Ім'я файлу: План конспект узагальнення 6 клас(запас)+ презентація.docx
Розширення: docx
Розмір: 883кб.
Дата: 31.03.2023
скачати


Тема. Дії над раціональними числами (6 клас).

Мета:

навчальна:узагальнити та систематизувати знання з теми «раціональні числа»; розвивати вміння учнів знаходити суму, різницю, добуток та частку раціональних чисел; порівнювати раціональні числа; удосконалити на практиці використання раніше вивченого.

розвивальна: розвивати навички логічного мислення, самоконтролю, уваги, техніку усної лічби, пам’ять;

виховна: виховувати самостійність, креативне мислення, посидючість, акуратність.

Тип уроку:узагальнення та систематизації

Методи: частково-пошуковий, метод повторень, метод вправ.

Обладнання:план-конспект,дошка, підручник (Істер 6 клас).
ХІД УРОКУ

І. Організація класу(організаційний момент).(2хв)

ІІ. Перевірка домашнього завдання (4 хв)

  • Визначаю двох чергових, які проходять по класу і перевіряють домашнє завдання.

  • Або називаю відповіді до домашнього завдання і прошу підняти руку тих дітей у яких відповідь збігається.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів, повідомлення теми, мети і завдань уроку (2 хв)

За якою темою ми працювали на останніх уроках?

  • Дійсно, додавання і віднімання, множення і ділення раціональних чисел.

Сьогодні ми продовжимо вдосконалювати вміння виконувати дії з раціональними числами. Та підготуємося до контрольної роботи, яка буде на наступному уроці.

Запишіть число і тему в зошити.

ІV.Повторення, узагальнення і систематизація знань (30 хв)

Сьогоднішній урок я пропоную провести у вигляді подорожі. Подорожувати ми будемо автобусом. А що треба, щоб подорожувати автобусом? (квиток)

Але у нас квиток не звичайний. Валюта за яку ви можете купити квиток – ваші знання. Отже проведемо мозковий штурм:

  1. Які числа називають раціональними? ( Усі натуральні числа, протилежні їм, 0, дробові числа)

  2. Як називаються два числа що відрізняються одне від одного лише знаком? (протилежними)

  3. Продовжте. З двох відємних чисел більше те… (яке ближче до нуля )

  4. Добуток двох обернених чисел дорівнює (одиниці)

  5. Що таке модуль числа? (Модулем числа називають відстань від початку відліку до точки, яка зображує це число на координатній прямій)

  6. Коли добуток дорівнює нулю?(коли один з множників дорівнює нулю)

  7. Часткою двох від ємних чисел є число …(додатне)

  8. Добуток двох чисел з різними знаками число…(від ємне)

10)На яке число не можна ділити ? (нуль)

11)Щоб знайти невідоме ділене,потрібно…(частку помножити на дільник)

Квиток ми придбали, але для того щоб вирушити у подорож нам потрібно зібрати валізу.Наповнювати її ми будемо вашими вміннями розв’язувати завдання.

  1. Робота з підручником.



Відповіді: 2, -11, -3, 2, 53, -0,42, -047, 83.



Відповідь: Іван Франко



Розв’язок

  1. 29,4-(-33,5):2,5=29,4-(-13,4)=42,8

  2. 29,4-(-32,16):(-2,4)=29,4-13,4=16

Валіза теж зібрана. Отже все готово для того, щоб вирушити в подорож.

  1. Першою перешкодою на нашому шляху став лабіринт.Щоб з нього вийти, нам потрібно розв’язати вправи на повторення всіх дій з раціональними числами.Розв’язувати будемо в зошиті і біля дошки.


«Лабіринт Запитань» для чисел -12 і 3:

Завдання

Відповідь

1) Порівняти числа.

2) Знайти їх модулі.

3) Порівняти з нулем.

4) Знайти їх суму.

5) Знайти їх різницю.

6) Знайти добуток.

7) Знайти частку.

8) Записати числа, протилежні даним.

-12 <3.

| -12 |= 12 ; |3 |=3.

-12 <0; 3 >0.

-12+3=-9.

-12-3=-15.

-12*3=-36.

-12: 3=-4.

-12 і 12; 3 і -3.

Лабіринт пройдено. Молодці. Наступна наша зупинка місток, проїхати через який ми зможемо розв’язавши математичний ланцюжок.

Зараз ви поділитеся на дві групи. Я дам кожній із груп свій ланцюжок.

Математичний ланцюжок

І група Число - 8 ІІ група Число 10



І група -8+5=-3+3=0+(-2)=-2-6=-8+12=4*25=100

ІІ група 10-12=-2+5=3+(-3)=0+6=6-(-19)=25*4=100

  1. Лихо, у нас пробило колесо. Щоб його замінити вам потрібно заповнити в зошиті таку таблицю:


Відповіді;

Х+У: 1, -15, 6,8, -6,1, -1\14, 1\4

Х-У: -9, -9, 7,2, -1,1, -1\2, 2 3\4

ХУ: -20,36, -1,4, 9, -6





Молодці. Ви добре впоралися з усима завданнями.

V. Підведення підсумків (5 хв)

Наша подорож підходить до завершення. Ми повторили властивості всіх дій з раціональними числами, вдосконалили вміння та навички їх виконання для обчислення значень виразів. Та підготувалися до контрольної роботи.

  1. Що було не зрозуміло?

  2. При розв’язуванні яких завдань виникли труднощі?

  3. Що вам сподобалось?

VІ. Домашнє завдання (2 хв)

Повторити раціональні числа та дії з ними. Підготуватися до контрольної роботи.

№1417, №1428, №1447
скачати

© Усі права захищені
написати до нас