Надзвичайні ситуації природного характеру їх наслідки та правила безпечної поведінки

[ виправити ] текст може містити помилки, будь ласка перевіряйте перш ніж використовувати.

скачати























План-конспект для 7 класу



Тема:

«Надзвичайні ситуації природного характеру, їх наслідки правила безпечної поведінки»



Урок творчого застосування





Виконав:

Остапенко Олексій

431 група

Балашов 2009

Тип уроку: творчого застосування.

Цілі уроку:

Цілі: контроль знань, умінь і навичок учнів на тему надзвичайними ситуаціями природного характеру, їх наслідки та правила безпечної поведінки.

Навчальна - закріпити знання по темі надзвичайні ситуації природного характеру, їх наслідки та правила безпечної поведінки.

Розвиваюча - розвивати мислення, довгострокову пам'ять, усне мовлення.

Виховна - виховувати в учнів навички правил безпечної поведінки під час надзвичайних ситуаціях природного характеру.

Обладнання: плакат - картки із завданнями, мотузки, медична аптечка.

План уроку

  1. Організаційний момент. (2мін.)

  2. Проведення гри. (39мін.)

  3. Підведення підсумків. (2мін.)

  4. Домашнє завдання. (2мін.)

Література

  1. ОБЖ, 7 клас Підручник для заг .- обр. учр. / Литвинов О. М., Смирнов А. Т., Фролов М.П., ​​Вихорева Т.С., 1-е вид.-М: Изд-во АТС, 1996.-160с.: ISBN 5-7841 -0004-1

  2. ОБЖ 7 клас / Авт.-сост. Г.Н. Шевченко .- К.: Учитель, 2005.-116с. ISBN 5-7057-0618-9

  3. http:// www.edu-zone.net/show/35901.html

  4. http://www.humanism.ru/education/kurses/practical_thinking/practical_thinking_theme4/

1) Організаційний момент

Вчитель заходить до класу, вітає учнів. Учні встають, вітаються з учителем. Учитель оголошує тему уроку: Тема нашого уроку: надзвичайні ситуації природного характеру, їх наслідки правила безпечної поведінки, і сьогодні нас чекає дещо незвичний урок.

2) Проведення гри

ГРА-КВК

«НАМ СТИХІЯ дарма!»

Гру доцільно проводити наприкінці навчального року. Беруть участь 2-3 команди. До цього заходу можна підготувати виставку малюнків «Природні небезпеки та катастрофи», виставку творчих робіт (невеликих творів та оповідань) про небезпечні природні явища.

Всі завдання оцінюються за п'ятибальною системою.

Хід гри:

1. Привітання команд

Команди представляють на суд журі та глядачів назву своєї команди, її девіз (2-3 хвилини).

2. Розминка

Учасники по черзі ставлять одне одному заздалегідь підготовлені запитання. Команда, якій поставлено питання, повинна протягом однієї хвилини підготувати і представити чітку відповідь на нього.

Зразкові питання:

1. Повінь застало вас зненацька. Ваші дії?

2. Під час уроків ви відчули підземні поштовхи. Що ви будете робити?

3. У дорозі вас застав сильний ураган. Що ви зробите?

4. На багатолюдній вулиці міста вас застала зненацька сильна гроза з шквальним вітром. Як ви будете себе вести в цій ситуації?

5. Приїхавши в гори, ви потрапили в район сходу обвалу. Як уникнути небезпеки в цьому випадку?

6. Під час походу в ліс ви відчули запах диму. Як ви будете діяти у цьому випадку?

3. Домашнє завдання

В якості домашнього завдання команди-учасниці представляють на суд глядачів невелику театральну постановку на тему «Підготовка до евакуації» (наближається повінь, загроза повторного землетрусу, снігові замети, лісова пожежа тощо).

4. Конкурс капітанів

Капітанам команд необхідно відповісти на питання, пов'язані з історією стихійних лих.

Питання:

1. У 1911 р. на річці Муграбі (Таджикистан) у горах Паміру в результаті стихійного лиха утворилося Сарезьке озеро, глибина якого досягає 500 метрів. Які природні явища призвели год до утворення цього озера? (Спочатку був землетрус, а потім обвал.)

2. З 16 на 17 червня 1839 жителі села Федоров-ка були розбуджені надзвичайним явищем. Стіни їхніх будинків вешталися, земля здригалася і спучується, а з її надр нісся глухий гул. Вибігши на вулицю, вони побачили, що дерева разом з ділянкою берега рухаються до Волги. Помітне рух землі продол тулилося три доби. Що це було за стихійне лихо? (Оползень.)

3. Це стихійне лихо виникло в грозовій хмарі 29 червня 1904 і рушило в бік Москви, зруйнувавши по дорозі декілька селищ, пошкодивши будинку в Лефортово, поваливши великі дерева в Сокольниках. Все, що траплялося на його шляху, було піднято в повітря. На якийсь час було голе дно Москви-ріки. Що це було за стихійне лихо? (Смерч.)

5. «Так» чи «ні»

Учасникам необхідно ствердно чи негативно відповісти на запитання ведучого та аргументувати свою відповідь.

Зразкові питання:

1. Чи вірно, що в будь-якій надзвичайній ситуації потрібно зберігати почуття гумору?

2. Чи вірно, що при попаданні в район снігових заметів краще всього закопатися в сніг?

3. Чи вірно, що, знаходячись поблизу діючого вулкану, потрібно дивитися на нього через темні окуляри?

6. В'яжемо вузли

Командам необхідно швидко і правильно зав'язати вузли, які застосовуються при аварійно-рятувальних роботах, а також у туристичних походах.

7. Медичний етап

Учасникам необхідно відповісти на запитання тестів:

1. При розтягуванні зв'язок найкраще застосовувати:

а) еластичний бинт;

б) марлевий (плоский) бинт;

в) косиночную пов'язку;

г) індивідуальний перев'язувальний пакет.

2. Починають і закінчують пов'язку на:

а) більш широкої частини тіла;

б) більш вузької частини тіла;

в) на середню, не дуже широкою і не дуже вузької частини тіла.

3. При іммобілізації стегна або плеча шина обов'язково повинна захоплювати:

а) два суглоби (вище і нижче перелому);

б) три суглоба;

в) два або три, в залежності від наявності шин або підручних матеріалів.

4. Надаючи першу медичну допомогу потерпілому при закритому переломі, необхідно:

а) зняти з потерпілого одяг;

б) звільнити від одягу тільки те місце, де є перелом;

в) одяг знімати не треба. Відповіді: /-а, 2 - б, 3 - 0, 4 - в.

Після цього команди виконують прийоми з надання першої медичної допомоги потерпілому (іммобілізація ушкодженої кінцівки, зупинка кровотечі і ін.)

3) Підведення підсумків

Підведення підсумків, виставлення оцінок.

4) Домашнє завдання

Постановка домашнього завдання: діти ви повинні підготувати на наступний урок доповіді з описом надзвичайних ситуацій природного характеру притаманних нашій місцевості.

Додати в блог або на сайт

Цей текст може містити помилки.

Безпека життєдіяльності та охорона праці | Методичка
33.6кб. | скачати


Схожі роботи:
Надзвичайні ситуації природного характеру Зсуви сіли і обвали Їх походження Правила поведінки
Надзвичайні ситуації природного характеру їх наслідки і правил
Надзвичайні ситуації природного характеру
Надзвичайні ситуації природного характеру
Надзвичайні ситуації природного характеру 3
Надзвичайні ситуації природного характеру 2
Надзвичайні ситуації природного і техногенного характеру
Надзвичайні ситуації та небезпеки природного характеру та основи захи
Надзвичайні ситуації та небезпеки природного характеру та основи захисту людини
© Усі права захищені
написати до нас