Ім'я файлу: 7705_1_0 (1).doc Розширення: doc Розмір: 770кб. Дата: 18.11.2021 скачати Пов'язані файли: IMG-20c7cdd7d090b335a7504ca37be9696b-V.docx урок.ppt Зміцнення конкурентних позицій підприємства шляхом розвитку конк Управління конкурентоспроможністю підприємств 1.docx Урок 2 Тема уроку: Властивості показникової функції Мета уроку: навчити учнів застосовувати властивості показникової функції до розв’язування задач; виховувати вміння порівнювати, аналізувати, систематизувати, робити висновки; розвивати вміння використовувати засвоєнні знання і сформовані навички на практиці. Учні повинні: знати означення показникової функції, уміти свідомо застосовувати її властивості до розв’язування вправ. Тип уроку: формування вмінь та навичок. Хід уроку І. Організаційна частина ІІ. Перевірка домашнього завдання Наявність письмового завдання перевіряють чергові або консультанти. Інтерактивна вправа «Скажи мені ». Пропоную учням пригадати навчальний матеріал домашнього завдання. Скласти кожному по одному запитанню, які розпочинаються так: – Що …? – Де …? – Коли…? – Як…? – Чому…? – Навіщо…? Діти оголошують своє питання і запитують інших за своїм бажанням.(слайд№) Проведення математичного диктанту (слайди № 2,3,4,5). За кожне завдання учень отримує 2 бала. Математичний диктант
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності Метод: рекламна пауза Багато процесів у природі і техніці виражаються за допомогою показникової функції. А саме: а) сила струму спадає по експоненті; б) кількість бактерій зростає по експоненті; в) приріст капіталу в банку змінюється за властивістю показникової функції. Тому вивчайте показникові функції! ІV. Розв’язування задач Коментоване розв’язування задач 1. Порівняйте з одиницею число( слайд № 6,7) а) ; б) в) г) ; д) ; е) ; є) . 2. Подайте число у вигляді степеня: ( слайд № 8,9) а) ; б) в) 5 г) ; д) ; е) . 3. Обчисліть: ( слайд№10) а) ; б) в) г) . 4. Розв'яжіть графічно рівняння: а) ; б) в) . ( слайд№11,12) Метод «Коло ідей».Учні по черзі представляють свої ідеї щодо розв’язку даної задачі. Їх ідеї можуть співпадати, розширюватися. 5. Використовуючи зростання функції , розв’яжіть рівняння і нерівності: а) ; б) . 5. 6. Використовуючи спадання функції , розв’яжіть рівняння і нерівності: а) ; б) . Додаткове завдання. 7. Ентомолог, вивчаючи нашестя саранчі, дослідив, що площа (м2), заражена саранчею, змінюється за формулою де n– кількість тижнів після зараження. Знайдіть: а) початкову площу зараження; б) яку площу заражено через 5 тижнів; в) яку площу заражено через 10 тижнів. Відповідь: а) 1000 м2; б) 2000 м2; в) 4000 м2. 8. Коли СD – програвач вимикають, то сила струму в ньому зменшується за формулою , де І – сила струму в амперах, t – час у секундах. Знайдіть: а) силу струму в момент вимкнення СD – програвача; б)І(t), якщо t дорівнює: 1с, 2 с, 3с, 4с; в) протягом якого часу сила струму у вимкненому СD – програвачі перевищує 4 А. Відповідь: а) 24 А; б) 6 А; 1,2 А;0,375 А; 0,0938А; в) протягом 1 с. VІ. Домашнє завдання Основне. Використовуючи зростання функції розв’яжіть рівняння і нерівності . 2. Використовуючи спадання функції , розв’яжіть рівняння і нерівності 3.Розв'яжіть графічно рівняння 4. Порівняйте з одиницею значення виразу: а) ; б) в) г) ; д) ; е) . Додаткове. Під час вирощування бактерій маса культури змінюється за формулою (г), де t – час у годинах, пройдений після початку розмноження. Зайдіть масу культури через: а) 30 хв; б) 40 хв; в) 1 год; г) 3 год; д) 4 год; е) 6 год. Побудуйте відповіднй графік. VІІ. Підсумки уроку На сьогоднішньому уроці я дізнався… На сьогоднішньому уроці найважливішим відкриттям для мене було… На початку уроку я поставив перед собою мету. Ось як я її досягнув… |