Тема уроку:Правила порядку виконання дій у виразах Мета уроку: Систематизувати знання учнів про порядок виконання дій у виразах, ознайомити учнів з поняттям алгоритм . Розвивати логічне мислення, увагу, пам*ять, уміння аналізувати та узагальнювати. Виховувати спостережливість та уважність. Обладнання: підручник,дошка,картки з правилами. картки з самостійною роботою. Тип уроку:комбінований Хід уроку: І. Організаційний момент І сувора, й солов’їна Математики країна. Праця тут іде завзята Вмій лиш спритно працювати. Вмій кмітливо все збагнути, Першим в відповіді бути. Вирушаємо у путь – Нас цікаві речі ждуть ІІ. Актуалізація опорних знань 1. Перевірка домашнього завдання З підручника ст. 115 №4 29+19 83+17-32 82+(96-83) давайте перевіримо домашнє завдання. Перший приклад яка відповідь вийшла? - 48 Так молодці, другий приклад яка відповідь вийшла і яку дію виколували першою а яку другою? - 68 спочатку додавали потім віднімали. Молодці, третій приклад яка відповідь вийшла і яку дію виколували першою а яку другою? - 95 спочатку дію в дужках віднімання потім додавання. Молодці. 2. Усна лічба 1)Гра “Ланцюжок” Діти я зараз буду називати числа і що потрібно з ними зробити а ви слухайте уважно і хто буде знати відповідь піднімайте руку. - 8 збільшити в 2 рази; розділити на 4; помножити на 3; зменшити на 3;( відповідь дітей - 9) - 35 зменшити в 5 разів; збільшити в 4 рази; зменшити на 12; знайти половину; збільшити на 37.( відповідь дітей - 45) 3. Хвилинка каліграфії з логічним завдання -Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 6; 8;14; 18;..; ....; 26; 30. ( відповідь дітей — 20; 22;) 4. Усне розвязування задачі Дітки а зараз я пропоную розвязати задачку я читаю в голос ви запамяовуєте і спобуєте самостійно розвязати. На виготовлення однієї прямокутної рамки потрібно 4 см. дроту. Скільки знадобиться дроту на виготовлення трьох таких рамок? Ну що можливо хтось розвязав задачу? - так я розвязала, на виготовлення трьох рамок знадобиться 12 м. дроту. Так молодець. А як ти дізналася? III. Повідомлення теми мети уроку - Сьогодні на уроці ми вивчимо нові правила порядку виконання дій у виразах. ІV. Вивчення нового матеріалу 1. Робота з підручником ( с. 116) А зараз ми попрацюємо з підручником відкриваємо підручник на сторінці 116. І дивимося на завдання один. Завдання 1 Згадай у якому порядку слід виконувати дії у виразах без дужок. Знайди значення виразів. 46+24-18 49:1*10 56-37+24-18 90:10*1*0 А тепер по черзі виходимо до дошки: 1 2 1)46+28-18=56 - молодець сідай. Наступний. 1 2 2) 49:1*10=490 -так молодчина сідай. Наступний 1 2 3 3) 56-37+24-18=25 - молодець сідай. І останій приклад. 1 2 3 4)90:10*1*0=0 — молодці. Давайте попрацюємо на завданням 2 Завдання 2 У якому порядку слід виконувати дії у виразах із дужками? Знайти значення виразів. 53-(42 - 24 ) 35+(82-57+16) 70:(7*10) 8*(60:10:6) Продовжуємо далі виходити по черзі до дошки. 2 1 1)53-(42-24)=35 молодець Наступний 3 1 2 2)35+(82-57+16)=76 так правильно сідай. Наступний 2 1 3)70:(7*10)=1 молодець. Можливо хтось знає відповідь на 4 приклад? - я знаю. Виходь до дошки і запиши щоб всі бачили. 3 1 2 4) 8*(60:10:6)=8 Молодець сідай. А зараз кожному на парту роздам листочки де будуть правила про порядок виконання дій у виразах. Ви прочитаєте і перивірете чи правильно ми розвязували попередні завдання. Учні читають правила про порядок виконання дій у виразах і перевіряють правильність обчислень. 1) У виразах із дужками першою виконують дію над числами, записаними в дужках. 2) Якщо у виразі без дужок є тільки додавання і віднімання або тільки множення і ділення, їх виконують у тому порядку, в якому вони записані. 3)Якщо у виразі немає дужок, то спочатку виконують по порядку множення і ділення, а потім — додавання і віднімання. Ну що хтось скаже правильно ми виконували завдання? -Так так молодці ми робили все правильно. Вертаємося до завдань в підручнику, дивимося на завдання 3 Завдання 3 Перевір чи правильно зазначено порядок виконання дій. Якщо є помилки виправ їх. Знайди значення виразів. 1 2 1 2 1 2 4*10:40 23:23*6 27*1*0 1 2 2 1 2 1 20:10:1 40:(10*1) 1*(4:4) Зараз почерзі будемо усно розвязувати приклади, а хтось один буде записува на дошці. 1 2 1) 4*10:40 = 1 дії виконано правильно. 1 2 2) 23:23*6 = 6 дії виконано правильно. 1 2 3) 27*1*0 = 0 дії вил виконано правильно. 1 2 4 )20:10:1 = 2 дії виконано правильно. 2 1 5) 40:(10*1) = 4 дії виконано правильно. 2 1 6) 1*(4:4)= 1 дії виконано правильно. Ну що втомилися? - Так Давайте відпочинемо трішки і зробимо фіскультхвелинку. 2 Фізкультхвилинка Щось не хочеться сидіти. Треба трохи відпочити. Руки вгору, руки вниз. На сусіда подивись. Руки вгору, руки в боки. Вище руки підніміть. А тепер їх опустіть. Плигніть, діти, кілька раз. За роботу, все гаразд. V. Узагальнення та систематизація знань Трішки відпочили а зараз зробите самостійну роботу. 1. Самостійна робота 1 варіант 1) Задача. У Ніни 6 зошитів у лінійку, а в клітинку — в 2 рази більше. Скільки всього зошитів у Ніни? 1) 6*2=12 (зош.) у клітинку. 2)12+6=18(зош.) всього зошитів. Відповідь; у Ніни 18 зишитів разом. 2) Обчислити і над прикладом надписати порядок виконання дій. Відповідь дітей: 1 2 1 2 45 : 5 + 36 = 45 36 : 4 + 48 = 57 1 2 1 2 2 * 4 + 83 = 91 (30 - 12) : 2 = 9 2 1 1 3 2 27 – 6 : 2 = 24 4 * 3 + 5 * 8 = 52 2 варіант 1) Задача. 3 однієї клумби зрізали 15 троянд, а з іншої — в 3 рази менше. Скільки всього троянд зрізали? 1)15*3=45(т.) зрізали з 2 клумби. 2) 45+15=60(т.) зрізали троянд разом з двох клумб. Відповідь: всього 60 троянд зрізали з обох клумб. 2) Обчислити і над прикладом надписати порядок виконання дій. 1 2 1 2 20 : 5 + 29 = 43 15 : 5 * 9 = 27 1 2 1 2 5 *9 - 18 = 27 ( 80 - 66 ) : 2 = 7 2 1 1 3 2 25 - 16 : 2 = 17 5 * 6 - 4 * 3 = 18 2. Розв'язування логічних задач І на завершення нашого уроку ми розвяжемо 2 логічні задачі. Я читаю задачу ви думає і даєте відповідь. 1)У трьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у сім’ї? Відповідь: у сімї четверо дітей. Так молодці, читаю 2 задачу. 2)Гуска має масу 3 кг. Якою буде її маса, якщо вона стане на одну ногу? Відповідь: маса гуски 3 кілограми якщо вона стане на одну ногу. Так правильно. VI.Підсумок уроку Ось і наш уроку приходить до завершення. Діти що нового ви дізналися на уроці? - Ми дізналися в якому порядку виконувати дії з виразами. Чого ви навчилися ? -Розвязувати завдання дії з виразами. З чим у вас були друднощі? Домашнє завдання. Записуємо домашнє завдання! Завдання в підручнику ст. 116 № 4-5 |