Ім'я файлу: математика 4 клас.docx
Розширення: docx
Розмір: 1876кб.
Дата: 03.12.2020
скачати

30.09.2020р. 4-Б клас Настенко Карина

Тема. Письмове ділення на двоцифрове число

Мета:

  • ознайомити учнів з письмовим діленням на двоцифрове число, вправляти у розва’язуванні задачі на різницеві порівняння чисел;

  • формувати обчислювальні навички в учнів;

  • виховувати любов та бережливе ставлення до природи

Література: Богданович, 4-й клас, математика

Обладнання: м’яч

Тип уроку: комбінований урок

Перебіг уроку

1. Організація класу

1.1Привітання

  • Добрий день, мене звати Каріна Сергіївна. Сьогодні я проведу вас урок математики

1.2 Перевірка готовності до уроку

  • Перевірте, щоб на парті у вас був підручник, зошит та пенал і нічого зайвого

2. Актуалізація опорних знань

2.1 Каліграфічна хвилинка

  • Діти, запишіть у зошит сьогоднішнє число «30 Вересня Класна робота» і зараз виконаємо завдання я буду говорити вам числа за розрядами ви маєте записати його числом

  1. Запишіть число у якого 6 сотень 5 десятків 3 одиниці в дужках (653)

  2. Запишіть число у якого 3 сотні сімдесятків 2 одиниці (372)

  3. Запишіть число у якого 1 сотня 9 десятків 4 одиниці (194)

  4. Запишіть число у якого 7 Сотень 2 десятків десятки 5 одиниць (725)

  5. Запишіть число у якого 9 сотень 1 десяток 7 одиниць (917)

  • Тепер перевіримо чи всі правильно записали

2.2 Математичний диктант

  • Запишіть розв’язання задач виразами

  1. У залі 9 рядів, у кожному з них сиділо по 22 глядачі. Скільки глядачів Було в залі? (22*9 = 198)

  2. В 1 упаковці 20 пачок чаю. Скільки потрібно упаковок щоб простосувати 500 пачок чаю? (500:9 = 25)

  3. У саду було 260 яблунь, а груш на 180 менше. Скільки груш в саду? (260-180 = 80)

  4. Довжина прямокутника 3 сантиметри, а ширина — 12 разів більше. Чому дорівнює ширина прямокутника? (3*12=36 )

  5. Знайдіть добуток чисел 160 і 3. (160*3 = 480)

  6. Знайти частку чисел 600 і 60. (600:60=10)

  7. Число 70 збільшилася в 9 разів. (70*9=630)

  8. Частку чисел 550 і 5 збільшити на 110. (550:5+110=220)

2.3 Вправа 130

  • Діти, зараз виконуємо №130, в ігровій формі «футбол» і починаємо з першого прикладу, його розв’язок є початком наступного прикладу, хто вирішує правильно передає м’яч наступному, так по черзі.

48:6=8 – 8*9=72 – 72:12=6 – 6*7=42 – 42:6=7 – 7*9=69 – 63-51=12 – 12*4=48

3. Основна частина

3.1 Мотивація навчальної діяльності



  • Виконання вправи №131, два учні біля дошки всі інші самостійно в зошиті

3.2 Вивчення нового матеріалу

Нам потрібно поділити 144 на 24

Ділене 144, дільник 24. Число 144 має 14 десятків і їх менше ніж 24, отже будемо ділити відразу 144 на 24.

У часці буде одна цифра. Частку шукаємо способом випробування. Пробне число можна швидше знайти, якщо 14 десятків поділити на число десятків дільника. 14:2=70

Перевіряємо число 7 усно! 20*7+4*7=140+28=168;

168 більше ніж 144. Цифри 7 не підходить.

Перевіримо цифру 6. 6*20+6*4=120+24=144

Отже, цифру 6 дібрали правильно 3.

3.3 Первинне закріплення

Вправа 133

  • Діти зараз всі разом виконуємо № 133

196 — ділене, 20 — дільник

Скільки десятків має число 196? (19)

19 десятків менше ніж 28. Отже будемо ділити одразу 196 на 28. Участі буде одна цифра.

  • Як ми можемо знайти пробне число? (19:2)

Ми будемо ділити десятки діленого на десятки дільника. 19:2=9

Перевіряємо чи зло 9. 9*20+9*8=180+72=252 — Більше ніж 196. Цифра 9 не підходить

Перевіримо число 8: 8*20+8*8=160+64=224— Більше ніж 196. Цифра 8 не підходить

Перевіримо число 7: 7*20+7*8=140+56=196. Отже, число 7 брали правильно. Залишаємо у часці цифру 7

3.4 Вторинне закріплення

Вправа 134

  • Перші 2 приклади виконуємо всі разом, наступні 2 біля дошки виконують учні і вчителі допомагає

3.5 Фізкультхвилинка

4. Робота з вправами

4.1 Робота із задачею №135

Д уб — 1000р.

Скільки років найбільше прожив дуб?




Що відомо про вербу?

Верба —? у 10 р. менше

Що нам потрібно знайти?

Розв’язання:

1000-1000:10=1000-100=900(р.)— більше може прожити дуб ніж верба

4.2 Вправа №136

Я б – 347 д.

Скільки яблуні в саду?

129 д.

Що ще відомо?

Гр - ?

Що маємо знайти?

Розв’язання задачі

347-х=129

х=347-129

х=218

Давайте складемо приклад. У нас є кількість яблунь, та різниця між яблунями та грушами, тобто кількість яблуні відняти кількість тобто різниця кількості яблук та кількості груш 129, а гроші у нас невідомі позначаємо їх через х.

Як ми можемо знайти від’ємник?

Відповідь: 218 груш росте в саду

5.Підсумок уроку

  • Діти, а для того, щоб перевірити як ви засвоїли вивчений матеріал зошит так самостійно знайди частку прикладу 256:64, на це у вас є 3 хвилини

(Перевірка виконаної роботи)
скачати

© Усі права захищені
написати до нас