Конспект уроку російської мови
Тема: "Повторення говірок"
Тема: Повторення прислівників.
Клас: 7.
Цілі: - повторити прислівники, правопис прислівників;
- Відпрацювати вміння робити морфологічний, морфемний і словотворчий розбори прислівників, вміння розрізняти короткі прикметники і прислівники;
- Розвинути орфографічну пильність, усне мовлення;
- Виховувати прагнення до отримання знань.
Тип уроку: повторення пройденого матеріалу.
Структура уроку:
1. Орг. момент.
2. Усне опитування.
3. Словниковий диктант.
4. Закріплення пройденого матеріалу (робота з пропозиціями).
5. Д / З.
6. Підсумок.
Оформлення дошки:
Обладнання: індивідуальні картки з пропозиціями (для закріплення).
Література: 1) Російська мова. Учеб. для 7 кл. загаль. установ. / М.Т. Баранов, Л.Т. Григорян та ін
Хід уроку
Словниковий диктант.
Безбоязно, поодинці, навпростець, ледь-ледь, незграбно, спочатку, мало-помалу, вгорі розосереджено, наосліп, затемна, надовго, з розгону, гаряче.
Пропозиції для роботи на уроці
1. Злиденність твою бачити боляче і березам, і тополям.
2. Люби його радісно тілом, а серцем люби його боляче.
3. Я вночі спокійніше і суворіше.
4. Сумно стукали дні, немов дощ по залізу.
5. Сонце світило по-зимовому, яскраво.
6. За зимового неба пливли снігові хмари.
Тема: "Повторення говірок"
Тема: Повторення прислівників.
Клас: 7.
Цілі: - повторити прислівники, правопис прислівників;
- Відпрацювати вміння робити морфологічний, морфемний і словотворчий розбори прислівників, вміння розрізняти короткі прикметники і прислівники;
- Розвинути орфографічну пильність, усне мовлення;
- Виховувати прагнення до отримання знань.
Тип уроку: повторення пройденого матеріалу.
Структура уроку:
1. Орг. момент.
2. Усне опитування.
3. Словниковий диктант.
4. Закріплення пройденого матеріалу (робота з пропозиціями).
5. Д / З.
6. Підсумок.
Оформлення дошки:
Число Повторення прислівників. |
Література: 1) Російська мова. Учеб. для 7 кл. загаль. установ. / М.Т. Баранов, Л.Т. Григорян та ін
Хід уроку
Етап уроку | Зміст етапів | Примітки | |
Діяльність вчителя | Діяльність учнів | ||
Орг. момент Усне опитування Словниковий диктант. Робота з пропозиціями. Д / З. Підсумок. | Привітання учнів. Фронтальне опитування по пройденій темі. 1. Що називається прислівником? 2. Чим відрізняється наріччя в порівняльному ступені від прикметника в порівняльному ступені? 3. Назвіть способи творення прислівників? Роздати листочки для словникової роботи. Ми з вами напишемо словниковий диктант на правопис прислівників. Слухаємо уважно і пишемо акуратно. Безбоязно, поодинці, навпростець, ледь-ледь, незграбно, спочатку, мало-помалу, вгорі розосереджено, наосліп, затемна, надовго, з розгону, гаряче. Перегляньте свої роботи і передайте товаришеві по парті. Перевірка: вчитель читає слова, разом пояснюючи орфограмму. Виставлення оцінок. А тепер у зошитах записуємо число і тему уроку. Робота з пропозиціями. Роздача листочків з пропозиціями. Прочитайте про себе пропозиції, знайдіть основи пропозицій і визначте, ніж є виділені слова: прислівником або коротким прикметником. 2 хвилини даю подумати, розбирати будемо разом. Усний розбір пропозицій, знаходження основ і визначення ніж є виділені слова. У зошитах запишемо розбори не всіх пропозицій, а тільки тих, де є прислівники. Пропозиції для розбору. 1. Злиденність твою бачити боляче і березам, і тополям. Дана пропозиція не записуємо в зошитах. Усно даємо характеристику пропозиції. Розповідне, невоскліцательное, просте, односкладні, поширене, повне і ускладнений однорідними членами речення. 2. Люби його радісно тілом, а серцем люби його боляче. Даємо характеристику пропозиції. Повість, невоскліц., Складне, союзне, сурядності. Решта пропозицій розбираються за аналогією. 3.Я вночі спокійніше і суворіше. 4. Сумно стукали дні, немов дощ по залізу. 5. Сонце світило по-зимовому, яскраво. 6. За зимового неба пливли снігові хмари. Висновок: Хлопці, яким чином потрібно розрізняти прислівники і короткі прикметники в пропозиціях? З даних пропозицій вибираємо прислівник і робимо морфологічний розбір. Наприклад, прислівник по-зимовому. Перед розбором згадати план розбору. Розбір. 1. По-зимовому - прислівник, тому що позначає ознаку дії. 2. Незмінна частина мови. 3. Роль у реченні - Обставина способу дії. Виконання словотвірного та морфемного аналізу прислівники радісно. Згадати план розбору. 1. Визначити, яка частина промови, змінна або незмінна. 2. Виділити основу (згадати, що таке основа - частина слова без закінчень і формотворчих суфіксів). 3. Знайти корінь (добору однокореневих слів). 4. Виділити інші морфеми. Упр. 245. Вам потрібно озаглавити даний уривок, переписати його і підкреслити відповідним чином Отже, хлопці, що ми з вами сьогодні повторили і закріпили. Згадали правопис прислівників, граматичні розбори. Оцінювання тих учнів, які брали участь на уроці. | Привітання вчителя. Усно відповідають на запитання. 1. Прислівник - це самостійна частина мови, яка зазвичай позначає ознаку дії і відповідає на запитання де? куди? навіщо? з якою метою? як? коли? 2. Вищий ступінь прикметників є присудком, відноситься до іменника і відповідає на питання який? (Яка? Яке? Які?); Порівняльна ступінь прислівники є обставиною, відноситься до дієслова і відповідає на питання як? 3. Префіксальним способом освіти, суфіксальний і префіксально-суфіксальним способом. Пишуть на листочках. Взаємоперевірка і виставляння оцінок. Здають листочки з диктантом. Читають про себе пропозиції. Роблять у зошитах письмовий розбір тих пропозицій, де є прислівники, по ходу усного розбору. Розбір 1 речення: - виділяємо основу (Бачити боляче), Слово боляче входить до складу присудка, значить це короткий прикметник. 2. Знаходимо граматичну основу (люби). Задаємо питання Люби (як?) Боляче, радісно - обставина способу дії, виражено мовою. Записуємо пропозицію в зошиті. Робимо схематичний аналіз пропозиції. Один учень біля дошки підкреслює все як треба. По-перше треба знайти основу пропозиції; задати питання до цього слова і подивитися чи є при ньому іменник. Якщо є іменник і дане слово входить у присудок, то це короткий прикметник, Якщо це слово в пропозицію є обставиною, то це одні. Один біля дошки розбирає наріччя, інші записують письмовий варіант розбору. Один біля дошки розбирає, інші в зошитах. Записують д \ з. | Налаштувати дітей на урок. Розвинути навички усного мовлення. Розвиток орфографічної пильності дітей. Написали на «5» - на «4» - на «3» - на «2» - Робота з пропозиціями. Відпрацювати вміння робити розбори. Закріпити отримані знання і вміння. |
Безбоязно, поодинці, навпростець, ледь-ледь, незграбно, спочатку, мало-помалу, вгорі розосереджено, наосліп, затемна, надовго, з розгону, гаряче.
Пропозиції для роботи на уроці
1. Злиденність твою бачити боляче і березам, і тополям.
2. Люби його радісно тілом, а серцем люби його боляче.
3. Я вночі спокійніше і суворіше.
4. Сумно стукали дні, немов дощ по залізу.
5. Сонце світило по-зимовому, яскраво.
6. За зимового неба пливли снігові хмари.