Правила безпечної поведінки в криміногенних ситуаціях

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати

План-конспект для 6 класу
Тема:
«Правила безпечної поведінки в криміногенних ситуаціях»
Урок практичного застосування знань, умінь, навичок
Виконав:
Остапенко Олексій
431 група
Балашов 2009

Тип уроку: Урок практичного застосування знань, умінь, навичок.
Цілі уроку:
Навчальна - закріплювати знання з правил безпечної поведінки з незнайомою людиною на вулиці, в під'їзді будинку, ліфті; правилами спілкування з незнайомою людиною по телефону. Закріплювати знання як уникнути шахрайства, його основних видів, знання основних рис шахрайства, правила забезпечення схоронності особистих речей і захисту від шахраїв.
Розвиваюча - розвивати мислення, довгострокову пам'ять, усне мовлення.
Виховна - виховувати в учнів уміння безпечної поведінки у ситуаціях криміногенного характеру.
Обладнання: плакат - «Криміногенні ситуації».

План уроку
1) Організаційний момент. (2мін.)
2) Актуалізація знань. (3мін.)
3) Формування елементарних навичок на основі застосування їх в стандартних умовах .. (5мін.)
4) Формування диференційованих узагальнених умінь. (7хв)
5) Творче застосування узагальнених знань, умінь, навичок в умовах постійно змінюються або наближених до життя. (20мін.)
6) Підведення підсумків. (5мін.)
7) Постановка домашнього завдання. (3мін.)

Література
1. ОБЖ, 6 клас Підручник для заг .- обр. учр. / Литвинов О. М., Смирнов А. Т., Фролов М.П., ​​Вихорева Т.С., 1-е вид.-М: Изд-во АТС, 1996.-160с.: ISBN 5-7841 -0004-1
2. ОБЖ 6 клас / Авт.-сост. Г.Н. Шевченко .- Волгоград: Учителю, 2005.-116с. ISBN 5-7057-0618-9
3. http://www.edu-zone.net/show/35901.html
4. http://www.humanism.ru/education/kurses/practical_thinking/practical_thinking_theme4/

Вчитель заходить до класу, вітає учнів. Учні встають, вітаються з учителем. Учитель оголошує тему уроку: Тема нашого уроку: «Правила безпечної поведінки в криміногенних ситуаціях». В тему входять такі аспекти як:
1. Правила безпечного поводження з незнайомою людиною на вулиці, в під'їзді будинку, ліфті.
2. Правила спілкування з незнайомою людиною по телефону.
3. Шахрайство, найбільш часто зустрічаються в повсякденному житті шахрайства.
4. Правила забезпечення збереження особистих речей і захисту від шахраїв.
Метою нашого уроку є закріплення, і відпрацювання на практиці правил безпечної поведінки з незнайомою людиною на вулиці, в під'їзді будинку, ліфті; правил спілкування з незнайомою людиною по телефону. Закріпити знання як уникнути шахрайства, його основних видів, знання основних рис шахрайства, правила забезпечення схоронності особистих речей і захисту від шахраїв.
При спілкуванні з незнайомою людиною:
Ніколи не вступай в розмову з незнайомою людиною на вулиці.
Не погоджуйся нікуди йти з незнайомою людиною, не сідай до нього в машину. Як би він тебе не умовляв і щоб не пропонував.
Ніколи не вір незнайомцю, якщо він обіцяє щось купити чи подарувати тобі. Відповідай, що тобі нічого не потрібно.
Якщо незнайома людина наполегливий, взяв тебе за руку або намагається відвести, виривався і тікай, голосно кричи, клич на допомогу, брикатися, дряпався, кусайся.
Про будь таку подію з тобою обов'язково розкажи батькам, вчителю і знайомим дорослим.
Сторонній - це людина, яку ти не знаєш, навіть якщо він і говорить, що знає тебе або твоїх батьків.
Незнайомий чоловік дзвонить у двері:
Ні в якому разі не відкриєш двері, поки не подивишся в очко. Якщо людина за дверима тобі не знайомий і під різними приводами просить відкрити двері, подзвони сусідам і повідом про це.
Не вступай з незнайомцем ні в які розмови. Пам'ятай, що під виглядом листоноші, слюсаря, працівника РЕУ зловмисники намагаються проникнути в квартиру.
Якщо незнайомець намагається відкрити двері, терміново дзвони в міліцію за тел.02. назви причину дзвінка і точну адресу, потім з балкона або з вікна клич на допомогу знайомих чи сусідів.
Запам'ятай! Ні за яких обставин не відкриєш двері незнайомій людині, якщо ти вдома один.
Незнайомий чоловік у під'їзді будинку:
Не заходь у під'їзд, якщо за тобою йде незнайомий чоловік. Зроби вигляд, що ти щось забув і затримайся біля під'їзду.
Не підходь квартирі і не відкриєш її, якщо хтось незнайомий знаходиться в під'їзді. Вийди з під'їзду і почекай, поки незнайомець вийде на вулицю, після чого подзвони сусідам і попроси їх перевірити, чи немає сторонніх на інших поверхах.
При загрозі нападу підніми шум, залучайте увагу сусідів (свисти, розбий скло, дзвони і стукай у двері, кричи «Пожежа», «Допоможіть»), постарайся вискочить на вулицю.
Опинившись у безпеці, негайно повідом в міліцію, розкажи сусідам, батькам.
Виявляй увагу і пильність. Намагайся помітити можливу небезпеку й уникнути її.
Незнайомий чоловік у ліфті:
Якщо в викликаному тобою ліфті знаходиться незнайома людина, нехай не входить в кабіну.
Відійди від ліфта і через деякий час виклич ліфт знову.
Якщо ти все ж таки увійшов в ліфт з незнайомцем, що викликає підозру, натисни одночасно кнопки «Виклик диспетчера» та «Стоп», щоб кабіна стояла на місці з відкритими дверима. Після відповіді диспетчера, натисни кнопку потрібного поверху і зав'яжи розмова з диспетчером. Диспетчер чує тебе і при необхідності викличе міліцію і ліфтера.
Не стій в ліфті спиною до пасажира, спостерігай за його діями.
При спробі нападу підніми крик, шуми, стукай по стінках ліфта, захищайся будь-яким способом. Постарайся натиснути кнопку «Виклик диспетчера» та будь-якого поверху.
Якщо двері відчинилися, постарайся вибігти, клич на допомогу сусідів. Опинившись у безпеці, негайно виклич міліцію і повідом прикмети нападника.
Запам'ятай! Заходь в ліфт, переконавшись, що на майданчику немає стороннього.
Безпека на вулиці:
Постарайся повертатися додому завидна.
Якщо затримуєшся, обов'язково подзвони додому, щоб тебе зустріли.
Рухайся по освітлених, людних вулицях, бажано в групі людей.
Уникай пустирів, парків, стадіонів, темних дворів, підворіть, тунелів.
При загрозі нападу підніми шум, кричи, клич на допомогу, а також сміливо застосовуй засоби самозахисту.
Відмовляйся від пропозиції незнайомих людей проводити або підвести тебе.
Якщо помітиш, що хтось має на тебе, спостерігаючи за ним, перейди на іншу сторону вулиці; якщо здогадка підтвердилася - біжи до освітленого ділянці вулиці або туди, де є люди.

Як не стати жертвою шахраїв:
Ніколи не приймай пропозиції зробити сумнівну, на твою думку угоду, навіть якщо вона здається дуже вигідною.
Купуючи дефіцитний товар з рук, зустрічався з продавцем там, де можна спокійно і без поспіху розглянути або приміряти придбану річ.
При покупці, перш ніж віддати гроші, ще раз подивися товар, розплачуйся не випускаючи його з рук.
Не довіряй свої речі стороннім людям.
Не приймай участь в сумнівних розіграшах призів і лотереях, особливо на вулиці, в переходах, біля метро, ​​на вокзалах, ринках.
Ніколи не грайся в азартні ігри, навіть з друзями.
Не вступай в гру, правила якої тобі недостатньо добре відомі.
Ніколи не погоджуйся на порушення норм етики і закону.
Запропонуємо учням таку ситуацію: ви вирішили зайти до одного в сусідню квартиру віддати відеокасету. Тільки відійшли від дверей - вона закрилася, а ключі залишилися вдома.
Виберіть із запропонованих варіантів ваші подальші дії в необхідній логічній послідовності:
1. Чекати батьків на сходовій клітці.
2. Зайти до одного і зателефонувати батькам.
3. Попросити робітників з сусіднього будівництва відкрити замок.
4. Почекати батьків у одного.
Відповідь: 2, 4.
Учитель дає творче завдання: розділитися на пари за власним бажанням, придумати сценки, і обіграти на наступному занятті. Сценки на тему криміногенні ситуації.
Учні діляться на довільні групи по 3-4 людини. Йде жваве обговорення поставленого завдання. Учні придумують сценки.
До дошки виходить перша група: спілкування з незнайомою людиною. Один з учнів зображує дитини, ще двоє грають незнайомих дорослих які намагаються заманити його в машину. «Дитина» каже що йому нічого не потрібно, що він їх не знає, не чого не хоче. «Дитина» починає кликати на допомогу, і як можна швидше направляється до батьків, і тут же про все їм розповідає.
До дошки виходить друга група: ситуація-незнайома людина дзвонить у двері. Розподіл ролей таке ж. Незнайомі «дорослі» стукати в квартиру. «Дитина» підходить до дверей, дивиться у вічко, якщо вічка немає запитує: «Хто там». Дорослі під різними приводами намагаються потрапити до квартири. «Дитина» дзвонить сусідам і про все розповідає. Якщо незнайомці намагаються відкрити двері, терміново дзвонить у міліцію за тел.02. називає причину дзвінка і точну адресу, потім з балкона або з вікна кличе на допомогу знайомих чи сусідів.
До дошки виходить третя група: незнайомий чоловік у під'їзді будинку. Один з учнів зображує дитини, інший грає незнайомого дорослого. Учень який грає дитини помітивши за собою незнайому людину не заходить в під'їзд свого будинку роблячи вигляд що щось забув. «Дитина» не підходить до квартири і не відкриває її якщо на майданчику перебуває незнайомий, він виходить на вулицю й чекає догляду. Потім розповідає батькам.
Четверта група: незнайомий чоловік у ліфті. Розподіл як у третьому виступі. Якщо в викликаному ліфті знаходиться незнайомий чоловік «дитина» не заходить.
П'ята група: поведінка на вулиці. Розподіл: один учень-дитина, другий-батько; третій-незнайомець. «Дитина» повертаючись додому завидна затримався з якоїсь причини. Він (вона) дзвонить одному з батьків з проханням зустріти. Він (вона) рухається по освітлених вулицях у групі людей уникаючи пустирів. Якщо він (вона) зауважує, що хтось переслідує, спостерігаючи за ним, переходить на інший бік вулиці; якщо здогадка підтвердилася - біжить до освітленого ділянці вулиці або туди, де є люди.
Підведення підсумків, виставлення оцінок.
Постановка домашнього завдання: діти ви повинні дізнатися в які криміногенні ситуації потрапляли ваші батьки, чи були свідками такої ситуації. Законспектувати розповідь батьків.
Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Безпека життєдіяльності та охорона праці | Методичка
20.3кб. | скачати


Схожі роботи:
Правила безпечної поведінки в натовпі
Функції Держгіртехнагляду Правила безпечної поведінки
Надзвичайні ситуації природного характеру їх наслідки та правила безпечної поведінки
Правила безпечної поведінки на транспорті Дії при транспортній катастрофі
Правила поведінки в кримінальних ситуаціях
Типи поведінки в конфліктних ситуаціях Зміна домінуючої стратегії поведінки та захисту протягом тижня
Правила будови і безпечної експлуатації посудин що працюють під тиском для об`єктів використання
Конфлікти Стиль поведінки в конфліктних ситуаціях
Законодавче регулювання поведінки людини в надзвичайних ситуаціях
© Усі права захищені
написати до нас