, міс | Пк, міс | Р mг | РКГ | ||
Електродвигун крановий | 12 | 12 | 144 | 11 | 1 |
Трансформатор струму опорний | 14 | 36 | 144 | 4 | 1 |
Автомат | 16 | 6 | - | 32 | - |
Провід монтажний силовий | 7 | 24 | 168 | 3 | 1 |
Кабель у землі | 6 | 12 | 144 | 6 | 1 |
Роз'єднувач | 12 | 12 | - | 12 | - |
Кнопка управління | 18 | 7 | - | 31 | - |
Освітлювальна арматура | 19 | 6 | - | 38 | - |
Провід освітлення | 7 | 24 | 168 | 3 | 1 |
Трансформатор силовий | 6 | 36 | 144 | 2 | 1 |
Запобіжник | 14 | 12 | - | 14 | - |
Контролер плослій | 20 | 7 | - | 34 | - |
Таблиця 1. 7
Обладнання | Місяці | |||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |
Електродвигун 1 2-6 7-12 | До | 5Т | 6т | |||||||||
Трансформатор струму 1-14 | ||||||||||||
Автомат 1-8 9-16 | 8Т | 8Т | 8Т | 8Т | ||||||||
Провід монтажний 1-3 4-7 | ||||||||||||
Кабель у землі 1 2-6 | До | Т | 5Т | |||||||||
Роз'єднувач 1-6 7-12 | 6т | 6т | ||||||||||
Кнопка управління 1-5 6-12 13-18 | 5Т | 6т | 7т | 6т | 7т | |||||||
Освітлювальна арматура 1-6 7-12 13-19 | 6т | 7т | 6т | 6т | 7т | 6т | ||||||
Дріт освітлення 1-7 | ||||||||||||
Трансформатор Силовий 1-6 | ||||||||||||
Запобіжник 1-7 8-14 | 7т | 7т | ||||||||||
Контролер плоский 1-6 7-13 14-20 | 7т | 6т | 7т | 7т | 7т |
Річний фонд заробітної плати розраховується:
-Для ремонтного персоналу - за відрядно-преміальною системою.
-Для обслуговуючого персоналу - за почасово-преміальною системою.
Спочатку розраховується заробітна плата за тарифом (основна заробітна плата):
-Для відрядників:
ЗТС = Трьом * СЧС, (1.12)
СЧС - годинна тарифна ставка робітника-відрядника, Vр СЧС = 28,9 руб / год
ЗТС = 3011,5 * 28,9 = 87032,35 руб.
-Для почасових:
ЗТП = Фр * Чо * СЧП, (1.13)
СЧС-годинна тарифна ставка робітника-почасового, IVр СЧП = 23,58 руб / год
ЗТП = 1752 * 4 * 23,58 = 165248,64 руб.
Розраховуємо додаткову заробітну плату в руб.
Доплати розраховуються за формулою:
Д = (Зm * Р) / 100%, (1.14)
десь Р - відсоток доплат;
для відрядників Р% = 25
для почасовиків Р = 20%
Дс = 87032,35 * 25% / 100% = 21758,08 руб.
Дп = 165248,64 * 20% / 100% = 33049,73 руб.
Премія розраховується за формулою:
П = (Зm + Д) * (М/100%), (1.15)
де: Ч - відсоток премії;
для відрядників М = 40%
для почасовиків М = 30%
Пс = (87032,35 +21758,08) * 40/100 = 43516,17 руб.
Пп = (165248,64 +33049,73) * 30/100 = 59489,51 руб.
Уральський коефіцієнт розраховується за формулою:
У = (Зm + Д + П) * (15% / 100%), (1.16)
Ус = (87032,35 +21758,08 +43516,17) * 15/100 = 22845,99 руб.
Уп = (165248,64 +33048,73 +59489,51) * 15/100 = 38668,18 руб.
Розраховуємо фонд заробітної плати в руб.:
Фз = Зт + Д + П + У, (1.17)
ФЗС = 87032,35 +21758,08 +43516,17 +22845,99 = 175152,59 руб.
Фзп = 165248,64 +33049,73 +59489,51 +38668,18 = 296456,06 руб.
Фз = ФЗС + Фзп, (1.18)
Фз = 296456,06 +175152,59 = 471608,65 руб.
Після розрахунку фонду заробітної плати розраховується відрахування в позабюджетні фонди (див. дані для розрахунків).
Пенсійний фонд розраховується за формулою:
Пф = Фз * 20% / 100%, (1.19)
Пф = 471608,65 * 20% / 100% = 94321,73 руб.
Медичний фонд страхування розраховується за формулою:
Мс = Фз * 3,1 / 100%, (1.20)
Мс = 471608,65 * 3,1% / 100% = 14619,86 руб.
Соціальне страхування розраховується за формулою:
Сс = Фз * 2,9 / 100%, (1.21)
Сс = 471608,65 * 2,9% / 100% = 13676,65 руб.
1.2.6. Розрахунок потреби матеріальних ресурсів і запасних частин
У нормативних документах дається потреба на 100 чол-год трудомісткості - Мн (1, 2). Спочатку складається таблиця за нормативними даними.
Масло машинне | Розчинники | Емалі | Лаки електроізоляційні | Міканіт колекторний | Картон електроізоляційний | Провід обмотувальний мідний | Припій мідно-фосфористий | Сплав алюмінієвий | Мідний прокат | Кріпильні вироби | Сталь | Матеріали | ||||||||||||
0,2 | 0,6 | 1,8 | 2 | 0,2 | 0,6 | 29 | 0,24 | 0,9 | 0,3 | 1 | 1,35 | 1 | ||||||||||||
- | - | 1,6 | 0,4 | - | 0,5 | 15 | - | - | 4,5 | 0,2 | 0,65 | 2 | ||||||||||||
- | - | 0,4 | 0,6 | - | 0,2 | 0,5 | - | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 2,6 | 3 | ||||||||||||
- | - | 3 | 3 | - | - | - | - | - | - | - | 5 | 4 | ||||||||||||
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | 5 | ||||||||||||
- | - | 1,6 | 0,4 | - | 0,5 | 15 | - | - | 4,5 | 0,2 | 0,65 | 6 | ||||||||||||
- | - | 0,4 | 0,6 | - | 0,2 | 0,5 | - | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 2,6 | 7 | ||||||||||||
- | - | 0,4 | 0,6 | - | 0,2 | 0,5 | - | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 2,6 | 8 | ||||||||||||
- | - | 2 | - | - | - | - | - | - | - | - | 2 | 9 | ||||||||||||
- | 1,5 | 2 | 5,5 | - | 10,5 | 83 | 0,045 | 1,3 | 0,5 | 5,4 | 22 | 10 | ||||||||||||
- | - | 1,6 | 0,4 | - | 0,5 | 15 | - | - | 4,5 | 0,2 | 0,65 | 11 | ||||||||||||
- | - | 0,4 | 0,6 | - | 0,2 | 0,5 | - | 0,6 | 0,2 | 0,1 | 2,6 | 12 | ||||||||||||
Міканіт прокладочний | Міканіт формувальний | Міканіт гнучкий | Латунний прокат | Папір бакелетізірованная | Дріт зварювальний | Дріт бандажна | Матеріали обтиральні | Бензин авіаційний | Гас зневоднений | Мастило консистентна | Матеріали | |||||||||||||
0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,11 | 0,1 | 0,12 | 0,14 | 0,35 | 0,3 | 1,2 | 0,3 | 1 | |||||||||||||
- | - | - | 1,5 | - | - | - | 1,3 | 1,5 | - | - | 2 | |||||||||||||
- | - | - | 0,5 | - | - | - | 0,6 | 1,5 | 1,5 | - | 3 | |||||||||||||
- | - | - | - | - | - | 0,6 | - | - | - | - | 4 | |||||||||||||
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 5 | |||||||||||||
- | - | - | 1,5 | - | - | - | 1,3 | 1,5 | - | - | 6 | |||||||||||||
- | - | - | 0,5 | - | - | - | 0,6 | 1,5 | 1,5 | - | 7 | |||||||||||||
- | - | - | 0,5 | - | - | - | 0,6 | 1,5 | 1,5 | - | 8 | |||||||||||||
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 9 | |||||||||||||
- | - | - | - | - | - | 0,05 | 0,6 | 1,2 | - | - | 10 | |||||||||||||
- | - | - | 1,5 | - | - | - | 1,3 | 1,5 | - | - | 11 | |||||||||||||
- | - | - | 0,5 | - | - | - | 0,6 | 1,5 | 1,5 | - | 12 | |||||||||||||
Мп = (Мн/100) * Тзаг. (1.22)
Де Тобщ.-трудомісткість даного виду обладнання
М1 = 1,35 / 100 86 = 1,16 кг
М2 = 0,65 / 100 38 = 0,25 кг
М3 = 2,6 / 100 96 = 2,5 кг
М4 = 5 / 100 506 = 25,3 кг
М5 = 2 / 100 681 = 13,62 кг
М6 = 0,65 / 100 24 = 0,156 кг
М7 = 2,6 / 100 3 = 0,078 кг
М8 = 2,6 / 100 12 = 0,312 кг
М9 = 2 / 100 735 = 14,7 кг
М10 = 22/100 400 = 88 кг
М11 = 0,65 / 100 28 = 0,182 кг
М12 = 2,6 / 100 238 = 6,12 кг
Масло машинне | Розчинники | Емалі | Лаки електроізоляційні | Міканіт колекторний | Картон електроізоляційний | Дріт обмотувальний мідний | Припій мідно-фосфористий | Сплав алюмінієвий | Мідний прокат | Кріпильні вироби | Сталь | Матеріали | |||||||||||||
0,172 | 0,516 | 1,548 | 1,72 | 0,172 | 0,516 | 24,9 | 0,2 | 0,774 | 0,26 | 0,86 | 1,16 | 1 | |||||||||||||
- | - | 0,608 | 0,152 | - | 0,19 | 5,7 | - | - | 1,71 | 0,07 | 0,25 | 2 | |||||||||||||
- | - | 0,39 | 0,6 | - | 0,19 | 0,48 | - | 0,57 | 0,192 | 0,09 | 2,5 | 3 | |||||||||||||
- | - | 15,2 | 15,2 | - | - | - | - | - | - | - | 25,3 | 4 | |||||||||||||
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 13 | 5 | |||||||||||||
- | - | 0,38 | 0,09 | - | 0,12 | 3,6 | - | - | 1,08 | 0,04 | 0,15 | 6 | |||||||||||||
- | - | 0,01 | 0,02 | - | 0,06 | 0,015 | - | 0,02 | 0,006 | 0,003 | 0,07 | 7 | |||||||||||||
- | - | 0,05 | 0,07 | - | 0,02 | 0,06 | - | 0,07 | 0,02 | 0,01 | 0,31 | 8 | |||||||||||||
- | - | 14,7 | - | - | - | - | - | - | - | - | 14,7 | 9 | |||||||||||||
- | 6 | 8 | 22 | - | 42 | 332 | 0,2 | 5,2 | 2 | 22 | 88 | 10 | |||||||||||||
- | - | 0,4 | 0,12 | - | 0,14 | 4,2 | - | - | 1,2 | 0,05 | 0,18 | 11 | |||||||||||||
- | - | 0,9 | 1,43 | - | 0,48 | 1,2 | - | 1,43 | 0,48 | 0,24 | 6,12 | 12 | |||||||||||||
0,17 | 6,52 | 42,2 | 41,3 | 0,17 | 43,66 | 372,8 | 0,38 | 8,07 | 7 | 22,99 | 152,38 | Разом | |||||||||||||
58,35 | 53,1 | 111,6 | 120,96 | 2592 | 218,7 | 367,6 | 232,5 | 299,4 | 396,9 | 47,7 | 58,71 | Ціна | |||||||||||||
10,03 | 346 | 4712,9 | 5001,7 | 445,8 | 9548,4 | 136822 | 88,37 | 2415,5 | 2778,3 | 1096,6 | 8946,2 | Сума | |||||||||||||
Міканіт формувальний | Міканіт гнучкий | Латунний прокат | Папір бакелетізірованная | Дріт зварювальний | Дріт бандажна | Матеріали обтиральні | Бензин | Гас | Мастило | Міканіт прокладочний | Матеріали | ||||||||||||||
0,08 | 0,08 | 0,08 | 0,09 | 0,08 | 0,1 | 0,12 | 0,3 | 0,26 | 1,03 | 0,26 | 1 | ||||||||||||||
- | - | - | 0,57 | - | - | - | 0,45 | 0,57 | - | - | 2 | ||||||||||||||
- | - | - | 0,5 | - | - | - | 0,58 | 1,44 | 1,44 | - | 3 | ||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | 3,03 | - | - | - | - | 4 | ||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 5 | ||||||||||||||
- | - | - | 0,4 | - | - | - | 0,3 | 0,4 | - | - | 6 | ||||||||||||||
- | - | - | 0,02 | - | - | - | 0,02 | 0,04 | 0,04 | - | 7 | ||||||||||||||
- | - | - | 0,06 | - | - | - | 0,07 | 0,2 | 0,2 | - | 8 | ||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 9 | ||||||||||||||
- | - | - | - | - | - | 0,2 | 2,4 | 4,8 | - | - | 10 | ||||||||||||||
- | - | - | 0,4 | - | - | - | 0,36 | 0,4 | - | - | 11 | ||||||||||||||
- | - | - | 1,2 | - | - | - | 1,4 | 3,6 | 3,6 | - | 12 | ||||||||||||||
0,09 | 0,09 | 0,09 | 3,19 | 0,09 | 0,1 | 3,36 | 5,9 | 11,65 | 6,23 | 0,26 | Разом | ||||||||||||||
2592 | 2592 | 2592 | 237,9 | 116,1 | 179,4 | 389,1 | 172,2 | 39,6 | 33,15 | 193,3 | Ціна | ||||||||||||||
222,91 | 222,91 | 222,91 | 758,9 | 9,98 | 17,9 | 1305,8 | 1016 | 461,3 | 206,52 | 50,27 | Сума | ||||||||||||||
Надалі розраховується вартості матеріальних ресурсів для проведення ремонтних робіт SCi, де i - кількість матеріалів.
Розрахунок покупних виробів проводиться виходячи зі складського резерву за таблицею
Таблиця 1.10
Обладнання | Комплект | Запас, шт. | Ціна, руб. | Сума, руб. |
Електродвигун | Колектори Вузол конт.колец Щитки Секції стрижневих обмоток Котушки полюсів Втулки Прокл. Наконеч.кабель Підшипник Підшитий. кочення Вали | 1 1 1 1 1 1 1 1 1 | 720 204 637,5 1752 1758 129 261 216 237 567 | 720 204 637,5 1752 1758 129 261 216 237 567 |
Трансформатор силовий | Ізолятори прохідні Термосігналізатори висока напруги низької напруги Масломерний скло Перкл.ответвл-ого Прокл матеріал Спускний кран Радіаторні. кран Газів реле | 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 | 417 1806 144 73,5 231 555 354 414 433,5 1789,5 | 417 1806 144 73,5 231 555 354 414 433,5 1789,5 |
Роз'єднувач | Ізолятори опорні Контакти Ножі контактні | 1 1 1 | 408 354 516 | 408 354 516 |
Разом | 14004 |
П = (П + П) 1,1 1,2 (1.23)
П = (176819,79 +14004) 1,1 1,2 = 251887,4 руб.
1.2.7. Складання планової калькуляції на ремонт обладнання
Калькуляція складається за отриманими розрахунками.
Таблиця 1.11
Статті калькуляції | Сума, руб. | |
Сировина, матеріали, покупні вироби | 251887,4 | |
Фонд заробітної плати | 471608,65 | |
Відрахування: - пенсійний фонд-20% | 94321,73 | |
- Фонд соц. страхування-2,9% | 13676,65 | |
- Мед.страхованіе-3,1% | 14619,86 | |
Витрати на утримання і ремонт устаткування-64,4% | 303715,9 | |
Разом | 1149830,1 | |
З = 471608,65 64,4 / 100 = 303715,9 руб.
1.2.8. Розрахунок часу простою обладнання на ремонті і вартості споживаної енергії.
Час простоїв, на годину, розраховується за формулою:
Вп = Трьом / (Чp ¢ Nc Фс Квн,) (1.25)
де: Чp ¢ - чисельність ремонтників в одній зміні;
Nc - кількість змін;
Фс - тривалість зміни (годину);
Фс = 8 годині.
Вп = 3011,5 / 2 1 8 1,1 = 171,1 днів.
Розрахунок споживаної електроенергії.
Споживана електроенергія розраховується
- Рухова (силова енергія)
W c = H е Ф Е / h c h y
де: Н е - норма витрати енергії за одну годину роботи устаткування;
Ф - фонд роботи обладнання, при безперервній роботі;
Ф = Кд 24 (1-0,03),
де: Кд - кількість календарних днів у році;
0,03 - коефіцієнт, що враховує ремонт обладнання;
При безперервній роботі
Ф = (Кд-В) N c Ф с (1-0,03),
где: В - кількість вихідних і святкових днів;
Ф с - тривалість зміни;
Е - кількість обладнання;
З w ¢ - вартість 1 кВт год енергії
h c - к.к.д. мережі;
h y - к.к.д. установки;
h c = 0,87.
Ф = (365-117) 2 8 (1-0,03) = 3848,1 год.
Wс = (2,5 3848,1 12 / (0,87 0,95) 1,25 = 174596,18 руб.
- Енергія для освітлення розраховується в рублях за формулою:
Wос = (Н 0 Ф 0 Про 0 / hc) СW ¢ (2.26)
де: Н 0 - норма витрати енергії за 1 годину роботи освітлювальної установки;
Ф 0 - час роботи освітлювальної установки;
Про 0 - кількість освітлювальних установок;
Wос = (0,1 2000 19 / 0,87) 1,25 = 5459,77 руб.
1.2.9. Техніко-економічні показники
Таблиця 1.12
Показники | Одиниці вимірювання | Кількість |
Трудомісткість ремонтних робіт | Чіл-годину | 3011,5 |
У тому числі:-капітального ремонту | Чіл-годину | 1202 |
-Поточного ремонту | Чіл-годину | 1645 |
-Технічного обслуговування | Чіл-годину | 164,5 |
Чисельність персоналу: | чол | 6 |
-Ремонтного персоналу | чол | 2 |
-Обслуговуючого персоналу | чол | 4 |
Фонд заробітної плати: | руб. | 471608,65 |
-Ремонтного персоналу | руб. | 175152,59 |
-Обслуговуючого персоналу | руб. | 296456,06 |
Потужність електрообладнання | кВт | 31,9 |
Річна витрата енергії | кВт | 144044,76 |
Вартість 1 кВт * год енергії | руб. | 1,25 |
Вартість річної витрати енергії | руб. | 180055,95 |
Вартість ремонту обладнання | руб. | 1149830,1 |
Час простою на ремонті | днів | 171,1 |
Список використаної літератури
1 І.А. Афанасьєв «Система технічного обслуговування та ремонту обладнання енергохозяйст промислових підприємств».
2. Положення технічного обслуговування та ремонту електроустановок у видобутку нафти та бурінні.
3. І.А. Гроліва «Організація виробництва».
4. І.А. Лебедєва «Заробітна плата».